Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Ammir, CryTek  
Forum » PC Igre » Problemi » Ne znam da li je problem ili sta vec
Ne znam da li je problem ili sta vec






13
poruka na forumu
0 0



post # 1 | 03.09.2013 , 1:59 AM

E ovako ne znam da li je ovo normalno ili ne ali nemma HDD treba mi stici za 3 dana "Seagate  ST1000DM003" 

Imam maticnu plocu "MSI 970A-G46, Socket AM3+"
Procesor "AMD FX 6300 (6 x 3.5 - 4.1+ GHz Turbo Boost" na procesoru mi nije obicno klasicno hladjenje vec "Cooler Master - Hyper TX 2" 

e sad je ovo pitanje Temperatura maticne u BIOSU je 45 C aa procesora 60 C, sada ne znam da li je to u redu zbog cega je takva temperatura napajanje imam markirano od 650 W i kada gledam video po youtube vidim kako ljudima temperatura maticne bude 30 - 35 C a kod mene za 10 vise a i procesor im budde oko 45 ako neko zna do cega je to neka mi pomogne hvala ..








85
poruka na forumu
2 12



post # 2 | 06.09.2013 , 0:01 AM

Procesor koji imas se greje dosta i zagreva maticnu plocu. Moze da radi ok na toj temperaturi ali ako bas pocne da preteruje to nije pozeljno, mada nebi trebalo, radice jos dosta dugo... AMDovi procesori se greju po 'defaultu' takvi su po prirodi i to je normalno. Sa druge strane ako hoces da ga ohladis vidi stavi cooler 12cm napred na kuciste, mozda i da zamenis kuciste da uzmes neko vece, ne znam kakvo je. Ako je dosta malo kucste hoce da akumulira toplotu zbog gusto zbijenog hardvera. E sad neki od trikova su ti da stavis kuciste na pod, da ne drzis na stolu zato sto je na opdu hladnije i obavezno pomeri kuciste barem 2cm od stranice stola ili tako necega, nemoj da priljubis skroz uz neki predmet. Temperatura maticne ploce i samog sistema racunara zavisi i od temperature vazduha u prostoriji u kojoj boravis i to moze da ga dogreva dosta... Moze biti i da je i sama ploca takva pa se greje malo vise, uglavnom temperatura procesora je 60*C sto je bas dosta pa mi 45*C na ploci izgleda sasvim ok s'obzirom koliko je taj procesor sam po sebi zagreva. Pretpostavljam da je kuciste cisto kao i cooler, da nema prasine, i to moze biti uzrok preteranog zagrevanja...








172
poruka na forumu
3 38



post # 3 | 06.03.2014 , 4:37 AM

Proveri termalnu pastu... mozda ne ostvaruje dobar kontakt izmedju procesora i coolera, takodje proveri i na grafickoj kartici isto... odnesi kod nekoga ko se razume da ti isproverava sve.. pozz





Forum » PC Igre » Problemi » Ne znam da li je problem ili sta vec
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: