Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Info pomoć i podrška » Pomoć i Podrška » popravni iz hemije :(
popravni iz hemije :(






135
poruka na forumu
10 43



post # 1 | 16.08.2014 , 0:22 AM

pozdrav drugari,nije me dugo bilo.........ja pao na popravni u prvoj srednje pa sam hteo da pitam kakva su vasa iskustva ako ste nekada pali na popravni ? kako je tamo ? ja se iskreno plasim mnogo ..........i to sam zaboo samo zato sto sam keca imao iz jedne oblasti (prva i druga grupa p.s.e) i oborila me na popravni i sad ako tu ne prodjem pascu godinu....ode sve u ku*ac :/








484
poruka na forumu
17 258



post # 2 | 16.08.2014 , 5:51 PM

Nista strasno, nauci dve lekcije onako srednje bas dobro, ako ne znas nista pitacete da im ispricas sta znas i na osnovu toga te oceniti, sto se uglavnom zavrsava prolaznom ocenom, u sustini treba da znas bar jedno od tri pitanja koje imas na ceduljici a za ostale ako kazes nesto i opet prosao si :D e da ako bas padnes imas pravo zalbe i polazes pred drugom komisijom za dan ili dva, i to je to....

Mada jednom sam isao na popravni i dobio 3 sto ti je naj veca ocena na popravnom, nista strasno spremao sam predmet citava 4 dana i 3 noci pred popravni (sto ti ne preporucujem vec uci na vreme raspodeli sta ucis danas sta sutra i samo guraj) imao raspust kao i svi i bez stresa jer nije nista strasno.  I zavrsio skolsku godinu sa neverovatnih 4.36 prosek bas sam se bio zezo sa predmetom bezao citave godine sa casova u principu zasluzio sam, ali sam posle na popravnom odradio kako valja.

Rasporedi svakog dana po malo ucenje i nemas problema nemoj da cekas da ti se nakupi posle... bice ti tesko da spremis.











135
poruka na forumu
10 43



post # 3 | 16.08.2014 , 6:52 PM

Quote Olli43 ()
Nista strasno, nauci dve lekcije onako srednje bas dobro, ako ne znas nista pitacete da im ispricas sta znas i na osnovu toga te oceniti, sto se uglavnom zavrsava prolaznom ocenom, u sustini treba da znas bar jedno od tri pitanja koje imas na ceduljici a za ostale ako kazes nesto i opet prosao si e da ako bas padnes imas pravo zalbe i polazes pred drugom komisijom za dan ili dva, i to je to....

e to,to ........dali su mi papir gde pisu koje lekcije treba da naucim......rekli su da cu izvlaciti ceduljice, sad me zanima sta ako ne budem znao dovoljno to sa cedulja ? ocu imati pravo da kazem nesto sto nisam izvukao cisto da vide da nesto znam ?






our trip was different...
1676
poruka na forumu
268 REP OFF



post # 4 | 16.08.2014 , 6:54 PM

Ukoliko si imao 2 na polugodistu i na kraju drugog prosecnu ocenu iznad 1,5, nikako nije smela da te posalje na popravni. Jer po nekom novom zakonu, od ove godine, iz svakog predmeta se moraju zakljuciti ocene jednostavnim vadjenjem proseka. U prevodu, ako imas 2, 2 i 1, nikako ti ne moze zakljuciti keca. Informacija je iz prve ruke jer sam ove godine zavrsio srednju i znam da su nam profesori pricali o tome.

Ali ako si vec tu gde jesi, uzmi potrudi se i nauci nesto. Mahom se na tom popravnom lako prolazi, jedino je bitno da im pokazes da ti je stalo i da si se stvarno trudio da naucis nesto.

Pozdrav i srecno!









135
poruka na forumu
10 43



post # 5 | 16.08.2014 , 7:10 PM

Quote Unique ()
Ukoliko si imao 2 na polugodistu i na kraju drugog prosecnu ocenu iznad 1,5, nikako nije smela da te posalje na popravni. Jer po nekom novom zakonu, od ove godine, iz svakog predmeta se moraju zakljuciti ocene jednostavnim vadjenjem proseka. U prevodu, ako imas 2, 2 i 1, nikako ti ne moze zakljuciti keca. Informacija je iz prve ruke jer sam ove godine zavrsio srednju i znam da su nam profesori pricali o tome.
to je kod mene bilo u osnovnoj,ali sad u srednjoj (pricao sam sa drugarima iz ostalih srednjih skola) moraju ocene iz svih oblasti da budu pozitivne....npr imas iz atoma 3 iz reakcija 2 i iz elektrolita 4 i na 1 grupi pse si dobio 1 moras da popravis 1 grupu pse ako neces da ti zakljuci keca






our trip was different...
1676
poruka na forumu
268 REP OFF



post # 6 | 16.08.2014 , 7:33 PM

alen02, odakle si?







[17.9.2015.] Napustio stranicu
289
poruka na forumu
17 321



post # 7 | 16.08.2014 , 8:08 PM

Quote alen02 ()
to je kod mene bilo u osnovnoj,ali sad u srednjoj (pricao sam sa drugarima iz ostalih srednjih skola) moraju ocene iz svih oblasti da budu pozitivne....npr imas iz atoma 3 iz reakcija 2 i iz elektrolita 4 i na 1 grupi pse si dobio 1 moras da popravis 1 grupu pse ako neces da ti zakljuci keca
Kod nasi sve ocjene moraju biti zaključene 2 da bi prošao. Tako je i kod mene.

Teška ideja koja se kod vas upotrebljava, ali ipak, 2 je 2 a ne 5. Može se naučiti za 2 makar je smak svijeta.

Njutnov zakon inercije: "Tijelo ostaje u stanju mirovanja ili ravnomjernog pravolinijskog kretanja dok mu drugo tijelo ne opsuje mater."







Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 8 | 16.08.2014 , 11:54 PM

Unique, Moras imat 2.0 prosjecnu da bude 2, tek se kod 2.5 ili 3.5 uzima da je 3 ondnosno 4, bar je tako kod nas bilo. Takodjer iz zadnje oblasti moras imati bar 2. Bar je tako kod nas u Bosni. :)

alen02, Pa ebem mu misa mogao si bar za 2 da naucis , to vala nikada nije bilo toliko tesko, mada progledat ce ti malo kroz prste, ipak sta ce se i oni peglat. Takodjer zavisi kakav si ucenik na drugim casovima kakvo je vladanje jesi li pristojan sve ce ti to gleda, i znanje naravno najvise :D

Ucis za pet, naucis za cetri, odgovaras za tri, zasluzis dva dobijes jedan :D

Added (16.08.2014, 10:54 PM)
---------------------------------------------

Quote MostWantedMan ()
Kod nasi sve ocjene moraju biti zaključene 2 da bi prošao. Tako je i kod mene
Kod nas iz cega padnes padnes, padnes 2 u avgustu i tako, takodjer padnes jedan u avgustu. Al ako si maturant odmah u maju odgovaras, i to ako si pao samo iz jednog.

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐




Forum » Info pomoć i podrška » Pomoć i Podrška » popravni iz hemije :(
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: