Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Infinity  
Forum » Internet » Internet konekcije i klijenti » Internet za laptop
Internet za laptop






10
poruka na forumu
0 0



post # 1 | 12.08.2011 , 8:04 PM

Delim ADSL sa komsijom signal primam od njegovog rutera preko antene i TP linka.Kupila sam i laptop koji medjutim nemoze da uhvati signal ,da li postoji neko resenje a da laptop moze naravno da se pomera.








295
poruka na forumu
19 198



post # 2 | 12.08.2011 , 9:59 PM

pa kupis ovo http://www.itdevice.com.au/live/images/Tplink_TL-WN722N.jpg kosta oko 1500 din kao fles moze da pomeras svuda po kuci laptop









Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 3 | 15.08.2011 , 2:55 AM

kad smo veec kod neta za laptop... i meni treba pomoc, imam kablovski net prikljucen na kompu, i mogu samo preko rutera da ga povezem sa lt... ali meni treba neki net koji mogu da imam i kad putujem i po kuci.... sta mi preporucujete da uzmem a da nije nesto papreno skupo, a da bude brz, posto ako je spor i baguje, sigurno ce zavrsiti u kanti... biggrin

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










3239
poruka na forumu
372 2298



post # 4 | 15.08.2011 , 5:58 PM

Quote (MarijanaBK1)
sta mi preporucujete da uzmem a da nije nesto papreno skupo, a da bude brz, posto ako je spor i baguje, sigurno ce zavrsiti u kanti...


za putovanja jedina solucija su ti VIP, MTS ili Telenor...

Ali nema nista od brzog neta odnosno kod nas jos nije zazivelo preporucujem VIP posto recimo za 1000 din dobijas 5 Gb ( ako ne gledas filmove, ne skidas itd moze da izdrzi mesec dana ) a kada se potrosi tih 5 Gb imas ne ograniceno al se brzina smanjuje na 200 kb/s ( po sistemu boze uzmi me ) a inace je dok ne potrosis onih 5 Gb ide 5 mb/s znaci kida... wacko

Trenutno ga koristim i nije los al jbg ja brzo spucam tih 5 Gb, i da nije signal svugde sjajan posebno na seoskim predelima a bolji je od MTS i Telenora 100 puta.. smile

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 5 | 15.08.2011 , 6:11 PM

Quote (Anubis)
Trenutno ga koristim i nije los al jbg ja brzo spucam tih 5 Gb, i da nije signal svugde sjajan posebno na seoskim predelima a bolji je od MTS i Telenora 100 puta..


pa kod mene ovde u sred BG vip i mts imaju katastrofa mrezu, a telenor ima super... videla sam kod njih ima paket (telenor) 10GB 1100din... ali neko mi spomenu da i adsl ima isto net za LT... jel zna neko nesto o tome?

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










3239
poruka na forumu
372 2298



post # 6 | 15.08.2011 , 6:16 PM

Quote (MarijanaBK1)
videla sam kod njih ima paket (telenor) 10GB 1100din


ne znam idi na njihov sajt i vidi al malo mi je ne realno + u VIP-u kad potrosis onih 5 imas i dalje besplatno a u ostalima kada potrosis oni ti naplacuju sto na kraju nije bas jeftino...

Quote (MarijanaBK1)
ali neko mi spomenu da i adsl ima isto net za LT... jel zna neko nesto o tome?


to je ne moguce osim ako laptop drzis u stanu al pokretna verzija zahteva iskljucivo wirelles mrezu koje na zalost i ako ima mnogo dobrih provajdera nisu bas rasprostranjeni sa signalom da bi ga svuda imala, tako da opet ostajes na ova 3...

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 7 | 16.08.2011 , 2:35 PM

smor... evo gledala sam na telenor sajtu sta ima u vezi neta... evo procitaj pa mi reci sta mislis, jer ja se u ovo ne razumem najbolje...
Surfovaćeš punom brzinom protoka, a kada iskoristiš predviđenu količinu megabajta iz svog paketa, možeš da nastaviš da koristiš Internet do kraja meseca bez naknade, sa smanjenom brzinom protoka.
Telenor ti poklanja još jednu sjajnu mogućnost: od ponoći do 6 ujutru, možeš da preuzimaš sve omiljene sadržaje sa Interneta, uvećanom brzinom.

Tarifni paket Mesečna pretplata Internet pristup Preuzimanje Slanje
SURFUJ 30 GB 2.490,00 Neograničen 21 Mbps 5.76 Mbps
SURFUJ 10 GB 1.190,00 Neograničen 7.2 Mbps 2 Mbps
SURFUJ 2 GB 790,00 Neograničen 3.6 Mbps 512 Kbps

Paket SURFUJ 10GB sadrži 10GB saobraćaja u maksimalnoj brzini, od čega ti je 5GB na raspolaganju uvek, a dodatnih 5GB koristiš od 0 do 6h. (isto to pise i za ostale)?
sta mislis?

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










3239
poruka na forumu
372 2298



post # 8 | 16.08.2011 , 5:45 PM

nije lose tako je manje vise je isto i u vipu al pre nije bilo to da u Telenoru da ti samo smanje brzinu i da imas do kraja meseca...

Opet kazem zavisi za sta ga koristis tih 10 Gb moze da bude sasvim dovoljno ( osim ako si ovisnik ko ja onda to nije nista wacko ) a i kada ti smanje jeste sporije al opet ide... smile

Al to opet ide ono zavisis gde putujes u gradovima imas odlican signal a ako ides negde na selo sigurno ce da zeza... sad

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 9 | 16.08.2011 , 10:19 PM

ok, hvala na pomoci javljam sta sam uradila.... wink

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










10
poruka na forumu
0 0



post # 10 | 17.08.2011 , 9:59 AM

Meni treba nesto i za komp i za laptop dakle bez da budu povezani kablovima a da moze lap top da se pomera po kuci.Ovo sa 5 mb i slicno mi izgleda ko prevara jer mogu posle nekoliko dana da ti smanje brzinu i kazu ti potrosio si 5 mb ljudi se cesto zale.
Nema boljeg od telekomovog ADSL preko fiksnog telefona nemas nikakva ogranicenja za 3000 din stavis ruter za lap top ...ali ja u 21 veku nemam fiksni tel!








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 11 | 17.08.2011 , 1:57 PM

dell206, pa uzmi kucnu varijantu wirelles neta ja ga imam u Somboru 3 Mb za 1500 i rastura, naravno ako tamo gde si ima mogucnosti za to... smile

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view



Forum » Internet » Internet konekcije i klijenti » Internet za laptop
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: