Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Burg (Brand New Unified Boot Loader)
Burg (Brand New Unified Boot Loader)






792
poruka na forumu
183 1143



post # 1 | 31.07.2012 , 7:57 PM

Ako ste instalirali Linux i još neki drugi operativni sistem, kao na primer Windows ili neku drugu distribuciju Linuxa, verovatno će vam brzo dosaditi meni za biranje operativnog sistema. Ako želite da imate grafički meni kome možete da menjate teme i rezoluciju, treba da instalirate BURG (Brand New Unified Boot Loader).

Da biste ga instalirali, treba da izvršite ove komande:

sudo add-apt-repository ppa:n-muench/burg sudo apt-get update
sudo apt-get install burg burg-themes
sudo burg-install "(hd0)"
sudo update-burg

Ako ste modifikovali konfiguracijski fajl /etc/default/grub da biste u promenili parametre za bootovanje, sada ta ista podešavanja treba da unesete i u fajl /etc/default/burg . Primetićete da su podešavanja u tim fajlovima ista. To je zato što je BURG baziran na GRUB-u

Da biste videli kako će izgledati meni, u terminalu pokrenite burg-emu . Kada budete restartovali vašu mašinu, pritiskom na F2 birate temu, a na F3 rezoluciju.

Važna napomena: Prilikom instalacije novog kernela, dešavaće se da skript koji se tom prilikom izvršava vrati GRUB kao sistemski boot loader. U tom slučaju samo treba da izvršite:

sudo burg-install "(hd0)"
sudo update-burg

i BURG se vraća sa vašim podešavanjima i novim kernelom u meniju.


Poruku je menjao/la Bullox - Utorak, 31.07.2012, 7:58 PM

U trgovinama kostima širom SAD-a stoji upozorenje na Batmanovom kostimu ~ Ne omogućava korisniku da leti!










455
poruka na forumu
98 1163



post # 2 | 01.08.2012 , 0:24 AM

jest da ne koristim dva sistema,ali ako budem imao,ovo ću obavezno isntalirati. Good Job ;)

Life is Like a Box of Ammo...




Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Burg (Brand New Unified Boot Loader)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: