Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » Hardwer » Vracanje mrtve USB fles memorije u zivot (Ovo sam nasao na jednom sajtu. Mozda ce nekome koristiti...)
Vracanje mrtve USB fles memorije u zivot






183
poruka na forumu
157 1161



post # 1 | 23.04.2012 , 8:24 PM

Verujem da će ovo mnogima kao i meni poslužiti, pa sam odlučio ova saznanja da podelim s vama

naime, već izvesno vreme posedujem jednu usb memoriju koja je samo jedan kratak period radila, a od tada ne radi. Pokušavao sam već svašta, uglavnom sve je ovde pominjano, počev od onog hp-ovog format alata, pa do ne znam čega, ali, naravno, ništa nije uplodilo rodom.

I danas sasvim slučajno naiđem na jednu temu na jednom drugom forumu (reklamirati ga neću) u kojem lik daje program za čitanje koji je chip u usb šteku i kaže da će dati program koji pomaže da se sredi određeni usb (zapamtite, ne postoji univerzalni alat za sve usb memorije), međutim lik se nije pojavljivao tamo već duže (a razlog zašto nije dao gotovo rešenje je jer se file-ovi nalaze na nekom kineskom forumu, a on je tamo registrovan...međutim, postoji alternative ;) )

program sam naravno skinuo i isprobao...a sada detalji

prvo skinete program (staviću ga u prilog, mali je), pokrenete ga i dobijete ovako nešto
[img]rs8m00[/img]
i tu vidite koji je chip u vašoj usb memoriji (konkretno u mojoj je oti2168)

zatim odete na link koji piše pored "tools on web", konkretno, kod mene piše

Code:
http://bbs.mydigit.cn/read.php?tid=20620

što naravno, kod vas ne mora pisati, već neki drugi

odradite pretragu stranice, pri čemu za upit upišete ime vašeg chipa (npr. oti2168)
i dobijete linkove do tema u kojima se nalaze (broj tema može biti 1 ili više) alati za vaš usb štek

konkretno, kod mene su u pitanju dve teme, u jednoj se nalazi

Citat:
PTMD2.9.0.11D

a u drugoj

Citat:
OTI2168&6828方案U盘量产修复工具V2.855

poželjno je nabaviti sve alate koje nađete, jer se može desiti da jedan ne pomaže, a drugi da pomaže
pronaći alate možete na više načina

jedan je da kopirate ime datoteke koju ste našli na kineskom site-u, npr.

Code:
PTMD2.9.0.11D量产工具软件.zip

i da odete na google i sve to potražite

naravno, kao rezultat u ovom slučaju ćete dobiti samo neke kineske site-ove, pa je malo zeznuto snaći se koje je dugme za skidanje (ali ne i nemoguće)

drugi način je da odete na site

Citat:
http://flashboot.ru/

i u pretragu upišite ime chipa iz vašeg usb-a i tražite ime programa koje odgovara onom što ste našli na kineskom site-u (konkretno u ovom primeru u pretragu upisati oti2168 i tražiti ptdm2.9.0.11d)

nakon ovoga pokrenete program koji ste skinuli i "igrate se", ovde ne postoji univerzalno rešenje, ali postoji šansa da u datoteci koju ste skinuli sa programom postoji i objašnjenje kako taj program koristiti

----
problem s mojim usb-om je bio da kada pritisnem na slovo (h) usb memorije, izbaci mi da ne može da pristupi podacima jer usb nije formatiran i nikakav format tu nije pomagao

sada nakon ovog ga raspoznaje,mogu da prebacim file-ove i datoteke ostaju

koliko je trajno rešenje, ne znam, tek sam nadošao na ovo

ja vam ovo nikako ne preporučujem da isprobavate na ispravnim usb memorijama jer možete nešto ukakiti jako
ovo vam dođe kao zadnja prilika, prije nego sto usb memorija poljubi kantu za otpatke i ovo činite na sopstvenu odgovornost, ja nisam ni u kom obliku odgovoran

e,da, još da napomenem, pretragu chip-a možete probati i bez prefiksa, samo sa brojevima (u mom primeru samo sa 2168 umesto oti2168), jer može biti da postoje neke sitne izmene (npr. da piše "oti 2168" umesto "oti2168") i da zbog toga ne nađete ništa


Poruku je menjao/la WuTrang - Ponedeljak, 23.04.2012, 8:28 PM








63
poruka na forumu
21 117



post # 2 | 23.04.2012 , 11:37 PM

Zanimljivo nisam se zezao sa ovim.


Forum » Tehnički deo » Hardwer » Vracanje mrtve USB fles memorije u zivot (Ovo sam nasao na jednom sajtu. Mozda ce nekome koristiti...)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: