Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Brojanice
Brojanice






507
poruka na forumu
25 327



post # 21 | 02.11.2011 , 11:08 PM

Ne,ne nosim....smatram da ko veruje i postuje svoju veru i obicaje...cini dovoljno...
Daleko od toga da imam nesto protiv onih koji nose brojanice...








4290
poruka na forumu
228 2087



post # 22 | 08.11.2011 , 8:55 PM

Quote (Mortal)
Ja verujem u boga, pa ne nosim brojanicu...

I ja isto.








313
poruka na forumu
14 71



post # 23 | 08.11.2011 , 9:10 PM

nosio sam jednu crnu do pre 5,6 meseci skinuo i nikako da nabavim neku a dok nisam skinuo nosio sam ih redovno 4-5 godina inace nosim ih radi srece i vere u Hrista

http://www.grapheine.com/bombayt....ff.html
Ja sam plakao...










127
poruka na forumu
691 7270



post # 24 | 14.11.2011 , 10:09 PM

ne nenosim,i nisam protiv njih i onih koji ih nose :)











564
poruka na forumu
128 1154



post # 25 | 26.01.2012 , 10:56 PM

nosim ih.. pa eto cisto da mi je na ruci.. :)












1520
poruka na forumu
180 1265



post # 26 | 26.01.2012 , 11:00 PM

Ne nosim i alergican sam na iste. Vecina njih sto ih nosi (ne bih da vredjam ovde nekog) 3puje da ako nosi to da je pobozan i da ce na taj nacin da okaje grehe. Wtf?! samoubistvo

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










2462
poruka na forumu
299 2356



post # 27 | 27.02.2012 , 10:17 PM

Nikada je nisam nosila. Uvijek kao mala kada bi je stavila na ruku ili bi je izgubila ili nešto. Meni je to jedino lijepo za vidjeti inače sam ateista tako da :)








35
poruka na forumu
1 7



post # 28 | 27.02.2012 , 10:35 PM

Na malim brojanicama ima 33 cvora, jer je Hristos imao toliko godina kada je razapet.
Inace brojanica bi trebalo da sluzi za molitvu. Postoje mnoga pravila koja se mogu obaviti pomocu brojanice, jedno od najpoznatijih je Bogorodicno pravilo. Za njega inace koriste se one velike brojanice, koje imaju 100 cvorova. Bogorodicno pravilo je citanje 150x uzastopno Bogorodice Djevo. :)
Sa malom brojanicom inace se izgovara molitva "Gospode, Isuse Hriste, Sine Boziji pomiluj me i spasi gresnog/u." ili "Presveta Bogorodice pomiluj me i spasi gresnog/u."
Naravno, osim ovih molitava postoje i mnoge druge, a inace najbrzu pomoc dobijamo citanjem Bogorodicnog pravila. :)








576
poruka na forumu
34 295



post # 29 | 28.02.2012 , 11:48 PM

Nosim 2 mada je i jedna dovoljna pokloni od dragih osoba mada iznad ikone imam 2 velike ogrlice (u brojanica stilu ) i vise brojanica koje s se rastegle ili pokidale pa ih ostavljam tu naravno nikada nebacam i svaka je osvestana :) covek je u pravu znam popa koi ne nosi brojanicu

>>> NEMAM LEVU CIPELU <<<









1520
poruka na forumu
180 1265



post # 30 | 28.02.2012 , 11:55 PM

Dodao bih da sam posebno alergican na one brojanice sto se nose oko vrata. Koliko sam ja, kao ateista upucen u religiju, te brojanice su ustvari katolicke, a nose ih skorojevici busajuci se u grudi kako su pravoslavci. Verujem da ni ne znaju cemu sluzi ta brojanica, ali nema veze vazno je da je to sada u trendu, jer to nose ovi sto se takmice u Zvezdama Granda i slicna "elita" - sto bih ja rekao: kikiriki i limuntus drustvo!

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










98
poruka na forumu
6 48



post # 31 | 22.03.2012 , 1:47 AM

Brojanica ima daleko vece znacenje od jednog modnog detalja.Brojanica ili brojanje ustvari ima svrhu racunanja izgovorenih ili pomisljenih molitvi .Svaki cvor simbolizuje jednu molitvu.Na svakoj pravoj brojanici imaju 33 cvora.Pitate se zasto 33.Broj 33 simbolizuje godine u kojima je stradao Isus Hristos.Brojanica je jednostavno relikvija kao ikona.Najcesce pitanje vjernika u crkvi sta raditi sa brojanicom kada se prekine.Mozda ce vam ovo zvucati cudno ali brojanicu treba zapaliti kao i sve vjerske relikvije koje se lome :drvene krstice,ikonice i...Takve se stvari spaljuju,unistavaju u plamenu da ne bi bile oskrnavljene.Vatra je zemaljska stihija.Sto iz zemlje nastaje opet se u zemlju vraca.To vazi i za covjeka. Svaka cast za temu... Ovom problematikom se bavim u narednom ispitu.... pozdrav svima.

Luka Cicmil (heruvim)







Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 32 | 16.05.2012 , 12:25 PM

Quote (badule)
Da brojanica je verski simbol. 33 cvora govore da je Isus sa 33 godine razapet na krast. Imas molitvu koju citas za spas svoje duse i dusa svojih dragih osoba,ta se molitva ponavlja tri puta i za to vreme se u ruci drzi brojanica i polako okrece. Meni pomaze da se smirim i da bolje i jasnije sagledavam stvari...


Da.. 33 cvora koja se prave od 9 cvorova da djavo ne moze da rasplete.
33 isusove godine.

Pri molitvi sa brojanicom uhvatite za jedan cvor i kazete :Gospode Isuse Hristose, sine Bozji, pomiluj me gresnog" i tako u krug za sve cvorice.
Pri tom se ne smije pomisliti ni na sta tokom cijele molitve, niti se kakva slika stvoriti u glavi.
Ako slucajno dodje do toga, vracas se na prvi cvoric i kreces iz pocetka, sve dok ne dodjes cisto do zadnjeg cvorica.
Pocetnicima je jako tesko moliti na brojanici, poslije je lakse.

Brojanice ne morate nuzno nositi na ruci: moze u novcaniku, torbi, dzepu,.. samo da je uz vas.

Brojanice nisu modni detalj i nisu amajlije!

Ako nije sastavljena od cvorica koji su uvezani sa devet cvorova i ako nema 33 ista, nije brojanica nego crkvena narukvica.

Hvala!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









211
poruka na forumu
175 866



post # 33 | 28.06.2012 , 1:31 AM

Nosim je jer verujem, i svaki put kad je pogledam znam da neko brine o meni. Nemam bas pravu brojanicu onu sa 33 cvorica, imala sam ali se pokidala ( Cula sam da kad se pokida brojanica zamisli se zelja ) imam dve nosim ih na levoj ruci Boze me oprosti nisam cula to za paran broj :o Ali kako god nikud ne idem bez brojanice

Love is composed of a single soul inhabiting two bodies. A kiss is a lovely trick designed by nature to stop speech when words become superfluous.
I have found the paradox, that if you love until it hurts, there can be no more hurt, only more love.










547
poruka na forumu
46 1072



post # 34 | 28.06.2012 , 2:37 AM

Ja sam mislio da pobozni ljudi treba da se mole Bogu i postuju Boga jer je vera u stvari vise spiritualna a bas mi i nije jasno to sa "Poboznim Stvarima" poput Brojanica,Amajlija,Talismana,Tetovaza i slicnih stvari (zavisi od vere do vere)...mislim razumem da kad se molis koristis ali bas nesto i nevidim razlog da se nosi niti nacin kako ce te nesto od toga spasiti da te ne drmne buss ili nesto slicno...valjda je Bog taj koji sve vidi i koji nas cuva...


Poruku je menjao/la Hectore - Cetvrtak, 28.06.2012, 3:00 AM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









211
poruka na forumu
175 866



post # 35 | 28.06.2012 , 6:02 PM

Hectore ne mislim ni ja da ce me brojanica spasiti da me ne drmne bus il sl. stvari, vec jednostavno, kad je vidim nekako se fino osjecam, podsjeti me na to da me neko cuva odozgo. Mislim nemoj pogresno da me shvatis,nije da ja kad ne nosim brojanicu ne mislim o Bogu...nznm prosto mi znaci kad nosim brojanicu ili krstic

Love is composed of a single soul inhabiting two bodies. A kiss is a lovely trick designed by nature to stop speech when words become superfluous.
I have found the paradox, that if you love until it hurts, there can be no more hurt, only more love.










896
poruka na forumu
89 981



post # 36 | 28.06.2012 , 6:36 PM

Nosim brojanicu.....poklon od drugarice````kupila mi je u crkvi svetog Marka``osvestenu........ srce srce srce srce srce srce srce srce srce srce srce srce srce








7
poruka na forumu
0 -7



post # 37 | 28.06.2012 , 9:05 PM

Ja sam u manastiru Pokajnica kupio brojanicu macijih ociju nosim je oko 30 dana i od tada svaki dan srecem zmije. Veoma je lepa ali odkad sam je kupio desavaju mi se cudne stvari...








317
poruka na forumu
25 328



post # 38 | 28.06.2012 , 10:23 PM

Nosim, Mislim da se zna razlog zasto se nose....

madness.....









547
poruka na forumu
46 1072



post # 39 | 28.06.2012 , 10:42 PM

Misy, To mogu da razumem...

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









75
poruka na forumu
12 -4



post # 40 | 28.06.2012 , 11:44 PM

Nikada, to je glupost...

Mir se ne može postići silom. On se može postići razumevanjem.



Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Brojanice
Search: