Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » Hardwer » Kupovina novog kompa, savjeti (Par savjeta od iskusnijih)
Kupovina novog kompa, savjeti






978
poruka na forumu
107 1318



post # 1 | 08.09.2012 , 11:26 PM

Evo doslo je vrijeme za novi komp, stari me je mnogo dobro sluzio ali moram ga penzionisat.
Dakle ovu konfiguraciju sam ja sklopio (citav dan se vrtim po netu, citajuci razna iskustva, adobe forume i sl), a trebam savjete, sta ubacit, a sta izbacit.
Adresa:
Code
http://www.mlacom.si/konfigurator?myconf&id=mbrd_4984,proc_5604,ram_6110,graf_2265,graf-n_1,disk1_4735,disk2_4735,ssd1_5727,ssd2_5037,chas_5704,opt_2531,cool_6112,pow_111


Znaci iskljucivo je komp sklopljen zbog AfterEfectsa, PhotoShopa i Illustratora (CS6) proveo sam dosta vremena izucavajuci sta i kako za najoptimalniji rad, znaci od procesora, rama pa do graficke, dakle sve ce bit upotrebljivo za Adobe programe, stavio sam Quadro 4000 jer vise od tog nmg da dam za grafu, bila bi dobra jedna Quadro 5000 ili 6000 ali ne ide ;)
Molim vas da ne spamate po temi i ne pisete nesto sto nema veze s ovim, ako niste iskusni prepustite ovu temu iskusnijim, hvala na razumjevanju!
Znaci savjet tipa, zasto taj procesor, on kosta toliko, stavi ovaj jeftiniji je a istih su performasni, hvala :)


Poruku je menjao/la IgorPhotography - Subota, 08.09.2012, 11:28 PM

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










239
poruka na forumu
37 796



post # 2 | 08.09.2012 , 11:41 PM

IgorPhotography, smanj procesor na 3.0 i uzmi win 7 dobar je i dibro ce te sluziti ;)

Added (08 Sep 2012, 11:41 PM)
---------------------------------------------
IgorPhotography, a kuciste ti je mocno :o
Ocu ja ovako :D


My Facebook









526
poruka na forumu
339 4044



post # 3 | 08.09.2012 , 11:43 PM

IgorPhotography, Imam samo jedan savjet vidim debelog si novcanika xD ,preporucujem ti da kupis GTX 690 koja je neki dan izasla,ja koristim GTX 680 znaci isto da sam u pravom zivotu kada igram igre i isto volim Photoshop na kojem svakodnevno po 1h provedem i stvarno je vrijedno toliki novac sto sam dao.Processor nediraj jer biti ce zakon za CS6.Windows 7 64 bit-a naravno ili kupi PNY Quadro 6000 6GB PCIe lol eto srecno i dobro pazi dali se sve uklapa :D








978
poruka na forumu
107 1318



post # 4 | 08.09.2012 , 11:55 PM

ManCity, Jesam li ja igdje spomenu da trbeam komp za igre i da trebam gejmersku graficku?
_Cyber_, Smanji procesor, zasto? Uzmi win 7 ?

Momci, hvala vama, ali citate li vi, ili mi spamujete temu?

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










526
poruka na forumu
339 4044



post # 5 | 09.09.2012 , 1:02 AM

IgorPhotography, Ti kazem nisi dobro procitao koliko dobro za igre toliko dobro za programe pogotovo za photoshop,mislim da je glupo sto si otvorio ovu temu mogu ti reci Foliras se :) sad je lijepo lock temu i kupi komp,znam da se razumijes u samo foliranje je otvorilo temu jbg za spam,ali eto moje misljenje.








978
poruka na forumu
107 1318



post # 6 | 09.09.2012 , 11:07 AM

ManCity, Covjece nisi normalan, ja od tog zivim, ako nisi znao, folirao bih se da kesiram 5000 eur za komp, ovo je ono sto mi treba za minimalan rad, ti si navalio za PhotoShop ko (ne zelis da cujes poredjenje) ta graficka bi mi pomagala mozda pri liquify ali to ce mnogo bolje da radi ona grafa, drugo sta je sa AfterEfectsom, jesi li se uopste zapitao da li ta graficka moze da se iskoristi tu, naravno da nisi? Bitno je ubost koji post, nije vazno sta ces napisat?
I hajde, nek neko zakljuca temu? Ima foruma gdje cu dobit pametne odg. bez da neko lupa gluposti, i jos mi govori da se foliram, cuj imas debeo novcanik, jel to tvoj problem?

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...




Forum » Tehnički deo » Hardwer » Kupovina novog kompa, savjeti (Par savjeta od iskusnijih)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: