Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » Hardwer » X box 360 ili Pc grafika (Koji sistem je po vama bolji)
X box 360 ili Pc grafika




Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 61 | 28.05.2013 , 11:14 PM

Nista ne moze nadmasiti X box one koji ce da poseduje 16 core procesor :) Just a rumors but who knows :)

ED0 5










4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 62 | 28.05.2013 , 11:58 PM

Quote (Ed05)
Pa ako se tebi ne ide u buducnost tj u korak sa vremenom onda ti ne mogu pomoci.
Ide mi se, ali cijenim pragmatična rješenja i brzinu. Mislim da je daljinski, dobar daljinski, vrlo praktičniji od Kinect 2, ali i to je stvar ukusa, međutim, za gejmera, pravog gejmera, sasvim nepotrebna stvar.  
Quote (Ed05)
Yes, pobedio sam, predvideo sam ovo a ti nisi verovao
Aplauz! Nevjerovatan si! Vidoviti Ed05 i saradnici - već vidim reklamu! 
Quote (Ed05)
Ja a i svi ce se sloziti samnom da je x box one ovaj put zaista postavio standard na ovom polju. Sto se grafike tice,to su samo glasine.
Informacije radi, većina svijeta u gejmingu se ne slaže sa tobom. Vidi na IGN-ovoj stranici rezultate ankete. Meščini, 75% je razočarano. Toliko o tome... Što se grafike tiče potvrđeno je od Microsoft-a:
DDR 3 8 GB memorije, naspram isto toliko na PS4, ali DDR5 memorije.
Custom procesor sa 8 jezgara itd... 16 jezgara???? Šta misliš koliko bi to koštalo?  :D
Evo jednog od razočaranih XBOX fanova









Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 63 | 29.05.2013 , 2:14 AM

Quote (luka83)
Ide mi se, ali cijenim pragmatična rješenja i brzinu. Mislim da je daljinski, dobar daljinski, vrlo praktičniji od Kinect 2, ali i to je stvar ukusa, međutim, za gejmera, pravog gejmera, sasvim nepotrebna stvar.
 A vidim sada znas sta znaci kada gejmer ceni prave stvari a do juce si se hvalio pc hardverom naspram kako kazes "pegi3" :) Uvek je bolje imati jos bolje ,nikada ne stati i samo gaziti .
Quote (luka83)
Informacije radi, većina svijeta u gejmingu se ne slaže sa tobom. Vidi na IGN-ovoj stranici rezultate ankete. Meščini, 75% je razočarano. Toliko o tome... Što se grafike tiče potvrđeno je od Microsoft-a: DDR 3 8 GB memorije, naspram isto toliko na PS4, ali DDR5 memorije.
Custom procesor sa 8 jezgara itd... 16 jezgara???? Šta misliš koliko bi to koštalo? 
Evo jednog od razočaranih XBOX fanova
Ovo su pojedinci koji nikada nisu zadovoljni, pored onakve demonstracije x box one on nezadovoljan..A verovatno je i playstation fan a pun ih je youtub. 
Evo jednog isecka sa "Ign" koji mi ne da lagati ali ali to su samo rumors .. Koji bre ddr 3, to je bilo u 360 konzoli. To su glesine x box hejtera. Mikrosoft jos nije objavio te detalje. Kako ce da smesti toliki ram u ddr 3,ko jos koristi ddr 3 u 2013 godini. Videces da sam opet u pravu.

ED0 5










4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 64 | 29.05.2013 , 2:23 AM

Quote (Ed05)
A vidim sada znas sta znaci kada gejmer ceni prave stvari a do juce si se hvalio pc hardverom naspram kako kazes "pegi3" Uvek je bolje imati jos bolje ,nikada ne stati i samo gaziti .
zaista ne vidim nikakvu poentu u ovome.
Quote (Ed05)
Evo jednog isecka sa "Ign" koji mi ne da lagati
Vidiš da je taj članak teško njesra. Dovoljno je samo malo da razmisliš. Ko bi normalan stavio 16-core procesor u konzolu? Nema na šta da se iskoristi. Razumiješ li koliko bi to bilo bacanje novca? Jednostavno nemoguće. Eto, vidjećemo.
Quote (Ed05)
Koji bre ddr 3, to je bilo u 360 konzoli. To su glesine x box hejtera. Mikrosoft jos nije objavio te detalje. Kako ce da smesti toliki ram u ddr 3,ko jos koristi ddr 3 u 2013 godini. Videces da sam opet u pravu.
Šta napisa, kukavče?!Nadam se da se zezaš?! Svi noviji računari koriste DDR3. Samo brzi grafički čipovi koriste DDR5. Razumiješ. Radi se o brzini memorije...
A, što se specifikacija xbox one tiče, potvrđeno je iz microsofta ono što sam rekao. Vidjećemo ko je u pravu za desetak dana.


Poruku je menjao/la luka83 - Sreda, 29.05.2013, 3:03 AM











215
poruka na forumu
5 114



post # 65 | 29.05.2013 , 3:08 AM

Glupa vam je rasprava. Na PC i na Xbox i Playstation.. i ostale konzole igre nisu radjene na isti nacin..mada..po igranju je razlicito od PC sa konzole..a grafika..zavisi od GRAFICKE I MONITORA I OD IGRE KAKO JE RADJENA ZA PC I KONZOLU.

Mislim da nema razloga raspravi jer ljudi ima koji vole konzolu a i ljudi koji vole PC

i ko zeli dobru grafiku kupice bolju grafu i monitor za PC i za Xbox dobar monitor da ispuni sva ocekivanja od igre..

Znaci postoje gejmeri koji vole PC i koji vole konzole

Sigurno gejmer konzole nece zbog grafike preci na PC i obrnuto..

Nemojte mlatiti gluposti bezveze.

Svaki dan nesto novo izlazi tako da necete se raspravljati svaki dan sta je bolje.


Poruku je menjao/la TheGameVlogg - Sreda, 29.05.2013, 3:13 AM

Nothing Special.







Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 66 | 29.05.2013 , 3:14 AM

Quote
zaista ne vidim nikakvu poentu u ovome.
Ako ne vidis vrati se na prethodne postove i posmatraj sebe.
Quote (Luka83)
Vidiš da je taj članak teško njesra. Dovoljno je samo malo da razmisliš. Ko bi normalan stavio 16-core procesor u konzolu? Nema na šta da se iskoristi. Razumiješ li koliko bi to bilo bacanje novca? Jednostavno nemoguće. Eto, vidjećemo.
Taj clanak ti je njesra a onaj sa jutuba nije? Ovaj je makar napisao merodavan sajt a ne neki lik koji je resio da se reklamira po jutubu :)
Quote (Luka83)
Šta napisa, kukavče?!Nadam se da se zezaš?! Svi noviji računari koriste DDR3. Samo brzi grafički čipovi koriste DDR5. Razumiješ. Radi se o brzini memorije... A, što se specifikacija xbox one tiče, potvrđeno je iz microsofta ono što sam rekao. Vidjećemo ko je u pravu za desetak dana.
Pa na brze graficke cipove sam i mislio,odnosno na dobar gaming sistem,sta si ti mislio o.O No dobro, videces vec... Ocekuj pobednicki video za 15tak dana. (opet)


Poruku je menjao/la Ed05 - Sreda, 29.05.2013, 3:14 AM

ED0 5










4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 67 | 29.05.2013 , 2:13 PM

Quote (Ed05)
Ako ne vidis vrati se na prethodne postove i posmatraj sebe.
Ne namjeravam da radim takvo što jer odlično znam šta sam pisao, ali ti si konfuzan.
Quote (Ed05)
onaj sa jutuba
To je bilo zbog radi šale i smjeha, mada je lik iznio mnoštvo postojanih kritika.
Quote (Ed05)
Pa na brze graficke cipove sam i mislio,odnosno na dobar gaming sistem,sta si ti mislio
Junače, to se odnosi na sistemsku memoriju ( Kakve grafičke čipove?! Gdje još postoji grafička sa 8 GB memorije??). Brži load time etc...
Važi, viđećemo.

Zaboravio sam da ti pokažem specifikacije sa predstavljanja XBOX ONE, doduše, samo su na kratko pomenute, ali pomenute su od zvaničnika

Otprilike na 17:45.
Ne moramo ništa čekati i vidi se ko je bio u pravu, zar ne?!  yes


Poruku je menjao/la luka83 - Sreda, 29.05.2013, 2:15 PM









Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 68 | 29.05.2013 , 5:47 PM

Quote (luka83)
Junače, to se odnosi na sistemsku memoriju ( Kakve grafičke čipove?! Gdje još postoji grafička sa 8 GB memorije??). Brži load time etc...
Nisam ni napisao da postoji graficka sa 8 gb, napisao sam "brze graficke cipove" Ne stavljaj mi reci u usta. 
Quote (luka83)
Ne moramo ništa čekati i vidi se ko je bio u pravu, zar ne?!
  Nisam nigde cuo da je neko pomenuo ddr3,ako jeste kazi mi u kojem delu tj min. Na ovom videu vidim samo poredjenje modern warfare sa dosadasnjim grafickim mogucnostima i novim duplo boljim na x box one :) Zar nije tako.  cao Usput i da ima ddr3 kao sto i sam kazes to nece uticati na grafiku vec load time sto i sam znam ali nije ddr3 ,videcemo.

ED0 5










3239
poruka na forumu
372 2298



post # 69 | 29.05.2013 , 6:46 PM

Ma ima milion sajtova gde je objasnjeno da Xbox koristi ddr3 dosta da se ukuca na google:

Code
http://www.reddit.com/r/pcgaming/comments/1ey28r/the_xbox_one_will_use_8gb_of_ddr3_ram_while_the/


Code
http://www.videogamer.com/news/xbox_ones_8gb_ram_is_ddr3.html


Code
http://www.giantbomb.com/forums/xbox-one-8450/ddr3-and-overall-gpu-performance-1437318/


Inace slazem se da su hardwerski konzole potucene pre nego sto su i izasle sto ne znaci da ce kvalitet grafike da bude slabiji u odnosu na PC, vremenom hoce sigurno al bar ce godinu dana moci da pariraju al opet kazem sa cisto hardwerske strane su potucene..

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view







Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 70 | 29.05.2013 , 10:02 PM

Nisam sad bas upratio vase postove jel' pricate o sadasnjem ili novom xboxu. :)

Nova generacija stize , bit ce fenomenalna po meni. :)

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐








Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 71 | 29.05.2013 , 11:38 PM

Quote (Davor)
Inace slazem se da su hardwerski konzole potucene pre nego sto su i izasle sto ne znaci da ce kvalitet grafike da bude slabiji u odnosu na PC, vremenom hoce sigurno al bar ce godinu dana moci da pariraju al opet kazem sa cisto hardwerske strane su potucene..
Pa neko vreme hoce, par godinica.. Ovo za ddr3 ,ne znam. Ima puno misljenja po netu ali ne i zvanicne potvrde Mikrosofta. Oni iz Mikrosofta su namazani, uvek imaju keca u rukavu.. U prethodnoj generaciji konzola Ps3 je bio bolji po teh specifikacijama od X-Box-a ali ga je ipak Xbox potukao na 98% igara sto se grafike tice. Tako da ce nas i ovaj put iznenaditi verujem.. Sto se hardvera tice ne verujem, next gen konzola su krcate mocnim hardverom,nadam se da si gledao presentation.
Quote (Ammir)
Nova generacija stize , bit ce fenomenalna po meni.
I po meni, od sada skupljam novce :D

ED0 5








[17.9.2015.] Napustio stranicu
289
poruka na forumu
17 321



post # 72 | 29.05.2013 , 11:59 PM

Prerano je govoriti da li su PS4 i XboxOne promašaji jer konzole još nisu ni objavljene ali eto, svet jednostavno ima prevelika usta da bi šutio do decembra.

Njutnov zakon inercije: "Tijelo ostaje u stanju mirovanja ili ravnomjernog pravolinijskog kretanja dok mu drugo tijelo ne opsuje mater."







Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 73 | 30.05.2013 , 1:29 AM



Poruku je menjao/la Ed05 - Cetvrtak, 30.05.2013, 1:30 AM

ED0 5








[17.9.2015.] Napustio stranicu
289
poruka na forumu
17 321



post # 74 | 30.05.2013 , 2:13 PM

Ed05, To je novost koju sam ja dodao a nisam je sam napisao. -.-

Njutnov zakon inercije: "Tijelo ostaje u stanju mirovanja ili ravnomjernog pravolinijskog kretanja dok mu drugo tijelo ne opsuje mater."







Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 75 | 30.05.2013 , 2:45 PM

MostWantedMan, Nisam ni napisao da si ti napisao -.-

ED0 5








[17.9.2015.] Napustio stranicu
289
poruka na forumu
17 321



post # 76 | 30.05.2013 , 2:49 PM

Ed05, :) Kakogod. Videt ćemo šta će nam konzole doneti. Mislim da je vreme da prodam svoj X360 dok nije pojeftinio (kad XOne izađe) :D

Added (30.05.2013, 2:49 PM)
---------------------------------------------
Ed05, :) Kakogod. Videt ćemo šta će nam konzole doneti. Mislim da je vreme da prodam svoj X360 dok nije pojeftinio (kad XOne izađe) :D


Njutnov zakon inercije: "Tijelo ostaje u stanju mirovanja ili ravnomjernog pravolinijskog kretanja dok mu drugo tijelo ne opsuje mater."









4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 77 | 30.05.2013 , 4:20 PM

Quote (Ed05)
Nisam ni napisao da postoji graficka sa 8 gb, napisao sam "brze graficke cipove" Ne stavljaj mi reci u usta.
 Nisam ti ništa stavio u usta. To se odnosilo na sistemsku memoriju koja je dijeljena i odnosilo se na GPU koji sigurno ne može da iskoristi 8 GB, jer ne postoje ni moderne grafičke karte sa toliko memorije (barem ne još).
Stavljen je DDR5 samo zbog GPU jedinice u okviru APU-a, a vidjećemo kako će se CPU izboriti sa time jer današnji procesori (misli se na snažne procesore, bolje od ovih koje koriste konzole) nisu prešli ni na DDR4. Donekle razumijem Sony-ev potez i razlog zbog kojeg su to uradili. No, nije ni bitno. Ti to ne shvataš svakako. Konzole su takve kakve jesu - hardverski ispod PC-a i to je konstanta. Time je tema zaključena, što se grafike tiče.
Quote (Ed05)
Nisam nigde cuo da je neko pomenuo ddr3,
Potvrđeno od Microsofta. Nema se šta razglabati. Nađi sam ako ne vjeruješ.
Quote (Ed05)
Na ovom videu vidim samo poredjenje modern warfare sa dosadasnjim grafickim mogucnostima i novim duplo boljim na x box one
Jeste. Duplo bolje nego na XBOX 360. Na PC je to odavno moguće, ali šupci neće da prave igre samo za PC komunu da ne bi ostali bez žetve džepova sa one strane konzole. Tu je ključni problem koji sam ponovio toliko puta da mi je muka, al' ponavljanje je majka znanja!
Quote (Ed05)
Usput i da ima ddr3 kao sto i sam kazes to nece uticati na grafiku vec load time sto i sam znam
Potvrdio si nebrojeno puta koliko znaš, a DDR3 i ne mora da bude hendikep. Napomenuo sam to samo zato što bi PS4 mogao grafički da bude neznatno brži (da ne prejudiciram) i zbog tvojih tvrdnji da će next XBOX da razbije njuške svima i svakome... 
Quote (MostWantedMan)
Prerano je govoriti da li su PS4 i XboxOne promašaji jer konzole još nisu ni objavljene ali eto, svet jednostavno ima prevelika usta da bi šutio do decembra.
Ko je rekao da su promašaji? Družim se sa konzolama više nego što ti imaš godina, pa se suzdrži od ovakvih provokacija. Nijednom nisam rekao da sam protivnik konzola, ali sam veliki protivnik konzolitisa i monopolista! Jednima fali objektivnosti, a drugima istinska ljubav prema igrama i razumjevanje prema konzumentima igara.
Tema se odnosila na grafiku i to je komentarisano u glavnini. Sve ostalo ima veze sa dezinformacijama od dotičnog gospodina Ed05! Čitaj malo bolje, sinak!


Poruku je menjao/la luka83 - Cetvrtak, 30.05.2013, 4:36 PM











239
poruka na forumu
37 796



post # 78 | 30.05.2013 , 9:20 PM

PC imas i misa tastaturi mnogo jednostavnije nevolim na dzojsticima jedino fifu i pes :D

My Facebook







Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 79 | 31.05.2013 , 1:09 AM

Quote (luka83)
Jeste. Duplo bolje nego na XBOX 360. Na PC je to odavno moguće, ali šupci neće da prave igre samo za PC komunu da ne bi ostali bez žetve džepova sa one strane konzole. Tu je ključni problem koji sam ponovio toliko puta da mi je muka, al' ponavljanje je majka znanja!
I 30% nego na pc. Uostalom Call of duty je ekskluziva za x box one tako da .. pc ce da odmori malo sa te strane :) A bice jos eksluziva zbog koje ces i ti kupiti ONE . To da pc ima bolji hardver je notorna laz. Koja je prava snaga xbox one nije hteo da potvrdi ni zvanicnik Mikrosofta vec sam naveo gore link do tog teksta. Konzole su jos u "developu" tako da opet kazem rumors .  Sto se grafike tice i sam znas da pc nece izgledati bolje na tom polju. I ne moze bolje za sada,to je najjace sto moze.Barem nekih 3,4 godine.I sta da kazem, srecan sam sto cu imati priliku da igram ekskluzive kao sto su: Hallo nastavci,Call of duty Ghosts, i td .. A posebno jer cu prvi imati priliku da igram Gta 5 . A najbolja stvar je sto necu morati ni da ustajem sa fotelje vec cu samo reci "X box on" :D

ED0 5








[17.9.2015.] Napustio stranicu
289
poruka na forumu
17 321



post # 80 | 31.05.2013 , 2:43 PM

luka83, Ne kažem ja da su promašaji, već mnogi ljudi koji su nakon same predstave XOne-a rekli da je XOne promašaj a to što se ti "družiš" sa konzolama više od 16 godina, to mene ne zanima.

Njutnov zakon inercije: "Tijelo ostaje u stanju mirovanja ili ravnomjernog pravolinijskog kretanja dok mu drugo tijelo ne opsuje mater."



Forum » Tehnički deo » Hardwer » X box 360 ili Pc grafika (Koji sistem je po vama bolji)
Search: