Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Auto-Moto » Automobili » Vozacki ispit (Auto-skola, obavezan smer!)
Vozacki ispit






2670
poruka na forumu
288 3086



post # 1 | 15.12.2011 , 1:58 AM

Secate se kada ste prvi put imali cas voznje, pa kako je bilo?, da li ste imali tremu?

Kakav Vam je bio/bila instruktor/ka voznje, da li je bio/bila stroga?

Komisija, da li ste se uplasili, kada ste izasli na polaganje?

Iz kog puta ste polozi test sa pitanjima, a iz kog puta ste polozili voznju?

Sta vam je bilo najteze da ukapirate u voznji ?

Koliko ste kategorija zavrsili?


Poruku je menjao/la MolderFBI - Cetvrtak, 15.12.2011, 1:32 PM











363
poruka na forumu
29 337



post # 2 | 15.12.2011 , 10:00 AM

Pa na prvom casu je bilo mnogo smesno, jer tad nisam znao da vozim... hahah

Instruktor je bio car.. zezali smo se uvek...

Pa nisam se bas uplasio... Sto bih?

Tipovanje iz 1 a voznju iz 4 (obarali su me zbog brze voznje)

Za sad samo B


Ја сам године провео са тобом, теби дао све за тебе живео...










2670
poruka na forumu
288 3086



post # 3 | 15.12.2011 , 1:29 PM

@voja ma ste te briga :p

Ja sam pre 3 dana krenuo, danas treba da imam treci cas woznje. . .
za sad je swe ok, totalno opusteno, a prwi put je bilo uzas, uhwatila me neka panika, ma uzas, nikad ranije nisam wozio, medjutim nije to nista komplikowano :p

instruktor je ok, ali ne postuje wreme, kad zakazemo cas, on obicno dodje 40min. kasnije! i onda ga ja tako cekam ko drolja na zeleznickoj :p po pola sata i vise!
inace ok, je lik. . .

najteze su mi bili oni glupi zmigawci dok sam ukapirao da je na dole desni, a na gore lewi. . .

Zasto jednostawno sa desne strane nije desni, a sa leve, levi :p











2427
poruka na forumu
345 2552



post # 4 | 15.12.2011 , 4:41 PM

Na prvom času vožnje sam imao veliku tremu, em je to bilo ljetos na onim vrućinama (dzaba sto je klima u autu) ja sam izašao mokre majice :D S obzirom da mi je instruktor komšija, nije bilo neke strogosti ali sve u cilju da se što bolje savlada. Sa komisijom nisam imao problema, za auto uopšte nisam imao tremu (ne znam otkud to xD) ali za kamion jesam, ali malo :D Dakle imam položeno B i C1 kategoriju, sve od prvi put, nije bilo padanja. :)








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 5 | 15.12.2011 , 5:19 PM

Na prvom casu je bilo ok posto prvi 4 casa nismo vozili u gradu vec izvan grada oko fabrike ( panonka u Somboru ) posto skoro da i nema saobracaja a dobri putevi sa svim mogucim prestrojavanjima i pravcima da se spremim za grad :)

Instruktor prva liga nema sta...

Testove polozio iz prve 0 negativnih, voznja iz 2 i to zato jer me neki konj od pandura srusio prvi put za totalno banalnu stvar i instruktor sam rece ne mogu da verujem na cemu te oborio.. angry2

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view







. . .
883
poruka na forumu
407 REP OFF



post # 6 | 15.12.2011 , 7:55 PM

Jedno pet dana instruktor je ljubio shajbnu dok nisam skapirao kocnicu na kamionu.
Inace, nije mogao da pocne cas dok ne kupi Guaranu i smeneke.

. . .







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 7 | 15.12.2011 , 9:36 PM

jaoo gde me nadje... ja nisam mogla da docekam svoj cas, tako da sam bila presrecna kad je dosao, smorilo me je dok mi je pricao prvih pola sata o mehanici, mislila sam da nece doci onih 15min voznje, jedva sam cekala da upalim auto... tako da je prvi cas protekao extra... inace instruktor je extra lik, njega mi je preporucio komsija, on je i njegovom sinu bio instruktor, ali je isto par puta zakasnio, pa sam mu ja skrenula paznju na to (sta cu kad ne mogu da cutim), kasni po pola sata, nije meni sto on kasni, nego sto je onaj poligon u pm, nigde naroda, ko ku*va na onom poligonu stojim sama, naravno dok on dodje ja izgorela vec sva, i onda mi kaze opusteno, izvini sto kasnim guzva u saobracaju, znaci samo sam ga pogledala i rekla ne lazite lazova, ja kad kasnim uvek se vadim na guzvu u saobracaju, i od tada se trudio da stize na vreme... casovi su uglavnom extra bili, najgore mi je bilo kad ostanem sama drugi - treci cas u kolima na piligonu, jos nesigurna, a ko za baksuz neko cigance dodje u tom trenutku da se vozika sa biciklom... e kad sam izasla na ulicu, tu je vec bilo zabavnije... imala sam svakakva iskustva, cak i da mi izleti gospodin sa meckom sa trotoara ispred mene, srecom da smo i ja i instruktor odmah reagovali inace ne zelim da misli sta bi se desilo, naravno ne zna se ko ga je vise dal inst ili ja iznap*savao... :D secam se da nisam mogla da lepo uradim polukruzno i da sam zbog toga bila besna, da nisam htela da slusam instruktora kuda da vozim, vec sam na svakoj raskrsnici radila polukruzno ceo cas... s obzirom da sam isla na voznju krajem maja i u junu, kad su nas svi bombardovali u skoli sa kontrolnima, cesto sam bila neraspolozena, besna, i onda kad odem na cas, instruktor krene da se zeza i ja dodjem kuci extra raspolozena... ma puna sam dozivljaja, voznja mi je zaista u lepom secanju ostala... sto se tice polaganja testova, dan pre polaganja u toku voznje casova (posto ih nisam bila izvozala sve) instruktor me je ispitivao testove, i onda sve sto nisam znala mi je objasnjavao (isli smo kod njega da on uzme laptop)... testove sam uradila bez greske iz prve, i voznju sam polozila iz prvi, samo sto kad su mi rekli da sam polozila, ja nisam znala gde se nalazim, da mi je instruktor rekao ajde izlazi ima jos njih da polaze, a ja sam stajala ukocena... a to sto mi niko od mojih nije verovao da sam polozila to je druga prica... ja bih vam predlozila da kad polazete gledate da polazete medju prvima, jer slusajuci ovi ostali kako su polagali, uglavnom ovi zadnji nasradaju na kraju... :D inace ja mislim da sam jedina koja je izvozala 38 umesto 40 casova... :D sto neko rece da obaraju na glupostima, tacno je, ima dosta caka na koje ne smete padnete, ali o tome cu vam u nekom od narednih poslova... :)

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










3239
poruka na forumu
372 2298



post # 8 | 15.12.2011 , 11:00 PM

Quote (MarijanaBK1)
ja bih vam predlozila da kad polazete gledate da polazete medju prvima, jer slusajuci ovi ostali kako su polagali, uglavnom ovi zadnji nasradaju na kraju... inace ja mislim da sam jedina koja je izvozala 38 umesto 40 casova...


to sigurno ja ne bas prvi sacekao sam da budem tamo u sredini da cujem koja je ruta da se spremim pa onda ide inace kada sam polozio od nas 12 ja jedini prosao islo njih 8 ispred mene kako koji dolazi psuje boguje sve gore od goreg neki cak i odlicni vozaci al pandur sav u qc jos kisa pljusti nista se ne vidi a pijaca guzva aaaaaa haos i ja jedini prodjem nisu mogli da veruju :D

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 9 | 16.12.2011 , 0:11 AM

Quote (Davor)
to sigurno ja ne bas prvi sacekao sam da budem tamo u sredini


ja sam bila 5-6 po redu, trazila sam da budem medju prvima, samo zato sto me je trema ubijala, isla sam na ono sto pre zavrsim to bolje... obratite paznju kad panduri hoce da vas zbune, kazu vam skreni desno a to jednosmerna, ili kazu na bilo kakvom mostu da stanete, a to ne sme se nikako.. i dacu vam savet koji je meni instruktor rekao, nemoj te ako pogresite negde da odmah mislite da ste pali, mozda greska nije strasna, i dobijete samo negativne poene, znaci nastavite da vozite kao da se nista nije desilo... i nikako ako vas obore ili iz bilo kog drugog razloga nemoj te da se svadjate sa komisijom, nista necete postici osim da dobijete zabranu polaganja... ako nesto treba pitajte... :)

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










3239
poruka na forumu
372 2298



post # 10 | 16.12.2011 , 0:15 AM

Quote (MarijanaBK1)
obratite paznju kad panduri hoce da vas zbune, kazu vam skreni desno a to jednosmerna, ili kazu na bilo kakvom mostu da stanete, a to ne sme se nikako.


vidis ja kada sam polagao prosle god pitao sam instruktora i kaze da te ne smeju po zakonu cak ne sme pandur nista da govori i stvarno ljudi samo cute pozadi i ti vozis a instruktor govori gde i kako... :)

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 11 | 16.12.2011 , 0:44 AM

Quote (Davor)
vidis ja kada sam polagao prosle god pitao sam instruktora i kaze da te ne smeju po zakonu cak ne sme pandur nista da govori i stvarno ljudi samo cute pozadi i ti vozis a instruktor govori gde i kako...


pa ne znam svako govori drugacije, ima i instruktora koji namerno obaraju... uglavnom ne dozvolite da vas zbune... :) svasta sam se naslusala na kakvim su sitnicama padali...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










2670
poruka na forumu
288 3086



post # 12 | 16.12.2011 , 1:24 AM

@Marijana pa ti si ludja od mene :p isto i ja tako cekam instruktora po pola sata! da dodje :p

JAo bre sto ste me sad isprepadali. . . :p q q :p
pa koliko je njih u toj komisiji? instruktor, policajac i jos neko a?
danas

Danas sam imao cetwrti ili treci cas, super je , mada mene je owaj jos prwog casa terao da idem kroz grad. . . !

Sutra imam voznju na poligonu, pa cek, na poligonu ste sami u kolima ili sa instruktorom?

i cek da vas pitam koliko pitanja ima na testu?


Poruku je menjao/la MolderFBI - Petak, 16.12.2011, 1:26 AM









Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 13 | 16.12.2011 , 2:11 AM

MolderFBI, u komisiji ih je troje, kod mene je bio instruktor (moze da bude bilo koji iz auto skole, nemoj da se nadas da ce da ti bude tvoj, to ako ti se posreci :D ), pandur i jos jedan clan, kod mene je treci clan bila direktorka... instruktor seda napred, ovi dvoje pozadi... ma sad zavisi kako koji instruktor, uglavnom po pravilu treba sedmi cas da se izlazi na ulicu, a posle desetog da idu dvocasi, ali to sve zavi kako ko radi i kako se dogovoris sa njima, npr ja sam uvek imala uvece casove, oko 19-20h, tako mi odgovaralo, retko kad sam vozila preko dana, dok naprimer vidjam da ima ljudi koji imaju casove u 7h... pa na poligonu zavisi, ja sam prva dva casa bila sa instruktorom dok sam ukapirala sve, posle on izadje ja sama unutra.. inace na polaganju si sam u kolima sto se tice poligona. Dok radis poligon, znaci kad udjes da polazes, prvo proveri sve, retrovizore, sediste, dal je u brzinu, rucna 8nemoj slucajno da krenes pod rucnom padas odmah), ako prodjes poligon, onda ulazi komisija, vezujes pojas i kreces polako, slusas sta ti on govori... samo je vazno da se opustis, ja dok nisam sela u kola mislila sam da cu da se onesvestim... a posle opusteno... na testu imas 20 pitanja, moj savet je da prvi put pazljivo procitas, drugi put radi, a treci put proveri samo da nisi preskocio neko pitanje, radi se hemijskom, nema sanse da ispravis ako si u kvadratic upisao X, ali to ce vam sve objasniti pandur, i nemoj da zaboravis licnu kartu... :D videcu da se dogovorim sa rogijem, da ubacimo testove na sajt, pa da mozes da vezbas... sramota je pasti testove, to sednes i nabubas, ima 18 testova sa po 20 pitanja, a od toga se neka pitanja ponavljaju... pasti voznju to vec nije toliko strasno za to ti treba sreca... eto valjda sam ti pojasnila malo, ako treba jos nesto pitajte... :D

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










2670
poruka na forumu
288 3086



post # 14 | 16.12.2011 , 3:54 AM

I jao, pa ja ima na poligonu da prewrnem kola naglawacke, ako budem bio sam. . . ako se od treme ne oneswestim pre nego sto udjem u kola, mene bi bre bilo strah sam u kola bree , msm da cu sutra da se uz panicim i odoh ta na onaj swet sa swe kola :p

Instruktor mi na prwom casu rekao u fazonu "Odlicno odradjujes kriwine" sta to znaci, da nzm da wozim prawo ? samo po kriwinama axaxaxa koma bre, a danas mi je rekao kad sam imao cas, "Imas moju dozvolu, da mozes sam po swojoj wolji da menjas brzine" u fazonu "smatram da si dostigao nivo da mozes sam to da radis, pokusaj da me na netaras da promenim to misljenje" ja njemu kao "Hvala" , a u sebi mislim "Daj bre molim te pomazi bre ne znam ti ja to". . .

a kad wozim max. idem 40km/h nekad odem na 50 ali. tesko, i on redowno mi prica "Ajd' sad malo brze" ili "Slobodno daj jaci gas" :p i sl.
tako da mene, ima odmah da me obore :p

@Marijana
ma imam ja neke testowe, za komp. prebacili mi u auto skoli to. . .
kao neki program jedan se zove "Edukacija", drugi se zove "Drive school" i ima jos jedan nzm kako se zove, ova edukacija je po meni naj. mada pitanja se ponawljaju dosta u swa tri programa. . . ali dosta sam naucio iz tih programa, testowi su cool, zanimljiwi i korisni, mada posle 30min. krene da smara ucenje.. . mozak me zaboli :p
______

Jel a na testu na ispitu jel ce biti znakowi? msm narawno da ce biti, nego jel ce to biti kao u fazonu znak pa ja tu napisem cemu sluzi, ili ce biti ponudjeni odgowori?









Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 15 | 16.12.2011 , 4:40 PM

Quote (MolderFBI)
kad wozim max. idem 40km/h nekad odem na 50


hahah to ces tako jos jedno pet casova da vozis... meni je instruktor isto u pocetku vikao daj gas, a posle se samo culo, smanji gas... ma samo se opusti, i SVE STO VAM NIJE JASNO, PITAJTE... i kad su testovi u pitanju slobodno ga pitajte ako nesto ne znate...
imaju znakovi na testu, jedno pitanje je iz znakova, imas osam znakova, i ponudjene odgovore... ako pogresis jedan znak odmah ti nije tacno celo pitanje... mislim da oni nose najvise poena i raskrsnice... da bi prosli test treba da imate 64 od 70 poena...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










265
poruka na forumu
10 131



post # 16 | 16.12.2011 , 7:27 PM

Sve sam dao iz 1 puta ,posto sam vozio i ranije haha bez dozvole obozavam da putujem kolima i vozim zasad imam B ali cu mozda da polazem i za C I E :D :D

pozdrav svima









2670
poruka na forumu
288 3086



post # 17 | 16.12.2011 , 7:44 PM

@Marijana, e hvala bre :p









Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 18 | 16.12.2011 , 10:48 PM

MolderFBI, nista bre... :D

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''




Forum » Auto-Moto » Automobili » Vozacki ispit (Auto-skola, obavezan smer!)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: