Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: G_A_R_I  
Forum » Moblini telefoni » Windows Mobile » Da li neko koristi 'windows mobile?
Da li neko koristi 'windows mobile?




Sta da napisem?!
444
poruka na forumu
21 287



post # 1 | 24.09.2012 , 5:36 PM

dal'neko'koristi'windows'mobile?








1176
poruka na forumu
102 1216



post # 2 | 24.09.2012 , 5:39 PM

Ja sam ga koristio.Pitaj?

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....







Sta da napisem?!
444
poruka na forumu
21 287



post # 3 | 24.09.2012 , 5:53 PM

kako'ti'se'cini'jer'dobar'al'necu'da'ga'kupim'nego'sam'video'da'nema'ta'tema'pa'malo'da'komentarisemo!!








1176
poruka na forumu
102 1216



post # 4 | 24.09.2012 , 6:02 PM

Pa sad'.
Ako je u pitanju Windows mobile 6.5 moram reci da nije los.Sa tim sto se mnogim ljudima verovatno nece svideti,jer nije ''ukljucis i sve je na jedan click'' Dosta kompleksan system sa veoma lose zastupljenim marketom.
A ako se tema ondnosi na Windows phone 7.x onda su iskustva drugacija. Tu je vise zastupljena metoda ''ukljucis i sve je na jedan click(citaj:dodir) Te za naprednije korisnike koji zele vise da se udubljuju u system nije ostavljeno puno mesta.U samoj prvoj verziji nije cak bilo ni copy/paste opcije,bez multi taskinga,explorera(ne mislim na internet explorer) Nego na file. + Zune,koji se meni licno ne dopada.Vise volim kada je telefon u mass storage modu pa mogu da cackam po fajlovima kako god zelim.
Sto se tice marketa,moga bi da bude bolji,ali mislim da nisu dovoljno privlacni uslovi za programere,pa se isti vise okrecu drugim platformama poput Androida i ios-a.

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....







Sta da napisem?!
444
poruka na forumu
21 287



post # 5 | 24.09.2012 , 6:30 PM

jer'to'kao'tablet'i'onako'mali'ko'fom?








1176
poruka na forumu
102 1216



post # 6 | 24.09.2012 , 7:14 PM

Pa Sedmica je fon,ali osmica koja izlazi ce da bude cross platform tj za tablete racunare i telefone.
Osmica je inace pisana u c++ mislim,ali nisam siguran.

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....







Sta da napisem?!
444
poruka na forumu
21 287



post # 7 | 25.09.2012 , 2:29 PM

a kad ce izaci windows 8 koliko ja znam windows 8 pc izlazi 26. oktobra!








8
poruka na forumu
0 0



post # 8 | 30.09.2012 , 8:18 PM

I ja sam to koristio al podavno. Windows mobile je stari os za mobilne telefone, pda uredjaje stari koncept. paralelno razvijan sa Windows ce. Windows mobile je koristio kao otvoreni os za uredjaje kao i na pc puna kontrola i integracija onog sto ti treba dok je windows ce sluzio i sluzi kao usluzni sistem uredjajima i podrzava samo inegrisane aplikacije. Jedan od najcescih primer su GPS uredjaji. Windows phone 7 os koji se danas koristi je Majkrosoftov naslednik tog sistema. U sustini nije los os bilo je dosta aplikacija za njega. Sto kolega rece nekima se nije svidelo sto radi na jedan klik. Mada iz mog iskustva ljudima se nije svideo bar kod nas jer rukovanje uredjajima nije bilo ni nalik telefonima vise srodnije pc ju. A posto je kod nas ekspanzija pc ja krenula nesto kasnije kod nas predstavljalo dosta problema da se ljudi snadju na njemu. Sam operativni sistem je u sustini kopija MS sistema samo za arm rhitekturu. Multiplatform os necemo da vidimo skoro. Windows 8 je sistem koi moze da se instalira na tablet ali tablet mora da bude x86 ili x64 na arm procesor nemoze da se instalira. U te svrhe je majkrosoft kreirao windows phone 7. I to je tako jer razlike u samom hardveru su ogromne kao i u performansama. Postoje portovan android za pc. Windows phone 7 je veoma lep os Uradjen je u Metro stilu kao i windows 8 ali ne podrzava window system. Najveca mana je to sto redko za njega moze da se nadje sta besplatno. zakljucan je za instalacije u odnosu na starije verzije sistema. Nazalost sve je posveceno na zaradi majkrosofta a ne na uzivanju korisnika kao na androidu.








100
poruka na forumu
3 39



post # 9 | 31.03.2013 , 1:08 PM

Ja

*Lanolex*



Forum » Moblini telefoni » Windows Mobile » Da li neko koristi 'windows mobile?
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: