Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Problem sa Acer Laptopom
Problem sa Acer Laptopom






202
poruka na forumu
11 38



post # 1 | 15.12.2011 , 10:43 AM

Imam Acer TravelMate 240 i imam problem da kad ga ugasim ili ga bacim na stand by mod. nece da upali izvadim mu bateriju malo zadrzim wani i ponovo ubacim kako ubacujem pritisnem dugme za paljenje i onda upalii jel zna mozda neko sta bi moglo biti da se lijepo upali bez vadjenja baterijee








218
poruka na forumu
23 298



post # 2 | 15.12.2011 , 1:15 PM

1. isprobaj sve to samo bez baterije
2. kada ode u stand by pokušaj ga na silu iskljuciti držeći taster 5-7 sec i ponovo uključiti, nevadeći napajanje
3. resetuj bios, to ceš uciniti tako što ćeš bateriju izvaditi na nekih 30min pa držati power taster od 35-40sec i tek posle tog priključiti napajanje i ubaciti bateriju.
4. Izvrši update biosa (ako nisi to nikad činio zatraži pomoć, detaljno ću opisati)








202
poruka na forumu
11 38



post # 3 | 15.12.2011 , 9:37 PM

ajdd pomozi za update nikad dosad nisamm








218
poruka na forumu
23 298



post # 4 | 16.12.2011 , 1:17 PM

http://www.acer.rs/ac/sr/RS/content/drivers
Koliko vidim ima winflash tako da će ti to biti dosta prostije.
Odaberi tačan model notebooka i nikako koristiti od drugog modela bios fajl. Raspakuj fajl koji si skinuo.

Notebook-u mora biti priključeno napajanju, bez obzira na kvalitet baterije i njen kapacitet.

Isključi sve aktivne aplikacije zajedno sa antivirusom i firewall-om, pokreni winflash.exe, po pokretanju sam će pokrenuti update uz tvoju potvrdu ili ćeš imati potrebe da učitaš bin fajl koji si raspakovao. Kada se pokrene prozor, biće ti sve jasno.
Kako potvrdiš update ne dirati ništa, zna potrajati od 2-7min. Restartovaće se po završetku.

A ako te i dalje muči stand by, isključi računar i ostavi ga da se ohladi od 30-40min.
Uključi ga i kako se podignu sve startup aplikacije pošalji ga u stand by.

Ako ti tada radi buđenje iz stand by, znak je da termalna zaštita blokira startovanje računara zbog pregrejavanja.


Poruku je menjao/la aVe - Petak, 16.12.2011, 1:43 PM


Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Problem sa Acer Laptopom
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: