Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Letargija
Letargija






15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 1 | 07.06.2011 , 2:21 PM

letargija (gr. zaborav)
medicinski: bolesna želja za spavanjem,bolest spavanja, obamrlost, tromost, neosetljivost; figurativno: nemar,krajnja nemarnost.
U poslednje vreme primecujem da mladi i ljudi srednjih godina imaju probleme sa letargijom.
Zavladala je jedna totalna epidemija nezainteresovanosti ljudi za svoj zivot,svoju okolinu,sto je katastrofalno i porazavajuce,posto mislim da je najveci zlocin coveka prema samom sebi upravo to NECHINJENJE,ne povlacenje poteza ,iako ste vec u mat poziciji.
Totalno odsustvo zelje za borbom.
STA VI MISLITE O OVOM PROBLEMU.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









240
poruka na forumu
160 1322



post # 2 | 02.08.2011 , 2:54 PM

apsolutno se slazem s tobom...

valjda ljudi misle da nista ne mogu promjeniti i cekaju da se nesto dogodi samo od sebe...

sve sto se dogadja u svijetu, u drustvu, politici i slicnim disciplinam pokrenuli su ljudi... nazalost dogadaju se najcesce gluposti i nesuvisle stvari...

netko bi trebao pokrenuti i dobre i pozitivne dogadaje, vecina mladih misli da nemogu nista napraviti, pa se ni ne trude...

sjecas li se onih prosvjeda i nereda u francuskoj, prije par godina??? studenti i mladi imigranti su napravili cijeli sou, mozda na krivi nacin ali mislim da je cilj opravdavao sredstvo... ali su napravili nesto...

kod nas je jos neka uspavanost i socijalna svijest nije razvijena, olako su ljudi digli ruke od svega...

i sada cekaju.... pitaj bilo koga od njih zasto je to tako? nemaju pojma ali i dalje cekaju... tocno treba uzeti silo i piknuti ih da se malo, bar malo pokrenu...








69
poruka na forumu
3 9



post # 3 | 02.08.2011 , 5:18 PM

ja sam danas ustao u 14h a legao u 3 ujutru sad ja imam ovu Letargiju,samo mi se spava,olenjio sam se nacisto sad








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 4 | 02.08.2011 , 7:18 PM

Cini mi se da je nekakav oblak tihog nezadovoljstva prekrio ovaj nas Balkan. Mladi se lagano bude i pokusavaju da postave sebi pitanje:U REDU KRIZA JE 20 GODINA,ALI DOKLE?
Jednostavno ne zele da im potomci odrastaju kao robovi u kapitalizmu. Jednoga dana ce to doziveti kulminaciju i neminovno je da ce doci do revolucije. A znate onu staru izreku-DECA REVOLUCIJE UVEK PLACU.
Pritisak je prevelik na obicnog coveka. U sve to politicari uplicu nacionalizam,crkve religiju,a ljudi su smuseni i ne pokusavaju da razmisljaju,a nemaju ni vremena ,kuda sve to vodi.
Ja mislim da su se dosad svi uverili u to da ni kapitalizam nije dobar,kao ni komunizam,kao ni monarhija. Uvek neko ispasta,uvek neko strada.
Kada vidite mladog coveka koji se budi i bori se i pokusava da na bilo koji nacin izrazi svoje pozitivne stavove,budite uz njega i podrzite ga.Dajte mu sansu i kontrolisite ga. On ce tada nauciti da se bori i da ceni i postuje osnovne ljudske vrednosti,a na prvom mestu zivot,kako svoj tako i tudji. Takva osoba nikada nece pasti u iskusenje pred izazovima zivota,vec ce se hrabro uhvatiti u kostac sa njima.
Sa druge strane,ako vidite coveka koji je apatican,zapao u krizu,bez obzira da li je duhovna,materijalna ili bilo koja druga,budite uz njega i pokusajte ga prizvati svesnom razmisljanju,na nacin na koji najbolje umete. Naucite ga da se bori i odoleva iskusenjima. Ne dozvolite da tone u svoj sopstveni mrak.
Letargija je zarazna. Naravno duhovno. Nasi djedovi nisu imali sav luksuz,ali su se borili i nisu se predavali. Ali su vise i ziveli u skladu sa prirodnim zakonima,nego sa drustvenim. Njihova borba ih je dovela do nas,njihovih potomaka. Zato ,osobama koje zapadnu u apatiju i letargiju,preporucujem od sveg srca duge setnje kroz prirodu u cilju spoznaje osnovnog postulata naseg zivota-a to je da smo i mi sastavni deo PRIRODE koja nas okruzuje. Da iz nje proisticemo i njoj se moramo vratiti.
Volite se ljudi i postujte,to ce samo jacati vas duh i zivot ce vam biti mnogo laksi.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1948
poruka na forumu
188 1476



post # 5 | 02.08.2011 , 7:38 PM

bravo badule odlicna tema ...po mom misljenju sve je to zbog vremena u kom zivimo ljudi nemaju posla nemaju novca da nesto vise urade i sta im ostaje naravno onda se desava upravo to jer covjek kad vidi da se nalazi u bezizlaznoj situaciji kao sto su mnogi danas onda nemaju volje ni za sta jednostavno se prepuste pa kako bude .... wink








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 6 | 06.08.2011 , 1:09 AM

Jeste ,susheTZ,u pravu si ...
Ipak novac ne stvara nas,vec mi njega stvaramo i nije toliko bitan u fazi zivota u kojoj ste vi mladi...
Mada izgleda da jeste...
Ali to je vec socijalna tematika...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1005
poruka na forumu
49 230



post # 7 | 06.08.2011 , 1:21 AM

Gores si naveo da je totalna nezainteresovanost da se menja nesto...Ali kako sam da menjas???

Twitter: https://twitter.com/marestrpc









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 8 | 11.08.2011 , 10:36 AM

Najpre moras da menjas sebe,na najbolji moguci nacin. Da ucis ako ides u skolu,da se usavrsavas. Da volontiras ,pomazes ljudima,da nadjes hobi koji ce te zaintrigirati.
Kada sebe poboljsas,onda pomazes drugima i onda zajedno menjate svoju okolinu smile

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









65
poruka na forumu
6 2



post # 9 | 15.08.2011 , 4:40 PM

letargija se leci najbolje sa pola mgra dsa ili efa a moze sa lapo litra radze.

hyfr









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 10 | 15.08.2011 , 6:00 PM

Eto... biggrin
Ja jesam lenja.. Ali zato ko zna sto mogu uraditi na pc-u... biggrin I da, kako promeniti sebe? confused Pa krenimo od nas samih, jer cemo tek tada menjati i okolinu... biggrin
Ne znam kako se jedan film zove, ali ako se neko seti naslova, neka napise... Film govori o tome kako je jedan decak hteo da promeni svet... Naravno... biggrin Nije ceo svet promenio, ali krenuo je od ideje... Ja ako pomognem 3x razlicitim osobama, one ce 3x da promene, onda ce i te osobe 3x... I tako... Spasao je i prosjaka, pomogao jos nekome, i na kraju... Umro za taj cilj... Ja sam plakala uz film... Tako da ko god zna naslov, neka napise. smile

Ko si ti?









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 11 | 15.08.2011 , 7:29 PM

DxD, a sta da ti kazem?
Covek i jeste ziv samo dotle dok je ubedjen da moze da promeni svet.... smile

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









2595
poruka na forumu
281 2890



post # 12 | 09.10.2011 , 1:59 AM

za spavanjem na sta konkretno mislis za spavanjem tongue tongue tongue biggrin biggrin biggrin happy happy happy








731
poruka na forumu
726 2357



post # 13 | 31.03.2012 , 7:21 PM

Ovakve osobe, cini mi se zive u jednoj vrsti autizma...
Sta je uzrok tome?
Mozda strah ili trauma iz proslosti...
Svijet satkan od fantazije, gdje lanac lazi postaje sve duzi i tezi. Svijet u kojem se osjecaju sigurnim...u kome ne moraju strahovati za svoje dostojanstvo, ponos, samopouzdanje, sve je zasticeno, tu, u njihovom "poremecenom" svijetu.
Svima nama bi bilo najlakse da zivimo u lazima, ali problemi i nezadovoljstva se nece sami rijesiti vec samo mi sami mozemo i MORAMO naci izlaz za njih.
Nema spavanja i odlaganja...zivot jeste veliki i ozbiljan ples, zato svaki potez mora biti pazljivo napravljen.
Zivotna radost je u malim stvarima, ali pored njih potrebno je dokazati i velicinu u borbi sa velikim... :)

“I kad budem najstariji
razumecu djake
koji zvacu zvake,
i kad budem najstariji…”










365
poruka na forumu
101 771



post # 14 | 11.04.2012 , 6:26 PM

Ja se slazem, ljudi se nacisto olenjili, izgubili interesovanje za sve... Ali ne mozes se zanimati za nesto kada od toga nemas koristi... Zato danju spavaj a nocu alkoholisanje mislim Radza, pivo
ziveli ziveli

Sta se setas po mom profilu jedan!









211
poruka na forumu
175 866



post # 15 | 28.06.2012 , 1:12 AM

Quote
letargija (gr. zaborav)
medicinski: bolesna želja za spavanjem,bolest spavanja, obamrlost, tromost, neosetljivost; figurativno: nemar,krajnja nemarnost. /.../ sta mislite o ovome

ja mislim da sam ja letargicna danas, i kad kisa pada xD...kunjam po celi dan ni do ceg mi nije uzas samo bih bila u sobi, nigde ne bih izlazila, i boli me uvo za sve. E sad kad naravno sunce ogreje tu sam ja zdrava i cila :D POjma nemam sta je sa tim ljudima koji su non stop takvi, bolest jeste a cime je uzrokovana ko zna....

Love is composed of a single soul inhabiting two bodies. A kiss is a lovely trick designed by nature to stop speech when words become superfluous.
I have found the paradox, that if you love until it hurts, there can be no more hurt, only more love.










1
poruka na forumu
0 0



post # 16 | 13.03.2013 , 10:32 PM

Nisam iskusan sa ovim objavama ali eto resio sam da iznesem svoj problem..Bio sam vukovac do 6. razreda osnovne..u 7. i 8. je uveliko pocelo bezanje sa casova i preveliki preokret u skoli..zavrsio sam sa polaganjem 2 predmeta..nezadovoljstvo je ogromno...roditelji su mi fakultetski obrazovani i sa tim fakultetom nisu dobili nista..bez posla..otac poceo da radi kod privatnika koi iz njega crpi poslednje atome snage za bednu platu sa kojom aman prezivljavamo...sve to je prouzrokovalo da nisam hteo ni na prijemni da odem pa sam samim tim upisao trogodisnji smer..zanat..nedostatak para u porodici me je naveo na to da sam poceo da dilujem drogu..lagodan zivot izlasci,devojke skupe stvari..uhvatili su me nakon nepunih godinu dana i osudili na 2 godine socialnog starateljstva uz prisustvo roditelja...batalio sam sve i okrenuo se sportu i normalnom zivotu..trenirao sam karate od svoje 6 god do 1. srednje pa prekinuo..islo mi je fantasticno..uz mnogo uspeha uzeo sam majstorsko zvanje kvalifikovao se za reprezentaciju i jos puno toga se tu odigralo..kad sam zavrsio srednju smer (MESAR) vlasnik mi je ponudio poso sa pristojnom platom i obecao da ce da me prijavi posle mesec dana...prihvatam i pocinjem da radim...posle 20 dana covek pocinje da me nakon zavrsenog radnog vremena odvodi kod njega kuci gde bi mu pomagao da zavrsi svoje obaveze..kad sam se pobunio oko toga rekao je kako i to ulazi u moju platu...ja pucam od besa i pitam zasto to nije reko kad mi je nudio poso on mi odgovara "zaboravio sam ali se to podrazumeva" par dana nakon toga zbog umora (radno vreme od 8 ujutru do 9 uvece nisam mogo da podnesem + svoje obaveze kuci) dajem otkaz...2 meseca kasnije nalazim poso u drvnoj industriji prva 3 meseca sve super..postajem majstor povecavaju mi platu na 32 000 krajnje sam zadovoljan...nakon ta 3 meseca covek nema da isplati radnike..4 meseca posle toga plate nema ja razocaran bez neke nade da ce ikad i da mi plati dajem otkaz..mesec dana ne izlazim iz sobe provodeci vreme na kompu...raspitujem se za poso nadjem par firmi odlazim na razgovor sa nadom da se prijavim pa kad zovu zovu...jedni mi kazu da ja na cekanju oko 700 radnika drugi oko 300 treci nece ni da pricaju...dolazim kuci bez ikakve pretstave sta da radim sa zivotom i kako da pronadjem neki put..jos uvek sam u istoj sobi gde sam izgubio volju da se vidjam sa drustvom..za izlaske nemam para..imam devojku vec 3 godine i to mi jedina svetla tacka..bukvalno me je progutao "sistem" u kojem zivim...nemam volje..nista ne radim nema treninga nemam dinara nemam poso...sve u svemu 5-6 sati povodim na netu onda spavam gledam tv i o5 sam na netu...ima li neko nekakav predlog sta bi mogao da radim kako da vratim samopouzdanje...kako da se pokrenem..il sta vec...verovatno sam omasio temu ali vidim da ima pristojnih komentara pa reko mozda i meni nes pomognete..unapred zahvalan

zli



Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Letargija
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: