Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Da li je CD odsvirao svoje
Da li je CD odsvirao svoje






978
poruka na forumu
107 1318



post # 1 | 14.09.2011 , 10:05 AM

Skidanje sadržaja sa Interneta i piraterija ozbiljno ugrožavaju tržište CD-a, ali to nije sve. Prema nekim predviđanjima CD kao format odbrojava svoje posljednje godine



Sajmon Foks, izvršni direktor kompanije HMV koja ima lance prodavnica multimedijalnih sadržaja (muzike, filmova, video igrica) i potrošačke elektronike, izjavio je za britanski "San" da misli da će CD kao format nestati za otprilike pet godina.

Foks procjenjuje da će vrijednost ovog tržišta sa sadašnjih milijardu evra za tri godine opasti na oko 350 miliona evra, a da će poslije 2016. CD postati prava rijetkost.

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...








Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 2 | 14.09.2011 , 10:45 AM

pa kad pogledate jeste, sad imaju usb memorije, na koje staje mnogo vise nego na cd, a manji je i prakticniji... jbg tehnoligaja napreduje, kad se samo setim kasete kad su bile u modi, a tek ploce...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










978
poruka na forumu
107 1318



post # 3 | 14.09.2011 , 11:03 AM

Quote (MarijanaBK1)
pa kad pogledate jeste, sad imaju usb memorije, na koje staje mnogo vise nego na cd, a manji je i prakticniji... jbg tehnoligaja napreduje, kad se samo setim kasete kad su bile u modi, a tek ploce...


Sjecam se i ja i kaseta i ploca, vrlo dobro... Pa onda cd, pa Mp3 fomrat na cd-u, pa dvd cd, a zatim divx, pa usb od 64mb (skup i glomazan) da bi na kraju dosli do micro sd kartice sa 30 GB ili externog HDD-a sa 2 TB za svega 100 eura... Jedino je zanimljivo to da zapravo BlueRay nije postigao nekakav uspjeh (sem ako izumemo PS3 i po neki Full HD film)


Poruku je menjao/la igortehno - Sreda, 14.09.2011, 11:04 AM

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










1830
poruka na forumu
280 1781



post # 4 | 14.09.2011 , 12:50 PM

ma kakvi osvirao jos ce on da se koristi pa ni kasete a ni poce jos nisu koriste ih ljudi i dan danas vole taj sum vinila koje ploce prave sum kasete i dalje su na snazi nisu svi za hd











215
poruka na forumu
52 311



post # 5 | 14.09.2011 , 2:00 PM

moje misljenje je da ce ostati jos dugo na trzistu ako ne zbog racunara onda zbog dvd -A
jer svaki covek vise voli da pogleda neki film na tv-u nego na kompu mislim da cete se sloziti sa mnom











8879
poruka na forumu
844 4320



post # 6 | 14.09.2011 , 3:40 PM

dragon, ahahahhaha... lol Pa ima DvD player "ulaz" i za taj usb.. Kako god da se zove.
A istina je... biggrin To... biggrin

Ko si ti?









767
poruka na forumu
36 222



post # 7 | 14.09.2011 , 4:41 PM

Jeste... kompjuteri su sve manji i jaci, nema mesta za cd/dvd/br player!

Evo poslednja rec tehnike...









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 8 | 14.09.2011 , 4:58 PM

Ovaj pijan.. biggrin

Ko si ti?



Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Da li je CD odsvirao svoje
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: