Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Calibration Retry Count problem?!
Calibration Retry Count problem?!






11
poruka na forumu
2 0



post # 1 | 17.07.2013 , 3:10 PM

Slučajno sam naišla na ovaj program HD Tune i reko ajde da ga instaliram da vidim u kakvom mi je stanju HD, i pronašla sam grešku u Calibration Retry Count.  Gledala sam po forumima šta je to i skoro svi kažu da treba da se menja HD. Ovo je Samsungov laptop RV513 kupila sam ga u septembru prošle godine. Sad ne znam da li ja imam pravo na garanciju ili je taj kvar nastao mojom greškom. Kažu da može da rikne za koju nedelju ili može sa ovom greškom da traje godinama. Šta da radim?


Fajlovi: 8428873.png (86.4 Kb)
Success is not the key to happiness. Happiness is the key to success. If you love what you are doing, you will be successful...







"Old school"
428
poruka na forumu
59 1406



post # 2 | 17.07.2013 , 6:11 PM

Elizza, Imas li problema pri paljenju lap-topa? :) Dugo cekanje, crvena lampica svetli dize vreme itd...

Niko nije tako beznadezno porobljen od onih koji pogresno veruju da su slobodni.









11
poruka na forumu
2 0



post # 3 | 17.07.2013 , 6:30 PM

Na laptopu nemam crvenu lampicu, ali mi se malo duže pali (1 minut mu treba da se upali) od kako su mi rušili sistem pre mesec dana, imala sam nekog crva, dok mi se pre rušenja jako brzo palio gotovo u nekoliko sekundi. Ja nisam bila tu kad su uzimali laptop iz servisa, ali je dečko što tamo radi rekao da je imao baš problema tokom instalacije sistema i pitao je sestru da li ga je neko otvarao ona mu je rekla da nije a on joj je rekao da to mora da je nešto u njemu (sad na šta je msilio ne znam jer ona nije pitala).
Ja iskreno nikad nisam imala problema sa njim za ovih godinu dana, nikad mi nisu izlazile greške, plavi ekrani, nije se gasio niti restartovao sam od sebe. Nakon prvih mesec dana sam kupila postolje za hlađenje, nikad ga nisam držala u krilu niti na krevetu. Možda sam dva ili tri puta odigrala neku manju igricu na njemu, uvek vodim računa koliki mu je CPU, temperature su mu zimi oko 25 i 50, sad leti 30-35 i 50-65 nisu više prelazile. Jedino ajde da kažem loše što radim a to je da ga koristim dok je na punjaču. Imam instalirane samo osnovne programe koji su potrebni za funkcionisanje, koristim ga samo za surfovanje po netu i gledanje filmova.
Sad mene zanima da li ja imam nekog osnova da ga nosim u servis na osnovu te greške i da li mogu da koristim garanciju ukoliko bi trebao da se promeni HD.


Poruku je menjao/la Elizza - Sreda, 17.07.2013, 6:35 PM

Success is not the key to happiness. Happiness is the key to success. If you love what you are doing, you will be successful...







"Old school"
428
poruka na forumu
59 1406



post # 4 | 17.07.2013 , 6:40 PM

Elizza, Guglam i vidim da dosta njih imaju tu gresku na HDD-u, ali cudno je sto nisu stariji od godinu dana...
Ne znam kakva vrsta greske je u pitanju verovatno bad sector... Skini Hiren's Boot pa probaj da resis to, samo mislim da ce ipak trebati low format. :)

Added (17.07.2013, 6:40 PM)
---------------------------------------------
Ne verujem da ce ti u servisu priznavati takav tip greske, obicno kazu kad crkne crkao je i stavljaju novi.
Ako je u garantnom roku o njihovom trosku, ako nije naravno o tvom... :)


Niko nije tako beznadezno porobljen od onih koji pogresno veruju da su slobodni.









11
poruka na forumu
2 0



post # 5 | 17.07.2013 , 6:48 PM

Probaću. Dok sam guglala bila sam naišla na nekoliko postova gde su pronašli grešku posle samo nekoliko dana nakon ugradnje Samsungovog HD, gde god sam gledala uglavnom je greška bila kod Samsunga. Kad sam ga kupovala dečko iz tog servisa mi je instalirao sistem i  tad je imao isto neki problem prilikom instalacije ali tad mi je rekao da je on nešto pogrešio, a sad kad je to ponovo radio opet je imao neki problem. Ja se sve mislim da oni meni nisu prodali faličan lap, jer posle jedno mesec-dva taj lap koji sam ja kupila na sajtu su stavili na outlet (kao da ima neku grešku).
Sad ne znam da li bi bilo glupo da ga odnesem u servis da pitam šta je to?

Success is not the key to happiness. Happiness is the key to success. If you love what you are doing, you will be successful...







"Old school"
428
poruka na forumu
59 1406



post # 6 | 17.07.2013 , 6:56 PM

Mozes da ga odneses ali ne znam koliko ce to vredeti. Ako disk  funkcionise ne verujem da ce priznati gresku. :)

Niko nije tako beznadezno porobljen od onih koji pogresno veruju da su slobodni.









11
poruka na forumu
2 0



post # 7 | 17.07.2013 , 7:01 PM

Ok, hvala puno na odgovoru! gj

Success is not the key to happiness. Happiness is the key to success. If you love what you are doing, you will be successful...



Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Calibration Retry Count problem?!
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: