Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Problem...
Problem...




Par reči o sebi
4884
poruka na forumu
295 1518



post # 1 | 09.08.2011 , 2:24 AM

Skoro sam instalirao nov sistem (isti kao prošli) i na svakih 1h-2h mi komp ukoči i kursor se ne pomera. To dolazi bez ikakve najave (npr. usporen rad itd), nego mi komp radi normalno. Ja ga restartujem, a on mi stavi rezoluciju na najmanju (800x600) i kvalitet boje na Medium - 16-bit. Zna li neko rešenje za ovaj moj problem?








218
poruka na forumu
23 298



post # 2 | 09.08.2011 , 4:47 AM

Србија, мораш нам дати још неки детаљ, која је матична плоча, графичка (интегрисана или не), оперативни систем. Да ли рачунар када се замрзне то учини у току твог рада на њему или блокира када га некористиш. итд...

Ако се рачунар блокира у току рада у неком временском року то може значити да се нека од компоненти прегрева, код тебе постоји могућност да је неки драјвер лоше инсталиран, тачније направио грешку приликом инсталације.

Решења:

1. Обнови инсталацију драјвера за матичну плочи и графичку, деинсталирај постојеће, покушај 1. скинути нове драјвере. Претпостављам да имаш WinXP а на њему се дешава да понекад драјвер који је писан за SP1-2 неће радити како треба под SP3.

2. Очисти рачунар ако ниси у скорије време то чинио, за то ти је потребна једна четка, најбоље су оне за фарбање са дужим влакнима, с њом лако можеш приступити хладњацима и ископати наслаге прашине и све то покупити усивачем. Када већ отвараш рачунар извади и врати РАМ меморију јер постоји могућност да је неки од контакта оксидирао па да то прави проблем. Контакте на РАМ меморији најлакше очистити обичном гумицом за брисање.

3. Ослабила напонска јединица и после одређеног времена и прегрејавања саме није више у могућности да да довољно напона за рад рачунара.






Par reči o sebi
4884
poruka na forumu
295 1518



post # 3 | 09.08.2011 , 6:00 AM

Hvala, pokušaću to.

Added (09 Avg 2011, 6:00 Am)
---------------------------------------------
Evo i odgovora na tvoja pitanja:

- Matična ploča mi je Asus M2N-MX SE;
- Grafička je, valjda, integrisana (bar tako piše), marka nVidia GeForce 6100SE 256MB;
- Mislim da mi blokira samo u toku rada;
- Sistem mi je Windows XP SP2 verzija LastXP.









202
poruka na forumu
11 38



post # 4 | 19.08.2011 , 3:02 PM

Po mom misljenju ostecena ti je grafika pokusaj od nekog rodjaka ili druga donijet graficku karticu i pogledaj dali ce ti se isto ponovit ako da onda je maticna prikraju


Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Problem...
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: