Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Marko  
Forum » Film & TV » Televizija » The Simpsons
The Simpsons




лав из ин ди ер!
14
poruka na forumu
0 0



post # 1 | 30.01.2014 , 8:44 PM

Simpsonovi (engl. The Simpsons) je američka animirana TV serija autora Meta Grejninga u produkciji kuće Foks netvork. Postala jedna od prvih uspešnih serija ove kuće, a takođe i jedna od
najuspešnijih i najcenjenijih u istoriji medija. „Simpsonovi“ su u
stvari „spin-of“ serije kratkih animiranih filmova prvobitno emitovanih u emisiji „Trejsi Ulman šou[1].Serija je satirična parodija načina života američkog srednjeg staleža, predstavljenog kroz život
porodice iz naslova. Bavi se raznim aspektima čovekovog života, baš kao i
američkom kulturom, društvom u celini, ali i samim fenomenom televizije, a najpoznatija je po samokritičkom humoru te po metareferencama. I sama porodica iz serije imala je značajan upliv na pop-kulturu, pa su u svakodnevnu upotrebu ušle razne fraze iz serije, a uzvik nezadovoljstva „dou“ (d'oh) uvršten je i u rečnik engleskog jezika. Navodi se da je nastanak
mnogih animiranih serija za odrasle bio pod uticajem „Simpsonovih“, pri
čemu se naročito misli na serije „Kralj brda“, „Saut Park“ i „Porodični čovek“. Iako je tokom poslednjih nekoliko godina, po nekima, došlo do pada
kvaliteta, serija je još uvek veoma gledana i dalje dobija pozitivne
kritike.„Simpsonovi“ su do danas najdugotrajniji američki sitkom i najdugotrajnija animirana serija uopšte. Od dana emitovanja prve epizode
(17. decembra 1989.) pa do kraja 24 sezone proizvedeno je i emitovano 530 epizoda. 27. jula 2007. bila je premijera dugometražnog filma Simpsonovih.




NEKO IMA PARE, A NEKO DRUGARE







Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 2 | 30.01.2014 , 10:46 PM

Malo bolje ove textove radi. Svaka tema ti je krcata linkovima. Nije samo fazon kopirati sa Wikipedije!

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐




Forum » Film & TV » Televizija » The Simpsons
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: