Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum » Auto-Moto » Automobili » Dizel Vs. Benzin
Dizel Vs. Benzin
1. Dizel [ 20 ] [40.00%]
2. Benzin [ 30 ] [60.00%]
Answers total: 50






63
poruka na forumu
21 117



post # 21 | 08.05.2012 , 9:41 PM

Imam dizelaša super malo troši prosjek otvorene vožnje je 5l na 100km.Ali ipak mi je želja benzinac jer ja volim brzu vožnju a i zvuk mi je ljepši.








40
poruka na forumu
1 22



post # 22 | 09.05.2012 , 11:51 AM

Benzin.








1320
poruka na forumu
133 2344



post # 23 | 09.05.2012 , 11:59 AM

dizel :D








68
poruka na forumu
9 283



post # 24 | 11.06.2012 , 0:30 AM

Ma dizel je zakon, samo zimi nekad imate problema s njim posto pali na grijače :D Mada se to rijetko dešava :D











87
poruka na forumu
24 343



post # 25 | 11.06.2012 , 0:39 AM

Benzin,zato sto imam benzinca,em sto siba kao vetar,em i ne trosi mnogo.. Lepota. :)))

Dzodrz









68
poruka na forumu
9 283



post # 26 | 11.06.2012 , 0:45 AM

delije3, Siba i dizel kad ga pritisnes :D Ali onda trosi :D











547
poruka na forumu
46 1072



post # 27 | 11.06.2012 , 7:59 AM

Quote (maestro)
glasam za benzin jer ga vozim startniji i ne pravi previse problema zimi.

Ucestvujes na nekim Trkama pa ti treba Startni Auto?

Quote (delije3)
Benzin,zato sto imam benzinca,em sto siba kao vetar

Ne treba ti auto da ti siba,pici,leti...vec da te prebaci s jedne lokacije na drugu za odredjeno vreme
(Ne Brze od zivota sinak)

Benzin-odradis plin i mi sto nismo prebogati i opasni (bar ne na forumu) mozemo da se vozimo po jeftinoj ceni


Poruku je menjao/la Hectore - Ponedeljak, 11.06.2012, 8:05 AM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









1320
poruka na forumu
133 2344



post # 28 | 11.06.2012 , 8:03 AM

Više volim benzin...
Ali imam dizelaša... :D
A i dizel je jeftiniji od benzina a i još može da se sipa loža.. xD








978
poruka na forumu
107 1318



post # 29 | 11.06.2012 , 10:26 AM

Quote (Hectore)
Ne treba ti auto da ti siba,pici,leti...vec da te prebaci s jedne lokacije na drugu za odredjeno vreme (Ne Brze od zivota sinak)

Otprilike ovo je dobro receno....
Ali i dalje vladaju zablude... Opet ja :D

Benzin je bolji i zahvalniji... Evo i zasto:
Svako ko imalo moze da razmislja glavom a ne slusa komsiju kako mu passat trosi 5 litara moze ovo shvatit. Nije sve u potrosnji od 5 litara.
Da li neko od vas, ljubitelja dizela zna, da kad kupis nov auto iste marke, iste kubikaze, treba s dizelom da predje u prosjeku preko 100 hiljada km tek da bi dosao na cifru jednaku benzincu, i ja vas sad pitam po cemu je bolji dizel ako su servisi otisli u nebo. A nije samo to, sad ce se dosta vas javit i rec bla, bla, ako neko ne vjeruje nek stavi sve troskove na papir i izracuna to. Benzin je tisi, mirniji i udobniji za voznju, dakle po svemu benzin je bolji. Veca potrosnja ali na kraju se dolazi do tog da je ta vec potrosnja bolja :) u slucaju benzin vs dizel.
E sad, kupovinom dizela polovnog starijeg od 3 godine tek tad dolazi do izrazaja razlika u benzinu vs dizel, tek tad se vidi koliko je dizel skup za odrzavanje. I nemojte mi ono, da nisam u pravu. 90% ljudi vozi auta dok ne stane, pa tek onda ide mehanicaru, e to, to se ne zove odrzavanje. Jos ako na benzin ugradite i plin, sreci vam nece bit kraja... doduse ja nisam ljubitelj istog, ali ko voli nek izvoli...
Sto se tice, bosne, srbije dole ljudi uglavnom glasaju za 1.9 dizela i manuelni mjenjac, sto dovoljno govori o svemu. U 2.0 nevaljaju dizne, u 1.6 je previse slab, nece dugo izdrzat, sve preko 2.0 je skupa registracija, a sve se to odnosi na dizele, pri pomenu benzinca prvo pitanje koje te doceka je koliko to trosi?
Koliko trosi, trosi 10-12 litara i sta? Moj trosi toliko, isti auto samo dizel trosi svega 2 litre manje, i zar ja da zbog dvije litre imam bucnu, drndavu voznju, da cekam gdje cu nalit kvalitetan dizel pa da mi se zacepe sve dizne, da placam duplo vece i komplikovanjie servise, neka hvala. Ja znam da ja nikad ne bih uzeo dizela, ni polovnog a ni novog. Nema sanse, razloge sam naveo gore... Ako cete prec 100 hiljada u prvoj godini, onda vam se svakako isplati dizel i ja vam ga prvi preporucujem, ali ako prelazite 10 hiljada km godisnje, a vecina ne predje ni toliko onda vam treba 10 godina da dodjete na jednaku cifru s benzincem iste kubikaze... pa zasto onda u startu ne uzet benzinac, jer ionako niko ne vozi jedan auto 10 godina, dakle vozit cete ga, lupat pare i na kraju prodat bez i da ste zapravo napravili neku ustedu i jos bit zaludjeni manjom potrosnjom. Ali i dalje kad vecina ljudi procita ovo sto sam ja napisao (ili negdje na netu mnogo profesionalnije objasnjeno) ce i dalje rec, al dizel trosi manje. Pa nek trosi, uzivajte u vasim dizelima, nek vam je sa srecom :D


Poruku je menjao/la IgorPhotography - Ponedeljak, 11.06.2012, 10:33 AM

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










4
poruka na forumu
0 20



post # 30 | 25.06.2012 , 3:27 PM

Sto se tice starta i zvuka motora drazi mi je benzinac ali sto se tice potrosnje dizel je zakon oba motora imaju svoje prednosti i mane kad bi zanemario cenu benzina i potrosnju glasam za benzin. :)

Kandic Srdjan









1
poruka na forumu
0 3



post # 31 | 25.06.2012 , 4:13 PM

Quote (Dejan)
I onda kazu ljudi kriza a svi bi benzin koji trosi preko 3l vise od dizelasa a litra je isto para a ta prica da je startni i to su ciste gluposti


Pa cekaj, ako benzinac trosi 3 litre vise od dizelasa, to znaci da bi neki dizelas 2.0 TDI trebao da trosi ne vise od 4 litre?
Ovo kazem zato sto novi BMW 328i trosi 6,4 lit/100km, sa tim da ima 245 konja i 350 Nm, sto ni jedan dizelas u toj klasi ne moze da postigne...








25
poruka na forumu
1 2



post # 32 | 06.07.2012 , 4:03 PM

Quote (Dejan)
I onda kazu ljudi kriza a svi bi benzin koji trosi preko 3l vise od dizelasa a litra je isto para a ta prica da je startni i to su ciste gluposti

Dejane druze...koliko ti godina imas? cujes li ti sebe sta ti pricas? naravno da je benzinac startniji od dizela..svako ko je imalo zaljubljen u auta rece ti to.. kakve ti nebuloze pricas? zapeo si za audia i dizel ko svinja za blato... Ja glasam za Benzin em je startniji,em volim cuti auto kad stisnem gas do poda... dizelasi nemaju taj zvuk..samo cujes kako probija vjetar..i to nikako ne volim... ;) i kod nas je benzin jeftiniji od dizela... ;)

aaaaaaa









2992
poruka na forumu
1796 7915



post # 33 | 14.07.2012 , 11:10 PM

Da budemo realni, benzin je mnogo boli iako je skupiji, a i ne mirise gadno kako dizel.
BENZIN FOR LIFE !! :D






"Old school"
428
poruka na forumu
59 1406



post # 34 | 12.06.2013 , 9:05 PM

Ako pricamo o potrosnji koja je veoma opsirna tema nema nikakve razlike. Zavisi koji princip napajanja ima vas automobil. Benzinac sa klasicnim karburatorom, sa nizom kubikazom recimo 1300cm3 i potrosnjom od 7-8L zadovoljava, dok benzinac sa anjspricom iste kubikaze 1300cm3 trosi 5-6L sto je itekako dobro i na kraju benzinac sa istom kubikazom od 1300cm3 sa injektorima u optimalnoj voznji trosi 4L. :)
Ista stvar sa dizel motorima, u zavisnosti kakve dizne poseduje. Da navedem samo primer kombija sa 2.0 motorom i principom elektricnih dizni sa magistralom pritiska od 150/bar po dizni trosi samo 6L (ne zaboravite na compressor) :) Jos mnogo faktora koji uticu na potrosnju ali da ne navodimo... :)
A sto se tice brzine, startnosti i snazi benzin naravno. :)

Niko nije tako beznadezno porobljen od onih koji pogresno veruju da su slobodni.



Forum » Auto-Moto » Automobili » Dizel Vs. Benzin
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search: