Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Infinity  
Forum » Internet » Programiranje i Web/grafički dizajn » Pitanje (želim na moj sajt da postavim "panel traku" kao što je na EC)
Pitanje






42
poruka na forumu
3 21



post # 1 | 20.08.2012 , 10:57 PM

Ćao,

možda će se moderatori i administratori ljutiti zbog ovog pitanja ali uložio sam mnogo truda u to i nije mi uspevalo. Razumem se u CSS, HTML i JavaScrip-u.

Pitanje je: kako mogu da postavim na moj sajt panel traku ( nalazi se na vrhu sajta. Sa desne strane imaš Meni, poruke i tvoj avatar. ) kao što se nalazi ovde na ExtraCafe-u ? Gledao sam na "View Source" strukturu i pokušao da napravim sličnu ali nije uspevalo. Dodao sam svoj CSS stajl ( style ) na sajt ali ništa nije vredelo. Molim za pomoć, biću mnooogo zahvalan.

Ako nekom nije jasno o čemu pričam neka odgovori dole jer mislim da se nisam dobro izrazio " Šta je to panel traka ".

U svakom slučaju, Hvala.

I još jednom, ne želim da se iko ljuti zbog ovog pitanja.








262
poruka na forumu
49 748



post # 2 | 21.08.2012 , 10:50 AM

Za to jedino mozes da se obratis rogiju ili unique, jer su oni glavni.

Crno-Beli!!!









765
poruka na forumu
88 1029



post # 3 | 21.08.2012 , 10:54 AM

Ja sam radio jedan meni slican ovome i to sam rjesio pomocu ul li elemenata pa pokusaj :)

Freelance Webdesigner // contact: info@belminbedak.me









765
poruka na forumu
88 1029



post # 4 | 21.08.2012 , 11:33 AM

Barney_Stinson, sta si ti sad ispao pametan sto si iz page source-a kopirao ovaj kod,aj probaj pa vidi kako ce izgledati :)

Freelance Webdesigner // contact: info@belminbedak.me









42
poruka na forumu
3 21



post # 5 | 21.08.2012 , 12:24 PM

Barney_Stinson, ne može tako pošto imaš selektore. U CSS fajlu sajta imaš stajl tih selektora. Ali ja nisam mislio da ga "ukradem" sa sajta, već da mi neko pomogne da napravimo ili da mi da kod.






our trip was different...
1676
poruka na forumu
268 REP OFF



post # 6 | 21.08.2012 , 1:55 PM










42
poruka na forumu
3 21



post # 7 | 21.08.2012 , 4:51 PM

Quote (Unique)
Google


Tražio ...








765
poruka na forumu
88 1029



post # 8 | 21.08.2012 , 6:28 PM

Timeshifter, ako znas HTML i CSS mozes napraviti nesto,ne mora biti kao ovaj al moze da lici :)

Freelance Webdesigner // contact: info@belminbedak.me









15
poruka na forumu
1 0



post # 9 | 23.08.2012 , 12:12 PM

koliko sam shvatio tvoja zelja jeste kad se neko loguje da prikazuje njegov avatar u ovom menu i izbornik koji vide samo logovani clanovi?? Pa bez poznavanja php-a ovo je nemoguce da napravis.. ali kada bi recimo otkrio koji CMS koristis mozda bi ti i mogo pomoci sa nekim dodatkom








765
poruka na forumu
88 1029



post # 10 | 23.08.2012 , 5:04 PM

Quote (kenooo96)
koliko sam shvatio tvoja zelja jeste kad se neko loguje da prikazuje njegov avatar u ovom menu i izbornik koji vide samo logovani clanovi?? Pa bez poznavanja php-a ovo je nemoguce da napravis.. ali kada bi recimo otkrio koji CMS koristis mozda bi ti i mogo pomoci sa nekim dodatkom


pretpostavljamo da radi u uCoz-u,znaci PHP mu nije potreban samo HTML i CSS :)

Freelance Webdesigner // contact: info@belminbedak.me









15
poruka na forumu
1 0



post # 11 | 24.08.2012 , 0:10 AM

uCoz nisam upoznat s tim inace preferiram joomlu i wordpress..

Belmo nisi bas upucen :) covjek pokusava napraviti slicno kao na EC-u..

Ofline:


Online:


Sa html-om ces to samo vizuelno prikazati.. medjutim nece imati fukcije.. bio online ili ofline ista stvar








765
poruka na forumu
88 1029



post # 12 | 24.08.2012 , 10:09 AM

Vidi se da ti nisi upucen,ucoz ima tzv. "conditional operators"(if i endif),to bi u praksi ovako izgledalo
Code
<?if($USER_LOGGED_IN$)?>Ovdje ide kod ako ako je korisnik online<?else?>kod ako je korisnik online<?endif?>


pa sad ti vidi ko nije upucen :)

Freelance Webdesigner // contact: info@belminbedak.me









15
poruka na forumu
1 0



post # 13 | 24.08.2012 , 11:29 AM

Quote
<?if($USER_LOGGED_IN$)?>Ovdje ide kod ako ako je korisnik online<?else?>kod ako je korisnik online<?endif?>


ovo bas i nije od neke pomoci sta si napiso..

Code
<?if($USER_LOGGED_IN$)?> <a href="$LOGOUT_LINK$">LOG OUT</a> <?else?> <a href="$LOGIN_LINK$">LOG IN</a> <?endif?>


eto malo sam googlo da upoznam taj ucoz.. i kod gore sta sam napiso bi trebalo raditi








765
poruka na forumu
88 1029



post # 14 | 24.08.2012 , 12:34 PM

Pa i moj ce raditi,sta zezno' se za jednu rijec to nista ne mjenja,a normalno nije od pomoci to je klasicni primjer tebi,a Timeshifter, ako zna HTML i CSS moze to da napravi
Quote (kenooo96)
Code
<?if($USER_LOGGED_IN$)?> <a href="$LOGOUT_LINK$">LOG OUT</a> <?else?> <a href="$LOGIN_LINK$">LOG IN</a> <?endif?>


Cek i sta si ovima uradio ??? ....ako je korisnik priijavljen da mu ze prikaze link za odjavu u suprotnom da mu se prikaze link za prijavu :) ,kakve koristi odo ovoga ?

Freelance Webdesigner // contact: info@belminbedak.me









42
poruka na forumu
3 21



post # 15 | 24.08.2012 , 12:56 PM

Meni nije problem da napravim ovaj meni. Belmov kod sam iskoristio, a to je i najlakši posao ( if, else ). Meni je najviše potrebno kako da meni prati ekren. Npr. kada ja skrolujem ( kružićem na mišu ) da meni prati ekran, a ne da ostane na vrhu ekrana. Naravno to nije sve ali mi je to najviše potrebno.








765
poruka na forumu
88 1029



post # 16 | 24.08.2012 , 1:21 PM

Timeshifter, stavi u css
Code
position:fixed;

Freelance Webdesigner // contact: info@belminbedak.me



Forum » Internet » Programiranje i Web/grafički dizajn » Pitanje (želim na moj sajt da postavim "panel traku" kao što je na EC)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: