Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Problem sa racunarom (Mi smo vasi majstori..ukoliko imate problema sa racunarom ..)
Problem sa racunarom






416
poruka na forumu
30 155



post # 1 | 02.01.2011 , 0:55 AM

Recite nam sta vas muci,mozda neko moze da pomogne smile

Beata vita perfecta sapientia efficitur.
petar@extracafe.rs










1888
poruka na forumu
73 477



post # 2 | 14.01.2011 , 11:23 PM

Komp mi se posle nekog vremena zagreje,pa se ugasi biggrin A mozda to zbog ventilatora,posto ga nemam,morao da skinem kad sam ga popravljo,msm ne ja,nego majstori biggrin

ΠΑΟΚ Παρτιζάν ίδιο χρώμα με την ίδια πίστη
Партизан у срцу!










3239
poruka na forumu
372 2298



post # 3 | 14.01.2011 , 11:43 PM

Quote (G0ga)
Komp mi se posle nekog vremena zagreje,pa se ugasi A mozda to zbog ventilatora,posto ga nemam,morao da skinem kad sam ga popravljo,msm ne ja,nego majstori

Pa sigurno da je jer nema kulera ( normalno da se pregreje procesor i ugasi, a moze lako i da crkne ).. Obavezno uzmi i postavi jedan



Poruku je menjao/la Anubis - Petak, 14.01.2011, 11:48 PM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









904
poruka na forumu
96 378



post # 4 | 16.01.2011 , 1:43 AM

Zbog cega mi je komp usporen, ja i brat imamo isto slobodne memorije, a moj radi ko penzioner dok je njegov extra brz, zbog cega je to tako?

Takodje mi treba pomoc oko graficke, koja je dobra da je kupim?

Da li kompu skodi nesto ako se poveze na muzicki stub, a da se ne stedi na pojacalu biggrin tj. preglasno pustanje muzike....?

Ako mi je komp spor, a internet brz, nije mi jasno, da li ce komp da baguje i bude spor i ako je na netu ili koompjuter nema veze sa brzinom kad je na netu...u al sam sad spetljala, zbunila sam samu sebe wacko












3239
poruka na forumu
372 2298



post # 5 | 16.01.2011 , 2:13 AM

Quote (sandra1000)
Zbog cega mi je komp usporen, ja i brat imamo isto slobodne memorije, a moj radi ko penzioner dok je njegov extra brz, zbog cega je to tako?

koji windows koristis, kakav vam je ostatak konfiguracije ( kod oboje ), skeniraj sistem s antivirusom kao i sa malwarebytes anti-malware ( pronalazi maliciousne software koje antivirus ne moze a imaces veruj mi) instaliraj ccleaner i skeniraj on cisti odpad iz kompa zna se nakupit i po par giga ( svaki put kada deinstaliras igru, skines nesto s neta uglavnom sta god radila ostaju tragovi i vremenom se nakupi ). U ccleneru imas opciju Start up ( najlakse ce biti preko njega da ne petljas po sistemu ako neznas ) tu su programi koje windows ucitava kada se podize, iskljuci sve sem onih neophodnih ( sto zatreba pokrenuces sama). Defragmentuj hard ako je potrebno ( desni klik na hard-propertis-tools-defragment now-analyze ako kaze da treba idi na defragment...)

Quote (sandra1000)
Takodje mi treba pomoc oko graficke, koja je dobra da je kupim?

koliko si spremna da izdvojis za nju?

Quote (sandra1000)
Da li kompu skodi nesto ako se poveze na muzicki stub, a da se ne stedi na pojacalu biggrin tj. preglasno pustanje muzike....?

Nebi trebalo da skodi...

Quote (sandra1000)
Ako mi je komp spor, a internet brz, nije mi jasno, da li ce komp da baguje i bude spor i ako je na netu ili koompjuter nema veze sa brzinom kad je na netu...u al sam sad spetljala, zbunila sam samu sebe

Net brzina ne zavisi od kompa ali ako je komp usporen jako znaci da ce i pretrazivac i svi ostali programi koji su na kompu kociti ( posto su vezani za sistem koji je na kompu )..

Eto ja malo podugacko napisa al probao sam da uprostim koliko sam mogao, nadam se da je ista pomoglo... biggrin



Poruku je menjao/la Anubis - Nedelja, 16.01.2011, 2:14 AM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









904
poruka na forumu
96 378



post # 6 | 16.01.2011 , 3:44 AM

Quote (Anubis)
koji windows koristis, kakav vam je ostatak konfiguracije ( kod oboje ), skeniraj sistem s antivirusom kao i sa malwarebytes anti-malware ( pronalazi maliciousne software koje antivirus ne moze a imaces veruj mi) instaliraj ccleaner i skeniraj on cisti odpad iz kompa zna se nakupit i po par giga ( svaki put kada deinstaliras igru, skines nesto s neta uglavnom sta god radila ostaju tragovi i vremenom se nakupi ). U ccleneru imas opciju Start up ( najlakse ce biti preko njega da ne petljas po sistemu ako neznas ) tu su programi koje windows ucitava kada se podize, iskljuci sve sem onih neophodnih ( sto zatreba pokrenuces sama). Defragmentuj hard ako je potrebno ( desni klik na hard-propertis-tools-defragment now-analyze ako kaze da treba idi na defragment...)

Meni je jedino graficka slaba. Naj obicnija je skroz. A imam vindows '98, a za cclener znam i za defragmantaciju, radim to, nisam znala za taj anti-malware.

Quote (Anubis)
koliko si spremna da izdvojis za nju?

pa jedno 50-60 evra, nemogu vise stekam pare za kuce.

Quote (Anubis)
Nebi trebalo da skodi...

Ako bude skodilo ja cu da javim biggrin

Quote (Anubis)
Net brzina ne zavisi od kompa ali ako je komp usporen jako znaci da ce i pretrazivac i svi ostali programi koji su na kompu kociti ( posto su vezani za sistem koji je na kompu )..

Eto ja malo podugacko napisa al probao sam da uprostim koliko sam mogao, nadam se da je ista pomoglo... biggrin

Naravno da jeste, hvala, sad cu da kupim graficku i ram memoriju pa ce valjda valjati. Sta jos treba da kupim da bi komp bio brzi, drugi komp ili...? biggrin












3239
poruka na forumu
372 2298



post # 7 | 16.01.2011 , 12:15 PM

Quote (sandra1000)
pa jedno 50-60 evra, nemogu vise stekam pare za kuce.

zato moras da kazes ostatak konfiguracije jer ako imas staru maticnu sa agp slotom za graficku ( zadnji par godina proizvode se samo sa pci- expres slotom ) a ti kupis grafu koja ide u pci-e neces je moci ubaciti i propale pare, a agp graficke posto se vise ne proizvode ( ili u jako malom broju nisam skroz siguran ) su preskupe za recimo 70-80 e kupis graficku koja vecinu sadasnji igri nemoze ni na minimum poterat, a za iste pare kupis solidnu pci-e koja tera sve. Znaci napisi model maticne, procesor, napajanje, hard...

Quote (sandra1000)
Sta jos treba da kupim da bi komp bio brzi, drugi komp ili...?

Ako ti je maticna agp skoro sve moras da menjas ( ram, procesor i grafika, mada imas opciju maticne sa nekom integrisanom grafikom recimo 6150se ako nisi okoreli gejmer sasvim dovoljno za pocetak )...


Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 8 | 11.02.2011 , 7:09 PM

Quote (jaobrate)
Komp mi se cesto restartuje(nekad i 7-8 puta na dan).Ponekad pre restarta se pokaze plav ekran sa nekim informacijama.Ne znam sta da uradim,ako zna neko nek mi se javi.

To se zove BSOD (blue screen of death) i moze biti mnogo razloga problem sa grafickom, sa drajverima, pregrevanje, ako si nedavno instalirao nesto moguce da ometa rad windowsa ( nije kompatibilno ) itd...

Najbolje da postavis sliku od BSOD-a ovde da vidimo i budemo sigurni sta je u pitanju...


Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









1005
poruka na forumu
49 230



post # 9 | 11.02.2011 , 10:35 PM

Added (11 Feb 2011, 10:35 PM)
---------------------------------------------
Evo slike(ako mozes nesto da vidis uopste).Prvo mi izbaci ovo sto je najdonje,pa kad ja idem na"click heere"ono mi izbaci ovo srednje i na to kad idem"click heere"izbaci mi ono najgornje.



Fajlovi: 0472521.jpg (99.3 Kb)
Twitter: https://twitter.com/marestrpc









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 10 | 12.02.2011 , 6:58 PM

Quote (jaobrate)
Skenirao sam sa onim programom.Treba l' slike?

ne treba od njega, a ova slika sto si postavio uvukli su ti se adawer-i u sami softwer mikrosoft (windows) e sad da se malo bolje razumes verovatno bi resio to al jako tesko da ti objasnim ovako, tako da preporucujem reinstal windowsa ako ti nije mrsko... wink


Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 11 | 18.02.2011 , 10:20 PM

Quote (jaobrate)
Eh resio sam problekm.U kuciste mi se uvuklo nesto pa sprecavalo ventilatore da rade.Stvarno sasavo,zbog necega tako sitnog-desi se tako krupan problem.

e super al jos ti ostali oni adaweri u windowsu resi i to... wink


Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









526
poruka na forumu
339 4044



post # 12 | 11.05.2011 , 7:18 PM

kupio sam graficku ASUS stavim je upalim racunar ima sliku a jedva mi moze i super mario graficka je od 1G ozbiljno !!!








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 13 | 11.05.2011 , 8:13 PM

Quote (ManCity)
kupio sam graficku ASUS stavim je upalim racunar ima sliku a jedva mi moze i super mario graficka je od 1G ozbiljno

jel nova ili polovna? Jesi instalirao nove a izbrisao stare drajvere?


Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









288
poruka na forumu
11 77



post # 14 | 11.05.2011 , 9:01 PM

Ja imam veliki problem.......

-Kad udjem u neku igricu posle 10 sec nekad i odma zakuca (nemoze tad nista sve sam probao:alt+f4,end task....nece)i onda moram da ga restartujem .tad mi sija i crvena i zelena lampica na kompu...
Sta da radim?????

Added (11 Maj 2011, 9:01 PM)
---------------------------------------------

Quote (jaobrate)
Komp mi se cesto restartuje(nekad i 7-8 puta na dan).Ponekad pre restarta se pokaze plav ekran sa nekim informacijama.Ne znam sta da uradim,ako zna neko nek mi se javi.

To ti je zbog virusa to se i meni desavalo pa sam skinuo "AntiVir" i nije vise





Gavran seje smrt na grani drži šmajser , zajeban je šmajser koji ima laser.










3239
poruka na forumu
372 2298



post # 15 | 11.05.2011 , 9:03 PM

Quote (Stefan213)
Ja imam veliki problem.......

-Kad udjem u neku igricu posle 10 sec nekad i odma zakuca (nemoze tad nista sve sam probao:alt+f4,end task....nece)i onda moram da ga restartujem .tad mi sija i crvena i zelena lampica na kompu...
Sta da radim?????

Lampice i treba da svetle, a to sto se desava je zato sto ti slab komp za tu igru cest slucaj...

Added (11 Maj 2011, 9:03 PM)
---------------------------------------------
Ovako posto se ovde cesto izgubi red pa se ljudi zbune ova tema ide pod LOCK za sve probleme otvorite novu temu i bice vam odgovoreno smile


Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view



Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Problem sa racunarom (Mi smo vasi majstori..ukoliko imate problema sa racunarom ..)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: