Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Recene reci
Recene reci






4532
poruka na forumu
946 4023



post # 1 | 11.04.2013 , 6:53 PM

" Čovjek je vlasnik svojih riječi dok ih ne izgovori.. Kada ih izgovori, onda postaje njihov rob !"

Koliko je zapravo istine u ovom citatu ?

Jeste li do sada rekli nešto zbog čega se i dan danas kajete ?

Mislite li da je kajanje dovoljno da se pređe preko onog izrečenog ?

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)








Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 2 | 12.04.2013 , 10:03 AM

Ima istina dosta u tim citatu...

Skoro uvijek stojim iza onog sto sam rekao,ali ima jedna stvar koja ce vjecno da mi ostane na dusi,izgovorio sam neke rijeci koje ne mislim,nego sam bio ljut,bijesan,i posle toga na tezi nacin sam shvatio sta znaci kada nemas kontrolu nad sobom,jezikom,ljutnjom,i tom kome sam to izgovorio,znam da su ga povrijedile moje rijeci,njega vise nema,a ja moram da zivim i dalje i da se jako kajem,ali to ne menja cinjenicu da sam ih rekao...

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...







Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 3 | 16.04.2013 , 0:28 AM

Da, smatram da je izreka tacna i da je covjek precesto rob svojih rijeci koje nekog drugog mogu da zabole vise od bilo kog fizickog bola!

Gledam da ne govorim ljudima rijeci koje ce ih povrijediti jer ja necu dobiti nista sa tim, a osoba kojoj su upucene moze biti jako povrjedjena, mojom krivicom.

Ako u bilo kom vidu kontakta dodjem do momenta kada bih mogla (ne trebala) izreci ruzne rijeci, taj kontakt za mene je zavrsen, ali sa lijepim obrazlozenjem tipa: "Smatram da si namjerno ili nenamjerno svojim postupcima doveo/la do toga da ja stvarno ne mogu da nastavim dalje druzenje sa tobom"

I kako toj osobi ne kazem nista ruzno, tako ni drugim osobama o istoj ne pricam ruzno. To smatram jos gorim postupkom od ovog prvog.

A zasto postupim ovako? Pa, medalja uvijek ima dvije strane, ostavim prostora za to da sam mozda ja nekim svojim postupcima prouzrokovala tudje ruzne postupke i stoga je red da, iz respekta prema obe strane i odnosu koji ih je vezao, odnos zavrsi ljudski.

O covjeku ces vise saznati iz nacina kako on prica o drugima nego iz onoga sto drugi pricaju o njemu!

Jedna od najdragocjenijih stvari u zivotu jeste mirna savjest. Ja sigurno mogu da zaspim mirno i na to sam ponosna.

Srecom, nemam dug spisak osoba sa kojima sam stigla do nivoa ruznih rijeci i izbjegla ga, samo tri u zivotu... Bogu hvala!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









1449
poruka na forumu
105 688



post # 4 | 16.04.2013 , 0:43 AM

potvrdjujem poslednju konstataciju

!!!







♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 5 | 21.04.2013 , 3:39 PM

Quote (Srcemoje)
Jeste li do sada rekli nešto zbog čega se i dan danas kajete ?

Naravno, i sve bih dala da mogu vratiti vrijeme i neke stvari ispraviti .. :)

Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°



Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Recene reci
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: