Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Info pomoć i podrška » Razni Tutorijali » Kako popraviti problem oko pregrevanja laptopa (Ovde mozete naci resenja za probleme oko vaseg laptopa!)
Kako popraviti problem oko pregrevanja laptopa






14
poruka na forumu
4 15



post # 1 | 22.06.2012 , 1:55 PM

Ovako prvo da se predstavim ja sam Bozidar "Niksi" Pavlovic iz Smedereva
Ovde sam dosao iz prostog razloga, a to je jer mi se extracafe jako svideo pun je dobrih filmova ima zanimljiv stvari
na forumu, pa sam odlucio i da se registrujem, te koliko mogu pomognem da extracafe podignemo na jos visi nivo.

Imam kompjuter koj je trenutno pokvaren (fizicko ostecenje), pa gledam filmove i igram igrice na svome laptopu [hp530]
Medjutim desava se da se laptop jako cesto pregreje te da to dovodi do iskljucenja laptopa i nemogucnosti ukljucivanja
dok se temperatura ne vrati na standardnu sto je kod mene ~40c
Posto mislim da sam vas smorio da se bacimo na posao.
Nacini na koje mozete srediti pregrevanje laptopa su

1. Da reinstalirate sistem (to je ono sto bih uradio ako mi je sistem prepunjen raznim glupostima)
Razlog zbog koga ce vam se smanjiti temperatura u laptopu jeste jer pri reisntalaciji sistema [za starije laptopove ja najbolji najaslabiji sistem xp sp2 ili xp sp3 kome sta vise odgovara] jeste zato sto kako vreme prolazi vi instalirate sve redom programe a neki od tih programa se pokrecu cim ukljucite laptop i podigne se sistem te vam zauzimaju ram memoriju koja je na laptopovima jako vazna i koje nema previse. Sto vam se vise trosi ram memorija to laptop sporije radi i vise se greje, ne pregreva se ram vec ceo procesor i ostale komponente koje pokusavaju da postignu zadatu radnju i ako ih ram ne prati u tome. Da skratim reinstalacija sistema ce vam srediti pregrejavanja laptopa samo dok se opet ne prepuni, a onda opet sledi reinstalacija.

2. Drugo sto mozete uradi jeste da uzmete cooling pad za lap top. To vam dodje kao postolje na koje stavite laptop koje sluzi da vam na eksteran nacin ohladi laptop [kao sto klima sluzi ljudima] cene su negde od 20 do 40 evra sve zavisi koja marka i velicina, ja licno to ne koristim mada planiram da kupim u skorije vreme.

3. Treci i najbolji nacin jeste da ocistite laptopov cooler od prasine sto je mozda i najteze izvesti posto je sve ukupno zasrafljeno sa jedno 30 srafova ali ipak to vam se i najvise isplati.

Ako nekome bude trebao tut kako da ocisti cooler za laptop neka postavi ovde zahtev ili neka posalje pm jer
trenutno stvarno nisam u mogucnosti da to odradim, sad sam dosao sa sahrane a i ruke su mi otpale od pisanja... cao

P.S. Zaboravio sam da napmomenem: Ako vam je ovaj tut koristi samo mi javite da znam u kom smeru da pravim tutorijale mnogo bi mi znacilo jer zasto da postavljam neke tutove koje niko ne koristi :)


Poruku je menjao/la NiksiZ - Petak, 22.06.2012, 2:06 PM


www.extracafe.rs




Forum » Info pomoć i podrška » Razni Tutorijali » Kako popraviti problem oko pregrevanja laptopa (Ovde mozete naci resenja za probleme oko vaseg laptopa!)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: