Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Razonoda » Pričaonica » Nick Vujicic (Covjek koji moze sve da nas postidi!)
Nick Vujicic




Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 1 | 21.09.2012 , 3:29 PM

Ник Вујичић (енгл. Nicholas James Vujicic; 4. децембар 1982, Бризбејн, Аустралија[1]) познат и као Mr. Pillow („Господин Јастук“) је аустралијски свештеник и подстицајни предавач српског поријекла[2] рођен са тетра-амелиа синдромом, генетским поремећајем којег карактерише недостатак сва четири екстремитета. Као дијете је ментално, емоционално и физички пролазио кроз тешко замисливе проблеме и искушења, али се на крају изборио и помирио са својим инвалидитетом и, као седамнаестогодишњак, основао непрофитну организацију, Life Without Limbs (Живот без удова).

Вујичић одржава подстицајна предавања широм свијета, о животу са инвалидитетом, нади и проналажењу смисла живота. 2005. године Вујичић је номинован за награду „Млади Аустралијанац Године“. Тренутно живи и ради у Сједињеним Америчким Државама, у Калифорнији.



Njegov je život počeo tamo gdje je život u očima mnogih unesrećenih završio. Zbog toga Nick Vujičić pomaže mnogim ljudima diljem svijeta da više cijene život. Njegovi roditelji iako predani kršćani kada su shvatili da im djetešce nema udove nisu oduševljeno kliknuli ''aleluja'' ili ''slava Bogu'' nego su rekli ''maknite ga od nas''. Aktivnosti poput pranja zubi ili brijanja, koje mi obavljamo bez ikakva razmišljanja i poteškoća, njemu su pravi izazov. Unatoč svemu tome Nick je neizmjerno zahvalan Bogu što ga njegovi roditelji nisu pobacili te što se nije ubio kada se borio sa crnim mislima o samoubojstvu.

Nick danas milijunima svjedoči o Nadi i Životu kojeg je pronašao u Kristu. Utemeljio je nekoliko škola za djecu u nerazvijenim zemljama, gradi sirotišta, pomogao je nebrojenim mladima koji su se borili sa mislima o samoubojstvu... Nick je i uspješan poslovni čovjek: bavi se nekretninama, dionicama... Cijenjen je govornik - motivator. Sretan je što svijetu može ponuditi nešto što nitko drugi ne može. Za sve se zahvaljuje Isusu Kristu!


"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









15
poruka na forumu
3 88



post # 2 | 21.09.2012 , 3:36 PM

Ma samo zdravi u glavi to je to..i sve moze da se prevazidje

White Pride World Wide







Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 3 | 21.09.2012 , 3:39 PM

Quote (BaJoneT)
Ma samo zdravi u glavi to je to..i sve moze da se prevazidje


Da, a mi uvijek izmisljamo neku tolu vodu...

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









76
poruka na forumu
10 115



post # 4 | 21.09.2012 , 3:51 PM

Koja ljudina,koliko je covek duhovit prosto neverovatno,svaka cast za temu svaki covek treba da vidi ovo bar na par minuta.








4290
poruka na forumu
228 2087



post # 5 | 21.09.2012 , 7:36 PM

Svaka mu cast!
Ja sam fascinirana.
A nas sve zivo mrzi a nista nam ne fali.
Uh, sad sebe mrzim kad samo pomislim kako mogu biti lenja a pogledajte ovog coveka.








896
poruka na forumu
89 981



post # 6 | 22.09.2012 , 10:53 PM

Mogu samo da kazem da je to ljudina i bez obzira sto je invalid on je spremniji od onih kojima nista ne fali :) :) :) :) :) :) :)
I bas sam gledao na tv-u kako njegova majka ali zena neznam bas...pricaju kako pliva i roni a ona to ne sme......E TO JE DUH I KARAKTER..... :D
A danas ostavi te devojka i ti skocis sa desetospratnice....bukvalno :o !!!!








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 7 | 23.09.2012 , 2:18 AM

Sram da me bude!

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










2963
poruka na forumu
797 10239



post # 8 | 22.12.2012 , 8:13 PM

Skidam kapu ovom coveku...
On sta je postigao, retko ko se usudi... yes

:P









75
poruka na forumu
12 -4



post # 9 | 22.12.2012 , 9:45 PM

Ja sam obicno kreten i zao,ali ovo je sila od coveka... Leksi, sram da bude..

Mir se ne može postići silom. On se može postići razumevanjem.









3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 10 | 22.12.2012 , 10:13 PM

Stvarno coveku svaka cast, mnogi bi odustali da su na njegovom mestu, i odustajali su povukivali se u sebe, ali mislim da ih je ovaj covek vratio na pravi put, stvarno covek zeli da uziva u svakom novom danu i to pokazuje, stvarno mu svaka cast! :)








1333
poruka na forumu
533 3782



post # 11 | 09.05.2014 , 10:17 PM

Divim mu se, svaka mu čast, voleo bih da sam upola hrabar kao on.Ima tako čisto srce, kao što je neko napisao već, uvek je nasmejan i raspoložen.Stvarno mu se divim, svaki put zaplačem kada slušam njegove reči i kada vidim koliko je snažna volja za životom u njemu.

Mislim, baš može sve da nas postidi, neverovatan je, neka ga Bog čuva i njega i njegovu porodicu.

Voleo bih jednom da ga upoznam, verovatno bi i mene naučio nekim stvarima.Stvarno nemam reči koliko mu se divim, ja ne verujem da bih uspeo na njegovom mestu.

Ponekad pomislim da taj čovek voli život više od mene, a i verovatno je tako, tako da eto, sama ta činjenica je dovoljna da se ja postidim naspram tako velikog čoveka.

Ne znam šta više ni da kažem...


Forum » Razonoda » Pričaonica » Nick Vujicic (Covjek koji moze sve da nas postidi!)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: