Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » PC Klinika » razlicita RAM memorija
razlicita RAM memorija






28
poruka na forumu
0 0



post # 1 | 10.09.2011 , 10:04 AM

u kompu sam imao 2 x 512 RAM-a,dodao sam jos 2 x 512 jer imam dva puta po dva slota. problem je sto su dva rama od jednog a druga dva od drugog proizvodjaca.dva i dva rade ali kad stavim sva 4 ,nece da pokrene monitor.problem je vjerovatno sto su ramovi razliciti- dali postoji neko rjesenje??????






. . .
883
poruka na forumu
407 REP OFF



post # 2 | 10.09.2011 , 10:49 AM

To sam nedavno pomenuo. Naravno da nece da rade. Dzabe sto pise da su 512mb kao i tvoje, kad ne rade na istoj frekvenciji.

Pozdrav!


Poruku je menjao/la Ellectra - Subota, 10.09.2011, 10:59 AM

. . .









978
poruka na forumu
107 1318



post # 3 | 10.09.2011 , 11:44 AM

Quote (seyo71)
u kompu sam imao 2 x 512 RAM-a,dodao sam jos 2 x 512 jer imam dva puta po dva slota. problem je sto su dva rama od jednog a druga dva od drugog proizvodjaca.dva i dva rade ali kad stavim sva 4 ,nece da pokrene monitor.problem je vjerovatno sto su ramovi razliciti- dali postoji neko rjesenje??????

Problem je vjerovatno sledeci, pretostavlja da je u tvom kopu DDR1 a ti si ubacio DDR2 il nezz mozda je DDR2 a ti si ubacio DDR3 (mada nezz dal 512 ima kao DDR3)
Izvadi taj dodatni ram sto si kupio i skini sebi Everest program i on ce ti rec sve o tvom racunaru kao i koji je ram u pitanju. E sad postoji jos nesto, znas li koliko Ram-a uopste podrzava tvoj komp???

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










3239
poruka na forumu
372 2298



post # 4 | 10.09.2011 , 2:46 PM

Quote (Ellectra)
To sam nedavno pomenuo. Naravno da nece da rade. Dzabe sto pise da su 512mb kao i tvoje, kad ne rade na istoj frekvenciji.


pa da stvarno znas onda bi znao da to nema veze jer ce racunar da radi na najmanjoj frekfenciji odnoso da smanji recimo 800 na 333 mhz ( primer )...

Quote (igortehno)
Problem je vjerovatno sledeci, pretostavlja da je u tvom kopu DDR1 a ti si ubacio DDR2 il nezz mozda je DDR2 a ti si ubacio DDR3


ne moguce posto su slotovi razlicite velicine i nikada ne bi mogao recimo ddr 3 da udje na ddr 2 itd...

Quote (igortehno)
E sad postoji jos nesto, znas li koliko Ram-a uopste podrzava tvoj komp???


e to je vec moguce posebno ako je starija masina proveri koliko max rama podrzava tvoja maticna, zatim probaj da ukljucis samo 3 slota... smile

Quote (seyo71)
problem je vjerovatno sto su ramovi razliciti- dali postoji neko rjesenje??????


to sigurno nije problem, veruj da nema veze al eto da se uveris ubaci jedan od svakoga i vidi kako radi:)

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









28
poruka na forumu
0 0



post # 5 | 10.09.2011 , 4:40 PM

Quote (Anubis)
E sad postoji jos nesto, znas li koliko Ram-a uopste podrzava tvoj komp???


maticna je ASUSTek M2NPV-VM i kako pise za tu maticnu da podrzava do 8GB ddr2
Quote (Anubis)
veruj da nema veze al eto da se uveris ubaci jedan od svakoga i vidi kako radi:)


pokusacu i to da vidim dali je problem sto su razliciti proizvodjaci,ostalo je sve isto ; 512MB, 667MHz








978
poruka na forumu
107 1318



post # 6 | 10.09.2011 , 5:10 PM

Quote (igortehno)
ne moguce posto su slotovi razlicite velicine i nikada ne bi mogao recimo ddr 3 da udje na ddr 2 itd...

Volim kad me neko ispravi na kulturan nacin... Da to si u pravu al sjetio sam se tog tek kad si ti napisao...

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










295
poruka na forumu
19 198



post # 7 | 10.09.2011 , 8:14 PM

Quote (igortehno)
ne moguce posto su slotovi razlicite velicine i nikada ne bi mogao recimo ddr 3 da udje na ddr 2 itd...

Volim kad me neko ispravi na kulturan nacin... Da to si u pravu al sjetio sam se tog tek kad si ti napisao...

pa to je Anubis, dr za racunare.
probaj kommbinaciju 2 nova rama pa vidi dal rade ili jedan nov drugi stari isprobaj kombinaciju ili ima zameni mesta imo sam slican problem biggrin











28
poruka na forumu
0 0



post # 8 | 10.09.2011 , 9:08 PM

hvala Niksa,malo sam rotiro RAMove i uspjelo.....rijeseno moze LOK








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 9 | 15.10.2011 , 3:05 PM

Lock

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view



Forum » Tehnički deo » PC Klinika » razlicita RAM memorija
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: