Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Lepota » Nega kose i lica na moj nacin
Nega kose i lica na moj nacin






2670
poruka na forumu
288 3086



post # 1 | 04.05.2011 , 2:27 AM

Ovo je bilo pre mozda, dve godine,kada sam snimio ovo ... Jedna zena mi je rekla da ako hocu da imam cvrst koren kose da stavim jaja na glavu tj. zumance, a ako hocu da imam mladalacko lice da stavim projino brasno izmesano sa belancem ili da se mazem krastavcima!

Pa sam ja to probao da uradim :P evo kako je to izgledalo tongue












1065
poruka na forumu
225 1145



post # 2 | 04.05.2011 , 10:53 AM

Ha..ha..ha biggrin biggrin biggrin biggrin











2670
poruka na forumu
288 3086



post # 3 | 04.05.2011 , 10:45 PM

Quote (suzana85)
Ha..ha..ha

bangin batman bash











1888
poruka na forumu
73 477



post # 4 | 06.06.2011 , 6:11 PM

Hahaha,nebi stavljao jaje u kosu pa vidi.. xD

ΠΑΟΚ Παρτιζάν ίδιο χρώμα με την ίδια πίστη
Партизан у срцу!










2670
poruka na forumu
288 3086



post # 5 | 07.06.2011 , 0:06 AM

Quote (G0ga)
Hahaha,nebi stavljao jaje u kosu pa vidi.. xD

Sto bas je mekano, ljigavo i odvratno , a tek sto mirise, obara s nogu.... Ali zato dobijes volumen, ali pre toga ti pola kose opadne dok skines sve to zalemljeno sa glave :P











1388
poruka na forumu
153 250



post # 6 | 07.06.2011 , 2:08 AM

Quote (MolderFBI)

Sto bas je mekano, ljigavo i odvratno , a tek sto mirise, obara s nogu.... Ali zato dobijes volumen, ali pre toga ti pola kose opadne dok skines sve to zalemljeno sa glave :P

ahahaahhahahhahahhahha
moram da probam....hahahahahahaha











347
poruka na forumu
24 174



post # 7 | 22.06.2011 , 3:13 PM

Pa, ovako-kratak kurs: Umutis zumanac, maslinovo ulje i dodas jos 10-tak kapi limunovog soka; masu stavljas na glavu tako sto sipas iz solje na dlan, pa utrljavas u koren kose ( a NE tako mackati!) i masiras vrhovima prstiju; kad si sve utrljao,glavu najpre uvijes novinskom hartijom, jer ce to upiti kapi koje su se tebi,agente Molderu, slivale niz lice, onda stavis preko novine jednu kesu(greje glavu i tako pojacava i ubrzava dejstvo mase na kosi i glavi),pa, na kraju, obmotas glavu peskirom. Sve to treba drzati sto duze, minimum 2h. Nakon tog vremena, odvijes sve to cudo sa glave i NE CESLJAS, vec pod tus i mlakom vodom ispirati i istovremeno masirati koren kose. Onda uobicajeno operes samponom za kosu. Zbog masnoce koju si stavljao, treba samponirati bar 3X i ispirati.
*Sve ovo bi trebalo ponavljati na svako 2. ili 3. pranje kose- za zdraviju, guscu, sjajniju kosu!

Added (22 Jun 2011, 3:13 PM)
---------------------------------------------
P.S. Belanac ne moras da mixujes samo projinim brasnom, vec, umesto brasna, i sa grizom ili secerom ili sodom bikarbonom. Lice treba najpre umiti mlakom vodom i sapunom, pa na suvo lice staviti masku od belanca kruznim pokretima i nezno masirati, pa ostaviti da stoji na licu dok se ne osusi. Osetices blago zatezanje, peckanje sto je dobar znak, jer ubrzava cirkulaciju. Kad je sasvim osusena, masku isprati mlakom vodom i, opet, umivajuci se, trljaj lice vrhovima prstiju nezno- na taj nacin vrsis piling koze(skidas izumrle celije koze sa lica).Obavezno, na kraju utrljaj kremu za lice.
*Ovu masku ne stavljaj cesto, jer isusuje kozu( onda, naravno, i brze stari)!!!


Licila je na list koji sluti vetar...









904
poruka na forumu
96 378



post # 8 | 02.07.2011 , 2:57 PM

SACUVAJ BOZE wacko NA POCETKU POMENU DA SI "BIO" RETARDIRAN, JA NEBIH REKLA DA VISE NISI, STRASNO wacko wacko wacko wacko









Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 9 | 02.07.2011 , 10:05 PM

ahahahhahaah ja se ismejah ako nista drugo... biggrin

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










422
poruka na forumu
15 125



post # 10 | 02.07.2011 , 11:00 PM

hahahahhahaha ne bi ja jaje u kosu i krastavce na lice hahahhaahhahahhaahah biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin











2670
poruka na forumu
288 3086



post # 11 | 29.09.2011 , 7:58 PM

Axaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxax ja sam potpuno zaborawio za owaj snimak tongue

@Veskia axaxaxaxxaxaxxxaaxaxaxaxxaxax ma da li si ti normalna? ti si jos ludja od mene! axaxaxaxa pa ja cu ostati bez kose ako to drzim 2H na glawu tongue axaxaxa moraću da probam to tongue da se snimim pa postawim tongue axaxaxaxa koma











702
poruka na forumu
172 1634



post # 12 | 29.09.2011 , 8:04 PM

Hahahahah ,pa ovakve stvari i meni padaju na pamet ,citala sam negde da promesam nekoliko kasike meda sa 10 kapi limuna-tako nesto ,ja ostavim na lice da stoji 20ak min a iznad toga krastavcice . Tako sam ja lezala 20 min ,e ljudi kad je poceo med da mi se sliva niz vrat ,kosa , sve je to postalo toliko lepljivo da nisam mogla da isperem do kraja ni narednih 5 puta ,pukla sam ,od tada vise ne eksperimentisem toliko :D. Sa kosom takodje eksperimentisem ali uvek dobijam super efekte biggrin

Nema tog ljudskog bića koje u ovozemaljskom životu može da ima sve što poželi,osim u snovima.Laku noć.









2670
poruka na forumu
288 3086



post # 13 | 30.09.2011 , 1:44 AM

@passusa
axaxaxaxa, weruj mi da znam taj osecaj tongue i potpuno te razumem tongue meni se ono steglo pola mi kose otpalo dok sam skinuo tongue











702
poruka na forumu
172 1634



post # 14 | 30.09.2011 , 1:53 AM

Quote (MolderFBI)
axaxaxaxa, weruj mi da znam taj osecaj i potpuno te razumem meni se ono steglo pola mi kose otpalo dok sam skinuo

Doslo mi je da vristim al nisam mogla -lice mi je bilo skroz ukoceno od meda biggrin manythought blink

Nema tog ljudskog bića koje u ovozemaljskom životu može da ima sve što poželi,osim u snovima.Laku noć.









2670
poruka na forumu
288 3086



post # 15 | 30.09.2011 , 4:24 PM

Axaxaxaxaxa, ludilo!











8
poruka na forumu
0 0



post # 16 | 02.09.2012 , 10:09 AM

Hahahahaha :D








577
poruka na forumu
548 3795



post # 17 | 03.11.2012 , 3:52 PM

Nakon što ste odabrali pravilan šampon, bitno je znati da i u pranju kose vrijedi pravilo: "Manje je više".
Naime količina šampona koju nanosite na kosu, ne bi trebala biti veća od veličine lješnjaka.
Ukoliko vam se kosa ne zapjeni sa prvim pranjem, postupak možete lako ponoviti.
Šampon je najbolje nanijeti na ruke, protrljati ga i potom ravnomjeno nanijeti na kosu.
Posebnu pažnju tokom pranja kose posvetite tjemenu, jer se tu kosa najviše masti .
Također vrlo je bitno dobro isprati kosu.
Onim hrabrijima savjetujem ispiranje kose hladnom vodom, jer tako ona postaje još sjajnija i bujnija, a i tako potičete cirkulaciju vlasištva, pa će kosa koja raste biti čvršća.
Idealno bi bilo da je sušite prirodnim putem, na zraku.
No kako često nemamo vremena da bismo čekali da se kosa osuši, poželjno je sušilo za kosu namjestiti na najhladnije, jer se tako tjeme ne znoji i frizura je postojanija.
Za bolji volumen kose, tokom sušenja češljajte kosu obrnuto od smjera rasta dlake.
Nije svejedno kakav češalj ili četku koristite.Najbolji izbor jesu četke sa zaobljenim vrhovima od prirodnih dlaka.
Učestalo češljajte kosu, jer time masirate tjeme i potičete cirkulaciju.Za one s masnom kosom, bolje je ne češljati kosu prečesto, jer time potičete lučenje loja, i kosa postaje još masnija.
Unatoč nedostatku vremena, vjerujem da unutar 3 mjeseca možete odvojiti 1-2h za odlazak frizeru, kako bi vam potšišao ispucale vrhove.
Za kraj eto još nekoliko savjeta za njegu kose sa sastojcima koje sigurno imate kod kuće...
Ukoliko nemate vremena za pranje kose, poslužite se dječjim puderom u prahu. Stavite ručnik oko vrata, napudrajte kosu i protrljajte ručnikom.
Trebate učvršivač za kosu?Poslužite se pivom.Pretočite pivo u raspršivač i nanesite je nakon pranja na kosu.Kosa će biti čvrsta, a miris će nestati čim se kosa osuši.
Piva je također vrlo dobar lijek protiv ispadanja kose.Na opranu kosu nanesite 60 ml piva, ostavite 5-10 min i isperite kosu.Potom ponovno nanesite na kosu istu dozu pive i ostavite da se kosa osuši.Ne ispirati.
Plava će kosa dobiti prirodni sjaj ako u šampon dodate 2 jušne žlice limunovog soka.Za borbu protiv peruti isprobajte sljedeće: U 0.5L vode umiješajte 2 jušne žlice limunova soka i nanesite na kosu. Druga metoda za borbu protiv peruti jest jogurt.Umasirajte jogurt u tjeme i ostavite ga da djeluje 1h, a potom ga isperite i operite kosu šamponom.

Sto se tice njege lica maska koja dubinski čisti: Izlupajte 1 svježi žumanjak sa 1 žličicom limunova soka. nanesite sloj maske na lice, ostavite da se dovoljno posuši da možete nanijeti drugi sloj, i sve ponovite dok god imate smjese. Kad se posljednji sloj osuši, isperite masku toplom vodom i nanesite hidratantnu kremu.
Imat ćete osvježenu zdravu kožu, ako redovito pijete čaj od peperminta. On će vas također umiriti.
Za rješavanje akni koristite kao masku naribanu jabuku pomiješanu sa 1 žličicom meda.

Jedva čekam novu godinu..... :((((haha !



Forum » Lepota i Zdravlje » Lepota » Nega kose i lica na moj nacin
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: