Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Infinity  
Forum » Internet » Internet konekcije i klijenti » Problem sa domenom (..)
Problem sa domenom




Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 1 | 15.11.2013 , 7:48 PM

Danas sam kupio domen adresu za svoj sajt  sto je drugi put ove godine pa me cudi ovaj problem jer ga prvi put nije bilo. Sve uspesno odradim, parkiram ga i zakacim ali problem nastaje kad hocu da udjem u svoj sajt preko google pretrage. Nadje domen ali kada ga otvorim on mi otvara sajt na kojem sam kupio domen. Zbunjujuce, i kad iz cp zelim da udjem na sajt takodje mi otvara sajt na kojem sam kupio domen. Takodje sta god uploadujem u rot sajta nece da otvori ,pise to ne postoji na tom domenu. Slike itd.. dns adrese sam pravilno upisao i sve je uspesno odradjeno. Ako neko zna u cemu je problem ..?


Poruku je menjao/la Ed05 - Petak, 15.11.2013, 7:49 PM

ED0 5










3239
poruka na forumu
372 2298



post # 2 | 15.11.2013 , 9:19 PM

Potrebno je do 24 sata da se aktivira DNS ( da li si namestio DNS? ), recimo ja sam bas neki dan uzeo jedan i tek mi je sutra dan postala dostupna adresa ( naravno ako si sve odradio kako treba ).

Inace nije moguce da google nadje domen koji si kupio danas jedino da rucno kucas u address bar.

A sad ono sto je pravi problem je to da ce svaka slika, link ili bilo koji fajl koji si uploadovo na stari domen da postane neispravno, znaci svaki prevod u filmu vise nece da ti radi zato sto si ti uneo link tipa:

stari-domen/prevod a sada ce da bude novi-domen/prevod i moraces da menjas svaki od njih, naravno svaka slika, kod ili bilo sta sa linkom u tvom dizajnu ce takodje morati da se menja posto imas stari-domen/naziv a sada ce da bude novi-domen/naziv :)

Uglavnom napravio si sebi posla pun qc.


Poruku je menjao/la Davor - Petak, 15.11.2013, 9:20 PM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view







Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 3 | 15.11.2013 , 11:04 PM

Ne pada mi na pamet da menjam linkove na preko 1000...sadrzaja.  Css i html mi je lako uz c++ samo replace word,replace all :) Odustao sam. A i mislim da je sa ovim novim domenom nesto poslo naopako jer me preusmerava na njihov sajt iako sam dns adrese upisao ucozove dns1 i 2. Radio sam to vec jednom uspesno tako da mi nije novo polje. Jedino sto sam platio domen koji je beskoristan.

ED0 5










3239
poruka na forumu
372 2298



post # 4 | 15.11.2013 , 11:28 PM

Sta da ti kazem radi ono sto mislis da je najbolje, a za novi domen greska je 100% do tebe posto domen radi onako kako ga ti namestis, domen je samo "adresa" koju ti upisujes i ici ce tamo gde ga ti usmeris :)

Ali kao sto sam reko treba do 24 sata da se aktiviraju DNS izmene... :)

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view







Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 5 | 16.11.2013 , 1:25 AM

Ok, ako neko hoce da kupi domen sa zavrsnim slovima ".net "neka zatrazi.Cena fiksna 5e, placen je 9e danas 16tog novembra  i to mi je nezeljeni poklon za danasnji rodjendan :D


Poruku je menjao/la Ed05 - Subota, 16.11.2013, 1:26 AM

ED0 5




Forum » Internet » Internet konekcije i klijenti » Problem sa domenom (..)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: