Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: G_A_R_I  
Forum » Moblini telefoni » Android » Blueberry NETCAT-M04
Blueberry NETCAT-M04






8879
poruka na forumu
844 4320



post # 1 | 26.07.2012 , 3:39 PM

E, bio bi i red da uzmem neki valjan '' telefon ''... Naravno, planiram ovaj:

Telefon, tj. tablet je jako kvalitetan... Ima i TV tjuner, radio, navigaciju, cirilicnu i latinicnu tastaturu itd...
Dakle, zanima me da li ga neko koristi? I ako ga koristi, sta misli o tom telefonu. :)

Ko si ti?









8
poruka na forumu
0 0



post # 2 | 07.08.2012 , 5:12 PM

Iskreno govoreci na prvi pogled ima sve ali nema nista Dvojezgricni procesor arm v6 700MHz, 512mb ram, 16giga mikro sd, blutut, simslot, wifi, fmradio, fm prdajnik, gps, web kamera x2, tv prijemnik, multi touch kapacitivni ekran. Nadam se da nista nisam zaboravio. Da podjemo od procesora, vecina novih aplikacija nece da radi sa tim procesorom npr. flashplayer11, novi skype,firefox, itd. Jednostavno na market nece da ih prikaze iz tog razloga. Mada mgu da se nadju nabudzene aplikacije za armv6 ali su iz sumljivih izvora i vecina neradi lepo. Flash player11 naravno nabudzen radi samo sa uc browserom i samo prikazuje aplikacije i lakse igrice flv,mp4 video ne (mada nisam eksperimentisao mnogo sa tim). Aplikacije koje postoje za ovaj tabled rade savrseno sve dok ne napunis korisnicku memoriju tableta. 4giga Cista laz korisniku je dostupno samo 140-142mega sto se brzo napuni aplikacijama koje nemogu da se premeste na sd, tad pocinje da koci. Maksimalna velicina sd kartice je 16giga sa 8 radi dobro 16 nisam probao, preko usb kabla brzina prebacivanja podataka je ocajna. Blutut 2.0 nisam ga ukljucivao nikad. Prenos podataka samo gprs,edge brz protok zaboravi, ali je potpuno kompatibilan sa svim nasim mrezama, mada tu je sms i telefonski pozivi. Wifi radi dobro. Radio ima dobar priijem sa slusalicama. FM predajnik radi samo kada je na punjacu. Gps radi ekstra proban sa igo brzo nalazi satelite u poredjenju sa garminom i nokiom X6. Monitor je tft 800x420 7inca . Touchscreen prica za sebe, u startu mi je radio lepo dok nije poceo da zeki, i zekio sve dok nisam obmotao flatkabl metalnom trakom koja je inace bila unutra i njome bilo pricvrsceno nesto drugo sad ima dobar odziv i precizan je. Dok to nisam uradio najvise se odrazavalo na kucanje poruka. Prednja kamera je 2mega piksela zadnja 0,3 upotrebljiiva danju zbog slabe led diode i losije kamere nije za vece. Tv prijemnik je analogni, iako ima antenu izuzetno je slab i nece jos dugo biti koristan i takav zbog digitalizacije.

Softverska podrska 0. Nigde na internetu nisam nasao fabricki rom za ovo cudo, tako da popravke u domacoj radinosti mogu da se zaborave. Ili igranje sa romovima tipa izbacivanje nepotrebnih aplikacija sto bi bilo idealno za oslobadjanje korisnicke memorije. Ako neko ima neke informacije gde moze da se nabavi fabricki rom ili neki update vrlo rado bih da cujem gde moze da se nadje.

ako ga pokvaris nosis ili saljes u novi sad pin computers. Ja svoj planiram da posaljem za neki dan zbog firmwera.
maticna ploca je oko 5000 takodje i touch screen. Mada bar ima servis:D

Added (07 Avg 2012, 5:12 PM)
---------------------------------------------
uzgred ako neko ima ovo cudo i usput ima firmware voleo bih da mi nekako doturi ili bar pogleda u svoj tabled koi je broj Custom Build Version Number nesto ide MG701-0000-0.3-2012xxxxxxx da znam bar sta da potrazim po internetu.
Broj moze da se nadje u podesavajima tableta. Ili u Factory Mode (volume- , power) navigacija pomocu tastera za vol i home ako zaglavite u ovaj mod samo cackalica i klik na duge reset sa zadnje strane uredjaja:D









792
poruka na forumu
183 1143



post # 3 | 07.08.2012 , 6:31 PM

Meni se svidja telefon...da sam na tvoj mestu uzeo bih ga :)

U trgovinama kostima širom SAD-a stoji upozorenje na Batmanovom kostimu ~ Ne omogućava korisniku da leti!










8
poruka na forumu
0 0



post # 4 | 07.08.2012 , 7:04 PM

ako os da se zarubis ko ja zarubi se sa manjim parama imas za za oko 13500 netcat m-06 sa malo novijim procesorom i ICS znaci radi skoro sve na njemu od aplikacija. Ma jok to sam prekopirao samo :D A ako se zarubis sa ovim, danas sam resio ovo za popravke pa mi se javi za mesec dana:D


Forum » Moblini telefoni » Android » Blueberry NETCAT-M04
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: