Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Razonoda » Pričaonica » ExtraCafe bajke za klince i svemirce (nase bajke,price,basne,pricice)
ExtraCafe bajke za klince i svemirce




velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 1 | 10.11.2011 , 1:36 AM

nisma siguran da li ima ista ili slicna tema,izvinjavam se ako ima...oko imate "ludu"glavu z aprice,bajke,basne i slicno da ovde podjelimo iste,ja obozavam da pisem "bolesne"dogodovstine iliti price iz nepricave :)
evo jedna za pocetak i slobodno masti na volju:))
galopirajuci heklani fiskalni racun
epp!glasno sapucuci rece jedan od praznoteglavi kiseli krastavaca i svi postadose reklama.Tu,odmah preko puta ove price stojao je pijani solarijum u pripremi.Gazda neki shvedjanin na privremenom radu tu blizu negdje.Jednom,jutros ujutro predvece porani sunce pa pravo galopirajuci u solarijum na przhenje.Isprzhi ono malo jaja sto je za dorucak trebalo,i kad je izlazilo,na vratima,sudari se sa drugom iz predshkolskih dana,gazda privatnikovim usvojenim sinom Shestopalcom iz kraja kod negdje.Veoma su se obradovali jedan drugom,odma padoshe jedan drugom u sevdah sa rahatlokumom i grozdjicama,emocije,podrigivanje.Mnogo emotivno bejahu njihov ponovni susret obichnom prolazniku koji poskakivashe na jednu nogu i psujuci nesto sebi u bradu ode niz kaldrmu duguuuuuuu.Dogovorishe se drugari,Sunce i Shestopalac,da se ponovo vide.Da malo prizivaju duhove proshlosti,da zajedno popiju kafu i bombone na zelenoj pijaci.Trte mrte,pade dogovor.Razidjoshe se i svako krenu putem svojim.Shestopalac skrenu desno da namota u krivini,i onako sav pod utiskom bliskog kontakta sa starim jaranom,udari u geometra Jamboliju.Pade Jambolija,ne zna pojma shta ga udari.Ustade sav zdrobljen i podje da galami na Shestopalca sheprtljavog i smotanog.Ma da ti jeb...ma stani...ma
jeb...bipppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp pppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp ppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp….znash!!!Izvinjavao se nespretno/smotani Shestopalac,ali to nije pilo vode kod geometra(izljecheni H2O-holichar).On hoce da zove ivicu sa maricom ili 100 dinara.Shta ce smotani Shestopalac,konta,duma,tripuje I odluchi da plati.Bolje tako nego da upozna ivicu u marici.Zavuche ruku u dzep pantalona kad tamo nema nishta.Josh vishe on zavuche-opet nishta.Jeb...CENZURISANO! bipppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp ppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp ti sijalicu,nema mi para.Misli se roje po glavi,dje su,shta su,kome,chemu,kako?EPP....rece jedan trulokobilas i postadose reklama.
Veliki upitnik mu se pojavi iznad glave..konta on sad kako da kazhe geometru da je negdje izgubio nadjeni novac i da ga sacheka do sutra pa ce mu on doneti u utorak.gleda u njega geometer i onako u sebi pomisli kakav je ovo neuravnotezheni degenerik nestabilne labilnosti povesane sa sheprtljavom smotanoshcu.Jok,ja hocu pare i zarez.Shestopalac se naglo okrenu,podje da trchi I trchi I trchi…SVADBA,SVADBA….OVAJ ZA NJIM TRCHI I TRCHI I TRCHI I CICHI,SKICHI,VRISHC…i naposletku stade geometer.Odustane od ganjanja jer ovaj prvi bejahu mnogo brzhi.Onako sav zadihan,geometer nije primetio da je ga ganjo do same raskrsnice u centru grada...Samo shto je skonto,udari ga autobus(jedna lasta ne chini,ona prolece).Udar ga baci tridesetak metara vazdushne linije, te je preletio na drugu stranu ulice.Pri sletanju,aterirao je na sljepca koga je na povodcu vodio cuko.Uplasheni cuka podje da trchi.Povuche i sljepca sa sobom te ga je vukao chetiri ulice po asfaltu brishuci s' njim ulicu.Skrenu desno cuko u sljepu ulicu,izvadi bonsek,presjeche lanac i otrcha negdje daleko u daljinu ka nepoznatom pravcu ostavljajuci sljepca na milost i nemilost kafickoj bandi.Polako se smrkavalo,kad primjeti sljepac nekakvu sjenku koja se priblizhavala iz mrache ulichice i bivala sve veca i veca i veca.Konta on,gotov sam,crna rupa doshla po mene.AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!Onako sav sjeban od straha,upisha se u gace.Taman pomisli josh ovo sranje da me snadje kad pfff...ukakio se.Od sad shuti,reche u sebi.A sjenka se sve vishe priblizhavala.Kad je vec prishla dovoljno blizu da je sljepac mozhe vidjeti I skontat shta je,neko upali svjetlo u haustoru susjedne zgrade.I ugasi.Na trenutak je sljepac skonto ko mu prilazi.To su bili ozloglasheni banditi patuljastog rasta.StrAh I trepet chitavog kraja.Ustade sljepac,zauze gard u pochne da mlatara rukava.Vide banditi da je zajeban.Nisu mu smjeli pricI jer sljepac ne gleda dje udara.A to boli.Od straha svi pobjegoshe.Odahnu sljepac,sjede da se odmori naslanjajuci se na jedan od zidova,kad odjednom ...ZZZ!...upade mu mushica u oko.On podje da se cheshka,nishta ne vidi,nema pojma dje goni I u svom tom nekontrolisanom ponashanju,iduci tamo-vamo,gore-dole,propadne u shaht.Neko ostavio otvoren shaht i sticajem nesrecnih okolnosti jadni sljepac propadne u njega.Lezhi on dole na dno shahta sav govnast,polomljen,poderan.Nishta nije osecao....sva mu dugmad pootpadala,rajfeshlus se otvorio,ispala mu mindjusha,pirsing iz pupka.Ma strashno.Gleda on tako gore kroz otvor shahta,ptice prolecu,oblaci jezde,koraci odzvanjaju.Hmmm,koraci,neko stize da mu pomogne-pomisli on.Prc,banditi se vratili i vracaju shaht na mjesto.Poslednje shto je video bila je trenerka marke adidas na jednom od patuljaka.'bem ti sijalicu!!!shat sad da radim-duma u sebi sljepac.Ma shta cu,idem kroz kanalizaciju pa negdje moram izaci.Krene ti on tako.Tama.Smrdi.Shtakori pjevaju.Voda kaplje,hladna januarska noc.Podje da se sjeca svoje drage,svoje voljene,svoje svjetlosti.
-uputsto:SAD ZAMISLITE BALONCHICE IZNAD NJEGOVE GLAVE,JER SE SJECA.
HVALA.
On mlad,ona mlada.Volleo je i voljela ga.Upoznali se u rudniku.Pogledi se njihovi sudarishe.Oba oka mu ispadoshe.On posta sljepac a ona ode u Njemacku.
PREKID BALONCHICA.... Opširnije
HVALA.
To ga rastuzhi te podje da plache u shahtu.Plache ko smenjeni politichar.Malo se smiri i onako vec umoran od puta kroz cjev,lezhe da malo odspava.
Ptice.Automobili.Vreva.Galama.Sparina.
Naglo skochi iz dubokog sna i promlati glavom levo-desno.Vani dan,ljepo vreme samo malo sparno.u obliznjoj kafani svirao je S.T.R.A.J.K,ma jojj.Otkud ja ovde?Cheshka se on po zachudjenoj glavi,kad mu nechija ruka pade na rame.On se okrenu i vidje svog vjernog cuku koji se vratio po njega.Cuki je bilo krivo shto je ostavio gazdu samog I poshto ga je puno grizla savjest,vratio se.Sjedoshe njih dvojica na kafu pa mu cuko sve ispricha...i kako se pokajao,i kako je naletio na patuljaste bandite koji su se hvalili kako su nekog lika zatvorili u shahtu...i...EPP....rece jedan od trulokobilasa i postadose reklama.
Skonto je po opisu da je to gazda,potrchi on i po njuhu skonta dje i tako ga izvuche iz govana.Ovaj mu iz zahvalnosti naruchi jednu dvolitru i baci kosku.Cuko je mnogo volio da trchi za tom koskom.Ode,uzme,vrati gazdi i tako non-stop.Popi cuka pivo,gazda kafu kad cuka zamoli gazdu da baci kosku.Ovaj sljepac baci,cuka potrchi i kad je stigao do koske pregazi ga valjak.Nisu skontali da se ulica kopa,stavljaju radishini radnici novi,ljepshi,savitljivi asfalt.Ciknu cuko,prestade strajk,prozori popucase,beba zaplaka,iskipi corba,a sljepac osta nepomichan.Nije mogao da vjeruje svojim ochima shta se desilo.I dok je stajao nepomichno,podje da duva vjetar.Onako neki laganica.Duva on,ali nekako sve jache.Sljepac stoji.Duva on joch jache.Lete papirici,prashina,kese.Odjednom mu se na chelo zaljepi neki komadic papira.Skide sa chela i vidje da u ruci drzhi 100 dinara.Pogleda u vjetar,namignu i reche mu:TI CHASTISH.
A ovaj duva li duva.


Fajlovi: 9339032.jpg (42.2 Kb)

Poruku je menjao/la intimenfrizuren - Cetvrtak, 10.11.2011, 1:45 AM

studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala







velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 2 | 10.11.2011 , 1:44 AM

evo jos jedna isto tako "pametna"prica,veoma edukativna :))))
Trudni konji u epizodi:TRUDNI KONJI NAJELI SE DUDA
Ponekad ko nekad u osam pocnem sa velikim slovom pricu u jos skorije flasirano tetrapak doba bilo je vreme socijalne renesane i alkoholizma,na obalama gramatickih greski ustajalog stajskog djubriva iz prosle price zivela je omalena visoka stala sa stanarima i potkrovljem.Starija,mladalackog izgleda u odrazu vremena u najboljim godinama sa sve razvijenim smislom i stapicima za usi kostima jer je pila puno mleka prkoseci zubima vremena i nevremena,dva puta odlikovana pozarom prvog stepena,prdeci po kinu,jer joj je doktor tako prepisao i to ej odrzavalo njenu saumu i intezivan rast kose jer za crep nije imala para zato sto su stanari kasnili sa placanjem stanarine,zivjela je ona,stajala je ona ili on,nije niko bio siguran.hoces mozda casu vode dok citas ovo?a imas vec,ok,idemo dalje...Njeni stanari su bili sve go konj do konja koji su na svet dosli vanstranackom oplodnjom ozeble guzice.Nisu nista radili po cjele komunizmom dane dane prokljucale dane.samo su lagano blejali preko dana cim se probude,uzgajali zivcane pilice,heklajuci goblene kad neko naruci iz susjedne stale ili kad su vasari,prela i tradicionalne konjijade u selu...sigurno neces vode dok citas?...pred navece uvece oko ponoci posle mraka sa malim slovima na pocetku su zavijali na mjesecinu i ljude sto se vozase na biciklima u prolazu pored stale stajao ej ejdan sjedi starac koji ej nekada davno uzgajao svinje a sada one nejga uzgajaju jer je ispaltiviej se baviti ljudogojstvom u evropskoj uniji i on je jednog dana odlucio da vantjelesnom oplodnjom siluje konje tako da su zatrudneli na radost pokojne babe Sizofrenije koja je vanstranackim osjemenjavanjem ostavila djeda da ceka zivcane pilice sa pijace.u blizini je rastao stari,davno isplakani dud blagoje sa oklembesenom besikom.doziveo je i proziveo jecajuci mnoga vremena,mnoge klince i djevojcice,prve ljubavi i silovanja,sudare i gromove,oluje i pitu od sira,vacarenje ispod i na njemu.Imao ej sta ima komsija kod tebe je strasnu glavobolju.to mu je ostalo iz pohoda na africku pustinju one davne godine,znas onda kad se flasirala kisnica?.stalno je slao starca u obliznju apoteku po apaurin.on je bio prvo sto su gledali svakog dana trudni koni kad s eprobude.uvjek se kretao nepomicno,jer je pored glavobolje i imao jednu sepavu jedinu nogu te je ga mrzilo da se krece,jer je mogao d apovredi kicmu a para za banju niej imao,slabiej je rodio ove godine.jedino ej bio dobar za trudnocu.jos kao mali imao je sklonosti ka fetisizmu,stalno ej gledao mlade vrbe kad se kupaju na potoku.u skoli je bio dovbar dud.posle je upisao fakultet te se tu posebno specijalizovao za trudne konje u posdiplomskom menstrualnom ciklusu 9 polupansion mjeseca.Legenda kaze da jedan njegov dud odmah skida carolijom trudnocu za 25 kila do kraja zivota.cak s eprica da ej i pol promjenio kad je otisao na specijalizaciju u gornji neum.njegove prve komsije kad se vratio iz beloga sveta sav drogiran su bili konji.kako ej svet mali,pomisli on i uzjaha jednog komsiju kao znak dobrodoslice.stalno je stajao i gledao sta rade njegove komsije.a oni,konji ko konji.konji nisu nigdje izlazili su stalno bili vani,bilo im je mrsko da s ekrecu,stalno su potkivali jedan drugom noge,cesljali duge rujne kose,pravili mini val na repovima.ponekad su gledali seriju kad bi nasli daljinski od televizora.pekli su i rakiju kad ej bila rodna balega,zavisi od godine do godine.jednog dana jedan ce ti od njih zakukurikati pa rece:hmm,e drugovi konji,e jesmo mi konji ali oni konjski konji.ma konjine smo od glave do pete,rece odmajukajuci drugi.ma prave kljusine svi slozno zapejvase.sto bi blejimo ovde,ajmo do duda da ga zajebavamao.ajmo.i odose.mozda pivo neko hoce?hmm...i tkao ti oni krenu,isli su laganim hodom,sunjali se kao partizani akd su htjeli da ukradu zrele sljive baba spase.cuje dud nesto asusa suska se susak neko voli duska..pardon,pjevamo drugi put,sad pricamo...usuta s edud,ugasi svejtlo,navuce venecijanere,smanji vatru,iskljuci grijanje,povuce korjenje,i zavuce se u sopstvenu sjenku.Eto ti konja.op Hop oP hip pop prde Pop...EPP.Oo djes dude,st as eradi,jesi kod kuce ili opet kakis sam po sudbini?suti dud.konta,vidi ovih konja,bas su konji.pa zar nisu vidjeli sa da se sakriju u sjenku.ja sam vrhovni nindza specijalni dud za trudne konje treci dan..asssaaa..iskoci dud,jednog udari iz vrata,nemojjjj po glavii...jojjj...kukuuu...neeeee,to boli...jojjj njihaaaa brrrr...jojj aaaaa...ama stani,sta ti je...aaaa jojj ...drugog nogom majgeri..asssaa..kuku lele,st ana s snadje..aa bumm trass...ijujujuju...izudara ti on njih,skice konji kao svinje,bjeze kud koji je stigao da kasom ubaci u trecu i pobjegnea,ali tesko,jedna s esapelte,te ovi preko njega padose,eto ti i harmonikasa iz prosle price,podej da svir akolo,opaa vEsElo veceee,ajmo konjsko koloo njiha njiha cetir noge ...opaa...ma stani!sta ti sviras sunc eli ti kalajsano!-prosaputa dud te izujed aharmonikasa te ga otjera u proslu pricu materinu i vrati se konjima.dud brze bolje izvuce oklagiju pa ih njom izdEveta dobro po guzici,aha evo vam sad kad nist ebili dobri,os bit dobar..aa aa?jojj hocemo ciko,sam nas nemoj tuci.jedva drzimo stomak na ledjima.LazEtE.pst!REKLAME. vas nisam cuo niti jednog a pogotovo ovog drugog do prvog a ti treci suti.zaveza im grive na masnu,otvori im usta i pocne d akaki dudove u konje.pihh,snjuff bljakk, skice trudni konji,smrdi na sve strane otkivenog sveta,starac se onesevesti,daljinski pobjeze u televizor,apoteka se pocnE drogirat tabeltama da ublazi miris,svinje bacise ljud e,prestadose praviti ljudocvarkE.jedite,jedite,to je za vase dobro.i tako su trudni konj najeli se duda odjahali prdeci duboku u noc.


Fajlovi: 9953366.jpg (8.9 Kb)
studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala







velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 3 | 10.11.2011 , 2:07 AM

ova je sponzorisana od strane air max patika i grand produkcije
Air Max Mile Kitic u epizodi :TURBULENCIJA
Zima.Ugrijalo nesto u frizideru dusevnog krvotoka.bilo je to oko pola sedam satikad sam prestao koristiti velika slova,spavao je djed u susednoj sobi bez babe,a ja...EPP.cudno sam nesto sanjao sinoc,kad odjednom zvrrrrrr...valjda zvoni sat,parket skripi od ustajalih lubenica...neko zvoni,kud bas sada kad...dorucak,ustipci,jaja nema u frizideru vise,ukljuci se radio kad tamo...avioni nikada nisu pjevali osim u jednom slucaju sto mi se onomad desio.trebao ja da odradim neku tezgu sa Miletom Kiticem u Mesnopotamiji Leder.Nemamo avtic,sta cemo,kao cemo i odlucimo da odemo avionom privatnog avio prevoznika TurbulentAir oko pola cetiri posle ponoci.Kupi Mile karte,ja nisam imao sitno i ukrcamo se mi na brod.Zavezemo pojaseve,stigla je vec i konobarica Smilja,donese jastuke,pivo,konjak i cevape.Stavim ja one slucalice od onog vokmena na usi i okrenem se prema prozoru i gledam u talase.A oni nadosli sunce ti kalajsano.Bas su bili velikacki,ko soliter.EPP.Zaspim ti ja u nekom treutku,uspava me hor kolibri i njihova numera ZAKUCAJ DUNAV ZA PESAK,kada me u nekom trenutku nesto instiktivno trznu preko lijevog uha i strecnu posred vjestackog srca.Bem ti sve,sta bi?-pitam se ja.Da nije Mara sa lolama zauzela avion?Samo mi to prodje kroz glavu....cek da zapalim cigaru,pa cu nastaviti..mmmm...prija taman cigara uz kafu,nego da mi nastavimo pricu..pomislim gotovi smo.Sada nam nema spasa,propade tezga,ohladise s ecevapi,izlapi konjak.Pivo sam odmah popio.Milion vojisnih stvari mi se vrzmalo po glavi.Prodje zivot,slicice,crtani filmovi,dugometrazne emisije obrazovnog karaktera,tv slagalica.Boze,da li cu ikada upoznati Milku Canic i reci joj dobro vece?Sve mi se nekako pomutilo,smiksalo u glavi.Jbg,sta da se radi.Otvorim ti aj oci,skinem slusalice i ima sta i da vidim.U dnu broda,odma onde do poljksog wc stoje i zustro se raspravljaju Mile i neka zena.Sta li je ko li je?-pitam se ja.EPP.Pogledam okolo ostali putnici kolo vode ispred pilotske kabine,jedni uzicko drugi meksicko.Neki crnci hipa hopaju pored separea,na sanku stoji djelimicno pijan cika sa zelenim sesirom i crnom trakom.JAJA SU NAJBOLJA AKO IH OSTAVITE DA MALO ODSTOJE U KOKOSINJCU PRIJE UPOTREBE.Ustanem ti ja i lagano,tiho tis ena rosulama krenem prema Miletu i toj nepoznatoj zeni.Bila je okrenuta ledjima,ali se na njoj vidjelo da je solidno silikonski obucena.N anogama je imala lakosta cizme sa petu od 10-tak cm po kilometru,najlon carape marke 1.Maj pored Pirota.Nosila je malo prostoprosirenu haljinu koja se spusatala sve do plafona aviona.Neka sarena bluza i na glavi nije imala nista osim kose i par velikih mindjusa...jos jednu cigaru pa cu nastaviti....i malo ej bila procelava oko usiju.Zaletim se ja na rosulama 56 na sat i naglo udarim u njih.Nju pokosim odmah i izpadne ona kroz prozor,Mileta zakucam za kolica za hranu i poderem neku sliku koja je visila pored kamina,odma onde pored stola sa sivacom masinom za kojom je sjedila zla princeza iz bajke na engleskom jeziku u osnovnoj skoli.Ispade ta zena,gledam ja za njom jer sam se odmah nagnuo kroz prozor da joj viknem da je zaboravila papuce,moze da nazebe.Nista ona,leti pa leti.AJ reko cao,pozdravi moje kada sletis i zali cvjece davitelju.Dok sam ja bio nagnut,nesto me naglo povuce nazad.VREME CE BITI PRETEZNO.To ej bio Mile,izvukao se iz kolica za hranu.Sav je on bio musav i ..EPP...umazan od nekih lignji,kajmaka,sira i specijalnih umaka iz Crnjelova donjeg.Bjesan je ko ris i pocne d agalami na mene.Sta si to uradio,jebem li ti hit nad hitovima!Konju jedan,majnmune,budalo.Ti si lud,te vaki si te nisi naki,te vojisno te tojisno.Sjeba se ja ,vidi Mileta jes lud pravo taman.Reko sta bi jarane,sta si lud?Zar...ama nema vise vremana za EPP,ajde gotovo...ti nisam pomogao da te ona zena ne ubije od batina?Ma sta si mi pomogao,jebem li ti harmoniku.To je moja zena Marta.Raspravlajli smo se oko toga da li bjesovi sjevaju i li pjevaju kada je vani turbulentno stanje.A ti si je izbacio iz aviona.Upss,izvini Mile.Nisam znao,tako mi narodnjaka,nisam.Samo me mrko pogleda,uze padobran i iskoci za Martom.Cuo sam ga kako se vazduhom prolamao negov glas:MARTA,MARTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...VRATI SE,SVE TI JE OPROSTENO!MARTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!


Fajlovi: 9883658.jpg (6.3 Kb)
studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala







velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 4 | 10.11.2011 , 3:24 AM

ovo ej kratka prica nastala prosle godine u ovo doba
Teta BOzen magicna RUKAvica i Sive KoKosKe Sile u borbi protiv plemena vlaznih Paloma maramica 2

Na samoj ivici imperije Supljoglavih Despota tik pored teritorije plemena Nasilnih Zena u jednoj maloj sojenici zivio mali Trabunjator. Kao sin nagluve Koze i penzionisanog telefonskog higijenicara rastao je sretno i spokojno provodeci vrijeme u igri sa svojom sjenkom koja mu je bila jedini prijatelj.
Nije mnogo znao o svijetu van svog dvorista jer ga nikada nije napustao, ali to mu i nije bilo mnogo vazno. Jednog dana se Mama Koza vratila sa posla iz fabrike turpija u hljebu sva usplahirena vicuci:

MAMA: Dolaze!!!! Nasilne Zene dolaze da se osvete zato sto im je imperator Glavonja XXI uveo embargo na uvoz tangi i voska za depilaciju. Vidjela sam ih sa brda!!!! Ima ih bar 10-20 hiljada, jao sveti proroce Plaximatixe pobice nas!!! Sve ce nas pobiti!!

Otac na ex popi casicu rakije od stiropora (stiroporovacu), spokojnim pogledom pogleda u nebo:
TATA: Pa bilo je krajnje vrijeme da nas neko rijesi muka, jedva cekam da se preselim u vjecni luna park, Plaximatiks mi je u snu obecao tri besplatne voznje.

MAMA: Budalo pijana! Dodjavola i ti i tvoj san, hocu da zivim!!! Znas li da Nasilne Zene nemaju milosti. Zene ubijaju na licu mjesta a muskarce eksploatisu u fabrikama sperme dok potpuno ne presuse. Potom ih recikliraju u sapune za mekocu koze sa suptilnim pilingom.

Otac kao da je nije ni cuo zaneseno bleji u nebo:
TATA: uffff kako se radujem, prvo cu kupiti secernu vunu, a onda cu se voziti na vrtesci na svim onim divnim konjicima, djiha, djiha, djiha...

Mama Koza se stroposta na zemlju i poce da place.

Mali Trabunjator sav u cudu ispusti asov i prekide da se igra masovnih grobnica. Utom se pojavi njegov drugar Sjenka sa rijecima:
SJENKA: Druze ja odlazim. Hoces li samnom?

Trabunjator zacudjeno upita:
TRABUNJATOR:Gdje. zasto?

SJENKA: Moramo pobjeci odavde, Nasilne Zene dolaze, a i zelim da vidim svijet dosadilo mi je ovdje.

TRABUNJATOR: Ajde idemo samo da dovrsim ovu masovnu grobnicu.
..nakon sto su Trabunjator i onaj drugi napustili sojenicu, brzinom vetra priblizise se Nasilne zene. Mama i Tata se nisu nesto preterano stresirali, ko zna sto, mozda zato sto se nisu bojali smrti, a i bili su se napushili kupusolike rize, sto su je kupili onomad kad je dolazio trgovac iz Semberije. To su cuvali za specijalne prilike. Njihova predvodnica, Zenstvena zena Zana, sa telom zene, krilima orla i jezikom zmije, spazivshi napushene Mamu i Tatu, zapovedi: "Ubijte kozu za rucak, a higjenicara ostavite u zivotu! Odnecemo ga Zimzelenoj Travarici da ga inicira u mushkarca, pa cemo se izivljavati na njemu."Cuvsi za svoju preranu smrt, onako u bunilu i ekstazi koju stvara kupusolika riza, nagluva koza resi da telepatijom prizove Trabunjatora, nadajuci se da ce on doci da ih spase. Ali...trabunjator usled velike borbe sa azdajama poreklom iz Travanije koja je locirana iza 9 gora, 9 zora, 9 palmi za 18 ribica ne stize da pritekne u pomoch mladim zelenim travanima, ali poshalje svoje pomocnike medvjeda Radojicu i malog dabra Zoru kako bi se mogla nastaviti inicijacija mladog ali na posletku dobrog i hrabrog mushkog humanoida....Uprtise higijenicara u zenomobile, da ga vode Zimzelenoj travarici. Kada su stigle, Travarica im se javi u obliku Zimzelene zene, sa istetoviranim sisodrzacem, pomocu kojeg stupa u kontakt sa vasionom. Trava joj je pustila pelcere u glavu, jedne noci dok je meditirala na brojeve lutrije (LOTO), i vise nikad nije pokosena!!!
cim ga ugleda, ona prozbori...
ZIMZELENA TRAVARICA: "Vasiono cujes li me? Hoces li pitu sa sirom ili krompirom?"
VASIONA:"Na dijeti sam, pijem Turbo slank! Hvala TETA BOZANi, prije mjesec dana imala sam hiljadu kila i trista grama, sada imam samo trista grama!!! Hvala TETA BOZANI"
P.S.Teta Bozana je kuvarica iz zemlje De(m)belije...
I dok je trćila svoj istetovirani sisodrzac, uprt u nebo, Zimzelena Travarica ponovo prozbori...
ZIMZELENA TRAVARICA:" Vasiono, sad kad me cujes, napravi musko od ovog higijenicara, da ga silovavamo i snimamo kamerom!!"
I vasiona izvrsi nardbu presvete, najmocnije od najmocnijih, najsisatije ZIMZELENE TRAVARICE!!!.. Najednom, nastade oluja. Gromovi udarase, zivotinje se uzrujase, a oblaci zaklonise Sunce. Mushkarac je nastao. Ustade iz jajeta sto se u toku inicijacije stvoriilo oko njega, onako sav sluzav. Svi ostadose bez teksta. Zgoljavi higjenicar je sad bio misicav muzjak od 2 metra. Postao je sad to Rimski Samuraj, ludacki dobar frajer. "Konachno, pravo Mushko!", uzviknu sisata travarica i zahvali Vasioni za ovaj neocekivani blagoslov.

Na drugom kraju sela, mama Koza, cekajuci samrtni lonac u kome treba da zavrsi, shvati da je njen muz postao mushko i zaplaka: "Konacno da neko napravi mushkarca od njega! Sad mogu i da umrem, vala! Trabunjatore, sine, dodji i ti, mozda i od tebe neshto naprave!"

Trabunjatora neshto strecnu. "Mislim da nesto nije u redu sa mojim caletom i kevom, evo sad mi keva salje mikrotalasne informacije. Cek', cek', javlja mi se... Napravili su mushko od mog tate higjenicara! Sto mu belih rada, sta cu sad! 'Oce da mi pojedu mamu za rucak! Moramo ici da to sprecimo!"

SJENKA: "Ma, pali, brate, dje ces kod one Travarice i Zenstvene zene Zane, jes' normalan, koji ti je?"
TRABUNJATOR: "Ali, moram! To su ipak moji roditelji! Evo kako cemo..."

I Trabunjator i Sjenka resise da zapice u selo i da vide sta se desava.
Nedaleko odatle,na drugom kraju teritorije zivio je osjedeli starac Metuzalemovic Stojadin,Krsivojin sin jedinac u skoli.Zivio je sam,jer mu caca jednom nekad davno izadje na prstima iz kuce i ode negdje.Trazio ga je citav zivot,ali njemu ni traga ni glasa.Neki su mu govorili da je otisao na teferidz u Fildzan Mahalu,ali slaba vajda.Majku nije imao.Kako?Pa fino.Jednostavno je bio toliko sposoban da se sam rodio.Cak ej i kao vrlo mlad starac zapoceo privatni biznis.Naime,on je dosao na ideju da po lokalnim selima zaradjuje na taj nacin sto je radio sklekove.Jedan sklek pola marke,deset skelkova marka pa ti vidi jarane ko je tu lud.Uvjek je imao smisla za biznis.Neki ga smatraju pionirom privatluka na veliko i malo.Sjenka i Trabunjator jo suvjek putuju ka selu.Metuzalem nije zivio u tom selu,ali je bio usput.Kad tad su morali naici pored njegovog stana na trecem spratu ispod zemlje.Metuzalemovic je imao jedno copavo stene koje je nauvcio da pjevusi opstenarodnorodoljubive pjesme,ali to sada nije bitno.Citav svoj zivotni vijek je proveo zaradjujuci od sklekova i sjedeci ispred svog stana.Jednom je naprosto odlucio da ode u penziju i posveti se pisanju pjesama za svoju komsinicu Debelojzu Pickic.Ona je bila veoma talentovana racanska umjetnica na plesnim nogama i potice iz ugledne skole postovalaca njihovog guru masterkarda eurokarda Denser Hopera,u istoriji poznata kao Boltekurizam i Renesansa.Taj pravac je imao sve vise zamaha u tadasnjoj kulturi.Cak su i Trabunjatori i Sjenka kontali da upisu neki 435 kurs toga.Bila je toliko talentovana da je mogla u jednom dahu da otpjeva svoej dviej pjesme,mota dva palcinka razlicitim namazima,sipkom i kremom,i ujedno da se dira po pupku.Veoma veliki talenat.Ih.Cak ej jednom nastupala sama u kupatilu pod svjetlima tus kabine,gdje je sve nikom prisutnima otpjevala svoje hit numere.Neki i dan dans ne pominju taj koncert i ostao im je u taman sjecanju.Nije ni karta bila skupa.Prvo ej bila malo pod tremom,ali se opustila cuvsi prve taktove prateceg nidje veze simfoniskog orkesta Bol' te Kur'c i zvijezda je bila rodjena.
Njena prva numera je bila posvecena svim robot-zenama u dijaspori i u Njemackoj.
Iz njenih krajinika ej potekla riejka rijeci:laladrmkalaladrmkala-cis fis drrrrrr-krrrrrrr-tus bost svrrljjjjjjjjjjj...POCINJE BENDA DA SVIRA.
"Prije mnogo ljeta mucine se zene,
nije bilo ves masine da im ves opere,
patile se u mukama sav ves prale rukama!
Trajalo to dugo tako,otpadale ruke,
sve dok nismo usli u svijet nauke!
I fizika teska dobro dosla tu je,
sila centrifuge i plus malo struje,
ima malo plastike,metala i lima,
i tako je nastala prva ves masina!
Nasa ves masina radi kao luda,
pranje sranje ispiranje i ta razna cuda,
nasa ves masina daje dobar ton,
ves masina zivi duze uz Calgon!
Tri do pet kila prljavoga vesa,
pere nasa ves masina i ostavi kesa!
SVIRA BEND.
Samo dodas omeksivac,toplu vodu,prasak,
prace ona pola sata dok ti kuvas grasak!
Moze i da pocne skakat nacisto poludi,
al ti nemoj histerisat samo miran budi!
Stavio si malo vesa to je jadnu muci,
ona mora biti puna to se lako uci!
Bilo da je crno zuto ili bijelo,
bilo da su farmerke il neko odijelo,
za bilo koji ves masina dobro vrijedi,
jer ce dobro da ga opere i iscijedi!
Bilo da je jaje ili cokolada,
tvoj ves ce se rijesiti bilo kakvog smrada!
Uklonice bilo kakvu fleku i to sranje,
i za to je potrebno samo jedno pranje!
Da u svojim farmerkama svaki minut prdis,
kad ih fino operes,ti neces da smrdis!
BEND JE PRATI U STOPU.
U toploj il hladnoj vodi bez ikakve pare,
u njoj ti se ne mogu oprati cigare!
samo ako nisu bas previse stare,
ti mozes u ves masini da operes pare!
Al kada ih ljudi u svoje ruke stave,
sigurno ti nece vjerovat da su prave!
Dok se tvoja majica u masini brcka,
u kuhinji moze i rucak da se krcka!
Ne moras se vise saginjat i mucit,
ni da ukljucis masinu ne moras se ucit!
Samo pritisni dugme i zatvori vrata,
i masina ce da drnda jedno pola sata!
BEND JE JOS UVJEK PRATI U STOPU.
Onda kad se opere,stavi da se susi,
Zavali se u fotelju i cigaru ispusi!
Nasa ves masina radi kao luda,
pranje sranje ispiranje i ta razna cuda,
nasa ves masina daje dobar ton,
ves masina zivi duze uz Calgon!"
STADE BEND DA JE PRATI.
Nevjerovatno!Taman!Taman!hocemo jos!-svi oni koji nisu bili prisutni su uspalhireno vikali.Derali se ko lud na brasno.To sestro.Idemooooooooooo pravo u finale Tus festivala!Tooooooooooooooooooooo!Je...CENZURISANO dobra pjesma.Ima da im svima za...CENZURISANO!IZVINJAVAMO SE ZBOG PREKIDA PROGRAMA.DOSLO JE DO PREKIDA NA TERASAMA I NEKE CUDEN LINIEJ SE POJAVILE NA TELEVIZORU.HVALA!
Metuzalemovic Stojadin je jedan od tih koji nisu culi taj hit,te je odlucio da joj i on pomogen u daljoj karijeri i da je nagovori da se kane posla komsinice,jer to fakat nema ljeba.Odluci on da napravi od nje umje...umejn...ma pjevacicu.On je uvjek imao smisla za poeziju i harahiri poeziju.Nocima niej spavao.Samo je pjevao,pisao i smisljao sve unatrag.Ubrzo,posle nekoliko godina ponosno je povikao:EVROKREMA!Uspio sam komsiniceeeeeee!EEEEEEEE bona kono,napisaooooo sammmm tiiii hitoveeeeee!EEEEEE!Hmmm,nema komsinice Debelojze Pickic.-pomisli znunjeno on.Alooooo bonaaaaa konooooooooo!Di siiiiii ,konooooooo(upitnik i uzvicnik)-opet iz sveg grla povika on.OOOOOOO ZAPRDALIJAAAAA!(tako joj je tepao uz kafu)Nema kone ni za ljeka.Hmmm,nestala ej prosto neistazenim tragom koji nije pronadjen jer je trag izbrisan iz dalje price.Pa nidje veze,sta da se radi.Odo ja u wc da barem iskoristim ove papire.-promrlja sebi u bradu Stojadin.Bas da vidim kakav umjetnicki dojam ostavljaju pjesme na gu...CENZURISANO!
Sjenka i Trabunjator jos idu ka selu.Upeklo sunce.Kobasice mirisu.Lanac prirode se otkinuo.U daljini laju usta na kerove.Prosto se osjecao grasak,ovaj dasak proljeca.Obavi Stojan tesku umjetnicu rabotu i taman kad je htio,sceo,htjeo da se palhne po gu...CENZURISANO!-progovori raspjevano du...CENZURISANO!:"
Gu...CENZURISANO:"Muke moje niko ne znaaaaaa prrrr ,
niti kome pricam ja prrrrr,
kako je bez papira,prrr moaj guz aznaa....moja guzaa znaaaaaa"!
Osta Stojadin zabezeknut.Stoji.Stoji i cudi se.Sta ovo bi?-pomisli on.A gu...CENZURISANO!kao da mu smrdi misli pa mu rece:Sta sta bi.Nista,samo sam malo provjetrio mozak i pustio go..CENZURISANO! da malo vide svoej glasovne mogucnosti.Aha,pa dobro onda.-rece zbunjeni Stojadin,navuce pantalone od baklave i ode na drugi sprat da gleda utakmicu.Sjenka i Trabunjator jos putuju ka selu.Nije im dosadno.Nesto pricaju,ali to se vas ko ovo cita jos uvjek ne tice tako da mozete samo da zamislite sta oni to pricaju i zato cu vam ostaviti cetiri prazna na kvadrat reda u bioskopu "PALIDRVCE"da sami istrabunjate sta to oni pricaju.
1.red
TRABUNJATOR:
SJENKA:
2.red
TRABUNJATOR:
SJENKA:
3.red
TRABUNJATOR:
SJENKA:
4.red
SJENKA:
Udje Stojan u kucu,skotrlja se niz stepenice do fotelje,skoci u nju,naidju kokice,kisela,uzme dvije velike slane porcije,pocesa se po glavi knjaz milosa,dodirnu uho,desno,povuce pravi potes na sahovskoj tabli,posoli noge,dohvati treci daljinski daljinski daljinski i upali da gleda televizor.Kad tamo medjutim.Na televizoru je bila njegova komsinica,njegova zaprdalija,njegova izgubljena kona Debelojza Pickic.Gleda on i cudi se.Cudi se.Jos se cudi.Dok se on cudi,idu reklame malo.REKLAME.1 MINUT,2 MINUTA,TRI MINUTA,CETIRI MINUTA,5 MINUTA...POLA SATA I EVO PONOVO SE VRACAMO U PRICU.HVALA.Odcudi se on i ...ma niej mu jasno nesto.Opet se cudi.I cudi.ALO NEMA VISE REKLAMNOG PROSTORA.IDEMO DIREKTNO NA PRICU.HVALA.Otkud sad ona na televizoru?-zamisljeno se zapita on.Kako li je samo uspjela,nista mi nije pominjala kad smo se zadnji put vidjeli.Da nije mozda,hm...Ma nije.Ma mozda i jeste.Hmm...Ma uff,nesto mi je tu sumnjivo.Ma to je sigurno,nema sta drugo da bude.Taman lagano na prstima ko hajduci,ostavi treci daljinski daljinski daljinski,izvadi noge iz soli,vrato pravi potez na tabli,lijevo,pusti uho,odgurnu pocesanog milosa knjaza po glavi,uzme pivo,stopira kokice,i kobeljajuci se iz fotelje pridje televizoru i rece:Pa kako si se uspjela popeti na televizor bona?Ja te trazio napolju.Taman ti zavrsio posle nekoliko godina pjesme,a tebe nema da ih otpjevas.Ajde silazi pa mi sve taman fino natenane objasni.
Trabunjator i Sjenka jos putuju ka selu i nesto supljoglavo sute.Sta to supljoglavo sute sada cu vam ispricati.Supljoglavo sute oni tako o nemustom supljoglavom jeziku.Nekda davno je postojala jedna izmisljena istinita legenda o nemustoj supljoglavoj operskoj pjevacici.Naprezime,supljoglavo sutilo se o tome da onaj ko je sretne i supljoglavo odsuti dvije supljoglave nemuste arieje i jednu recitaciju,automatski se pretvori u jezevu kucicu i citav zivot ga drugi nose na ledjima.Supljoglavo sute o tome njih dvojica na sav glas.Ihhh,kako bi to bilo taman fino da bude i da naidje autobus.Ali jbg,nismo mi te srece.-supljoglavo sute i Sjenka i Trabunjator na sav glas.Dok oni putuju ka selu,da se vratimo Stojanu i Pickici.(ovde nema cenzure jer je rijec o prezimenu ai nestalo mi je velikih slova)Vec je uveliko pala noc.Vedro.Puno nebo partizana,zvijezde su davno otisle u celije.I dok ej nebo bilo puno partizana,a zvijezde u celijama da vam ispricam jednu pricu o Ivici i Marici.Hmmm,cekaj malo kakav sad Ivica i Marica?Ivica?Marica?Zar se sad niej trebalo pricati o Stojanu i onoj njegovoj komsinici.-zbunjeno pitam ja sam sebe.Pa dobro,kontam neka se njih dvoje malo ispricaju nasamo,pa cemo onda nastaviti o njima.Nekako mi bezzze da ih sad prekidam.Ali dobro sta je tu je.Idemo dalje sa pricom.Sjede oni ispred stana,jer su morali izaci iz istog posto su se pobunile kisele kokice koje su napale daljinskim daljinskim daljinskim ceskajuceg po glavi knjaza milosa koji je posolio noge vukuci pravi potez na sahovskoj tabli ,kada je Stojadin krenuo do televizora na kom je bila Debelojza.Pa di si ti svo ovo vrijeme,moja ti bona ba?-rece Stojadin Debelojzi.Sav sam se zakocjeno urlajuci iz sveg glasa dozivajuci te.Ha?Ajde priznaj i mozda ti i povjerujem.Debelojza suti.Hmmm,sta sutis?Ajd ebona reci,necu ti nista.Da znas da sam se zabrinuo,cak sam i pjesmama moram du..CENZURISANO! obrisati od silne necastive muke sto me spopadose.Debelojza suti.Ma bekni koju sunca ti kalajsanog.Sta asi se tu ukipila ko cocin bubanj.Daj mi ruku,ajd edaj mi ruku.-rece on njoj.Pruzi ona njemu ruku i povede je on na prvi sprat jer je tamo bio sank sa ljutim bezalkoholnim picima i jakom kiselom iz 1843.godine iz Knjazovog sljivika.Sjedose oni u fino uredjen poslepodnevni boravak,gdje je inace Stojan primao samo ugledne zvanice i sadnice kad ej bila sezona sadjenja i ovih i drugih.Ajde stas pop't,kuca casti.Debelojza se tu malo opusti,sjede na sank stolicu,prekrsti noge,lakat na sank,zabaci kosu lijevom rukom jer je prije kao mala ksila travu sa cacom u njivi,izvadi cigarete,upaljac marke zipo,koji dade Stojadinu d ajoj upali on jer to tako valjda treba.Hmmm,gleda ej zbunjeno Stojadin.Misli u sebi sta ej sad pa njoj.Prije nije pusila,pila,krstila noge,zabacivala kosu preko ramena.Nesto se cudno dogadja.Ali polako,jedno po jedno da mi to ispitamo.-pomisli u sebi on.Ojj,maj got her Stojadinko.Dasis vas gut gut hlife du ju spehenzi na krkenzi kikirike everi dej of morning.Ja ja.Utterly majestic, ridiculously wonderful! I could listen to this for hours. 2 weeks ago nidje veze.
Da bi vam bilo lakse,posle reklama idemo drugacije.REKLAME BATO.
TRTRRR
TRRRRRT
E,idemo ovako sada...
Stojadin:Ma sta to pricas,gospodji pomiluj?!Kako to govoris?OoOoOoO...
Debelojza:Ja ja,jasta.See you at The Royal Albert Hall next week maybe pelene.
Stojadin:Molim?Ama zenska glavo,nista ja tebe nisam razumija.Kakvi te djavoli spopadose,oooo luda zeno.
Debelojza:Pa kak sad yes of to,znas isla bo lustslow mf_trombone walkman dir_clown2 musik010.Fersten?
Stjadin:Hmm,ma nemoj da ja tebi dam jedan ferstern retern preko du...CENZURISANO,pa ces da pricas ko caca tvoj i djeda ti.Mislisa ako si bila na televizoru da si sad nekoo i nesto.Vidi ti nje,cak i stranjske jezike govori,a ovaj naski samo kad se opece na vruc krompir.Ma dacu ja tebi da znas...-povika povisenim tonom vec vidno iznervirani Stojadin i povuce je preko sanka,uzme je za desno uho,sipa vrucu rakiju u isto i brzo zacepi gljivovim cepom,malo promucka glavu Debelojze,saceka da se malo sjedini masa sa zutim u uhu i izvadi cep posle desetak minuta da vidi ima li kakavog efekta.Ova metoda niej dozovljena,pa zato ko ovo bud ecitao niposto da pokusavate da radite kod kuce.Smiri se Debelojzina glava,na trenutak joj je bio zacepljen nos pa nista nije cula tih desetak minuta.Polako otvori oci,prvo jedno pa drugo,i vauuuuu...PA JA VIDIM.-povika srecna Debelojza.Lupi se Stojan po glavi.Pa i priej si vidjela tuko,trebala si d apropricas na starom naskom jeziku.Mora da sam negdje pogresio.Hmmm,ma nema veze,ajmo mi popit po jednu pa cemo ponovo.Naspe on njima jos po jednu,mlatnu tu oni po jes jednu,kad su popili jos po jednu,ajm jos po jednu i opet kad su popili jos po jednu mlatnuvsi priej toga jos nekoliko po jednu,opet isti postupak primjeni Stojadin.Ajde sad da vidimo sta smo uradili.-rece vec vidno pripito iznervirani Stojadin.Vauuu...sto je dobra ova...STANIIIIIIII!-povika Stojadin.Uspjeli smo.Jupiiiiii!Ponovo pricas kako treba.P aonako,nije lose.Dobro je,kako je kod tebe?Ma onako i kod mene,isto sve.Ma jasta,ako ako samo polako i taman je.IZVINJAVAM SE ZBOG MJESANJA DRUGE PRICE.HVALA.
Stojadin:Napokon smo uspjeli da te vratimo u normalu,zaprdalija moja mala.Aj da mlatnemo po jednu za srecan povratak i silazak sa televizora.
Debelojza:OoOo Stojadinko moj veseli,fala ti di cuo i ...sta sam ono scela kaz'ti?M anema veze,jasta evo me tu sam bolan bolan ti.Joj,jebCENZURISANO bilo na televizoru.
Stojadin:Ma nista bona,nek si ti ziva i vaservaga meni.Et.Nego bona,sta si to rad'la sve ove godine na televizoru?Nijesam te mogao pronaci nidje,et vala nisam.
Debelojza:Paaaa...ju sto me sramo ta da ti kazem.Znas,ovaj...ja...-stidljivo ,mucajuci prosaputa ona.
Znas...ovaj...
Stojadin:Ma bekni bona,kud puklo da puklo.Ajde,razumijem ja sve to.
Debelojza:Ma znas,jbg...ja misl'la da cu bit popularna,znas ...ovaj...znas,ak' se popnem na vr' televizora i budem na nejmu d ace me svijet vidjeti.-stidljivo,sa kaziprstom u ustima rece ona.
Stojadin:Molim?-rece,vec vidno iznerviran i zacudjen,cak mu pocinjala para na usi izlaziti.
Debelojza:Aha,jesam,jesam.
Stojadin:Pa sto boan kad si vec tak mislila sto nisi sisla posle toga.Ostala si,jojjjjjj koliko sam te trazio i cekao i pozelio,citave neke godien tam ...Puno si bona bila,sto jes jes.
Debelojza:Nijesam mogla da sinidjem.Et.-rece i onesvjesti se ona.
Stojadin je zaprepasteno gledao u fetus polozaj njenog tjela i pomisli na trenutak da se slucajno nije i gimnastikom pocela baviti cim ej tako u taj polozaj pala.Od edo sanka,nategnu rakiju,odvrnu sarafe iz usiju,otklopi glavu,izavi pretis lonac i iste,promjeni vodu i ponovo vrati pretis lonac u glavu da nastavi da se pusi i pisti iz glave.Sjedi on tako i pisti.Nesto se zamislio.Gleda u sijalicu.
Uveliko je i noc pala.Pjescani sat je curio 15 do 12 sati.Vrijeme je za seriju.-pomisli on ispred sebe.Nisam propustio niti jednu epizodu pa necu ni ovu.Ma,ima jos vremena,mogu jos koju popit.Uze flasu i lagano nastavi da ispija mrve koje s ene kupe.
Na drugom kraju,mada sada skro blizu,Sjenka i Trabunjator su jos ilsi ka selu.Pogleda na sat Trabunjator i zabezeknuto povika:
Trabunjator:Uff,jarane!Pa sada c eseriaj poceti.
Sjenka:Ozbiljno?Zar je vec vrijeme?Da pozurimo malo,a?
Trabunjator:Jasta,ajd ed apozurimo .Stacemo usput u neku kafanu da odgledamo pa cemo nastaviti put.
Sjenka:Aj valja.Ajmo,ajde potrcimo.
Nastavis eoni da hodaju,ali sad brze.Brze.Am brze reko sam.Ufff,pa malo brze.Hmmm,brze kad kazem.E u daljoj prici oni trce do serije i nazad sa preponama.
I tako oni trce do serije.
Na sredini teritorije Supljoglavih Despota,bila je smjestena jedan kafana.Ta kafana nije bila kafan akafanom ali eto taman fino zvuci kao kafana pa cemo je u daljoj prici zvati kafana,mada je necemo vise ni pominjati pod tim imenom niti bilo kako.Zasto?Zato sto nije htjela da nam bude sponzor pa da ej pomenenmo,eto zasto.Pu,kaka.E,to mjesto je imalo...da,imalo ej vrata,drvena.Sjede 4 gosta.Imalo je iprozore,ne znam pojam koliko,ali su bili od pms materijala i vazda su krvarili kad pocne kecap,ovaj kisa padat.Slabi dihtunzi,sta li je,ali to niej nas problem vec firme koaj ih proizxvodi,ali ajde nidje veze.Imali su i televizor.Nije u boji.U kozi je bio.Onako,medvjedja drecava.Aha,ta boja.Pa fina je,nije da niej ali ali et.Dobro,fina je i .Na zidu,gle divna li cuda,imali su i zidove.I to tri,cetvrti ej bio otoreni prostor za promaju.Ma u trendu,sta ces.Satelitska je to,moji vi.Na tim zidovima visile su stare sliek prastarih majstora koej je vec i vrijeme pregazilo.Paucina se davno preselila na njihove sliek mrtve prirode,baste,sljezove i vriskove.Ali to je nekako davalo taj neki taman ton svemu tome.Neku davno zaboravljenu ljepotu,neki mir,neku srecu,nesto...Sijalica davno bejase pukla od srece kad ej napokon upalise prije stotinu ljeta,ali i takva je davala svetlost nade sviam onima koji se nadjose u tom mirnom kutku izgublejni u nedodjiji svega.Na stolovima limene pepeljare marek made in dinar,pokoja napola zagasena cigareta marke duvan.Stolovi drveni,cjedjeno drvo.Napola trulo,ali jako u svojoj svrsi i namjeni.Stolica nije bilo jer se tada niej sjedilo oko stola,vec su svi bili ispod stola i drzali se za nogare da ih talasi ne pobacaju u duboko more.Sjede 4 gosta.Nesto pricaju.Ispod stola nagrizeni drveni pod koji i dalej prkosi vremenu i lagano ,nekako milozvcuno skripi pod nogama slucajnih prolazinmiak i putnika namjernika.Ima neku svoju toplinu u skripanju,kao da sviraju sicani slavuji u sinfoniskom orkestru radio televizije leontina.Poneka pukotina,akko na podu tako i na zidu samo jos vis edaje ton svemu tome.Krov niej ni postojao nikada.Sve je bilo otovreno i transoarentno,jer gazda niej htjeo da se gosti prevrnu na krov kad se malo zanesu.Tako da nije ni bilo bojazni od prevrtanja.Umjesto krova su imali razdragane ptice pjevuse,koje su tacno u vrijeme kad se otvara kafana dolazile u velikom broju i letjele u mjestu iznad kafane i tako cinile zivi leteci krov koji ujedno kaki po gostima i pjeva.Umjesto zavjesa na prozorima su stajali kiseli krastavci i suseni orasi,valjda nesto kao etno trip iz nekog konoplja filma.4 gosta jos sjede.Piju nesto.Sank je bio starog majstora ruku djelo.Izradjen od dobro kuvane sankovine i zakovan do najsitnijih detalja u kafansko renesansnom periodu svakog vjeka.On je bio dusa tog mjesta.Na njemu su se i radjali i umirali,spavali i budili.Neki su se vjencavali i razvodili,neki pak kucili i prosjacili,poneki pjevali poneki i sutjeli.Svi su prolazili ali on je ostajao.Ali nisu znali da on u sebi ima plan.Duma i on da ode malo da vidi svijeta,da vidi te okrugle stolove di se neko nesto dogovara.Ali nece jos,ima jos do njegove penzije,a i gazda ga svako vece ujutro zakljucavao da ovaj ne bi dobio noge i smugnuo u evropu.Samo lagano i taman polako.Ona 4 gosta jos sjede,pricaju i piju nesto.Gazda je bio covjek.E,stigose i Sjenka i Trabunjator u kafanu.Onako zadihani,jer sam ih natjero da trce negdje gore iznad u prici.Ufff,jedva su disali od silnog trcanja.Ajmo u kafanu,samo sto nije pocela serija.-rece zadihani Trabunjator.Ama stani covjece.Vidis da mi dusa hoce na nos izaci.-rece blijeda sjenka.Ama jeb...CENZURISANO te dusa,otresi nos i pusti dusu da ide di hoce.Ajmo mi nest popit i pogledat epizodu.-prozbori Trabunjator.Aj vala kad si navalio ko sivonja.Evo idem,samo da ...ufff...evo,evo idem.Udjose Sjenka i Trabunjator u kafanu.Na samom ulazu Sjenka pusti goluba od dobrog pasulja sto se daleko cuje.Divan pasulj miris prosiri se prostorijom.Sta je tamo dalje bilo ne znam pojma smijem li vam reci jer je nastavak u proslom broju.


Fajlovi: 1309610.jpg (28.1 Kb)

Poruku je menjao/la intimenfrizuren - Cetvrtak, 10.11.2011, 3:25 AM

studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 5 | 10.11.2011 , 3:54 AM

intimenfrizuren, jel ti to iz glave? ili... ?

Bio jednom jedan,koji je mislio da moze promeniti svet.
Trudio se .Naporno pokusavao izlazuci se opasnostima i nevoljama koje su ga lako mogle zadesiti na putu do cilja koji je postavio sam sebi.
Dizao se i padao. Hiljadu puta.
Gledali ga onaj bradati cika odozgo i onaj rogati odozdo. Gledali ga i smejali se. Jedan od dobrote,drugi zlobno.
I rece mu rogati: Sta god cinio,gresan ces ostati. Po tebe cu jednog dana,sile mraka poslati... Put do pakla poplocan je dobrim namerama.
I rece mu bradati: Budi jak na svome putu,ako si gresan mogu ti oprostiti i nebesko carstvo podariti... Bog je ljubav.
Umori se jedno jutro,nas dobri covek...
Sede na kamen i zagleda se duboko u svoju dushu...
A iz duse mu stigoshe reci: Ne mozes promeniti svet,a da pri tome ne promenis i sebe.
Naravoucenije: Kako god se okrenes,guzica ti otpozadi... ili: S jedne strane mozes da mirises,sa druge ces svakako smrdeti...

Nije bajka,nije ni basna,ali je poruka svakome jasna...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?







velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 6 | 10.11.2011 , 4:13 AM

eehej,super stvar...kako god okrenes,jaje je na oko :)
iz glave je naravno,mada s eponekad uvjek zapitam kako li mi samo padne ovako ensto na glavu i ond askontm da sma pao sa kruske sto bi rekal stara narodna,mislim jes poprilicno konfuzno ali ja tako pisem tj.iztripujem ove i lsicne nazovimo ih price u daljoj prici :)

studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 7 | 10.11.2011 , 7:47 AM

Nebo je plavo za sve nas.
I za bogate i za sirote.
I za mudre i za lude.
I za ljude i za neljude.
Osim kada je oblacno i kada padne mrak.

Bio jednom neki covek sto je vecito zeleo dodirnuti nebo. To mu je valjda bio i ostao san.
Trudio se,jadan,nije da se nije trudio.
Penjao se na crkveni toranj i to onaj najvislji u Sremskim Karlovcima. Ali nije bio zadovoljan. Mada su mu svi sa te visine izgledali kao mravi,a on i dalje isti-velik i nepromenjen.
Penjao se i na Strazilovo,na Fruskoj Gori... Nije bas puno mogao videti dole od velike sumetine,al mu je pogled ka nebu bio otvoren. Ipak... I to mu nekako nije bilo dovoljno. Mahao je rukama uvis,ali nista sem vazduha uhvatio nije.
Patio je u sebi. Nekad tiho,nekad bucno. Kao sto pati svako ko ne moze da ispuni svoju zelju. A onda je cuo da ima jos neka veca planina u kajzerovom carstvu,za koju vele da dere oblake. A gde su oblaci-tu je i nebo. Spakova jedno jutro svoje stvari te se uputi na Alpe da pokusa utoliti svoju zedj za nebom.
Popne se on i na tu planinu. Visoku,ledenu ,prekrivenu vecnim ledom i snegom. Nigde zivota na njoj ,samo on i led i vetar i sunce i plavo nebo. Ispruzi ruke ka nebu ali opet nista... Pogleda nadole,ispod njega provalije i ambisi... Ponovo pogleda ka suncu... pa ponovo nadole.... Zavrti mu se u glavi ,zatetura se ,pokliza o onaj led te poce padati i prevrtati se ...
Nadjose ga neki planinari koji dan kasnije,svog izlomljenog ,iscepanog i smrznutog,siroko otvorenih ociju uprtih u nebeski svod. Da li je dospeo do nebeskih dveri,to samo Gospod i sveti Petar znaju.

Naravoucenije: Ne mozes imati sve sto pozelis. I ono sto imas uglavnom nije tvoje. Jedino cime raspolazes je tvoj zivot ,a i njega ces jednoga dana vratiti onome od koga si ga dobio.

E... Sad bas ne znam da li cete razumeti sta je pisac hteo da kaze. Ali znam da cete se setiti ovoga kad prvi put pogledate u nebo.
A nebo je plavo za sve nas...
Osim,kada je oblacno i kada padne mrak...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?







velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 8 | 10.11.2011 , 5:24 PM

68 kilograma karirane baklave za ovde i poneti
U pocetku bejahu Mala slova.konj je plemenita zivotinja iz oblasti rastinja.Pre neko jutro,negde oko popodnevne veceri,uz sjaj blue light svjeca 68 vati,sjedio je mali mokri djecak obasjan slavom crtanih predaka u svojoj niskoprofilnoj tuti.imao je problema sa isijasom i tvrdom stolicom.on kaki sam.u ruci je drzao kariranu staru hartiju i laganim dodirom prstiju prelazio preko sjecanja u magli.odlutao je u davna vremana sutrasnjeg dana kada je sa svojim najboljim drugom recitovao pjesmu medvjedova zenidba pred citavim razredom vecernje skole knez nije ivo ali je iz semberije.na licu su mu se oslikavala maxpropektor sminka i sreca zbog odlaska na veliki odmor.
idemo na reklame
KadA su galopirajucim hodom izasli na ulicu,kisa je vec padala niz obraze oluke cisteci prljavstinu dusa stanara susjedne zgrade u kojoj nikad nije ziveo filip visnjic.14:02h.sta sad?(baloncici iznad glave)pomisli u sebi jedan od dvojice.sta znam(opet baloncic iznad glave) pomisli drugi od te dvojice.pa nista.-rece igla i probusi im baloncice.pa opet nista- pomisli treci koji nema veze sa prvom dvojicom a ziveo je u istoj zgradi.sjedeci na balkonu posmatrao je njihov izlazak iz zgrade.nisu se znali.upoznao ih je korak.slucajan.kratak,ali lagan.14:02h.
Nedaleko odatle dole niz uzbrdicu uz livadu pored kafane uzdaha na plocniku koraka stajao je sjedi semafor sijajuci poslednje znake zivota cekajuci nebeske kocije da zakoce i udahnu mu zivot da i on moze proci kroz crveno sa cecom.njegov jedini drug je bio mladi,cvrsti,beli beton armaturnih zivaca na kojim bi mu pozavideo svaki arapski konj marke adidas.stajali su tako jedan pored drugog,danima,nocima,godinama.
dok ovo citam kad ovo procitam,ja koja trenutno pricu citam,skontam da sam procitala ovo sto sam procitala sada pa sto onda ako sam procitala ovo sto sada citam dok citam,mogu i casu vode da popijem i smijem se ko covjek.smajli.hoces casu vode?neces,dobro d anasatavimo onda sa pravopisnim greksama amin dalje pricu.rekalme
vece se blizilo kraju a mi tek na pocetku price.mal imokri djecak sa tutom u ruci je morao da ide na zasluzeni pocinak jso uvjek drzeci u ruci ostarelu izbledelu hartiju.osedela se kaze ili osjedela sjecanja su samo navirala bujicom uzavrlih njedara vitkih bedara a suze su svarale reku emocija tekuci niz oluke obraza,toliko da su prvog i drugog toliko nervirale da su morali izaci iz zgrade i krenuti ka gradu u koji nikad nece doci eskimi.
reklama nema,nece niko da plati.
ops ups pardon dragi citaoce,ipak se neko javio.
alo,jel' to poetsko vece?
prvo plati knjigu...tu tu tuuu,prekid veze
isteklo vreme za reklame.boze,hocu li dok ovo citam pomisliti na baklavu i smjeh?
toooo,imamo prvog kupca za danas...pauza za vodu
iduci do grada prvi zapita drugog:ti?
drugi:a?
prvi :ti?
drugi:a?
ja:haha
prvi:aman zaman covjece drugi,onaj mokri djecak,jesi cuo kako jeca?morao si i ti cuti
ti:sta li ja sad procita?
drugi:a?
prvi:ma nista.vidis da ova ti cita ovo sto mi pricamo.ajmo mi svratiti do pekare po svjezu kiflu.cuo sam da imaju taman perece sa ukusom hrane.
drugi:a?
ja:haha
prvi:nista,jedi ti baklavu.pozuri,samo sto nije naisao karirani voz.
postaje hladno,postaje hladno.treci udje u stan.zatvori balkonska vrata,zatvori balkonsk avrata,spusti roletne,navuce zavjese,zamandali dasklama prozore,izli betonsku plocu,ugasi sijalicu,ugas isijalicu,zavrnu vodu,porazbija case,pojac amuziku,polupa plocice,polupa plocice,leze i smota se u tepih cekajuci voz koji proci nece jer veceras gradom setaju models karirane baklave curice i sef stanice.udje voz u stanicu.stara trosna stanica,paucina,slike u tami,ljudi u magli,sjecanja an stolu,misli u daljini,danas i sutra dolazi na peron dusa.apcihaa!brrrrr!prehladio sma se na stanici.kisa je pocela lagano da pada na nasu malu kariranu pricu.Lagano i poslednja slova pocinju da pokazuju znake tastaturnog umora u zanosu lupetanja urednika ja i njegovog mozga mu sa prigovorom savjesti i pozovanja na peti amandman.Onaj treci ej lagano utonuo u san.Sanjao je stihove jedne njegove stare pjesme,koju je milozvucnim talsanima prenosio uvjek je radio na birou talasa bum 29.samo za vase i nase slusaoce pustamo ovu stvar:
"Let's burn a good car and go somewhere far away where there are no masters to get it fixed twist the bulb in the head and stomach napumpamo gumu to ride the whole day while watching the game, Mr. daughter is a whore, has two books were sent to cities going to kill music in my head love the miracle hair a reality paved with people shitting in manholes am hungry cartoon life sucks the stomach is well past, pozuri the button has the colors of the rainbow one life goes on in the German branch of the living green And I did a mere co shoes hair stavi sesir on his is a najvise woman next times wider hand a dog waiting to pull his ears Pustaj slabs, concrete slabs slabs, jabuke concrete not partizanen banditet our fault not our fault, blame the other lines give the first valve, quick fast burning my neighbor, has a superb upali TV ooooooo where they were going a mile wedding, return the second line is over, there is hairy on the present reality of the absence of slabs, concrete mixer concrete puno"
a sada ako ste mislili da je kraj,ne.greska u citanju.ovo je tek pocetak kraja,molim te fino,sad citaj naglas minut i desetak sekundi.
recept dana:
srecna karirana baklava za ovde i poneti
sastojci:
1 oklagija
kore za baklavu
jedan margarin dobro jutro,ooo dobro jutro komsija,sta ima,kako ste?pa evo,nema nista hocu da pravim baklavu.ako,ako.samo ti nastavi.hvala komsija
metar trikotaze
68 kila karirane vune
jedna zlica zacina srece c
secer,ulje,biber
100gr brasna
priprema:
sve to pomejsati i kuvati na tihoj vatri oko 68 minuta
sluziti i hladno i vruce,po zelji
uz ovo jelo preporucujemo crno stono,polusuvo vino marke blue light 68 iz vinarije mila
da biste i vi bili peceni,i cemo i dalje kuvati srcem.
Odjavna spic aniej predvidjena zbog gramaitcki hgreski,zato dok ovo budete brzo citali obavezno posavjetovati ljekara zbog mjera opreza je rmogu biti nepozeljne insdkikacije.The ende...ali...ma jok,ako vam ovo ispricam moram da se ubijem a to necemo da radimo,zar ne?


Fajlovi: 3579092.jpg (6.3 Kb)
studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala







velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 9 | 11.11.2011 , 4:02 AM

Zivcani pilici u epizodi:POP U POODMAKLOJ TRUDNOCI NA PJESACKOM PRELAZU
U jednom prigradskom pilicarniku pokrivenom teskom sudbinom kiselih krastavaca i ustajalim stajskim djubrivom,zivcanih pilica je sizofrenicno-stresni omaleni na sprat dom.psihoanaliticki pilici na posmatranju tu sprovode sahranu sveta i ostatak svog amaterskog slobodnog vremena kad nisu na prinudnom radu u kineskoj prodavnici kinnder jajja.njihov posao je da tjeraju kokoske da nose psihotraumatska sarena jaja sa falicnim igrackama za djecu bogatih odbojkasa psiholopata.nasa prica pocinje bas an ejdnom takvom mjestu i govori nam o nekoliko drugara,koji ce kasnije kroz legendu biti poznati kao zivcani pilici.
Nekada davno,jos u plasticno gradjevinsko doba sukoba psiholopata i dobrucudaka,u malom prodavnici vredno su radili zivcani pilici.bili su pokisli,okerbraonzuti i kiselo mali.zivcani na oca,pilici na majku.svakog dana oni bi ustajali posle neprospavane noci ,pili jutarnju kafu od juce,sa sve cigaretom u kljunovima.pusili su kao pretis lonac dvije kutije na dan jos dok ej bio mlada serpa.EPP.JAJE.NASE JAJE,VASE JAJE.Pluca su im bila kao kod odrasle kokoske pljugare sto onomad ispusi dvije kutije noseci nojeva jaja na dnk analizu za utvrdjivanje ocinstva.tu je bilo i razgovora o velikim slovima pravopisnih greski vanstranacke oplodnje kosilicom za usi,kokodakanja,pilicarenja,st aje ko sanjao nespavajuci,te ovaj se upiskio u kokosinjcu,te onaj se pokakio onom prvom u krevetac,te onaj treci rugom osisao brkove,te ovaj prvi onom trecem ofarbao kljun u plavo,te ovako te onako..kad ce ti sat zvrrr zvrrr...vreme da s ekrene na posao.spreme ti oni sebi uzinu za dorucak,rucak i veceru i krenu na psoao.omalena fabrika kinnder jajja je bila nadomak njihovog stana.nekih stotinjak metara.svaki dan su morali d aprelaze ulicu,a to ej bilo ponekad veoma tesko zato sto ej stalno brujalo od sizofrenicnih komaraca u poodmakloj trudnoci i posnih automobila.Cak je jednom dva puta im preslo tri auta preko sve cetiri noge noge auto kad je zakoracio na crveno u mjesecu da predje.EPP.MJENJAM SOBNU LAMPU ZA DVOSOBNU!kljukao ej citavu noc i previjao se od bolov adok su mu se ostali zivcani pilici previjali od smjeha i pominjali mu popa.ciju ciju tup.cak su i pisali peticije u opstinu da im obezbedi siguran prelaz preko ulice.opstinari su im dali nekog pjevca soabracajc ad aih sprovodi na pjesackom da sigurno predju.ponekad neko i zaluta u obliznju kafanu pa tu i ostane s adrugim metalcima da pije duboko u noc.radili su vredno i marljivo zivcani pilici.sta li ja sad ovo citam ,mozda da popije casu vode?nema veze,da nastavimo.Da njih nije j bilo neka djeca nikada ne bi ni vidjela kinnder jajja.gazda im ej bio ljutti Rajko Paun,kinez sa bosanskim naglaskom iz juznoamericke provincije apcihaalladan kao spricer.stalno je kukurikao,derao se kao mlad konj kad vidi rosnu djetelinu u petnest do podne.uvek ej trazio vise i vise i vise i vise i ...umorio sam se..i vise od njih.zivcani pilicu su morlai da ga trpe jer im ej to bio jedini izvor zarade na crno beli svet su geldali sa obadva oka.d arade na belo nisu jso bili navikli,mada su im stairje kokoske pricale d aje belo ipak belo i da fakat mirise belo te je belo ako belo jedini izlaz iz novonastale situaciej u kojoj su se nasli svi stanovncii palnete kokosinjac zivinarsko-peradaraskog univerzuma svesmosa na oko.E,ovde nasa prica pocinje...jednog dana...EPP...e,sipak,nema vise reklama:P...oko nekoliko sati blizu sedam,krenu ti zivcani pilici na posao.popiju pre toga kafu,zapale cigaru,isprave gramaticke greske ovog sto pise ovu pricu,spreme uzinu,obuku kombinezone i pravac posao.Dodju ti oni na pjesacki prelaz kad tamo imaju sta i d avide.Pop u poodmakloj trudnoci stoji sa druge strane ulice.Pocnu da reze,galame,vriste,pobjesne zivcani pilici,predju ulicu i izujedaju popa.Bili su sretni do kraja svog zivota.


Fajlovi: 8590511.jpg (13.5 Kb)
studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala









731
poruka na forumu
726 2357



post # 10 | 12.11.2011 , 11:12 AM

Quote (badule)
Nebo je plavo za sve nas.
I za bogate i za sirote.
I za mudre i za lude.
I za ljude i za neljude.
Osim kada je oblacno i kada padne mrak.


Lave, sta cekas, objavljuj svoju knjigu! ;)

“I kad budem najstariji
razumecu djake
koji zvacu zvake,
i kad budem najstariji…”








velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 11 | 12.11.2011 , 5:01 PM

bona tojisna,vidis da mene vojisnog boli glava od trcanja.Nista ona,kotrlja se i kotrlja...EPP...(molim lektora da se pozabavi ovim slovima i pravopisnom gramatikom po clanu 34 kroz 2,imene i dopune zakona za dviej marke molim,hvala)stanem ti ja na sred zebre,izvadim kokice i pocnem da je taman hranim.ako,valaj se malo,citav dan je gazili niko joj nije ni komadic taman lebca vojisnog bacio.dok sam je hranio,sjedim se jedne price koju jew meni moj drug Simo ispricao kada sam bio vojisni a on tojisni.To je prica o njoj.Ona je bila tojisna,i uvjek je imala vojisno od kuc edo skole i od skole do kuce i nekad aje i zivjela taman izmedju pa nije bila umorna od silnog puta.otac joj je taman bio cika Zavesa i predavao je strane jezike vojisnim i tojisnim ljudima i drugarima u planetarnom sistemu seala i ultraljubicanstvene boje noci u brckom,tamo gdje papa nije pustio goluba,ali se dobro napio rakije i vina.Bila je taman posten i pravedan otac i to je prenjela na svoju ceru...nema cigara...EPP -CIPIRIPIIII Ona je uvjek na tom gore navedenom tojisnom puta vojisnu zebru hranila tojisnim u tadasnje vrijeme a u sadasnje vojisnim komadicima hljeba iz bodaxo imperije i tako je zebra sve vise i vis erasla da je u jednom trenutku postala vojisna trudnjaca koju su kasnije prekomandovali u rezervni sastav milicije te je ubrzo postala lezeci policajac sa benificiranim radnim stazom i bez prava jauka i vriska kada neki konj predje preko nje.EPP -MJENJAM SOBNU LAMPU ZA DVOSOBNU-Ona je tako vjekovima plakal ai tugovala za zebrom,da je cvrsto odlucial da uzme farbu u svoje ruke i promjeni svijet.EPP Jedne taman noci dok je farbala svijet,vojisna kisica,slabasni vjetar,naidje na kapu koja se kotrljala.Podize je,ocisti i u nju stavi vojisnu sarmu koju je prije toga smotala kod kuce i ponjela za uzinu.Krenu ona dalje prema zgradama,usput naidje na nekog ciku koji se drzao za krsta,hranio zebru i koji je zapomagao iz sveg glasa:vrati seeeeeeee,vrati seeeeeeee!Pogleda ga ona,ja budale covjeka i krenu dalje.Nije ni slutila da je to njen davno izgubljeni vojisni prijatelj koga su zajedno u prolazu kroz selo ostavili fantasticni elektricari,ali s eon za razliku od elektricne,uspio sakriti i prikljuciti grupi veselih sesirdzija na proputovanju u taman zemlju stripija i wumija na svjetski kongres u sklopu vojisnog i tojisnog... EPP nema cigara,plata kasni...Stalno je imao problema sa vojisnim ledjnim krstima u bolovima i non-stop je pricao.EPP Nije ni on bio svjestan ko je ona i sto ga tako taman cudno gleda i zasto farba svijet kada ionako krecimo,krecimo.Od slucajnog prolaznika kojie slucajno cuo slucajan razgovor majstora Dragana as anekim ,kako taman prica da se mozda zove Smilja,ali nije siguran u to..taman opet nema cigara,bice valjda plata...Igrom slucaja i smotane sarme,sudbina se poigrala na tojisni nacin i njih dvoje ce se posle mnogo peripetija i smotanosti spojiti u nastavku ove vojisne price.. EPP...koja mozda i nema nastavak jer je on potrcao ka njoj,uzeo joj sesir pojeo sarmu,stavio ga na glavu i otisao da pije svoje vino na klupicama kod zgrada dok u obliznjem kaficu je pocinjala fudbalska taman utakmica izmedju podupiraca za vrata i oklembesenih besika na razmjeni studenata u susjednom hostelu bez taman bubrega i prozora sa pogledom na more u daljini i sjenku pobjesnjelog ubice iz jednog od filmova za velike i male pampers pelene sam promjenio mom malom drugaru kada se ukakio sam jer i on kao i ja kaki sam ispod jedne tarabe koja je taman djelila komsijin vojisni vocnjak sa javnim wc lokalnog bogatasa koji je srao po njemackoj pa sada donio biznis kuci da taman ponosno taman sa siromasnom familijom nastavi zapocet sranje koje je godinama srao i to se vremenom natalozilo pa su ga morali deportovati taman nazad u jugoslaviju da sere po narodima i narodnostima a o poskupljenju goriva niko nije ni htjkeo d aprica,jedino jedna zatrudnela ribareva kci potegnu to pitanj eispod staklenog stola jednog stranackog kolegu,te su morali otici na konsultacije koje su potrajale,pa je predsjednica morala dati ostatak slobodnog dana svima osim kuvarici zbog pileta koje je taman zagorilo i neko je trebao da odgovara zbog toga te su ubrzo organizovali streljacki vod,pucali su piletu u grudi da vide pravi razlog njene smrti,onako pogodjeno i u padu kroz glavu mu je prolazilo taman sjecanje na sve one kokoske i perje indijanaca sto mu ocerupase te stavljase na glave svoje,dok je kuvarica pala u nesvjest ispred sefa kabineta predsjednika kuhinje i zavapila za godisnjim odmorom od deset deka kafe u planinama je tada padao mracak i vec se i poslenji zraci sunca probijali kroz (nestalo mi vis etaman)vojisne krosnje drveca kada se vazduhom taman prolomio gromoglasan krik patuljaste vjeverice kojoj je neko pojeo pecenog planinskog medvjeda i sada je mnogo zajebana dobila sms u kojoj joj javljaju da je trudna.A bila je tako zelenkasto,taman sareno lijepa kao tog sranja dan pokipelo mleko.Kosulja.Ima jos,samo da...Nastavak u proslom broju.

studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 12 | 13.11.2011 , 11:31 PM

Quote (Mermaid)
Lave, sta cekas, objavljuj svoju knjigu!

Eh,sireno moja lepa....
Knjige su izasle iz mode,tiho i neslavno....
I usle u legendu... :(
Kao i sirene i krilati zmajevi...
A niko vise ni u deda Mraza ne veruje...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?







velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 13 | 14.11.2011 , 1:11 AM

Quote (badule)
Eh,sireno moja lepa.... Knjige su izasle iz mode,tiho i neslavno.... I usle u legendu... Kao i sirene i krilati zmajevi... A niko vise ni u deda Mraza ne veruje...

bravo,tacno...grrrrrrrrrrrrrrrrrrr...ja ove moej "tripove"jedino mogu ponuditi nekoj psihijatriskoj ustanovi ako ima biblioteku :)

studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala









478
poruka na forumu
20 208



post # 14 | 14.11.2011 , 3:57 PM

[size=18] [color=yellow] LOL AAHHAHAA NISAM KLINAC OSMI SAM RAZRED

SsKull vam se vraca . Nakon 2/3 mjeseca mozda i vise <3









731
poruka na forumu
726 2357



post # 15 | 18.11.2011 , 10:39 AM

Quote (badule)
Eh,sireno moja lepa....
Knjige su izasle iz mode,tiho i neslavno....
I usle u legendu...
Kao i sirene i krilati zmajevi...
A niko vise ni u deda Mraza ne veruje...

Lave, moda ko moda, koga briga, knjiga je ta koja ima i imace moc... :)
Quote (intimenfrizuren)
bravo,tacno...grrrrrrrrrrrrrrrrrrr...ja ove moej "tripove"jedino mogu ponuditi nekoj psihijatriskoj ustanovi ako ima biblioteku

intimenfrizuren, samo kad bi ti ove svoje misli preveo na srpski jezik, meni najmiliji, vjerujem da bi nasle bolje mjesto... ;)

“I kad budem najstariji
razumecu djake
koji zvacu zvake,
i kad budem najstariji…”




Forum » Razonoda » Pričaonica » ExtraCafe bajke za klince i svemirce (nase bajke,price,basne,pricice)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: