Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Sport » Fudbal » Sudije u evropskom fudbalu
Sudije u evropskom fudbalu






18
poruka na forumu
1 13



post # 1 | 30.01.2012 , 0:33 AM

Koliko ste puta bili svjedok kada sudija osteti neku ekipu? Koliko je po vama pravedno sudjenje danas u fudbalu?

...Never Back Down and Never Give Up!!









2
poruka na forumu
0 4



post # 2 | 30.01.2012 , 0:57 AM

Heh, kao (rukometni) sudija, mogu da kazem da je sudjenje vrlo subjektivna stvar, nema dvojice sudija na svetu koji sude isto. Sto mi volimo da kazemo da das jednim sudijama da odsude utakmicu, pa da das drugim sudijama da odsude tu istu utakmicu, rezultat nece biti isti :)
Vrlo je verovatno da neka ekipa bude ostecena od strane sudija, ali takodje je vrlo verovatno da je to nenamerna sudijska greska, nedovoljno dobro postavljanje i kretanje, koncentracija, pritisak... I sudije su zivi ljudi, a ljudi grese. Nema nepogresivih sudija, samo onih koji manje ili vise grese. Hocu da kazem da je sve to ljudski, i vi gresite, zar ne? ;)











20
poruka na forumu
59 586



post # 3 | 02.02.2012 , 4:40 PM

Kolina je najbolji sudija svih vremena..ostali su uzasni..u najmanju ruku..

dodo









18
poruka na forumu
1 13



post # 4 | 07.02.2012 , 3:07 AM

Slazem se s tobom Pedja,ali neke greske imaju uticaje vise sile,Mozda nisam objektivan jer sam zakleti Realovac ,ali sta reci za onu utakmicu Barcelona -Chelsea ? http://www.youtube.com/watch?v=DhYU_znLSRk ,tu nije bila u pitanju konecentracija niti bilo sta drugo,tu je bila neka visa sila u pitanju koju mu ne mozemo da razumjemo :)

...Never Back Down and Never Give Up!!









2963
poruka na forumu
797 10239



post # 5 | 07.02.2012 , 8:27 AM

U danasnje vreme, kao i pre, sve se moze prodati,pa i fudbalska utakmica...
to je tuzno,ali istinito...

:P









4750
poruka na forumu
495 2877



post # 6 | 07.02.2012 , 10:44 AM

Cisto namjestanje utakmica kao pozoriste :)



Fajlovi: 0675590.jpg (57.5 Kb)








18
poruka na forumu
1 13



post # 7 | 07.02.2012 , 12:39 PM

Mafia cini cuda cao ja igram fudbal,za lokalnu ekipu,imam 18 godina ,u pitanju je II federalna liga (BiH).Sa strane ne mozes donijeti bod kuci osim ako ne platis ili sudije ili igrace protivnicke ekipe.Zalosno! :(

...Never Back Down and Never Give Up!!









29
poruka na forumu
2 11



post # 8 | 08.02.2012 , 12:46 PM

sada trenutno sudije su blago receno uzasne,nikako da pogledam fudbalsku utakmicu,a da se ne desi neka sudijska greska,strasno =(








38
poruka na forumu
1 14



post # 9 | 17.02.2012 , 4:19 AM

Hmm kao što već kolega (sudac) gore kaže, i sudije su od krvi i mesa i nije nemoguće da i oni griješe iz utakmice u utakmicu. Na to utječu i igrači koji su na terenu.

Primjera radi, prva utakmica Superkupa u Španiji ove sezone, zatim druga polufinalna utakmica kupa (sve ovo Real i Barcelona) su dokaz da sudije griješe. Real je bio ravnopravan Barceloni u boa ta takmičenja, u Superkupu čak i bolji, ali greške sudaca su direktno utjecale na suce. Ali, nijedan taj sudac nije namjerno napravio tu pogrešku.

Danas vidimo sve pogreške jer imamo naprednu tehnologiju. Prije nismo vidjeli sve jer se nije uvijek sve ponavljalo "okom sokolovim" pa su griješili i velikani poput Merka, Coline, i drugih.

Što se nogometnih sudaca tiče (u današnje vrijeme) smatram da su u ovom trenutku najbolji suci svijeta Kassai, Mallenco i Rizzoli. Ali, to je moje mišljenje i nije nužno da ga i ostali dijele.

Svakako će među najboljima za koju godinu biti i malo neiskusni Damir Skomina iz Slovenije, koji je debitirao čini mi se prije dvije godine u Zurichu. Sudi zaista izvrsno, ali je mlad i nema puno utakmica iza sebe.

The Reservoir dog



Forum » Sport » Fudbal » Sudije u evropskom fudbalu
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: