Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Kako instalirati windovs xp s USB-a
Kako instalirati windovs xp s USB-a






712
poruka na forumu
16 -89



post # 1 | 30.09.2011 , 10:33 PM

Pripremanje USB flash diska.

Da bi pripremili USB stick potreban nam je USB Multiboot 10 koji možete skinuti ovdje. http://www.911cd.net/forums//index.php?act=attach&type=post&id=1054

Ubacite svoj USB stick u bilo koji port, ubacice instalacijski CD od Windowsa u optički uređaj i spremni smo.

Prvi korak je da otvorite USB_MultiBoot_10.cmd koji ćete naći u mapi koju ste skinuli sa linka iznad.

Tada ćete dobiti sljedeće:

slobodno odmah stisnite bilo koju tipku da nastavimo.

Nakon što ste stisnuli bilo koju tipku pojaviti će vam se mali izbornik gdje vam se nude opcije formatiranja, mi ćemo odabrati prvu opciju kako bi formatirali naš stick i učinili ga bootabilnim.

Dakle pritisnite 'P' kao što je pokazano na slici ispod i pritisnite enter.
Nakon odabira pokrenuti će vam se aplikacija PEToUSB koju ćemo koristiti za formatiranje.

Na prozorčiću koji vam se otvori, kao destination drive odaberite stick koji želite formatirati. Neka vam sve postavke, osim naravno naziva
Stisnite start. Pojaviti će vam se sljedeći prozorčić koji pita jeste li sigurni da želite formatirati stick.

Pritisnite 'Yes', nakon formatiranja koje ne traje dugo slobodno pritisnite close jer nam PEToUSB više ne treba.

Vraćamo se na cmd prozor.

Opet je tu izbornik, sljedeći nam je korak odabrati 'put' do instalacijskog CD-a. Odaberite opciju 1.

Na novom prozoru kao što je na slici ispod odaberite drive u kojem vam se nalazi instalacijski CD.

Kada smo to izabrali i stisnuli OK, pojavljuje se još jedan prozorčić.

Ovdje možete izabrati koji tip instalacije želite koristiti, automatski ili poluautomatski. Kod automatskog odmah upisujemo sve podatke, a poluautomatski je sličniji klasičnoj instalaciji.

Automatski (unattended) način je lakši pa ću ja za ovaj tutorijal koristiti taj način.

Dakle, stisnite 'Yes'.

Otvoriti će vam se nekoliko prozorčića za redom u koje ćete upisivati podatke vlasnika računala, radnu grupu, cd key i ostalo. Kada smo završili otvoriti će se prozor sa svim tim podacima kako bi mogli provjeriti je li sve dobro napisano.

Ako ste sve točno ispunili, pritisnite OK i to nas vraća na cmd ekran.

Sljedeći korak je da odaberemo cilj za datoteke koje ćemo kopirati, odnosno da damo putanju do našeg USB sticka. Odaberemo opciju 2,
I nakon toga odaberemo naš USB stick.

Zadnji korak u ovoj pripremi nam je kopiranje potrebnih fajlova.

Kao na slici ispod, odaberemo opciju 3.

Nakon odabira, pojavljuje se još jedan prozorčić na kojem nas traži potvrdu onoga što želimo napraviti.

Potvrdimo sa 'Yes'

Sada će početi kopiranje puno datoteka sa CD-a na naš USB.

Nakon minutu, možda i kraće pojavljuje se i zadnji prozor, u kojem vas pita što sve želite kopirati.

Vaš odabir je 'Yes', jer želite da se kopira XP ali i svi extra fajlovi.

Nakon toga kopiranje se nastavlja. Ovisno o brzini vašeg sticka to može potrajati 15-ak minuta, pa se malo strpite. Nakon toga nastavljamo.

Kada je kopiranje završilo, pojavljuje se prozorčić na kojem odgovorite sa yes.

Ovime smo uspješno pripremili naš USB stick za instalaciju. Prebacujemo se na sam čin instalacije.

Ok.

Sada je na redu sama instalacija.

Ukopčajte USB u vaš netbook. Upalite netbook i uđite u BIOS. Ovisno o računalu u bios ulazite sa F2 ili onu tipku koja kod vas služi za tu radnju.

U BIOS-u nas zanima BOOT meni gdje bi trebali postaviti USB Disk kao prvi boot uređaj.

Nakon toga spremimo postavke i restartamo računalo.

Prilikom bootanja, prvo će se pokrenuti USB disk, to smo i htjeli. Tu će vam se pojaviti mali meni. U tom meniju odaberete prvu opciju. Ovu koja je označena.

Nakon odabira ove opcije, pojaviti će se Windows setup ekran i odvesti vas kao i u klasičnoj instalaciji do partition managera gdje ćete odrediti particiju za instalaciju.

Nakon odabira particije, odnosno formatiranja ili onoga što ste odlučili napraviti, računalo će se još jednom restartati. Baš kao i kod klasične instalacije.

Opet će se pojaviti onaj isti meni, međutim ovoga puta birate opciju 2. A ako ne dirate ništa neko vrijeme, opcija 2 će se sama pokrenuti.
Nakon ovoga, sve je skoro gotovo. Pokreće se instalacija Windowsa i preostaje vam samo čekati da ista završi.

Sada je bitno da ne iskopčavate vaš USB stick prije onog zadnjeg pokretanja Windowsa.

Nakon što instalacija završi, resetirajte računalo, uđite u BIOS i postavite svoj hard disk kao first boot device i spremite postavke, resetirajte.

Prilikom pokretanja, pojaviti će vam se izbornik u kojemu birate želite li pokrenuti windowse ili pokrenuti USB repair. Vi naravno pokrećete Windowse.

Ako određeno vrijeme ne odaberete ništa, Windowsi će se podići sami.

Čestitam, uspješno ste instalirali Windows XP pomoću USB flash diska.

Ovo su slike da vidite kakoje to radjeno..















Fajlovi: 9654440.jpg (108.6 Kb) · 0796946.jpg (78.0 Kb) · 8182556.jpg (49.5 Kb) · 6819652.jpg (24.5 Kb) · 7540772.jpg (63.5 Kb) · 8311599.jpg (35.1 Kb) · 1557510.jpg (44.2 Kb) · 9000070.jpg (32.8 Kb) · 1213432.jpg (63.5 Kb) · 8581758.jpg (33.1 Kb)

Poruku je menjao/la dofu - Petak, 30.09.2011, 10:35 PM

Postoje dvije vrste ljudi… Oni, kojima se sviđam i oni, koji nemaju ukusa…









712
poruka na forumu
16 -89



post # 2 | 30.09.2011 , 10:40 PM

Ima jos ovo slika









I ovo je Finish instalacije


Fajlovi: 4872369.jpg (63.7 Kb) · 4142575.jpg (25.4 Kb) · 9072851.jpg (25.7 Kb) · 7774280.jpg (25.7 Kb) · 9039621.jpg (40.2 Kb) · 9024555.jpg (51.2 Kb) · 2912030.jpg (36.3 Kb) · 2018864.jpg (63.3 Kb)
Postoje dvije vrste ljudi… Oni, kojima se sviđam i oni, koji nemaju ukusa…










poruka na forumu
REP OFF



post # 3 | 14.10.2011 , 7:33 PM

cool brate nemam reci smile uradio sam kod mene i radi lepo smile


Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Kako instalirati windovs xp s USB-a
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: