Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Razonoda » Pričaonica » Persiranje
Persiranje






10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 1 | 25.08.2011 , 9:07 PM

Persiranje je nekada bilo veoma ustaljeno prilikom komunikacije sa svima, sa poznatima i nepoznatima. Danas primećujemo da mnogi ljudi ne persiraju drugima, čak ni ako im je taj neko nadređeni. A opet, sa druge strane, neki ljudi se čak i uvrede ako im se persira. Zbog čega? To je samo stvar kulture.

Vi?
Kakva su vaša iskustva?
Da li je persiranje ''prevaziđeno'' zbog uspostavljanja prividne bliskosti sa sagovornikom i prevazilaženja starosnih granica?
Ili ste ipak za persiranje?








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 2 | 25.08.2011 , 11:35 PM

Posto ja radim kao trgovac,posao me je naucio da je to sasvim normalna stvar i da mogu da persiram svakoj osobi i mladjoj i starijoj i u svakoj prilici.
Mladi ljudi ne vole kada im trgovac persira... Ne znam zasto? Valjda im je to nekako strano...
Persiranje je ipak samo osnovni znak kulture,postovanja i deo bontona svakog coveka...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 3 | 26.08.2011 , 10:19 AM

Khm, khm... biggrin
Pa ovako.. biggrin Navikla sam skoro svima da persiram. Jedino ne prijateljima, ali i to ponekad radim, ali cisto iz zezancije. biggrin
I posto imam mladje komsije i komsinice, naviknuta da persiram, zele da me udave... biggrin Mislim, tako su rekli. biggrin Ali, najgore je kad vam udje to pod kozu pa... Tesko odstraniti... Na primer, verujem da bih svima vama persirala, mislim kad bih vas znala i u pravom svetu. biggrin Dzaba to sto vec kucamo ovde ko zna koliko, ne vredi. To je jedna navika... biggrin
A i svakom, koga ne poznajem, makar malo bio malo visi od mene, ili ozbiljniji, obavezno Vi... biggrin A posle... biggrin

Ko si ti?









894
poruka na forumu
729 5702



post # 4 | 26.08.2011 , 10:53 AM

Persiram, tako sam vaspitana... U principu persiranje je samo nacin da iskazes postovanje prema nekoj osobi... Svako ko je stariji i koga ne poznajem. Ne persiram prijateljima ali njihovim roditeljima naravno i ako mi kazu da nije potrebno biggrin

"Cuvam te, ne dam te nikom,
ja samo s tobom zelim sve.
Cuvam te, ne dam te nikom,
ni da mi sve u zivotu stane.

Cuvaj me, ne daj me nikom,
ja tebe necu nikada,
Cuvaj me, ne daj me nikom,
sve sto sam ja sve ti pripada.

Da ti se svet srusi ceo,
mog sveta deo, dacu, SAMO OSTANI TU,
i kad ne znas gde ces,
ni kako do srece, ja znacu, SAMO OSTANI TU." ❤ ❤ ❤












1520
poruka na forumu
180 1265



post # 5 | 13.03.2012 , 2:34 AM

Ne volim "per tu" komunikaciju sa nepoznatim osobama, izuzev ako su tu negde mojih godina. Inace strarijima OBAVEZNO persiram. :)

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










2462
poruka na forumu
299 2356



post # 6 | 13.03.2012 , 11:51 PM

Persiram starijim osoba i osobama koje sam tek upoznala. Ako je to neko mojih godina ili 10 godina stariji onda pričam normalno. Sram me nekome ko je mnogo stariji od mene reći TI. Postidim se kasnije. :)








61
poruka na forumu
21 254



post # 7 | 15.04.2012 , 0:28 AM

Persiranje je,pre svega, odlika licne kulture, domaceg vaspitanja,postovanja sagovornika, a onda i vrsta distance. U mojoj porodici je,inace, tradicija da deca persiraju roditeljima i ostalim starijim clanovima familije. Na zalost, zadnjih decenija se to (generalno mislim na lepo domace vaspitanje) izgubilo kod vecine.

Dete,reka i kisa najlepse mirisu...









116
poruka na forumu
50 1053



post # 8 | 15.04.2012 , 0:47 AM

Naravno da persiram starijim ljudima..jer nekako mi je glupo npr.coveku od 50god. da kažem: hej ti :-)..što se tiče mladje populacije to je redje..






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 9 | 18.04.2012 , 11:56 PM

persiram, jer to ukazuje koliko je neka osoba vaspitana... naravno ako sa nekim sedim svaki dan necu mu persirati... neki roditelji od mog drustva su me grdili sto im persiram, kao osecaju se matoro, ali meni je to vid postovanja nekoga, a ne da li je neko mator ili ne... trebalo mi je mnogo vremena da prestanem da im persiram

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










348
poruka na forumu
103 726



post # 10 | 19.04.2012 , 11:51 AM

Persiram svim nepoznatim osobama, bez razlike na starost. Za mene je to znak postovanja,a ko kaze da mladji ne treba da se postuju. Ne persiram bliskim ljudima koje volim, ali njih postujem svakako (cenim da je postovanje deo ljubavi) :)

Noli turbare circulos meos!
- Archimedes




Forum » Razonoda » Pričaonica » Persiranje
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: