Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Povezivanje racunara na jedan internet prikljucak, pomoc.
Povezivanje racunara na jedan internet prikljucak, pomoc.






904
poruka na forumu
96 378



post # 1 | 13.01.2011 , 3:47 AM

KAKO DA POVEZEM MOJ KOMPJUTER SA BRATOVIM KOJI VEC IMA INTERNET PRIKLJUCAK , IMAMO ADSL INTERNET TJ. SAMO JEDAN MODEM.

IZA IMA:

LAN 1
LAN 2
LAN 3
LAN 4

STA MI SVE TREBA DA KUPIM DA POVEZEM. NEGDE SAM BILA PROCITALA DA MI SAMO TREBA KABAL KOJI UTAKNEM U BILO KOJI LAN 1/ LAN 2/ LAN 3 I NISTA VISE, I DA JE SVO OSTALO PODESAVANJE NA MOM KOMPJUTERU.
ZNA LI NEKO?










our trip was different...
1676
poruka na forumu
268 REP OFF



post # 2 | 13.01.2011 , 1:25 PM

sandra1000, mozes povezati jedan komp preko usb-a na internet a drugi preko lan-a.
2. nacin je preko rutera da ih povezes. Evo ti korisni linkovi gde mozes da nadjes vise informacija o tome:
http://forum.krstarica.com/showthr....acunara
http://www.elitesecurity.org/t41057-Kako-da-povezem-dva-racunara
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=45555









904
poruka na forumu
96 378



post # 3 | 13.01.2011 , 2:42 PM

Hvala Srle biggrin bila sam malo pre i kupila taj kabal i kad mi dodje brat s posla povezace mi. Imam sve samo mi je kabal falio.











416
poruka na forumu
30 155



post # 4 | 23.01.2011 , 2:24 PM

Moze na lan da igrate cs biggrin

Beata vita perfecta sapientia efficitur.
petar@extracafe.rs










3239
poruka na forumu
372 2298



post # 5 | 19.02.2011 , 12:52 PM

Quote (sandra1000)
Moj komp sam povezala sa bratovim sa lan kablom. Meni se uopste ne pojavljuje Local Area Connection niti imam lan setings.

to ne moze da se skine sa neta, Local Area Connection se dobija po default-u kad instaliras drajvere za mreznu karticu ( mogu se izbrisasti prilikom strujnog udara ili raznih drugih faktora ) ubaci originalni cd sa drajverima i instaliraj opet i imaces Local Area Connection...


Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 6 | 19.02.2011 , 1:18 PM

Quote (sandra1000)
Ajde, sad cu da probam. Uf kako se nerviram sad. Ako ne uspem icicu da kupim drugu m.kartu jer mi mozda drive ne valja, ko zna

e al proveri da nisi nesto ti zeznula jer da si izbrisala driver-e ne bi sad mogla na net sa tog kompa ( mozda je nesto banalno da ni ne pomisljas )... wink


Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









904
poruka na forumu
96 378



post # 7 | 22.02.2011 , 10:37 PM

Quote (Anubis)
e al proveri da nisi nesto ti zeznula jer da si izbrisala driver-e ne bi sad mogla na net sa tog kompa ( mozda je nesto banalno da ni ne pomisljas )...

Pa i nemogu na net. Kad kliknem na pretrazivac pise da strana nije nadjena. Kao kad nemas net. Isto tako.
Ja sam na bratovom kompu i njime se sluzim dok se ne regulise i drugi komp. Neki problem jeste. Resila sam da oborim sistem i da kupim novu mreznu kartu sa drajverom i da sve lepo uradim ispocetka, ako ni tad nebude valjalo, lepo u servis platim i ne nerviram se. A tebe sam smorila, izvini, ali ja se stvarno nerazumem, brzo ucim, ali sa ovim stvarima nisam nikad baratala. Inace hvala za pomoc smile












136
poruka na forumu
6 79



post # 8 | 23.02.2011 , 0:32 AM

ma nemoguce breee...komplikujete tu a prosto ko pasulj..meni je sest kompova umrezeno preko rutera...kao prvo moras imati i na drugom kompu (taj koji hoces da povezes) lokal arena connection...samo jakoo stare ploce nemaju u sebi integrisanu mreznu kartu...ali ako je to slucaj uzmi novu karticu i instaliraj...kakav usb kakvi bakraci...linija ide u ruter a prvi komp u lan 1 a drugi u lan 2 mada mozes generalno u bilo koji...i sad posto ti je prvi komp vec podesen na internet idi u control panel = network connections - local arena con. -properties - internet protokol - properties...eee tu sad vidi koja ti je ip adresa kompa koji je vec na adsl-u a ispod pise default gateway to je ip adresa rutera...na drugom kompu prepisi default gateway a ip adresu stavi da bude na primer ako ti je na prvom 192.168.1.11 na drugi stavi 192.168.1.12 to su podesavanja ako ti je ip rutera 192.168.1.1 ...znaci povecas samo zadnji broj na drugom kompu od ip adrese za 1 a default gateway ostavis isti i to je to...imaces net na oba kompa i bice umrezeni tjaaa smile








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 9 | 23.02.2011 , 7:51 AM

Quote (alienhunter)
ma nemoguce breee...komplikujete tu a prosto ko pasulj..meni je sest kompova umrezeno preko rutera...kao prvo moras imati i na drugom kompu (taj koji hoces da povezes) lokal arena connection...samo jakoo stare ploce nemaju u sebi integrisanu mreznu kartu...ali ako je to slucaj uzmi novu karticu i instaliraj...kakav usb kakvi bakraci...linija ide u ruter a prvi komp u lan 1 a drugi u lan 2 mada mozes generalno u bilo koji...i sad posto ti je prvi komp vec podesen na internet idi u control panel = network connections - local arena con. -properties - internet protokol - properties...eee tu sad vidi koja ti je ip adresa kompa koji je vec na adsl-u a ispod pise default gateway to je ip adresa rutera...na drugom kompu prepisi default gateway a ip adresu stavi da bude na primer ako ti je na prvom 192.168.1.11 na drugi stavi 192.168.1.12 to su podesavanja ako ti je ip rutera 192.168.1.1 ...znaci povecas samo zadnji broj na drugom kompu od ip adrese za 1 a default gateway ostavis isti i to je to...imaces net na oba kompa i bice umrezeni tjaaa

joj, joj ljudi zasto nikada ne citate pre nego sto komentarisete pa o cemu mi pricamo tokom cele teme ako ne o tom, inace ako je pre imala Local Area Connection i net znaci da ima mreznu karticu... wink

Quote (sandra1000)
Pa i nemogu na net. Kad kliknem na pretrazivac pise da strana nije nadjena. Kao kad nemas net. Isto tako.
Ja sam na bratovom kompu i njime se sluzim dok se ne regulise i drugi komp. Neki problem jeste. Resila sam da oborim sistem i da kupim novu mreznu kartu sa drajverom i da sve lepo uradim ispocetka, ako ni tad nebude valjalo, lepo u servis platim i ne nerviram se. A tebe sam smorila, izvini, ali ja se stvarno nerazumem, brzo ucim, ali sa ovim stvarima nisam nikad baratala. Inace hvala za pomoc

Pazi ako vec obaras sistem nemoj da kupujes m. karticu nego sacekaj da podignes i instaliras drivere od maticne mozda ti se pojavi i L.A.C ( meni je neki dan usled strujnog udara isto izbrisani driveri m. kartice samo sam ih instalirao i radi normalno ) tako da ne bacas pare ako radi... happy


Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view



Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Povezivanje racunara na jedan internet prikljucak, pomoc.
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: