Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Archive - read only
Forum » Ostalo » Arhiva » Psihologija ličnosti (Pošto želim da podelim sa vama svoj rad)
Psihologija ličnosti






731
poruka na forumu
726 2357



post # 21 | 18.12.2011 , 4:05 PM

Sagledah epizodu o temperamentima i koliko vidim najoptimalniji je drugi tip (sangvinicki) za bilo koji vid saradnje.
Ono sto je interesantno kada se govori o samoj strukturi o licnosti, istakla bih i govor tijela. Na osnovu promatranja samog polozaja tijela mozemo doci do nekih zanimljivih zakljucaka o odredjenoj osobi ( njenim osobinama).
Npr. ako osoba sjedi sa rasirenim nogama to govori o njenoj otvorenosti i opustenosti, ali naravno dame moje, takav polozaj nama ne prilici, tako da jaci pol tesko da ce moci na osnovu toga doci do zakljucka koliko smo otvorene i opustene (naravno mislim na razgovor i saradnju). ;)
Quote (zulj)
Ko ovo da procita???

Ma nista se ovde ne mora, jednostavno preskoci temu i navali na one od kojih neces dobiti zuljeve ili nedaj Boze cvoruge. ;) :D

“I kad budem najstariji
razumecu djake
koji zvacu zvake,
i kad budem najstariji…”










843
poruka na forumu
234 2303



post # 22 | 18.12.2011 , 4:32 PM

Ja sam iz Psihologije imao 6,tako da nema smisla da komentarisem... :)








790
poruka na forumu
58 477



post # 23 | 18.12.2011 , 4:59 PM

Quote (Mermaid)
Ma nista se ovde ne mora, jednostavno preskoci temu i navali na one od kojih neces dobiti zuljeve ili nedaj Boze cvoruge.

Draga moja, :). Ponasanje pojedinca je malo kompleksnije i cesto ume da prevari, ali prvih 30ak-40ak sekundi je bitno za citanje osobe :).

Slušam neke pesme ljubavne koje me podsećaju na dane naše neproživljene stvarnosti, susretanja u snovima, vetrova što milovali su nam lica, Meseca što se nije ni pokušavao skrivati pred naših licima, podsećaju me na sve ono u čemu se kriješ ti. A ja te pronalazim svakog trena. Da bih bio s tobom, da bi disali ovaj isti vazduh i noćnim svetlima obavili tajne naše ljubavi
I hteo bih ti izgovoriti sve te reči koje znam da pripadaju tebi. Ljubavi moja, da, tako te zovem. Noću kad sklopim oči, preda mnom se pojaviš ti, onako lepa. Najprije mi se oči zacakle i dah stane, a onda se srce prepusti prekrasnim talasima koji jednostavno zarobe moju dušu.










4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 24 | 18.12.2011 , 5:00 PM

Quote (zulj)
da ne zavrsis kao pacijent neke psihijatriske ustanove

Od saznanja i znanja glava ne boli. Cemu ziveti ako ne zelis znati, uciti i stvarati?

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










790
poruka na forumu
58 477



post # 25 | 18.12.2011 , 5:02 PM

Quote (Leksi)
Od saznanja i znanja glava ne boli. Cemu ziveti ako ne zelis znati, uciti i stvarati?

O boze ima te :) hvala ti :))))

Slušam neke pesme ljubavne koje me podsećaju na dane naše neproživljene stvarnosti, susretanja u snovima, vetrova što milovali su nam lica, Meseca što se nije ni pokušavao skrivati pred naših licima, podsećaju me na sve ono u čemu se kriješ ti. A ja te pronalazim svakog trena. Da bih bio s tobom, da bi disali ovaj isti vazduh i noćnim svetlima obavili tajne naše ljubavi
I hteo bih ti izgovoriti sve te reči koje znam da pripadaju tebi. Ljubavi moja, da, tako te zovem. Noću kad sklopim oči, preda mnom se pojaviš ti, onako lepa. Najprije mi se oči zacakle i dah stane, a onda se srce prepusti prekrasnim talasima koji jednostavno zarobe moju dušu.










4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 26 | 18.12.2011 , 5:05 PM

Mislim da posedujem po nesto iz sva cetri tipa temperamenta.
Lako planem kao kolerik, bez nekih povisenih emocija kao sangvik, sa flegma dozom jer znam da ucinjena steta ne moze da se vrati, a ona padnem u melanholiju, sto nisam reagovala drugacije :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










790
poruka na forumu
58 477



post # 27 | 18.12.2011 , 5:13 PM

Niko nije samo jedna vrsta temperamenta ;). Svi imamo po nesto od ostalih, ali kaze se da si kolerik ukoliko su tvoje reakcije brze i plahovite u vecini slucajeva. :)

Slušam neke pesme ljubavne koje me podsećaju na dane naše neproživljene stvarnosti, susretanja u snovima, vetrova što milovali su nam lica, Meseca što se nije ni pokušavao skrivati pred naših licima, podsećaju me na sve ono u čemu se kriješ ti. A ja te pronalazim svakog trena. Da bih bio s tobom, da bi disali ovaj isti vazduh i noćnim svetlima obavili tajne naše ljubavi
I hteo bih ti izgovoriti sve te reči koje znam da pripadaju tebi. Ljubavi moja, da, tako te zovem. Noću kad sklopim oči, preda mnom se pojaviš ti, onako lepa. Najprije mi se oči zacakle i dah stane, a onda se srce prepusti prekrasnim talasima koji jednostavno zarobe moju dušu.










4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 28 | 18.12.2011 , 5:30 PM

OgnjenR23, iskreno, jesu. Ali s ponosom kazem, da retko kada gresim. Nikad ne napadam ili ne planem bez povoda. :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 29 | 18.12.2011 , 8:56 PM

Najvise pripadam sangvinickom tipu,mada ni ovaj melanholik nije daleko... ;)
A kako se zove tip koji je radoholik a nema posao... :(

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









790
poruka na forumu
58 477



post # 30 | 18.12.2011 , 8:58 PM

Radoholik je samo krajnost :) jedne licnosti koja bezi od stvarnosti :). pisacu o tome u mehanizmima odbrane :)

Slušam neke pesme ljubavne koje me podsećaju na dane naše neproživljene stvarnosti, susretanja u snovima, vetrova što milovali su nam lica, Meseca što se nije ni pokušavao skrivati pred naših licima, podsećaju me na sve ono u čemu se kriješ ti. A ja te pronalazim svakog trena. Da bih bio s tobom, da bi disali ovaj isti vazduh i noćnim svetlima obavili tajne naše ljubavi
I hteo bih ti izgovoriti sve te reči koje znam da pripadaju tebi. Ljubavi moja, da, tako te zovem. Noću kad sklopim oči, preda mnom se pojaviš ti, onako lepa. Najprije mi se oči zacakle i dah stane, a onda se srce prepusti prekrasnim talasima koji jednostavno zarobe moju dušu.










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 31 | 19.12.2011 , 0:26 AM

Procito me doca u dve reci... :o :D

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









790
poruka na forumu
58 477



post # 32 | 19.12.2011 , 0:32 AM

;) matori :) :D ja imam svoje prednosti, kao i ti svoje :).

Slušam neke pesme ljubavne koje me podsećaju na dane naše neproživljene stvarnosti, susretanja u snovima, vetrova što milovali su nam lica, Meseca što se nije ni pokušavao skrivati pred naših licima, podsećaju me na sve ono u čemu se kriješ ti. A ja te pronalazim svakog trena. Da bih bio s tobom, da bi disali ovaj isti vazduh i noćnim svetlima obavili tajne naše ljubavi
I hteo bih ti izgovoriti sve te reči koje znam da pripadaju tebi. Ljubavi moja, da, tako te zovem. Noću kad sklopim oči, preda mnom se pojaviš ti, onako lepa. Najprije mi se oči zacakle i dah stane, a onda se srce prepusti prekrasnim talasima koji jednostavno zarobe moju dušu.










1520
poruka na forumu
180 1265



post # 33 | 16.03.2012 , 8:07 PM

Nemam vremena da citam sve sto je napisano, ali ovako odukativno mi zvuci dobro.

No, kad ce taj nastavak? :)

Prvom prilikom cu se "baciti" na citanje ovog, taman da obnovim ono sto vec znam i naucim nesto novo. :)

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










348
poruka na forumu
103 726



post # 34 | 16.03.2012 , 8:26 PM

Quote (OgnjenR23)
Odlicna kritika Skorpio, hvala, ovo je bio samo izvod iz mog dela, dakle da sam pisao uvod, veruj mi smorio bi se, jos nisam zavrsio Frojda, Slede Olport, From i Adler, a zatim Tipologije licnosti, izvlacim najzanimljivije


Kako si odlucio da bas njih prezentujes? Mislim ne mesam se u izboru, samo me zanima na osnovu cega si odredio standard koje teorije ces prezentirati? :)

Noli turbare circulos meos!
- Archimedes




Forum » Ostalo » Arhiva » Psihologija ličnosti (Pošto želim da podelim sa vama svoj rad)
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search: