Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Strah od smrti
Strah od smrti






139
poruka na forumu
18 162



post # 81 | 02.06.2012 , 11:37 PM

ne plasim se smrti,vise se plasim da budem osakacen (ranjen) bolje umreti nego se patiti ;)













172
poruka na forumu
3 38



post # 82 | 17.06.2012 , 12:30 PM

Ja nemam strah vise sam radoznao tip po tom pitanju .... ili ti drugim recima retard :D heheh











165
poruka na forumu
14 281



post # 83 | 04.08.2012 , 8:51 AM

Cemu strah od necega sto je neminovno.
Zar vas ne zanima sta je posle svega toga?

I'm content to die for my beliefs
So cut off my head and make me a Martyr
The people will always remember it.










792
poruka na forumu
183 1143



post # 84 | 04.08.2012 , 9:28 AM

Quote (lestatdsf)
Cemu strah od necega sto je neminovno.

Sjajan odg slazem se... :)

U trgovinama kostima širom SAD-a stoji upozorenje na Batmanovom kostimu ~ Ne omogućava korisniku da leti!










178
poruka na forumu
5 57



post # 85 | 05.08.2012 , 6:37 PM

Ne. Verujem u zivot posle smrti. ;)











37
poruka na forumu
11 70



post # 86 | 05.08.2012 , 7:56 PM

Nemam








2332
poruka na forumu
1535 10625



post # 87 | 05.08.2012 , 8:21 PM

Kad dodje dan za umiracku umrecu :D Ne mislim o tome :p jedino sto zelim je da umrem na spavanje :D ,kako se ne bi mucio ^^











175
poruka na forumu
4 39



post # 88 | 05.08.2012 , 8:58 PM

Nema razloga da se bojim od smrti citav zivot je predamnom imam tek 17 :D

[size]Ako kazes neku tajnu svom prijatelju, vodi racuna da i on ima svog prijatelja.[/size]









547
poruka na forumu
46 1072



post # 89 | 05.08.2012 , 9:17 PM

Kazu da je jedina sigurna stvar "Smrt"...a i po onome sto znamo to je tacno...
Nisu kukavice oni koji se plase...uglavnom ovde bar na forumu su 90% mladi ljudi koji jos uvek imaju mnogo toga ispred sebe...medjutim nikad neznas kada je tvoje vreme zato ja volim reci da covek treba da uziva u zivotu (u granicama normale) i da iskusi mnoge stvari koje moze...da voli i da bude voljen...kada takve neke stvari postigne i taj strah ce nestati

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









105
poruka na forumu
2 22



post # 90 | 09.08.2012 , 12:16 PM

Немам страх од смрти , зато сваки дан живи као да ти је последњи , никад не знаш кад ћеш умрети..

ПАТРИЈАРХ СРБСКИ ПАВЛЕ !!!









792
poruka na forumu
183 1143



post # 91 | 09.08.2012 , 1:57 PM

Nemam strah od smrti uopste...svi mi moramo nekad da pop

U trgovinama kostima širom SAD-a stoji upozorenje na Batmanovom kostimu ~ Ne omogućava korisniku da leti!










979
poruka na forumu
107 551



post # 92 | 09.08.2012 , 2:04 PM

Apsolutno ne kako je zapisano tako ce i da bude.












154
poruka na forumu
7 73



post # 93 | 09.08.2012 , 2:06 PM

svakako mora nekad da bude ali se plasim :/ :)











145
poruka na forumu
8 60



post # 94 | 09.08.2012 , 2:09 PM

Više se bojim smrti svojih bližnjih nego za sebe , posebno muža i djece.

A evo jedan kratki dio iz meni jako drage knjige Veliki talas-Perl Bak, čitala sam je u 7 ili 8 razredu osnovne škole ali je pamtim i dan dana. ;)

Život jači od smrti ...

Veliki talas- Perl Bak
Život je jači od smrti. Živjeti u opasnosti znači biti svjestan koliko je život lijep, Život u blizini smrti čini nas smjelim i jakim. To je razlog što se ne treba bojati smrti. I suviše često je gledamo u oči i ne bojim je se. Sine, nije važno hoćemo li umrijeti nešto prije ili nešto kasnije , ali živjeti smjelo, voljeti život, gledati kako je lijepo drveće, kako su divne planine, mora, gledati svoj rad koji nam daje hranu za život. U tome smo mi sretni ljudi, mi volimo život jer živimo u opasnosti, mi se ne bojim smrti jer znamo da su smrti i život nerazdvojni. -Šta je smrt? -Smrt je prolaz. -Prolaz kuda? -Možeš li se sjetiti kako si se rodio? -Ne. -Ne, jer si bio odveć malen, ali ja se sjećam vrlo dobro. Plakao si i vrištao. -Jesam li ja htio da se rodim? -Nisi htio. Naprotiv htio si ostati tamo gdje si bio, u toploj sobi nerođenog. Ali je došlo vrijeme da se rodiš, otvorila su se vrata života. - A jesam li ja znao da su to vrata života? -Nisi o tome ništa znao i zbog toga si se bojao. A sada se bojiš smrti, a to je samo zato jer ne znaš ništa o smrti. Jednog ćeš se dana čuditi zašto si se bojao umrijeti, isto kao što se sada čudiš zašto si se bojao da se rodiš. I zato moramo govoriti : Jednog dana ću umrijeti, nije važno da li od okeana ili od vulkana, kada budem ostario ili još mlad. Ne treba misliti na te stvari, ali ne treba ih se ni bojati. Kad se bojiš misliš na njih neprestano, uživaj u životu, a ne boj se smrti. II Nekada more, nebo i zemlja zajedničkim snagama rade protiv čovjeka i i onda to bude opasno po nas. Onda se zapitamo gdje je Bog u takvim časovima? Zar se oni neće brinuti za nas? Ima časova kada Bog pusti čovjeka da se brine sam o sebi, iskušava na da se uvjeri da li smo sposobni da se spasemo. -A šta ako nismo sposobni? -Moramo biti, jer strah čovjeka čini slabim, a ako se bojiš tvoje ruke drhte, noge klecaju a tvoj mozak nije kadar da naredi rukama i nogama šta treba da rade.....

Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti.










4532
poruka na forumu
946 4023



post # 95 | 23.01.2013 , 9:02 PM

Plasim se
zasto neznam

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










289
poruka na forumu
16 266



post # 96 | 06.02.2013 , 10:19 PM

Quote (technoboy)
bolje umreti nego se patiti

yes








1333
poruka na forumu
533 3782



post # 97 | 29.04.2014 , 1:56 AM

Quote DarkoCure ()
Da li se plasite smrti,i mislite o tome nekad ?

Ne, ne plašim se.Svestan sam da i to mora jednoga dana da se dogodi, svi ćemo mi umreti, tj naše telo, to je neizbežno ali ja verujem da ima mnogo više od običnog života i smrti.

Ponekad se toliko razočaram u svet i u život uopšte da ponekad poželim da i ta smrt dodje već jednom po mene, da prestane bol.






♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 98 | 30.04.2014 , 11:08 AM

Quote Moonchild ()
Ne, ne plašim se.Svestan sam da i to mora jednoga dana da se dogodi, svi ćemo mi umreti, tj naše telo, to je neizbežno ali ja verujem da ima mnogo više od običnog života i smrti.

Ponekad se toliko razočaram u svet i u život uopšte da ponekad poželim da i ta smrt dodje već jednom po mene, da prestane bol.


E bas gj
Poslije ovog posta je suvisno vise ista napisati. lol Isto mislimo. :)

Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°







Dusa od coveka :)
397
poruka na forumu
87 414



post # 99 | 11.05.2014 , 10:42 PM

Smrt je prirodan proces, obratan procesu radjanja.
Tako da se ne bojim smrti, jedino činjenice u kakvom će me stanju zadesiti.
O tome uvek razmišljam, jer znam da je ovo sve prolazno :)

"Being kind, loving and gentle is true meaning of life."







Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 100 | 12.05.2014 , 2:39 AM

Quote Muh2r3m ()
jedino činjenice u kakvom će me stanju zadesiti
Hipohondru jedan.

Added (12.05.2014, 1:39 AM)
---------------------------------------------
Ja se bojim smrti. Nestanes, padnes u ambis, bog zna gde i tamo cekas sudjenje. Mozda odemo u pakao, vatra 10000 puta jaca od ovozemaljske a ne mozes da umres od nje jer si vec mrtav.  Lako nam je sada da se ne bojimo jer mislimo da cemo umreti tek za pola veka ali ne kazu stari i verske knjige za dzabe da nam je smrt za vratom koliko se konac kida.  djavolcic


ED0 5




Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Strah od smrti
Search: