Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Narkomanija
Narkomanija






904
poruka na forumu
96 378



post # 1 | 22.11.2010 , 7:53 PM

Znamo da je uzela maha u nasem drustvu. Treba li da je posmatramo kao hir ili bolest. Umete li da prepoznate adikta i da li imate takvih primera u uzem ili sirem okruzenju. Poznajete li nekoga ko se uspesno izvukao iz pakla droge i da li verujete u izgovor da je "trece lice krivo za "navlacenje" "?











78
poruka na forumu
8 81



post # 41 | 07.11.2011 , 12:39 PM

Pazi trava je sam pocetak svi pocnu sa njom,marihuanu pusim vec skoro 4 godine i nikad,ali nikad nisam imao zelju da predjem na nesto jace,ona ne izaziva zavisnost,pravio sam pauze od po mesec ipo-2 i nisam krizirao,nisam se znojio niti bilo sta tome slicno,a u kraju imam narkomana ne zna se koliko,odvratni su mi,nije narkoman samo onaj koji uzima dop,mnogo ih vise ima koji su na kristal metu i macama.A i ne krece se odma na heroin,vecina ljudi koja se navuce na njega je prvo uzimala kokain,pa kad nisu imali para,pocelu su da smrcu dop i posle odredjenog vremena heroin u nosu prestaje da radi i prelaze na venu jer su vec uveliko zavisni,ali stvarno mi nije jasno kako neko moze da to sranje ubrizga u venu vi niste svesni koliko jedna doza od 0,25 gr heroina smrdi bukvalno osecate smrad na daljini do 5 metara.a i sve vise klinaca se navalaci na te mrtve mace to je kao neko sranje isto se smrce,kosta 30 evra i u teoriji ne treba da izaziva zavisnost a treba da ima rad kao kokain,al to je ona prica *ebo lud zbunjenog.Danasnje drustvo je tako da ako sa 15 godina neces da duvas ti si za njih *ickica i zato se klinci sve vise i vise navlace bukvalo skacu sa trave na eksere,sa skesera na spid i sa spida na mace zvuci neverovatno ali tako je,gledam to svaki dan...

Imala je oci boje..jebiga...:) Ne secam se boje..ma skroz je nebitna :)









428
poruka na forumu
70 648



post # 42 | 14.11.2011 , 9:50 AM

ja nesvatam zasto se ljudi drogiraju ???sto oni to vole ??gubu zivote zbog droge.











4290
poruka na forumu
228 2087



post # 43 | 14.11.2011 , 10:16 AM

Ma sve ide iz porodice i vaspitanja.Kako ja nikad nisam ni pomislila na tu drogu a kamoli probala? Laž je da se tako beži od problema kao što je najveća laž da marihuana nije droga! Ne znam šta bih mogla da kažem na ovu temu.
Da pomognem nekome ko se drogira - ne zanima me, može da umre.
Da pomognem da ne počne da se drogira - nisam mu ja roditelj, on je trebao da ga vaspita.
SVE IDE IZ KUĆE!
A narkomančina mi nije žao ni malo. Kad bi svi umrli svet bi bio lepši bez njih!
Neka zvučim surovo, ali ja to mislim!








159
poruka na forumu
12 117



post # 44 | 14.11.2011 , 10:16 AM

Quote (milospravicar)
ja nesvatam zasto se ljudi drogiraju ???


Najbolje je da i nikad neshvatis :)

Zanimljiva tema mogao bih deset dana da kucam o ovome... mnogo ortaka mi je overilo... mnogi od njih su dileri 90% njih su uzivaoci... Da kazem od njih sto troje se izvuklo... i ja cetvrti :) svi ostali ili su mrtvi ili ce ubrzo zavrsiti...

Sve pocinje sa travom... za sve one koji misle da je trava OK.. posle nekog vremena ce vam neki ortak dati ekser ...speed.. i vi cete ga probati cisto da u drustvu ne ispadnete pica... pa cete doci do heroina :) e to kad probate onda ste se sjebali...
Najbolja droga na svetu... ko se skine svaka mu cast ... meni su trebale godine... i sad kad pogledam zadnjih 8 godina mog zivota = preko 350 hiljada evra sjebano na sranje - nemam ni jednog ortaka... a ko zna sta sam mogao za tih 8 godina da napravim sa tim parama... sve u svemu bavite se sportom isplatljivije je :)








507
poruka na forumu
25 327



post # 45 | 14.11.2011 , 2:52 PM

Kazu, prvo covek uzima drogu pa droga uzima drogu pa droga uzima coveka...

Narkomanija je teska bolest.....ali mislim da dok covek sam ne odluci da prestane nikakve klinike mu ne mogu pomoci...








68
poruka na forumu
9 123



post # 46 | 14.11.2011 , 3:44 PM

Vidim ima dosta misljenja na ovu temu...Sta vi smatrate drogom? Ja sam naravno protiv konzumiranja droge i preprodaje! Ali ima tu jos nesto vrlo vazno..npr. ja imam rodjaka koji je neverovatno inteligentan. Njemu je doktor prepisao da uziuma "vutru" da se smiri da ne bi poludeo od toliko znanja. On zadnjih 20 godina pusi travu i nema nikakvih problema sasvim je normalan. Naravno trava se koristi i protiv glaukoma....ja sam inace protiv konzumiranja trave ali smatram da ako pomaze oko nekih stvari, da treba da se koristi i daje samo njima koji su oboleli a ne svima!
A to ako imate problema i da zbog tog "opustanja" uzimate bilo kakve droge onda ste jednom recju ludi! Za opustanje postoji toliko lepih stvari kao npr. izaci sa drustvom, trenirati ili plivati. Plivanje bih licno preporucio jer meni pomaze da se rasteretim stresa. Ovde u Becu je to kao "normalna" pojava kod omladine i pristupacna.

Ja se izvinjavam sto sam malo skrenuo sa teme.


Poruku je menjao/la crazymax - Ponedeljak, 14.11.2011, 3:47 PM

Cuvaj zdravlje! Dodaj meni ;-)
(_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅­­­­­­я̲̅i̲̅h̲̅u̲̅a̲̅n̲̅a̲̅̅_̅_­̅­_­̅­(­)­ڪ
+++"Don´t drink and drive, take joint and fly"+++










228
poruka na forumu
65 697



post # 47 | 07.01.2012 , 9:07 PM

Iz dana u dan, sve ih je vise. Ne mogu da ih osudjujem, ne poznajem okolnosti.
Jednostavno, neki ljudi su previshe slabi da se nosili sa odgovornoscu zivota, i srljaju ka litici poroka.
Mogu vrlo lako da prepoznam bivseg/sadasnjeg korisnika narkotika.
da li ima povratka?
Ima.
Svako dobije tu sansu sigurna sam. Da odluci, da li ce nastaviti ili ce se zaustaviti tu, i nikad vise nece krociti u tom pravcu.. Na toj osobi je da odluci. Samo je bitan karakter te osobe.








3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 48 | 07.01.2012 , 10:11 PM

Sa jedne strane naduvas se nasikas se i sve ti lepo boli narkomane tuki za sve, ali jbg.. kad ih uhvati kriza sto kazu to su Isusovi bolovi ali jbg, svako bira svoj put u zivotu oni su malo skrenuli :D








564
poruka na forumu
128 1154



post # 49 | 16.01.2012 , 3:23 PM

Pi**e se drogiraju smekeri treniraju !! ;)












4290
poruka na forumu
228 2087



post # 50 | 16.01.2012 , 4:03 PM

Quote (@Assassin@)
marihuana za mene nije droga...prije se može reći da su to cigarete (nikotin).

Svašta Bože! :o :o






Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 51 | 16.01.2012 , 4:08 PM

Marija_Nikola, Marihuana je sveta biljka :D Takodje se koristi i kao lek ;)

Marihuana kao lek ?

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









234
poruka na forumu
7 133



post # 52 | 16.01.2012 , 4:42 PM

Obicna cigareta je stetnija od marihuane djavo






Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 53 | 16.01.2012 , 5:33 PM

Quote (Talvisota)
Obicna cigareta je stetnija od marihuane

Za pluca da, ali za mozak ne :D


Poruku je menjao/la Mortal - Ponedeljak, 16.01.2012, 5:33 PM

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks










poruka na forumu
REP OFF



post # 54 | 16.01.2012 , 9:59 PM

Quote (Mortal)
Za pluca da, ali za mozak ne

A,treba da predjem onda na marixuanu xD








377
poruka na forumu
54 303



post # 55 | 16.01.2012 , 10:51 PM

Sve pocinje od sale "pusim travu", pa onda prelazi na pusenje, smrkanje i na kraju igla = smrt ;)












39
poruka na forumu
1 33



post # 56 | 14.02.2012 , 4:55 AM

nije istina da te trava vuce ka zavisnosti o drogama,sve to zavisi od osobe do osobe.
Evo na primjer ja,dok sam isao u srednju konzumirao sam travu sa drustvom.
vec 3 godine ne uzimam travu niti mi se trazi a kamoli neke jace droge. gj

i usput nadjite na netu o novoj drogi KROKODIL koja se pojavila u Rusiji i osvojila Europu,pogledajte klipove i slike na kojima su ovisnici o toj drogi pa onda razmislite da li se treba drogirati.Peace :)








18
poruka na forumu
3 23



post # 57 | 14.02.2012 , 5:30 AM

Zavistan mozes da postanes samo ako ti hoces ako neces nprm kao ja onda mozes da duvas svaki dan.
Ja mogu da duvam svaki dan a mogu i da ne duvam po 6 meseci vutra peace

Added (14 Feb 2012, 4:30 AM)
---------------------------------------------
I da napomenem stetno je duvanje svaki dan ali jednom, dvaputa mesecno je veoma zdravo ako ste pusac aktivni ili pasivni
peace vutra


smorcina









191
poruka na forumu
11 89



post # 58 | 14.02.2012 , 7:00 AM

Evo malo edukativnih klipova



A sto se tice marihuane jedina losa stvar je sto moze s zavrsiti u zatvoru na duze vreme a cak je manje stetna od masne svinjetine :)

"one man's fun is another's hell"









275
poruka na forumu
487 4191



post # 59 | 14.02.2012 , 12:34 PM

SAmo kukavice koje se boje zivota i tripuju da je to nesto kao lafo sto ce ih otarasiti problema ogrizaju u tim drogama,licno znam par momaka koji su strasno bili dobri momci a sada su usli u taj svet poroka i mnogo ujebana stvar...ali kazem,bavite se sportom,ne predajte se narkoticia,ne probavajte da bi se dokazali u drustvu,jer ako ti je drustvo ok ono nece od tebe zahtevati dokazivanje...ali naravno ima likova koji to rade zato sto misle da su cool i da je to neki lik ao se uradi pa tripuje da je BOG :) Steta,najvise takvi najbrze odu :) jbg...kao sto kaze,cudni su putevi Gospodnji :)

Uvek postoji u zivotu neko ko je malo losiji od tebe a uveren da je malo bolji od tebe i tada nastaju sve nevolje ! ! !







Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 60 | 14.02.2012 , 1:14 PM

Ja bi sve narkomane poubijo :D

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐




Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Narkomanija
Search: