Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Reinkarnacija (Veruje li neko u ovo :D?)
Reinkarnacija






114
poruka na forumu
11 166



post # 1 | 10.02.2013 , 10:10 AM

Quote (Srcemoje)
Reinkarnacija ili preporađanje je verovanje o ponovnom vraćanje duše u zemaljsko telo.Prema ovom učenju, čovek se nakon smrti ponovo rađa, odnosno njegov duh se prenosi u neko novo biće ili osobu. Tako dolazi do kontinuiranog života, odnosno do besmrtnosti duše.[1] U varijantama ovog učenja, duša posle smrti provodi neko vreme na onom
svetu, pre no što opet siđe na Zemlju da se sjedini s jednim novim
ljudskim bićem.Shvatanje o životu kao cikličnom procesu, tj. prolasku duše kroz različita tela, izvodi se kod mnogih drevnih naroda na osnovu pojava
rađanja i smrti, i prenošenja porodičnih osobina kod dece. Pojam veoma
sličan reinkarnaciji je i metempsihoza, s jedinom razlikom što se tu duša može useliti i u različite životinje i biljke.


Poruku je menjao/la rogi - Utorak, 02.04.2013, 10:56 AM

Messi♥







Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 2 | 10.02.2013 , 7:50 PM

Pa, po nekim tezama mi je objasnjivo, po nekim ne..

No ipak sam sklonija vjerovanju u reinkarnaciju nego u pakao i raj.. :)

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 3 | 19.02.2013 , 2:04 PM

Available to users only

Neznamsta bi na to odgovorila mada ima stvarno dokaza dece koja pricaju kako su bili na nekim mestima a nemoguce je jer su jos i suvise mali.
Ja mislim ja nisam ponovo rodjena :D ja se majkemi niceg ne secam .
A ono pakao ili raj pa verovatno necu u raj kad sagledam sta je sve greh jbg ja imam dugacku listu.

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)








Brainiac !!! Beware
416
poruka na forumu
29 248



post # 4 | 01.04.2013 , 8:55 PM

Ne verujem u to,prvenstveno zato sto se to protivi Hriscanstvu i verovanju u Hrista.








408
poruka na forumu
12 196



post # 5 | 01.04.2013 , 9:47 PM

Ja sam pravoslavni Hriscanin i kako mi vjera nalaze ja postujem sve druge vjere :)
idem u crkvu i pobozan sam, a vi slobodno vjerujte u ove gluposti, ja sa vjerom u Boga ne bojim se smrti :)

http://www.youtube.com/watch?v=FGRgEEeuZhM









3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 6 | 01.04.2013 , 11:17 PM

Ja ne verujem u nista od ovoga, ni u reinkarnaciju ni u pakao ni u raj, jednostavno umres ugasis se, satrunes pojedu te crvi, istrulis ostane po neka koska od tebe i to je to. Neverujem da ima nekog raja ili pakla, ili te reinkarnacije... :)








172
poruka na forumu
3 38



post # 7 | 02.04.2013 , 1:42 AM

pa ne znam stabih odgovorio ... sve je moguce.. svejedno dobicemo odgovor pre ili kasnije :) ... inace sam ateista.. :)





Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Reinkarnacija (Veruje li neko u ovo :D?)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: