Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Razonoda » Pričaonica » Problem sa alkoholom
Problem sa alkoholom






68
poruka na forumu
1 7



post # 1 | 21.05.2012 , 3:11 PM

Nisam alkoholicar ,pijem mozda par puta mesecno doduse poslednjih nekoliko meseci nisam okusio alkohol,ali kad god krenem da pijem idem do kraja dok se ne unakazim i naravno skoro svaki put napravim neko sranje pobijem se sa nekim iz glupih razloga,postanem agresivan totalno se promenim u drugog coveka...Jel ima jos neko ovakvu pojavu?Stvarno ne znam sta da radim da li skroz da batalim alkohol ,ja bih najvise voleo kad bih mogao da popijem par piva cisto malo ali to kod mene tesko ide...A najgore sto me jos drugari nagovaraju stalno da pijem


Poruku je menjao/la ningo89 - Ponedeljak, 21.05.2012, 3:11 PM






Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 2 | 21.05.2012 , 4:06 PM

ningo89, Nije problem u alkoholu, nego u tebi. Sto trezan misli pijan govori. Kod tebe je to vise...fizicki :D Naravno da ne bi trebalo da batalis da pijes, vec da se promenis. I ja sam tezak alkoholicar, pa se ni sa kim ne bijem. Ipak si malo svestan sta radis, i znas sta treba a sta ne. :) Ako vec pijes, to radi za sebe, a ne za tvoje drugove. :)

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









68
poruka na forumu
1 7



post # 3 | 21.05.2012 , 6:12 PM

pa rado bi se ja promenio da mogu ali stvarno tesko ide,verovatno imam to urodjeno agresivno ponasanje prema nepoznatim ljudima, koje kad popijem malo vise proradi u meni...mada ja mislim da je najbolje da skroz izbacim alkohol ili da pokusam da se kontrolisem kad pijem da neprelazim nekoliko pica ,to da mi bude granica,ali znas i sam kako je krenete da pijete i onda drugari ajde po jos jednu pa jos po jednu i posle toliko popijem da ne znam sta radim...






Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 4 | 21.05.2012 , 6:15 PM

Znam kako je, zato ti i kazem, pij zbog sebe. Kada odlucis da neces vise, tada prestanes. Ako ti to uspe znaci imas karakter i mozes sve kada 'oces. Evo recimo ja, nemam karakter i super mi je. :D

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









68
poruka na forumu
1 7



post # 5 | 21.05.2012 , 6:24 PM

pa odlucio sam da ne pijem vise, nisam se dugo napio i onda ponekad razmislim kako sam se bolje provodio kad sam pijancio i tako mi dodje ponekad da popijem...ali ako budem nekad pio moracu da se ogranicim na 2-3 pica cisto malo da se opustim za sve preko toga sam rizican :-D






Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 6 | 21.05.2012 , 6:30 PM

Posle 3 ide 4 :D Tako da ti preporucujem da cepas samo gusti sok kad izadjes :D

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









68
poruka na forumu
1 7



post # 7 | 21.05.2012 , 6:33 PM

pa probacu prvo ovako da pijem ali umereno pa ako se opet napijem onda samo gusti sokici ili jos bolje guarane to sam pio ovaj vikend,hvala ti na savetu.






Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 8 | 21.05.2012 , 6:36 PM

Quote (ningo89)
hvala ti na savetu.

Pitas pravog coveka za prave stvari lol Javi za par nedelja da li ti uspeva, mozda i ja batalim da se alkoholisem :D

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









68
poruka na forumu
1 7



post # 9 | 27.05.2012 , 9:54 AM

nisam pio vise od 2 meseca i sinoc mi se pilo nesto i naravno kao i svaki put kad pijem nisam mogao da stanem na 2-3 piva bas sam mnogo popio. Agresija je bila prisutna ali dobro nista preterano,najbitnije mi je da sam se lepo proveo i da nije bilo problema mada sve se razmisljam da zauvek ostavim alkohol mozda bolje da predjem na travu jer ona smiruje,ali sam i trezan malo agresivan...








116
poruka na forumu
50 1053



post # 10 | 28.05.2012 , 1:22 AM

Ako je covek agresivan ne trazi lek u alkoholu,travi i slicno..nalazi nacin da izbaci negativnu energiju tako sto ce ici u teretanu da se "izduva" ili se bavi nekim sportom. Ako nastavis da pijes i ako si agresivana kad popijes,zapitaj se malo kakav ces biti za 5,10 godina? I da li ce ti isti prijatelji biti pored tebe i trpeti tvoje ponasanje? Mislim da znas odgovor..pamet u glavu,od alkohola se niko nije proslavio ;)








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 11 | 28.05.2012 , 2:32 AM

Kao neko ko je nekada bio slicnog temperamenta,dajem ti predlog da potrazis resenje u razvoju svoje duhovnosti.
Podizanju nivoa svesti i pokusaju da sagledas zapravo gde to vodi (mislim na opijanje i agresivnost) i koliko to moze da unazadi tvoj zivot,zivot tvoje porodice,odnose u njoj,a na kraju krajeva ili na pocetku pocetka (kako ti vise odgovara) i na tvoje zdravlje. A samim tim i na zdravlje porodice koju ces jednog dana osnovati.
Visak svoje energije,bilo ona pozitivna ili negativna,pokusaj da uneses u neke korisne stvari ,makar to bilo i cepanje drva za zimu. Bes izbaci iz sebe meditacijama ili molitvama ako si vernik. Nemoj da dozvolis da te talasi nose niti da te drustvo nagovara na alkoholisanje,posto sigurno ne volis da budes nicija marioneta. Zapitaj se kakvo ti je ustvari drustvo,kada te nagovara da pijes a sami znaju da si sklon agresiji? Da li im treba neki incident ili im odgovaras zbog svoje agresivnosti?
Alkohol sigurno nije resenje nijednog problema. Niti moze biti uzitak.
Casica-dve,kao aperitiv jeste uzitak,ali opijanje do besvesti je samo atak na sebe. Psiholozi to smatraju kao neku vrstu samounistavajuce namere. Tj svaki od njih bi ti rekao da ti ustvari iz nekoga razloga (koji je duboko zakopan u tebi) zelis sam sebi da naudis. Zato i moras da se izdignes iznad toga i da sve sto ne valja izbacis iz sebe. Verujem da mozes i da imas snage za to.
Zelim ti sve najbolje. cao

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 12 | 28.05.2012 , 10:22 AM

Ti uopšte ne treba da piješ.
Niko ne treba da pije.
Marko mi je npr. super lik ali pošto toliko potencira na alkoholu kao da je to nešto dobro, počeo je opasno da me nervira.
Mani se alkohola dok je vreme jer kad u tom stanju na kraju ubiješ nekoga onda ti nema pomoći!
Sve najbolje! cao








68
poruka na forumu
1 7



post # 13 | 14.08.2012 , 9:47 AM

Pa izbacujem ja negativnu energiju u teretani,treniram vec dugo ali nikako da se opametim sto se tice izlazaka,jbg ja ne mogu da popijem casu dve niti da se kontrolisem zato najbolje da skroz izbacim alkohol doduse ne pijem ga cesto nisam zavistan nego jednostavno mi dodje ponekad da se napijem kad izadjem lepse je nego kad si strejt...Jednom sam popusio jedan dzoint i bio sam bas smiren mada ni to nije resenje jer nisam narkoman.A i u pravu ste za drustvo,kakvi mi to drugari ako zele da se napijem a znaju kakav sam sigurno mi ne zele dobro ,strasno kakvo je vreme doslo,mozes samo da se oslonis na sebe...

Added (14 Avg 2012, 9:47 AM)
---------------------------------------------
poz ljudi ja samo da javim da nisam batalio alkohol i da sam se prosle nedelje mnogo napio nisam pio bas dugo i mesao sam sve zivo,i u toku sam imao prekid filma,nisam znao sta sam radio,zakacio se sa nekim likovima bzvz,drugar mi kaze da nismo posle isli kuci a ja se niceg ne secam,nije mi jasno kako to da ne mogu da se setim sta sam radio i mnogo mi krivo ,tek sam sad shvatio da nije za mene, i jednostavno ne mogu da popijem par pica i da budem miran vec kad pijem idem do kraja,mnogo sam agresivan toliko da to nije normalno,otprilike mi se desilo kao kad ljudi mesecare pa ne znaju sta rade,definitivno alkohol nije za mene i moram da se potrudim ga nikad ne okusim u zivotu jer nemam kontrolu uopste


Poruku je menjao/la ningo89 - Utorak, 14.08.2012, 9:47 AM


Forum » Razonoda » Pričaonica » Problem sa alkoholom
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: