Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Auto-Moto » Automobili » BMW X3 sa dva nova turbo motora (BMW X3 sa dva nova turbo motora)
BMW X3 sa dva nova turbo motora






978
poruka na forumu
107 1318



post # 1 | 06.08.2011 , 11:42 PM


Dva nova turbo motora uskoro će se naći u ponudi BMW-ovog modela X3. Jedan će biti bazni benzinac sa četiri cilindra u drugi dizelaš sa šest cilindara u liniji. Nova ulazna verzija BMW-a X3 podrazumijeva 2.0 litreni benzinac izliven od aluminija. U četiri cilindra vazduh se nabija pod pritiskom pomoću twin-scroll turbo punjača. U glavi motora instalirane su brizgaljke za direktno ubrizgavanje benzina u cilindre dok Valvetronic sistem upravlja radom bregastih osovina. Inženjeri obećavaju snagu od 184 KS i maksimalnih 270 Nm obrtnog momenta pri minimalnih 1.250 obr/min.

U paru s novim benzincem može se naručiti manuelni mjenjač sa šest stepeni prenosa ili automatski sa osam brzina. Oba mjenjača dostupna su u verzijama 4x4.

Dizelaš sa šest cilindra u redu također ima turbo punjač sa dva stepena rada. Common-rail najnovije generacije trpi pritisak od 1.800 bara. Izlazna snaga od 315 KS i maksimalnih 630 Nm obrtnog momenta raspoloživog u intervalu od 1.500-2.500 obr/min garantiraju sportske performanse.

Isto kao kod benzinske verzije može se naručiti automatska transmisija sa osam stepeni prenosa. Zbog štednje goriva u gradskom ciklusu proizvodnje dolazi i sistem ''start-stop''.

Uz nove motore dolaze poboljšani paketi opreme koji podrazumijevaju Auto Hold sistem i ConnectedDrive. Uz nabrojano i unutrašnjost će biti blago osvježena pa će kupac imati osjećaj da vozi potpuno novi proizvod.


Poruku je menjao/la igortehno - Subota, 06.08.2011, 11:49 PM

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










507
poruka na forumu
25 327



post # 2 | 20.08.2011 , 9:22 PM

biggrin ali koooooooooooooooostaaaaaaaaaaaa angry








1982
poruka na forumu
331 4273



post # 3 | 15.11.2011 , 6:06 PM

Dobro auto

Svi brisu Sline samo Gareth Bale :)))

Matematika- Kao Kineski Film Bez Prevoda

Ni U Ovom,Ni U Budućem Svijetu,Za Real Madrid Navijati Neću!










4290
poruka na forumu
228 2087



post # 4 | 28.11.2011 , 6:11 PM

Najbolji auto na svetu! yes
Zato i košta papreno! :D


Forum » Auto-Moto » Automobili » BMW X3 sa dva nova turbo motora (BMW X3 sa dva nova turbo motora)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: