Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Sport » Košarka » Kosarkaska reprezentacija Srbije
Kosarkaska reprezentacija Srbije






381
poruka na forumu
24 281



post # 1 | 19.05.2011 , 5:38 PM


Кошаркашка репрезентација Србије представља Републику Србију на међународним кошаркашким такмичењима. Њено административно тело је кошаркашки савез Србије са седиштем у Београду. На међународној сцени, Србија је дебитовала је у оквиру репрезентације Краљевине Југославије приступајући ФИБИ 1936. године.

Током својих првих година, национални тим те земље није бележио значајне успехе. Године 1947, репрезентација Југославије, по први пут је играла на неком европском шампионату, заузевши 13. место. На светским првенствима, дебитовала је 1950. у Аргентини завршивши на 10. позицији. Од тог периода, национални тим тадашње СФРЈ, постиже све веће успехе освајајући бројне медаље на свим значајним међународним такмичењима. До распада државе почетком 1990-их када и њен савез аутоматски престаје са радом, Југославија је била власник тринаест одличја са европских првенстава (од тога пет златних), осам са светских (од тога три златна), пет са олимпијских (од којих једна златна) и многих других признања. Велики број србијанских играча, чинио је важан фактор током златних година југословенске кошарке.

ФИБА сматра репрезентацију Србије директним наследником репрезентације Србије и Црне Горе и репрезентације Савезне Републике Југославије, али не и СФРЈ.[1] Кошаркашка репрезентација је пет пута проглашавана за најбољу мушку екипу године од стране Олимпијског комитета, у периоду од 1995 до 1998 и 2002 године.

Славни играчи:

* Жарко Паспаљ
* Александар Ђорђевић
* Владе Дивац
* Зоран Савић
* Предраг Даниловић
* Жељко Ребрача
* Дејан Бодирога
* Саша Обрадовић
* Дејан Томашевић
* Милан Гуровић
* Предраг Стојаковић
* Марко Јарић
* Милош Теодосић

Селектори:

* Душан Ивковић 2007. – тренутно
* Зоран Славнић 29. мај 2007. – септембар 2007.
* Драган Шакота фебруар 2006. – септембар 2006.
* Жељко Обрадовић фебруар 2004. – септембар 2005.
* Душко Вујошевић 22. март 2003. – септембар 2003.
* Светислав Пешић 2000. – 2002.
* Жељко Обрадовић 1996. – 2000.
* Душан Ивковић 1988. – 1995.



Poruku je menjao/la srbija_king - Cetvrtak, 19.05.2011, 9:50 PM

SrB-IjA-KiNg*









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 2 | 06.07.2011 , 1:51 AM

MA NAJJACI SMO BRE!!!

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









227
poruka na forumu
23 114



post # 3 | 11.07.2011 , 10:51 AM

"Orlovi" u Nemačkoj, Savanović zbog srca ostao u Beogradu


Košarkaška reprezentacija Srbije otputovala je u nemačku banju Rotenburg gde će obaviti bazični deo priprema za Evropsko prvenstvo u Litvaniji, a sa "orlovima" nije krenuo Duško Savanović zbog smetnji u radu srčanog mišića.




U Nemačku je otputovalo 16 igrača na koje računa selektor Dušan Ivković: Miloš Teodosić, Stefan Marković, Milenko Tepić, Aleksandar Rašić, Uroš Tripković, Dragan Milosavljević, Ivan Paunić, Marko Kešelj, Nemanja Bjelica, Marko Čakarević, Milan Mačvan, Novica Veličković, Nenad Krstić, Kosta Perović, Boban Marjanović i Mile Ilić.

Savanović je, kako navode u Savezu, u Beogradu ostao zbog rutinskih pregleda, a on će se u utorak, 12. jula, pridružiti ekipi zajedno sa doktorom reprezentacije Draganom Radovanovićem.

"Prilikom redovnih testiranja kod Duška Savanovića su primećene funkcionalne prolazne smetnje u srčanom radu. Želimo da isključimo svaku dilemu i u ponedeljak obavimo još nekoliko rutinskih pregleda. Verujem da će sve biti u redu i da će Duško već utorak biti u Nemačkoj i pridružiti se ostalim reprezentativcima", rekao je doktor Radovanović a prenosi zvanični internet sajt KSS-a.

On je naglasio da će Novica Veličković, zbog povrede kolena i butnog mišića, prve nedelje trenirati smanjenim intenzitetom, dok se kod Nemanje Bjelice mora biti strpljiv i sačekati da operisana kost šake potpuno zaraste i zaceli.

Selektor Dušan Ivković je prilikom polaska u Nemačku istakao je koliko je ekipi potreban mir da bi se ispunio plan i program možda najvažnijeg dela pripremnog perioda.

"Odlučili smo se da dosadašnju bazu Folgariju zamenimo za Rotenburg. Došlo je do zasićenja, jer smo se poslednjih godina pripremali u Italiji. Ova promena će svakako dobro doći igračima, kako bi mogli da se u potpunom miru što bolje pripreme. Treniraćemo u mikrociklusima, tri dana po dva treninga, zatim slobodno pre podne i ponovo rad poslepodnevnim časovima. Ovo je mlad tim koji ima dosta prostora da unapredi svoju igru i bude još bolji", naglasio je Ivković.

Reprezentaciji se priključio i kapiten Nenad Krstić koji je propustio uvodni deo priprema u Beogradu:

"Mislim da nisam mnogo propustio. U Moskvi sam tri dana bio na lekarskim pregledima i potpuno sam zdrav, što je najvažnije. Svaki dan sam trčao, tako da sam spreman za sve napore koji nas očekuju u Rotenburgu u kojem sam već bio 2003. kad smo se spremali za Evropsko prvenstvo u Švedskoj", rekao je Krstić.

Mile Ilić, koji je u petak pozvan da se priključi reprezentaciji, nije krio zadovoljstvo što će putovati u Nemačku i biti deo nacionalnog tima.

"Počastvovan sam reprezentativnim pozivom. Ostaje mi samo da opravdam poverenje selektora, pružim maksimum na svakom treningu i što bolje se pripremim tokom boravka u Rotenbergu", istakao je popularni "Jao Mile".

Pored selektora Dušana Ivković i 16 igrača u Nemačku su otputovali i članovi Stručnog štaba, pomoćni treneri Aleksandar Kesar i Dušan Gvozdić, kondicioni trener Duško Marković, tim menadžer Nebojša Ilić, fizioterapeuti Dušan Sajić i Dušan Popović i ekonom Jovica Aničić.

Seniorska reprezentacija Srbije vraća se sa priprema iz Nemačke 23. jula.


Poruku je menjao/la DerekTrotter - Ponedeljak, 11.07.2011, 10:52 AM

Za sada bez potpisa...









3460
poruka na forumu
141 1063



post # 4 | 31.08.2011 , 10:04 AM

Ma najbolji smo biggrin

♥KADA JE TESKO UVEK SE SETIM ZVEZDA JE NAJBOLJA NA PLANETI♥









10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 5 | 11.09.2014 , 11:30 PM

Čestitke košarkašima na plasmanu u polufinale SP-a.
Srećno sutra protiv Francuza! 






Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 6 | 12.09.2014 , 0:12 AM

Mnogo mi je draze sto nam je za protivnika zapala Francuska ,imamo sanse za finale,ali i ovo je sjajan uspeh ove generacije :D :) Naprijeeeeed breeeee !

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...







Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 7 | 12.09.2014 , 1:42 AM

SAD osvaja to je sigurno, pojest ce ko god joj dodje u finale...

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐








Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 8 | 12.09.2014 , 11:39 AM

Ma Ameri su prejaki za svaku ekipu sa ovog turnira, tako da mislim da ce oni da uzmu ove... Ne igraju im dzabe skoro svi igraci u NBA ligi.


Poruku je menjao/la Ammir - Petak, 12.09.2014, 1:34 PM

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 9 | 13.09.2014 , 11:44 AM

Ajde dajte još samo te Amerikance da se igramo i s njima igrice

Verujem da i njih možemo da pobedimo, pa ovo je finale, sve je moguće. A ovaj tim Amerikanaca i nije neki Dream Team kakav je mogao da bude. Jaki su svakako, ali i mi smo.

Srčka sinoć do zadnje sekunde samo što me nije udarila pop

Ako se desi pa uzmemo srebro, ništa strašno, ostvarili smo već ogroman uspeh. O V O L I K I.






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 10 | 13.09.2014 , 3:09 PM

Nocas sam sanjao ja i Divac Vlade, Amerima iz snova lupamo blokade!! :D



Nisam gledala, ali me raduje svaki uspeh naših sportista. Šteta je što naša država ne vidi to, kad donesu zlato, srebro ili bronzu svi ih tapšu po ramenu i čestitaju, a kad treba da im se obezbede uslovi za trening onda nigde nikoga nema.

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 11 | 14.09.2014 , 2:09 PM

Možemo do zlata!!!

MOŽEMO!!!
AJDEEEE!!!
IDEMOO!!!









390
poruka na forumu
20 673



post # 12 | 14.09.2014 , 10:14 PM

Izgubismo od amera, ko hoce da se utesi, nek igra igricu utekni od vinjaka... :D jbg

START


Poruku je menjao/la ERROR404 - Nedelja, 14.09.2014, 10:16 PM






Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 13 | 14.09.2014 , 10:33 PM

Rekao sam ja da ce Ameri poderati ko god im dodje u finale, a i najbolji su realno, ipak srebno nije za bacit, veliki je to uspjeh.

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 14 | 15.09.2014 , 10:46 PM



:smajlištoseklanja:


Forum » Sport » Košarka » Kosarkaska reprezentacija Srbije
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: