Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Narkomanija
Narkomanija






904
poruka na forumu
96 378



post # 1 | 22.11.2010 , 7:53 PM

Znamo da je uzela maha u nasem drustvu. Treba li da je posmatramo kao hir ili bolest. Umete li da prepoznate adikta i da li imate takvih primera u uzem ili sirem okruzenju. Poznajete li nekoga ko se uspesno izvukao iz pakla droge i da li verujete u izgovor da je "trece lice krivo za "navlacenje" "?











317
poruka na forumu
37 72



post # 61 | 14.02.2012 , 1:34 PM

samo BOZE SACUVAJ!








1795
poruka na forumu
403 2824



post # 62 | 14.02.2012 , 2:19 PM

Ne verujem da je "trece" lice krivo. Ja sam sigurna u to da niko ne moze da me nagovori na nesto sto ne zelim (jedino da upotrebi silu). Moja dva druga se drogiraju, iskreno pricam. Poznajem jos mnogo njih, ali nisam u kontaktu sa njima. Samo znam da to ne mogu da razumem, nije da sam takva osoba da pobegnem i napustim druga, ali kad' su mi rekli i videla sam neke stvari, jednostavno odaljila sam se od njih. Mnogo puta su znali da mi dolaze na vrata u 4, 5 ujutru, fixni je celu noc zvonio (naravno bili su oni), ali sreca sve je prestalo. Mnogo puta sam im rekla da prekinu, da im to ne treba, ali ja necu njih da teram (iskreno), sve dok sami ne rese, nista im moje reci ne znace. Svi koji zive u Ks, znaju da je Krusevac grad u kome ima najvise droge (samo Bagdale su prepune), ali jbg.

Added (14 Feb 2012, 1:19 PM)
---------------------------------------------
A isto tako imam druga koji pusi travu vec 6, 7.god. Verujte mi da je njemu trava mozak sprzila, od pametnog decka, on je trenutno decko kome moras da crtas da bi razumeo. :D


Poruku je menjao/la Nechy92 - Utorak, 14.02.2012, 2:19 PM

Da ti budem drazi,
tebi pricao sam lazi,
obecao ti svemir,
a donio ti nemir.
Ljubavi sam zlato
bacio u blato. ♥










18
poruka na forumu
3 23



post # 63 | 24.02.2012 , 3:57 AM

Marihuana ne unistava skoro nista ako imas granicu i ako znas kad treba da stanes.
Nprm ja mogu da se pohvalim da nisam ''duvao'' 6 meseci i uopste mi se ne trazi :D
Mada tvoja stvar ako hoces da uzimas jace droge, ja sam jednom probao i nije mi se svidelo i rekao zajebi ova sranja , vutra zakon :)

smorcina









1520
poruka na forumu
180 1265



post # 64 | 24.02.2012 , 12:26 PM

Srz problema vecine zavisnika od psihoaktivnih supstanci "lezi" u socijalnim, odnosno drustvenim (ne)prilikama, a neretko i porodicnim. Ima i onih koji to rade iz obesti, kako bi bili u trendu i sl. Nazalost narkomanija je uzela maha svuda u svetu, pa i u nasoj drzavi. Krivac - drzavni sistem!
Neka se ljudima povecaju plate, poboljsaju egzistencijalni uslovi, onima koji nemaju posao dodeli posao, pa ljudi nece imati vremena da traze utehu u narkoticima. Neka se malo aktivira zdravstveno prosvecivanje putem medija, radionica, po zdravstvenim ustanovama itd.
Evo konkretno, ja bih kao radni terapeut (sto i jesam po struci) mogao da ucestvujem u rehabilitaciji zavisnika, ali nema adekvatne ustanove koja bi obavljala tu delatnost, o radnom mestu i da ne govorim...
Nedavno sam gledao neki prilog na TV-u o zavisnicima i rehabilitaciji istih u manastirima! WTF?! angry2
Popovi su ih tukli i maltretirali. To je rehabilitacija?! Popovi su strucna lica za tu vrstu problema?!
Pored toliko zdravstvenih radnika i zdravstvenih saradnika na birou nezaposlenih, angazuje se crkva da "rehabilituje"... No comment!!! angry2
I o5 dolazim na isto. Krucijalni problem je u sistemu! Neorganizacija, a logika je apstraktni pojam.
Kada bi se mallo poradilo na svemu ovome sto sam naveo, verujem da bi se broj zavisnika smanjio i da bi rehabilitacija istih bila uspesnija.


Poruku je menjao/la Bobby88 - Utorak, 28.02.2012, 11:45 PM

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










843
poruka na forumu
234 2303



post # 65 | 24.02.2012 , 1:04 PM

Quote (AMMIR95)
Ja bi sve narkomane poubijo


I ja :D








213
poruka na forumu
5 74



post # 66 | 24.02.2012 , 2:23 PM

Mnogi mladi počinju konzumirati drogu iz radoznalosti ili imaju previše slobodnog vremena i novca, pa ih troše na te "gluposti".








265
poruka na forumu
47 378



post # 67 | 24.02.2012 , 3:03 PM

Čemu osuđivanje!? Kao u srednjem veku! Daj, daj, daj, daj da osudimo na smrt na lomači.
Pf... Kad god osudite pomislite: 'Hoću li ja ili moje dete biti takvo!?'
Zar je sramota!? Danas se o tome ćuti, zato te (kako sami kažete) 'bolesnike' niko ne vadi iz go*ana...

Moj brat je narkomančina, sestra mi je bila narkomanka. I!?
Šatro se ćuti o tome, a svi pričaju.
Svi osuđuju. Neko da pomogne!? Niko, a!?
Bedna strana ove zemlje. Bedna.

Na kraju krajeva, šta danas nije štetno!?
Ne pijete alkohol!? Okej. Ne pijete gazirane sokove!?
Ne pušite!? Ne dišete!?
Umrećeš kako god okreneš.

Za sve fince i svetitelje ovog foruma ogromni ljubac.

The world will look up and shout: "Save us!", and I'll whisper: "No."









1520
poruka na forumu
180 1265



post # 68 | 24.02.2012 , 3:10 PM

Quote (sljeposava)
Čemu osuđivanje!? Kao u srednjem veku! Daj, daj, daj, daj da osudimo na smrt na lomači.
Pf... Kad god osudite pomislite: 'Hoću li ja ili moje dete biti takvo!?'
Zar je sramota!? Danas se o tome ćuti, zato te (kako sami kažete) 'bolesnike' niko ne vadi iz go*ana...

Moj brat je narkomančina, sestra mi je bila narkomanka. I!?
Šatro se ćuti o tome, a svi pričaju.
Svi osuđuju. Neko da pomogne!? Niko, a!?
Bedna strana ove zemlje. Bedna.

Na kraju krajeva, šta danas nije štetno!?
Ne pijete alkohol!? Okej. Ne pijete gazirane sokove!?
Ne pušite!? Ne dišete!?
Umrećeš kako god okreneš.

Za sve fince i svetitelje ovog foruma ogromni ljubac.


gj

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










348
poruka na forumu
103 726



post # 69 | 24.02.2012 , 4:01 PM

Mislim da isto kao sto zavisnici imaju prava da biraju (i odabrali su) svoj put u zivotu tako i ljudi (na ovom forumu ili u ovoj drzavi) koji su protiv njih imaju prava da zele da ih "pobiju". Ne zauzimam stranu, prosto hocu da kazem da je sve to pitanje izbora.
Drugo, mislim da smo malo pomesali pojmove. NE POSTOJE zavisnici od kanabisa, tako da TO nije narkomanija. Nek mi neko dokaze da THC stvara zavisnost i prihvaticu da gresim. Kad pricamo o zavisnicima, trebalo bi da se slozimo oko definisanje termina.

Ja sam psihoterapeut i ne bi radila na lecenje zavisnika BILO KAKVOG TIPA od jednog jako jednostavnog razloga, oni su IMALI izbora. Isti takav izbor imam i ja vezano za to da li hocu ili necu da radim sa njima.
Kad se dete rodi sa nedostatkom (ne daj Boze Down-ovim sindromom i sl.) NIJE imalo izbora. Priroda (ili Bog kako god zelite) nije ga pitala jel hoce da se rodi zdravo ili nece, a zavisnici su imali priliku da biraju i odabrali su. Najveci broj njih i ne zeli da im se pomaze, ali daleko od toga da bi ih spalila :)

Freedom of speech ! :)

Noli turbare circulos meos!
- Archimedes










265
poruka na forumu
47 378



post # 70 | 24.02.2012 , 4:12 PM

Quote (ProkletaJerina)
Ja sam psihoterapeut


WOW! Moje postovanje, ja sam Hanibal Lektor po profesiji!

The world will look up and shout: "Save us!", and I'll whisper: "No."









348
poruka na forumu
103 726



post # 71 | 24.02.2012 , 4:22 PM

[move]WOW! Moje postovanje, ja sam Hanibal Lektor po profesiji! [/move]

Nisam osoba koja ulazi u "prepucavanja", cenim ja i tvoj stav, ti imas prava na to isto kao sto i mi ostali imamo prava da imamo svoje stavove. Suprug mi je narkoman u apstinenciji, tako da moji stavovi su zasnivani na moje iskustvo, isto kao sto pretpostavljam da su tvoji na tvoje iskustvo.
Veliki pozdrav i nemoj se ljutiti :)

Noli turbare circulos meos!
- Archimedes










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 72 | 25.02.2012 , 9:35 AM

Respect svima.
Polovina od postojecih narkomana ne bi to bili da drzava radi svoj posao kako treba,
Druga polovina ne bi postojala da porodica radi ono sto treba....
Tako da...
Sto kaze ProkletaJerina, mnogima je to stvar izbora...
Pogresan izbor je uzrok mnogih nedaca u zivotu...
Dilere ubijajte...
Narkomane drzava treba da leci ... A ne da ih i dalje gura u smrt...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









576
poruka na forumu
34 295



post # 73 | 28.02.2012 , 11:39 PM

Zao mi je tih ljudi :( iskreno mislim da ima nade za takve ljude tacnije verujem da ima nade :( pamet u glavu ;)

>>> NEMAM LEVU CIPELU <<<









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 74 | 07.03.2012 , 1:59 PM

Narkomanija je jedna vrsta bolesti za mene. Kreće od hira,a završava kao bolest.Poznajem nekoliko ljudi koji su narkomani. Jedan mi je komšija,jedan rođak,a jedan bivši dečko moje rođene rodice. Iskreno sve zavisi od osobe do osobe,ali ipak mislim da nije krivo treće lice.Krivi su sami sebi. Ako oni ne znaju reći NE onda je to samo njihov problem.I ako oni nemaju granicu onda mi tu ne možemo ništa.
Moj bivši dečko je koristio travu s vremena na vrijeme,ali mislim da je to za pojedince normalna stvar. Djeca bi se trebala što više edukovati što se tiče droge.Sve to bi im trebalo biti prikazano slikama,filmovima itd,a ne samo teorijom.

Ja nemam pretjeranu želju za drogom i ne zanima me to mnogo.I svima bi rekla da se toga klone što je više moguće. :)








576
poruka na forumu
34 295



post # 75 | 21.03.2012 , 11:54 AM

Quote (By_The_Way_)
Djeca bi se trebala što više edukovati što se tiče droge.Sve to bi im trebalo biti prikazano slikama,filmovima itd,a ne samo teorijom.

Bas tako ih kako volim kad si mi tako pametna :)

>>> NEMAM LEVU CIPELU <<<







Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 76 | 07.04.2012 , 8:48 PM

Quote (DxD)

ovo sam videla da mnogi pevaju ( i slusaju )
a ni sami nisu svesni


pa neces odmah sa dzointa na iglu jbte........a i u ostalom to je dato od boga,cisto prirodno i nemam nista protiv toga...ako nisi nikad probala nemam sta da ti pricam,neznas

al imam i te kako protiv hemijskih otrova i supstanici
svi ti sareni lekici i bomboncici,pilule za lilule i kartoncici stvaraju ovisnos i bude zelju za necim tezim (heroinom npr)
ljudi sve vise upadaju u to.....neg problem je da su im sad i dostupne legalne droge kao sto su trodon i metadon...a nikotinom se masovno truju i unistavaju se...
i da ako je narkoman ne znaci da nije covjek i da nema dusu,ako imate ovisnog prijatelja (bar o cigarama) porazgovarajte sa njim,ima problem,i pomozite mu,nek osjeti da ste tu za njega kad je tesko ili kad je u krizi (tad svima treba oslonac i podrska)...

Be my love?









547
poruka na forumu
46 1072



post # 77 | 07.04.2012 , 9:22 PM

Malo trave podeliti s prijateljima s vremena na vreme je nesto "Najzesce" sto sam ja probao i evo vec 2 godine nisam zapalio i uopste nemam zelju
medjutim kako rece "Maha" nije nesto cemu samo tako odustanes kad ti hoces a svedoce i mnogi slucajevi...ako niste videli onda ste verovatno culi koje su krize i peripetije da se covek odvikne
Onaj ko nemoze da se bori sa svojim problemima trezne glave i cistih misli nego mu treba nesto takvo za to mogu reci da je jedna velika budala i idiot jer "Maha" ne resava probleme samo ih dodaje
Znao sam coveka koji je uzimao ali ne u velikoj kolicini i mogu vam reci da su njegovi roditelji potrosili brdo para a on je imao velike probleme da se odvoji od toga...nepozeleo takve muke ni najgorem neprijatelju


Poruku je menjao/la Hectore - Subota, 07.04.2012, 9:24 PM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"







Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 78 | 07.04.2012 , 9:25 PM

Quote (Hectore)
Malo trave podeliti s prijateljima s vremena na vreme je nesto "Najzesce" sto sam ja probao i evo vec 2 godine nisam zapalio i uopste nemam zelju

gore je piti i pustiti jbg,al aj ti ljudima objasni

Quote (Hectore)
Onaj ko nemoze da se bori sa svojim problemima trezne glave i cistih misli nego mu treba nesto takvo za to mogu reci da je jedna velika budala i idiot (ovo je prvi put da ja nekoga vredjam)
Znao sam coveka koji je uzimao ali ne u velikoj kolicini i mogu vam reci da su njegovi roditelji potrosili brdo para a on je imao velike probleme da se odvoji od toga...nepozeleo takve muke ni najgorem neprijatelju


ja neznam,nemogu zamisliti takav problem da covjek mora to uzeti da se ne moze sam izboriti
a i u ostalom to nije rjesenje problema,neg samo upadanje u jos gore sranje

Be my love?









153
poruka na forumu
3 34



post # 79 | 19.07.2012 , 6:02 AM

kažu da mala količina heroina pročišćava pluća

Nemam potpis :D xD







Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 80 | 12.09.2012 , 9:10 AM

Quote (Fornetti)
kažu da mala količina heroina pročišćava pluća


hahahah :D lol

Be my love?



Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Narkomanija
Search: