Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Upoznavanje » (Ne)vaspitanje (Da li neki ljudi propuste ovu "lekciju" u zivotu?)
(Ne)vaspitanje






105
poruka na forumu
641 1525



post # 21 | 23.02.2012 , 4:32 PM

Quote (Bobby88)
Inace, zivim u kraju gde su psovke deo svakodnevne komunikacije

Zapravo svi mi zivimo u zemlji u kojoj je to normalan vid komunikacije.
Za vaspitanje je presudno okruzenje, ne samo roditelji. i vaspitanje je jedna od stvari po kojoj cemo se razlikovati ili uklopiti u drustvo.
I to je nesto sto se uci i nauci. Oni koji se skoluju u inostranstvu ce se sloziti; u nekim zemljama vas uce da budete pozitivni, prijatni okruzenju i saradnicima

...when the rainy days are gone
and the balance returns...










576
poruka na forumu
34 295



post # 22 | 14.03.2012 , 2:44 AM

Lepo je biti vaspitan mene su nadam se lepo vaspitali, prosto lepo je cuti kada je neko za tebe rekao da si vaspitan puna ti dusa ;)

>>> NEMAM LEVU CIPELU <<<









348
poruka na forumu
103 726



post # 23 | 14.03.2012 , 4:17 PM

Slazem se da je lepo cuti lepo vaspitanog coveka, ali drago mi je sto ja nisam jedna od tih lepo vaspitanih ljudi. Ja sam JA. Nekada luda ko struja, nekada fina i lepo vaspitana, nekada se spustam kao Bozji gnev na ljude i td.

Vaspitanje je socijalna forma "ukalupljavanje" dece u ocekivanom obliku ponasanja. Podrzavam, ali da se pritom ne izgubi licni pecat deteta. Recimo moja Lara (od moje najbolje drugarice cerkica) kad hoce da potrazi nesto od mene u moju kucu kaze;
"Teta Iko jel smem da uzmem ovog medu da se poigram. Ja znam da je lomljiv. Bicu jako pazljiva i nakon sto budem zavrsila igru vraticu ga gde sam ga nasla." - i ajde da vidim da joj neko ne da nesto, ali meni je to previse. Klinka ima samo 4 godine!

Eto, smorila sam ponovo :D

Noli turbare circulos meos!
- Archimedes










834
poruka na forumu
212 1454



post # 24 | 14.03.2012 , 4:43 PM

sto se tice mog kucnog vaspitanja uradjen je odlican posao,a u prvom razredu srednje skole pre nekih torba godina svaki drugi cas koj je odrzavao profesor mehanike citan je boonton ...jos uvek to vaspitanje postoji negde duboko u meni ali ne koristim ga bas previse u zadnje vreme ...vreme i ljudi sve promene...sto se tice salterusa..pa nisam im bas ljubitelj ,sada sam zadovoljan sa njima i kulturni su i usluzni s obzirom kakvi im sve ljudi dolaze... :)








228
poruka na forumu
9 89



post # 25 | 17.04.2012 , 11:26 PM

KO je ``ne vaspitan`` prema meni, lako to ruke prevaspitaju.... musko naravno :) a cure 2 prica :D








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 26 | 15.09.2012 , 4:19 PM

Kada vidim da je neko nevaspitan, kao da vidim propali rad roditelja.
Jer s detetom se mora raditi svakodnevno, da bi mu i ne sto i ostalo u glavi.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










1333
poruka na forumu
533 3782



post # 27 | 22.09.2012 , 1:17 PM

Quote (Bobby88)
Da li pridajete znacaj vaspitanju i ljubaznosti? Ili ste od onih koji su bahati i ne zanima ih necija lepa rec i kodex ponasanja?

Naravno da pridajem znacaj vaspitanju i ljubaznosti,mada sam upoznao mnogo ljudi kojima su te 2 reci nepoznanice.
Stid me je nekada sto sam covek iskreno jer ljudi sta mogu to ne moze svako,mnogo je nevaspitanja i neljubaznosti,sto sve vise vreme odmice,ljudi se sve vise kvare,ne svidja mi se svet ovakvih ljudi u kojem zivim da mogu sve bih to promenio.Nisam nikada bio bahat i uvek je lepo kada od nekoga cujes neku lepu rec i vidis da ima manire ;) Sto se tice licno mog vaspitanja,ucen sam da budem posten i dobar,posle sam sam to sve izgradio,hvala Bogu roditelji su mi uvek bili dobri ljudi tako da ni ja ne mogu biti los ;)








896
poruka na forumu
89 981



post # 28 | 22.09.2012 , 10:47 PM

Naravno x puta sam rekao i stojim iza toga......prvo roditelji pa deca,tako da prvo roditelje vaspitati pa tek decu yes yes yes
Neznam sto ih prave kad neznaju da ih vaspitaju i cuvaju kako treba angry2






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 29 | 27.02.2013 , 10:25 AM

Vaspitanje se nosi iz kuce, ali se nasljedjuje takodje..

Šta rade djeca? Šta vide od oca! (i tako otac od oca, a ovaj od svog oca, a ovaj od svog,....)

Vjerujem da se ljudi radjaju kao "tabula rasa", (geni tu nemaju nekakvu veliku ulogu kad je karakter u pitanju), pa ih oblikuje sredina... ali i tu sredinu je oblikovala neka prethodna cjelina...

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"







glumac
111
poruka na forumu
7 116



post # 30 | 16.02.2014 , 8:04 PM

slazem se u potpunosti sa mallenom yes

http://yoursmiles.org/gsmile/music/g54013.gif



Forum » Međuljudski odnosi » Upoznavanje » (Ne)vaspitanje (Da li neki ljudi propuste ovu "lekciju" u zivotu?)
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search: