Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Problem sa monitorom!!
Problem sa monitorom!!






11
poruka na forumu
0 5



post # 1 | 06.08.2012 , 1:40 PM

Nakon kraceg bljeckanja monitor pocrni , a lampica je plava a ne zuta kao kada je ugasen . Kada ga ugasim i ponovo upalim sve je ok za neki kraci interval od 2 do 5 min. ali kad ponovo zabljecka opet se isto desi. Smanjio sam BRIGHTNESS jer sam procitao da je to jedan od cescih uzroka ovog problema ali nista e sad se pitam mogu li ja jos nesto probati ili da ga nosim u servis ali to bih da izbjegnem jer sam ga vec jednom ove godine nosio na popravku zbog istog ovog problema samo sto se tad gasio svake dvije sec.Cuo sam a moze biti i do graficke (Nvidia GeForce 6150SE). Monitor je FLATRON W1934S. Ako neko misli da ja nesto mogu uraditi da probam da neplacam dzabe (stedim za bolju graficku,ova je sranje).PS. nemam bas nekog iskustva sa tim ali me zanima i volim učiti.. :) .Hvala unaprijed


Poruku je menjao/la Dragonmonkey - Ponedeljak, 06.08.2012, 1:41 PM








792
poruka na forumu
183 1143



post # 2 | 06.08.2012 , 4:35 PM

Dragonmonkey, mozda ti je grafa crkla..ili ti se skupila prasina u kompu i gasi ti se...ili mozda imas neki spoj... :)

U trgovinama kostima širom SAD-a stoji upozorenje na Batmanovom kostimu ~ Ne omogućava korisniku da leti!










11
poruka na forumu
0 5



post # 3 | 13.08.2012 , 7:51 PM

Problem je bio u kondenzatorima u monitoru, crkli su.Neka bjela tecnost je bila svuda oko njih.Moram da ih zamjenim ali neznam gdje da ih kupim i neznam koliko kostaju...








792
poruka na forumu
183 1143



post # 4 | 14.08.2012 , 12:11 PM

Dragonmonkey, potrazi malo na netu..naci ces sve potrebno... :)

U trgovinama kostima širom SAD-a stoji upozorenje na Batmanovom kostimu ~ Ne omogućava korisniku da leti!










765
poruka na forumu
88 1029



post # 5 | 14.08.2012 , 12:18 PM

Dragonmonkey, nisu skupi odnesi u servis i sredit ce ti oni ;)

Freelance Webdesigner // contact: info@belminbedak.me









16
poruka na forumu
0 10



post # 6 | 14.08.2012 , 1:20 PM

pored tih kondezatora lako moze biti invertorska ploca ili lampe tj. pozadnsko osvetljenje kad se ugasi tako probaj pod nekim jakim svetlom da skontash jel ima slike, jer matrica moze da radi ali nema osvetljenja. Takodje problem mogu biti ti kondezatori ako su deo onvertoske mreze. kondezatori su ti smesna stavka, zamena prosta,








11
poruka na forumu
0 5



post # 7 | 14.08.2012 , 8:03 PM

To u vezi invertora sam vec procitao i probao sam to sa jakim svijetlom ali slike nije bilo.I ako bi mogao da malo uprostis ipak sam ja tek pocetnik .. :)








16
poruka na forumu
0 10



post # 8 | 17.08.2012 , 8:38 AM

Prosto, zameni taj set kondezatora gde vidish neku tecnost, ali ako ako nestaje i slika sa matrice i pozadinsko osvetljenje mislim da je najbolje da nadjesh "krsteni" servis i da pogledaju. Ovako svasta moze biti, a majstori ce krenuti sistemom eliminacije. Medjutim kod lg ima problem sto za isti model monitora sam vidjao potpuno drugacije elektronike, a takodje postoje modeli kod kojih se lampe ne mogu odvojiti od matrice (ovo ti je najgore) i ako su one otisle pocni po oglasima da trazish drugi monitor. Ali drugarski savet ti je servis na ok glasu u tvom mestu...








11
poruka na forumu
0 5



post # 9 | 17.08.2012 , 10:45 AM

Vec sam ga jednom zbog ovog problema nosio na servis, popravio ga za sat vremena ,a naplatio 70 KM sto je zamjenio 3-4 kondenzatora...








16
poruka na forumu
0 10



post # 10 | 18.08.2012 , 9:29 AM

e sto je puno puno je to je skoro 4000din, za te pare ga mozehs naci na pik-u onda nadji drugara vicnog lemljenju, kondezatore kupi nove ako mozesh iste V i F i odradite. stvarno je puno 70km ako je samo menjao konezatore


Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Problem sa monitorom!!
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: