Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Sport » Tenis » Janko Tipsarevic
Janko Tipsarevic






381
poruka na forumu
24 281



post # 1 | 10.06.2011 , 0:26 AM


Јанко Типсаревић (Београд, СФРЈ, данас Србија. 22. јун 1984) је професионални српски тенисер. У својој каријери од турнира је освојио два фјучерса и 10 челенџера. Победник је Отвореног првенства Ауатралије за јуниоре 2001. До сада није освојио ни један АТП турнир. Заједно са саиграчима из репрезентације Србије је освоијо титулу у Дејвис купу 2010. Јанко је тренутно трећи српски тенисер по АТП рангу.

Јанко је познат као тенисер који најбоље партије пружа против високопласираних тенисера и зато га често зову убицом фаворита. Чак девет пута је побеђивао играче из ТОП 10, а то су Енди Родик два пута, Фернандо Гонзалес, Михаил Јужни, Давид Ферер, Џејмс Блејк, Гаел Монфис, Енди Мари и Томаш Бердих. Такође је остварио и победе против играча који су раније били најбољи на свету, Маратом Сафином и Лејтоном Хјуитом.

Тениска каријера:

Типсаревић је почео да игра тенис 1993. године, када је имао 9 година. Са осам година је почео да игра за Новобеоградски тениски клуб, а тренер му је био рус Роман Савочкин. Као јуниор, победио је на Отвореном првенству Ауатралије за јуниоре 2001. године. Пошто је играо у четвртфиналу Отвореног првенства Француске за јуниоре, крајем 2001. године нашао се на другом месту јуниорске АТП листе. Исте године по први пут је учествовао у југословенској Дејвис куп репрезентацији. Први фјучрес турнир је освојио 2001. године у Београду. Други је освојио 2002. године у Мексику.

На АТП листи се нашао 2003. године пошто је освојио први челинџер у Индијанаполису. На свом првом Гренд слем је учествовао 2003. године и то на Отвореном првенству САД када је изгубио у првом колу кфалификација. Године 2004. Јанко је учествовао и изгубио у првом колу Отвореног првенства Француске и Вимблдона. Касније је исте године освојио два челинџера у синглу и један у дублу.

Године 2005. Типсаревић је играо на 15 АТП турнира, и по први пут се пробио међу првих 100 играча на АТП листи. Учествовао је у другом колу Отвореног првенства Аустралије и Француске. Исте године стигао је до трећег кола на Вимблдону. У дублу је освојио челинџер у Напуљу.

Годину 2006. је завршио међу првих 100, као 65. на АТП листи. Освојио је 4 челинџера са скором 31–8. Од АТП турнира стигао је до четвртфинала Нотингем опена.

Године 2007. Типсаревић је освојио челинџер у Загребу. На Отвореном првенству Француске је стигао до 3. кола, а играо је и у четвртфиналу Одина Опена. Његов највећи дотадашњи успех је забележио 2007. године када је учествовао у осмини финала Вимблдона. Овај пласман довео га је на 48. место АТП листе, и тада се по први пут нашао међу првих 50 играча.

Године 2008. стигао је до 3. кола Отвореног првенства Аустралије, где је изгубио од првог тенисера света Роџера Федерера након 4 и по сата игре, резулататом 7-6 (5), 6-7 (1), 7-5, 1-6, 8-10. До тада Федерер никада није играо чак 18 гемова у последњем сету. Исте године долази до 1/4 финала Мајами мастерса. Остварује најбољи пласман у каријери, 33. место и добија статус носиоца на Ролан Гаросу. Другу годину за редом долази до 4. кола Вимблдона.

У мају 2009. Јанко Типсаревић је уз Виктора Троицког и Ненада Зимоњића као члан репрезентације Србије освојио Светски куп у Диселдорфу победом над Немачком у финалу од 2:1. У октобру 2009. Типсаревић по други пут у каријери осваја челенџер у Монсу (Белгија) и долази до првог финала на АТП турнирима, на Купу Кремља у Москви где бива поражен од Михаила Јужног са 6–7(5), 6–0, 6–4.

2010. долази до финала дубл конкуренције у Ченају заједно са Јен-Сун Луом и у Москви са Виткором Троицким. Такође губи и друго АТП финале на турниру у Хертохенбосу. Победом над Ендијем Родиком и пласманом у треће коло УС опен-а. У Дејвис куп мечу против репрезентације Чешке побеђује оба меча и тиме омогућава репрезентацији Србије пласман у финале. Касније је у финалу заједно са колегама из репрезентација дошао до тријумфа у овом престижном такмичењу.



Poruku je menjao/la srbija_king - Petak, 10.06.2011, 0:29 AM

SrB-IjA-KiNg*









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 2 | 21.06.2011 , 5:08 PM

TIPSA je genije! I po stavu i po igri,jedino sto mozda nema dovoljno koncentracije,inace bi se on i Nole borili za prva dva mesta po rejtingu.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









544
poruka na forumu
9 24



post # 3 | 22.07.2011 , 7:39 AM

Quote (badule)
TIPSA je genije! I po stavu i po igri,jedino sto mozda nema dovoljno koncentracije,inace bi se on i Nole borili za prva dva mesta po rejtingu.


+1











3460
poruka na forumu
141 1063



post # 4 | 31.08.2011 , 2:49 PM

Janko Car biggrin

♥KADA JE TESKO UVEK SE SETIM ZVEZDA JE NAJBOLJA NA PLANETI♥









10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 5 | 24.10.2011 , 4:19 PM

Samo sam htela da cestitam Janku na osvojenoj tituli i da mu pozelim da sto pre udje u top 10 a sada je ja mislim 13. na ATP listi.


A moram jos ovo da kazem - izmedju ostalog Janko je za mene najlepsi srpski teniser, jeste da ta titula pripada Iliji Bozoljcu ali za mene je Janko najlepsi, samo da mi ne zamere na ovoj recenici Nole, Viktor, Ilija, Dusan i Ziki smile


Fajlovi: 4076372.jpg (6.6 Kb)








258
poruka na forumu
28 306



post # 6 | 24.10.2011 , 5:48 PM

Janko kralj. notworthy

А ЈА ЖЕЛИМ САМО ЈЕДНО.
ДА ЗВЕЗДА БУДЕ ШАМПИОН!










4290
poruka na forumu
228 2087



post # 7 | 27.01.2012 , 3:00 PM

Dobar je Tipsa. Samo mu je žena lepša od njega. :D lol
Quote (Tanja91)
zmedju ostalog Janko je za mene najlepsi srpski teniser,

:o Joj meni je ružan. :D
Viktor je lepši od njega. yes








564
poruka na forumu
128 1154



post # 8 | 27.01.2012 , 3:28 PM

Ma ljudina covek.... :)












148
poruka na forumu
58 929



post # 9 | 27.01.2012 , 3:49 PM

Posle Djoovica on je po meni Najbolji teniser u Srbiji i Balkanu....;)))

<3 Bayern Munchen <3



Forum » Sport » Tenis » Janko Tipsarevic
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: