Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Antidepresivi i sedativi
Antidepresivi i sedativi






904
poruka na forumu
96 378



post # 1 | 18.03.2011 , 2:02 AM

Pijete li nesto za smirenje, kad se nesto gadno potresete da li posezete za tabletama ili ipak ostavljate da se borite sami sasobom. Da li uzimanje antidepresiva ili sedativa moze da izazove zavisnost?

Quote
Sedativi i pilule za spavanje, koji se prepisuju radi ublažavanja depresije, anksioznosti i problema sa snom, povećavaju čak za četiri puta rizik od samoubistva kod starijih osoba, zaključili su švedski stručnjaci sa Geteborškog univerziteta.
Dosadašnja istraživanja su dovodila u vezu upotrebu navedenih lekova i samoubistva kod mlađe populacije, dok je bilo prihvaćeno mišljenje da kod starijih ljudi ti lekovi čak smanjuju rizik od samoubistva.
Anders Karlsten i Magda Vern sa Geteborškog univerziteta, razmotrili su slučajeve 85 muškaraca i žena starijih od 65 godina koji su izvršili samoubistvo, upoređujući ih sa grupom starijih ljudi koji nisu oduzeli sebi život.
Pošto je uzet u obzir i uticaj eventualnih psihijatrijskih oboljenja, ispostavilo se da su osobe koje uzimaju sedative ili hipnotike zbog problema sa snom, četiri puta sklonije samoubistvu od onih koji te lekove ne uzimaju.
Karlsten i Vernova upozoravaju lekare da bi to trebalo da imaju u vidu, s obzirom da se sedativi i pilule za spavanje veoma često prepisuju starijim osobama.
Njihova pretpostavka je da navedeni lekovi možda podstiču agresivno, ili impulsivno ponašanje, ili je problem u tome što postoji mogućnost da stariji pacijenti uzmu preveliku dozu prepisanog leka.
Osim toga, švedski stručnjaci naglašavaju da invaliditet ili problemi sa spavanjem čine ljude sklonijim samoubistvu.











8879
poruka na forumu
844 4320



post # 2 | 18.03.2011 , 11:58 AM

Quote (MarijanaBK1)
ja to izbegavam kao i sve lekove..

ja to nikada nisam ni pila biggrin
ja znam kako da se istresem na sportu ili na racunaru, tako da mi lekovi ne trebaju biggrin

Ko si ti?









904
poruka na forumu
96 378



post # 3 | 19.03.2011 , 11:22 PM

Quote (voja79)
Imas i ljude koji imaju probleme sa zivcima pa moraju da piju antidepresive.... Duboka je ovo tema ne bih da zalazim u ovo...

Pa o tome i pricamo, to je kao jedan zacaran krug. Pijes lekove za smirenje da prebrodis neku sekiraciju u zivotu, kad sekiracija prodje onda pijes zato sto su ti zivci popustili i sve tako... Ko ce ga znati












1289
poruka na forumu
165 539



post # 4 | 26.03.2011 , 8:32 AM

ko zna zasto su lekovi dobri smile











1065
poruka na forumu
225 1145



post # 5 | 10.04.2011 , 7:29 AM

Ako izuzmemo slucajeve kojima je to zaista potrebno,milslim da ih treba izbegavati,zasto stvarati bespotrebnu zavist.Ja cak izbegavam i tablete za bolove.Teska su vremena ali to nije razlog da svi pocnemo kljukati antidepresive.Okrenite se lepsoj strani zivota,dozvolite ljudima koji zrace pozitivnom energijom da budu u vasoj blizini,volite,smejte se,to je lek za sve...












poruka na forumu
REP OFF



post # 6 | 11.04.2011 , 6:09 AM

All we need is love! biggrin








59
poruka na forumu
2 2



post # 7 | 11.04.2011 , 7:56 AM

ISPOVEST BOGU SKIDA TERET SA DUSE.

ja









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 8 | 07.06.2011 , 2:50 PM

Quote (shone100000)
ISPOVEST BOGU SKIDA TERET SA DUSE.


I ljubav i medjusobno razumevanje,dodao bih ja na tvoje mudre reci....

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









54
poruka na forumu
2 15



post # 9 | 07.11.2011 , 0:21 AM

Sve to dodje sa godinama ... uzid vutra dance








78
poruka na forumu
8 81



post # 10 | 07.11.2011 , 12:20 PM

koji lekici za smirenje sve to vinjak vrati na staro :)

Imala je oci boje..jebiga...:) Ne secam se boje..ma skroz je nebitna :)









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 11 | 08.11.2011 , 8:51 PM

Nisam nikada pila.
Quote (sandra1000)
Da li uzimanje antidepresiva ili sedativa moze da izazove zavisnost?

Naravno! Ljudi masovno umiru od toga.








324
poruka na forumu
95 1937



post # 12 | 08.12.2011 , 10:23 PM

jao to treba da odgovaram iz farmakologije :D :D :D i naravno ne preporucujem


Poruku je menjao/la thejigsaw1989 - Cetvrtak, 08.12.2011, 10:23 PM

Mess with the best,die like the rest!!!









211
poruka na forumu
175 866



post # 13 | 28.06.2012 , 0:19 AM

Quote (thejigsaw1989)
jao to treba da odgovaram iz farmakologije

Jel to farmaceutski fakultet!!?? :D
Ja nisam za hemiju, pojma nemam nema problema koji se ne moze resiti na prirodan nacin, cajem ili vec određenom psihoterapijom

Love is composed of a single soul inhabiting two bodies. A kiss is a lovely trick designed by nature to stop speech when words become superfluous.
I have found the paradox, that if you love until it hurts, there can be no more hurt, only more love.










4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 14 | 17.09.2012 , 10:50 PM

Ne.
Najbolji lek za sve i univerzalni je sex.
Mada neki se lece i razgovorom, trcanjem, treniranjem.

Hemija mi je na poslednjem mestu osim sto se seksa tice. Tu je na prvom.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










577
poruka na forumu
548 3795



post # 15 | 29.10.2012 , 9:47 PM

Antidepresivi nisu isto što i sedativi,mada se slažem da su opasni jer se koriste nekontrolisano,najveći problem je ipak prepoznavanje depresije.svi mi smo pomalo depresivni i to se može korigovati naletima volje,ali ljudi oboljeli od depresije trebaju našu pomoć.
Kod nas još uvijek vlada ubjeđenje da tražiti pomoć u takvim slučajevima znači da je čovjek lud, da ima psihičkih problema koji ga čine nepoželjnim za okolinu i potencijalno opasnim.
prećutno društveno prihvatljivo je takve ljude isključiti iz društva, mi živimo u takvom društvu. i dok god se to ne promijeni, ne samo da ćemo imati problem da detektujemo depresiju, nego neće ni padati na pamet onome ko osjeća da ima problem da bi mogao potražiti pomoć i da to nije strašno, da time nije on manje čovjek, razumno biće.
premalo je savjetovališta, premalo se o tome priča.
I ne, ne koristim sedative.
Mislim da kao i vecina ostalih stvari imaju i dobre i lose strane.
Nije preporucljivo da ih covjek pije i da se navikava na njih i da to postane svakodnevica, ali u nekim situacijama i periodima je bolje uzeti sedativ jer kada je covjek u velikim problemima i pod jakim pritiskom zbog neke stresne situacije, ne funkcionise kako treba, a stres prouzrokuje i poremecaj apetita, nesanicu... a te dvije stvari su dovoljne da naprave mnogo stete organizmu... da ne pominjem neke ozbiljnije bolesti koje mogu da nastanu od konstantnog stresa. U tim situacijama je bolje izabrati manje zlo i uzeti sedative, naravno uz odobrenje ljekara.

Jedva čekam novu godinu..... :((((haha !









400
poruka na forumu
56 795



post # 16 | 29.10.2012 , 9:52 PM

Adrijana_, sedativi spadaju u antidepresive nazalost, i naravno tu su SSRI inhibitori Danasnji Antidepresivi, ali ja sam najveci protivnik tih sredstava, jer ne verujem u te stvari, to je najveca prevara koja moze da postoji.

When you wanna succeed as bad as you wanna breathe, you will successful!









577
poruka na forumu
548 3795



post # 17 | 29.10.2012 , 10:09 PM

ure3808, Znam da spadaju imala sam dobre ocjene iz Farmakologije , ali nisu isti oblik niti imaju isto dejstvo .Cak se i ne doziraju isto . PS.Haha zasto si odlucio da me ganjas po forumu?

Jedva čekam novu godinu..... :((((haha !









400
poruka na forumu
56 795



post # 18 | 29.10.2012 , 10:13 PM

Adrijana_, ne ganjam te, tako se namestilo, naravno, ne kazem da nisi upravu, zapravo se u potunosti slazem sa tobom sto se tice lekova, samo sam izneo stav da sam protivnik AD, ali to je moj licni stav.

When you wanna succeed as bad as you wanna breathe, you will successful!









486
poruka na forumu
673 4564



post # 19 | 13.11.2012 , 8:15 PM

Nisam koristila ni jedno ni drugo,mada smatram da stvaraju ovisnost!

♥♥♥♥"Ne postoje ljepše riječi, a ni zvuk, od njegovog "Volim te"! ♥♥♥♥










834
poruka na forumu
212 1454



post # 20 | 13.11.2012 , 8:38 PM

za smirenje pijem rakiju ili pivo .. :D


Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Antidepresivi i sedativi
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: