Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Pomoc oko Windows 8
Pomoc oko Windows 8






978
poruka na forumu
107 1318



post # 21 | 25.05.2012 , 0:37 AM

Quote (Vagabond83)
Koristio sam i ja,nemoze da se poredi sa androidom.

Da nemoze WP7 je bolji :D

Ma jel beta verzija je samo reda radi izbacena a finalna ce bit u oblacima, kako da ne... Msm, 1 april je odavno prosao...

Quote (Vagabond83)
Rana beta faza.Sacekaj da izadje pa ces videti.Ono sto ima da se proba je od 15 dana.


Rana beta, eh... Nisi ddef u toku, nego skokni ti malo ovdje pa cita iz prve ruke...

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










1176
poruka na forumu
102 1216



post # 22 | 25.05.2012 , 0:48 AM

Quote (igortehno)
Da nemoze WP7 je bolji

Po cemu?
aplikacija znatno,znatno manje.Nema removable storage. Eeeej...21 vek. Nema mass storage...ej 21.vek.
Aplikacije teski shit. da ne nabrajam.
Quote (igortehno)
Rana beta, eh... Nisi ddef u toku, nego skokni ti malo ovdje pa cita iz prve ruke...

vidim da nisi kliknuo na link koji sam ti poslao jer je to zapravo isti.
I procitaj nesto od onoga sto sam napisao pa ces videti neke stvari.
:D

Added (25 Maj 2012, 0:48 AM)
---------------------------------------------
Sistemski preduvjeti
Sustav Windows 8 Consumer Preview odlično funkcionira na hardveru na kojem se može pokrenuti sustav Windows 7:

Procesor: 1 gigahertz (GHz) ili brži

RAM: 1 gigabajt (GB) RAM-a (32-bitni) ili 2 GB RAM-a (64-bitni)

Prostor na tvrdom disku: 16 gigabajta (GB) (32-bitni) ili 20 GB (64-bitni)

Grafička kartica: grafičko sučelje Microsoft DirectX 9 graphics device ili novije

Dodatni preduvjeti za određene značajke:

Za korištenje dodira potreban vam je tablet ili zaslon koji podržava višedodirnu tehnologiju

Za pristup Windows trgovini te preuzimanje i pokretanje aplikacija potrebni su vam aktivna internetska veza i zaslon razlučivosti 1024 x 768 ili veće

Ako želite prikazivati više aplikacija istovremeno, potreban vam je zaslon razlučivosti 1366 x 768 ili veće

koji to OS ima manje sistemske zahteve od predhodnog????
A za cloud klikni pod oblak u tvom linku. :D


Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









188
poruka na forumu
15 170



post # 23 | 25.05.2012 , 4:34 AM

windows 8 je napravljen za tablet i za telefone...ne znam meni se uopste ne svidja...da budem iskren ja sam izbrisao i widnows 7...nekako mi je xp najbolji....imam neku zadnju verziju "windows xp last" se zove...service pack 3....ima razne skinove od viste i w7 i nekako mi je najbolji...ako pogledate testiranja na internetu videcete da je vista najsporiji a da je xp najbrzi...w7 ima vecu ocenu samo za izgled.








978
poruka na forumu
107 1318



post # 24 | 25.05.2012 , 8:31 AM

Vagabond83,
Vidi, necu da se gonim s tobom, jer deff nisi u pravu...
Za mass storage koristim stvari koje sluze za to, a ne telefon (android) koji ima bug-ova koliko hoces, verzija androida ima mnogo, aplikacija ima isto mnogo, ali pitas li se koristis li ti ista od toga? Koristim wp7 evo vec dugo, ni jedan jedini bug, ni jedno jedino usporavanje telefona, jednostavno telefon leti u svakoj mogucoj situaciji, jednostavno imam telefon koji je super brz i telefon na kome mi je sve pri ruci.... Danas je usb od 16GB-12eur ovdje, pa zar mi pored tog treba da i telefon koristim u iste svrhe, msm stvarno...
I jos nesto, veoma vazno... Rekao si da ce igre da budu skladistene u oblaku, zer ne, i da ces odatle da ih igras.... Bez instalacije za komp??? kako ti to mislis izvest, pa znas li kakva masina ti treba za to, mada masina je sporedna stvar, ali internet, jel znas ti koliko mb je potrebno da ti komp prikaze samo 1 sekundu slike neke malo zahtjevnije igre, jel to ljudi danas imaju internet sa 1GB protoka, ne vjerujem... Znas ti kakva bi ti trebala brza sinhronizacija izmedju neta i kompa da bi to sto si ti upravo naveo.... A tek koliki je ping tu potreban, uh... :D

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










1176
poruka na forumu
102 1216



post # 25 | 25.05.2012 , 3:20 PM

Quote (_Nazgul_)
windows 8 je napravljen za tablet i za telefone

Ne vide to svi.
igortehno, Necu ni ja da se raspravljam.Misli kako hoces.ja sam izneo svoje misljenje i argumente. Srecno sa wp7 i w8. cao

I jos nesto....nemoj probavati android,jer...razocaraces se sto ga nisi ranije koristio.

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









978
poruka na forumu
107 1318



post # 26 | 26.05.2012 , 12:57 PM

Vagabond83, Ovo je obicna rasprava, tj ne slazemo se oko nekih stavova, nista licno :D nadam se da shvatas to kao i ja :)
Imam HTC HD7 dakle WP7 i imam HTC Sensation XE (Ice Cream Sandwich (Android 4.0)) i od ta dva mi vise lezi WP7 jednostavno to je ono sto meni odgovara, sto se tice WP7 market raste drasticnom brzinom i ko zna sta ce bit za godinu, dvije. Mada nije vazno...
Sto se tice win8-ice pa brzo ce izac i zvanicna verzija pa cemo vidjet jesam li ja ili ti u pravu...

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










1176
poruka na forumu
102 1216



post # 27 | 26.05.2012 , 3:02 PM

igortehno, Naravno,opusteno. :)
Ja koristim HD2 vec tri godine i ne verujem da cu ga menjati.Na njemu sam imao android sve verzije, sada (4.0.4)kao i wm6.5sa kojim je dosao.Dva meseca sam koristio WP7.5(mango) A nesto kratko Linux ubuntu(male ikonice za daily use)

HD2 cudo od telefona. :)
HTC HD2 Leo on XDA

Ali to ovde nije tema.Verovatno ce moci i WP8 na njega pa eto reko. :)

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









1291
poruka na forumu
106 1817



post # 28 | 26.05.2012 , 11:18 PM

Ajde i ja malo da se ukljucim... :D
Sad sam isprobao win8 i po prvim utiscima mogu da kazem da je bolje uradjen od win7, e sad jedina moja primedba je na to da nisu trebali da izbace windows start dugme to je jedino sto zameram za sada.... cao

1.Pre postavljanja komentara procitajte Pravila Foruma!
2.Koristite pretragu pre otvaranja nove teme!
3.Pogledajte moje opise igara ovde.

Did I ever tell you the definition of insanity !?










978
poruka na forumu
107 1318



post # 29 | 26.05.2012 , 11:29 PM

Vidi CryTek to sto mislis da fali start dugme grijesis, vjeruj mi. Sutra ces vec shvatit da su zapravo metro aplikacije novi start i da ti tu sve moze bit tako lijepo sortirano i pri ruci, evo ja sam trenutno na linuxu, a vjeruj mi da mi pomalo nedostaje win8 a zena mi se odusevila sa osmicom tako da cu bit prinudjen da odem kupit jednu kad izadje :D a mozda i sacekam malo pa instaliram free verziju za balkan B)

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










1291
poruka na forumu
106 1817



post # 30 | 26.05.2012 , 11:51 PM

igortehno, nzm vreme ce pokazati, ja sam trenutno na win7 a win8 sam instalirao u VB cisto da vidim kakav je....do skoro sam i ja bio na Linux-u ali ne koristim samo ja kompjuter pa svima ostalima tesko da se snadju i onda sam morao da vratim win7 :)

1.Pre postavljanja komentara procitajte Pravila Foruma!
2.Koristite pretragu pre otvaranja nove teme!
3.Pogledajte moje opise igara ovde.

Did I ever tell you the definition of insanity !?










978
poruka na forumu
107 1318



post # 31 | 02.06.2012 , 6:03 PM

Windows 8 Release Preview je izasao, pa bacite oko na to. Znaci kakav je sad, takav ce bit i kad izadje u prodaju, znaci nema oblaka i slicnih traceva, pozdrav

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...








Sta da napisem?!
444
poruka na forumu
21 287



post # 32 | 14.08.2012 , 12:08 PM

ovako nemojte bezveze da insalirate windows 8 lepo skinite virtual pc ili windows 8 beta simulator i eto vak a ako vam se svidi vi instalirajte B)








792
poruka na forumu
183 1143



post # 33 | 14.08.2012 , 12:09 PM

Probao i ja...nije lose...i slozio bi se sa CryTek, za dugme :)

U trgovinama kostima širom SAD-a stoji upozorenje na Batmanovom kostimu ~ Ne omogućava korisniku da leti!




Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Pomoc oko Windows 8
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search: