Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Muskarci se boje uspesnih zena?






1065
poruka na forumu
225 1145



post # 1 | 25.04.2011 , 1:44 PM

Sve je više priče o tome kako se muškarci boje uspešnih žena. Čuli ste ih, sigurno: ona je jaka ličnost, uspešna na poslu, snažna i nezavisna, svi joj se dive - i, eto, nema sreće u ljubavi jer se muškarci boje da joj priđu, smeta im njen uspeh (to jest, to što je na poslovnom planu uspešnija od njih, iako to njoj samoj, bar prema njenim rečima, nimalo ne smeta), smeta im što je jaka i nezavisna. Ukratko, boje je se. Plaše je se jer je toliko bolja od njih.

Samo, da li se radi o tome da se muškarci boje uspešnih žena i da su one zbog toga usamljene? Da li bi problem mogao da bude negde drugde i da nema veze sa tim kakvi su muškarci - da li bi problem mogao da bude u ženi samoj - u ženi koja misli samo o poslu i samo o tome da bude viđena i da sve oko sebe ubedi kako je jaka, nezavisna i uspešna i kako niko ne stoji iza nje niti joj je neophodan. Jeste, može se sve to postići - ali problem kada istrajavate u priči o tome kako sve možete sami i kako vam niko nije neophodan jeste što vam s vremenom ljudi poveruju, pa prestanu i da vam prilaze. Ako već svima stavite do znanja da vam nisu potrebni, zašto bi uopšte nešto pokušavali?

Pa reci te sta vi mislite o tome,gde je tu problem..?













poruka na forumu
REP OFF



post # 2 | 25.04.2011 , 3:08 PM

Zene i mushkarci maju privid lazne samostalnosti...Zele to sakriti uspeshnoshcu na drugim poljima...Nalaze privid na poslu,u drushtvu...Hrane svoj ego,svakodnevno lagajuci sebe...Chovek je konfliktno bice...Uvek tezi da ima sve,makar i sebi krivio sliku prave stvarnosti...Negde usput samostalnost odvuche u neosetljivost prema drugima...Meni je paznja potrebna da se osecam voljenim,ruka da se osetim korisnim...Zelim tu potrebu i da me ona udari bash kada mi najvishe treba!!!


Poruku je menjao/la anonimus79 - Ponedeljak, 25.04.2011, 3:10 PM








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 3 | 25.04.2011 , 6:29 PM

Jedini strah koji se pojavi kod muskarca u vezi uspesnih zena je to saznanje da ce ona mozda biti nezavisna u odnosu na njega. Posto je patrijarhat sa sobom doneo tu floskulu o zenskoj zavisnosti od muskog pola.... Mislim da zene moraju da uvide da su nista bez muskog roda,kao i muskarci da shvate da je njihov smisao izgubljen bez zena. To bi bila sustina. Imati pored sebe uspesnu zenu trebalo bi svakom muskarcu da da posebno jak potencijal da se i on pokaze u svom maksimumu. Ali svakako,taj strah postoji. I to ne samo zbog zenske uspesnosti ,nego i zbog ljepote. Svaki muskarac koji ima pored sebe lepoticu,u sebi potajno ima strah da ce je jednog dana izgubiti.
Bez obzira na to,ja licno smatram da je zenska realnost i logicka jasnoca u vezi pogleda na svet,presudna da one jednog dana moraju svakako dovesti sebe do matrijarhata- vladavine zena. Taj dan nije daleko ,zato momci,dokazujte se kod dama,uvek i u svakom pogledu. biggrin

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1065
poruka na forumu
225 1145



post # 4 | 25.04.2011 , 10:40 PM

Quote (badule)
Mislim da zene moraju da uvide da su nista bez muskog roda,kao i muskarci da shvate da je njihov smisao izgubljen bez zena

Bravo... badule, smile











1449
poruka na forumu
105 688



post # 5 | 25.04.2011 , 10:43 PM

bice jos zanimljive polemike po ovome pitanju cool

!!!









3891
poruka na forumu
137 1064



post # 6 | 23.05.2011 , 10:16 PM

hahhaha e da nije muskaraca nebi postojao ovaj svijet hehhe








126
poruka na forumu
3 8



post # 7 | 31.05.2011 , 11:16 PM

Moja supruga je uspjesna poslovna zena,vjerujte nije uopste strasna,izazov je druziti se i zivjeti sa nekim ko zeli nesto vise od zivota,a sama veza je mnogo dinamicnija i zanimljivija.



Uploaded with ImageShack.us










15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 8 | 21.06.2011 , 2:33 AM

Suzo jesi li ti uspesna poslovna zena? smile

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









354
poruka na forumu
28 71



post # 9 | 20.07.2011 , 6:03 PM

Ja mislim da to i nisu neki muskarci.
Ja sebe ne mogu nazvati uspesnom zenom, jer ne radim ali znam da se mnogi ljudi meni dive i odaju mi postovanje jer vec skoro dve godine zivim sama, roditelji mi nikad nisu tu, i bas zbog toga ja sam mnogo vise sazrela u jaku licnost i veoma sam samostalna. Pa se i muskarci koje sam upoznala do sada iznenade da osoba sa 17 god. tj ja ima svoj stav i zdravo razmisljanje o zivotu.
A njima treba samo prkositi i podsticati ih da budu bolji od nas, jer kad je muskarac uspesan zena se jednostavno oseca zasticeno kraj njega.

Ako pises cirilicom znaci da si fasista
Nisam ni fasista, ni nacista. Samo Srbin, brate, rodoljub, nacionalista.










4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 10 | 20.07.2011 , 9:54 PM

Kao prvo, ne smatram da su uspješne žene samo one koje su napredovale u karijeri, završile visoke škole, stekle određeno zvanje. Uspješne žene su i one žene koje imaju četvoro i više djece, koje se bore sa svakodnevnim problemima s ciljem da očuvaju svoje domaćinstvo. Živjele domaćice!
E, sad, što se tiče ovih prvih navedenih, znam par njih koje se ponašaju toliko nadmeno i arogantno da ti prosto dođe neka muka! Koliko god da izgledaju privlačno na svom radnom mjestu, toliko su ogavne u prirodi. Po mom mišljenju problem leži u neiživljenosti i kompleksima iz djetinjstva. Možda je to jedan od razloga zašto ih muškarci zaobilaze! Muškarci se ne boje uspješnih žena, nego prosto ne vole odbojnost! cool











3362
poruka na forumu
80 604



post # 11 | 21.07.2011 , 6:14 PM

badule, ziva istina... cool

kako instalirati igru kako krekovati pc igru kako postaviti sliku na profil







Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 12 | 03.10.2012 , 1:31 PM

Quote (luka83)
E, sad, što se tiče ovih prvih navedenih, znam par njih koje se ponašaju toliko nadmeno i arogantno da ti prosto dođe neka muka! Koliko god da izgledaju privlačno na svom radnom mjestu, toliko su ogavne u prirodi. Po mom mišljenju problem leži u neiživljenosti i kompleksima iz djetinjstva. Možda je to jedan od razloga zašto ih muškarci zaobilaze! Muškarci se ne boje uspješnih žena, nego prosto ne vole odbojnost!


Izvini, jos jedna od neosnovanih legendi!

Smatram se relativno uspjesnom na tom polju (mada sam jos u izgradnji karijere) i ni malo ogavno-arogantnom u ljubavi i kontaktima!

Jednu mene takvu je jedan koji nije izgradio ni skolu ni karijeru maltretirao dugo vremena.. verbalno, psihicki i fizicki, a ja sam prelazila preko svega... ko je tu arogantan? ogavan?

I taj isti se uvijek opozivao na moju skolu, moj posao, moje..... omalovazavajuci isto to i govoreci kako to nije ama bas nista! Nije li to kompleks nize vrijednosti?

Smatram da zena treba da ima izgradjenu karijeru i posao koji ce raditi nekoliko sati dnevno, da bi mogla vise da se posveti porodici, djeci, kuci, domu,.... Musko moze da bude odsutno cijeli dan iz kuce, zena ne moze! I zasto onda ne podrzati taj njen put zbog buduce srece i harmonije??

Ako su dvoje u vezi, oni su isprepleteni, nadopunjuju se kao jing jang,... nema tu nivoa i stepenica pa da neko stoji na visoj, a neko na nizoj! to je savrsen sklad! to sto nase muske karakterise urodjeni balkansi kod da ZENA MORA BITI ISPOD, nema nikakve veze sa realnoscu.

Kad ta uspjesna zena zatvori vrata svog radnog mjesta i otvori vrata od svog doma, kad ta uspjesna zena skine radno odijelo i obuce kucnu haljinu, njen uspjeh ostaje tamo, iza onih prvih vrata, i u muskarcevoj glavi (ako je tog kova)... i ne pravi problem ono iza onih vrata, nego ono u njegovoj glavi!!!

Ali muskarci takvog kova ne trpe ni prijatelje, ni rodbinu, ni...... nikog ko je uspjesan!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 13 | 26.10.2012 , 11:41 AM

Naslov sam kaze muskarci se boje!
Hm ja se ne slazem po tome

Oni se sigurno ne boje nego imaju respekr od uspesne zene poneki
Dok drugi kazu pa da koliko ih je dosad izmenila dok je postigla to sto ima
Samo pomisao na tu vrstu muskaraca sto tako razmislja podize mi pritisak

Zene su ponekad jako arogantne a pogotovo kad nesto uspiju u zivotu tj ako su sef necega
tad ona misli da je sav svet njen i s tim cinom sef moze sve
Muskarci i Zene su podjednako pametni da bi ostvarili ono sto zele i kazem svaka cast onima sto uspiju a sad dal to musko zensko nije bitno i opet kazem niti s eoni boje zena ni zene muskaraca ;) :o
Danas to vise ne vlada jedino sto vlada je zakon respeckt i postovanje a strah je odavno izgubio ulogu sto se tice musko zensko

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










349
poruka na forumu
53 753



post # 14 | 01.11.2012 , 9:03 PM

muskarci se ne boje uspesnih zena nego njihovih uspeha jer misle da ako nisu uspesni kao one onda ih nisu ni dostojni
a mislim da ipak treba da se bore sa uspesnijim zenama od sebe i da ih osvoje
vrlo filozofski od mene :D

NEKA SILA BUDE SA TOBOM



  • Page 1 of 1
  • 1
Search: