Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: Marko  
Forum » Film & TV » Film » Gospodar prstenova (The Lord of the Rings)
Gospodar prstenova






19
poruka na forumu
1 4



post # 21 | 08.01.2012 , 6:09 PM

Film je prelep, mnogo mi se svidja. :D








3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 22 | 08.01.2012 , 6:51 PM

Gledao sam samo 1 deo i ne svidja mi se bas tolko film, nemam omiljenog lika :)








3460
poruka na forumu
141 1063



post # 23 | 14.01.2012 , 11:04 AM

Super je film jedino mi se ne svidja 2 deo, neznam sto :)

♥KADA JE TESKO UVEK SE SETIM ZVEZDA JE NAJBOLJA NA PLANETI♥









43
poruka na forumu
0 4



post # 24 | 29.01.2012 , 0:13 AM

dobar film najbolji lik gimli i legolas








2963
poruka na forumu
797 10239



post # 25 | 01.02.2012 , 11:04 AM

...pa eto , mozda se ipak ovaj glumac malo izdvaja:


:P









576
poruka na forumu
34 295



post # 26 | 15.03.2012 , 10:58 PM

Quote (boka2211)
Film je najbolji iz svog zanra

Moze se reci tako da nedodajem nista ;)

>>> NEMAM LEVU CIPELU <<<









403
poruka na forumu
72 625



post # 27 | 16.03.2012 , 0:45 AM

Upravo sam danas gledao sva tri dijela, zaredom :) I dalje mi je Legolas omiljeni lik... I da se ispravim u vezi omiljene scene... U pitanju je juriš jahača Rohana na vojsku orki, kod grada Minas Tirit... :) jedva cekam da izadje HOBIT... no to je već priča za neku drugu temu ;)











2992
poruka na forumu
1796 7915



post # 28 | 14.07.2012 , 8:52 PM

Svidja mi se sto traju oko 3 - 4 sata, i to samo jedan del :D
Imaju veoma dobri efekti i zvuk.

Najvise sam obozavao kako su se svadjali Legalos i Gimli

Pr. Takmicili su ko ce da ubije najvise neprijatela i Legalos je ubio Oliphaunt i Gimli nervozno je reko: - To jos uvek se smatra kao jedan.
Evo vam video, da svatite bole:


Poruku je menjao/la GHosT_R1DeR - Nedelja, 15.07.2012, 1:47 AM








10
poruka na forumu
0 6



post # 29 | 14.07.2012 , 10:47 PM

VEOMA DOBAR FILM.OMILJENI LIKOVI SU MI LEGOLAS,ARAGORN,BELI CAROBNJAK GANDALF I GIMLI.

CZV1234









44
poruka na forumu
2 4



post # 30 | 14.07.2012 , 10:54 PM

Filmovi su fantasticni.
Omiljeni lik mi je Gimli



Fajlovi: 7196354.jpeg (7.2 Kb)

Poruku je menjao/la Yooper - Subota, 14.07.2012, 10:58 PM












140
poruka na forumu
542 883



post # 31 | 14.07.2012 , 11:23 PM

Ne mogu se odlučiti ni za jedan dio jer sva tri filma su mi odlično napravljena...pogotovo redateljske verzija koje su znatno duža i koja je puno detaljnija....film jako vjerno dočarava knjigu koja mi također spada među omiljene knjige tako da nisam imala previše zamjerki od karkaterizacije likova, scenografije, izbora glumaca, jako puno glumaca mi spada u omiljnene ali najviše volim eomera :))

:)









1
poruka na forumu
0 0



post # 32 | 14.07.2012 , 11:58 PM

Trilogija koju je Tolkin napisao krajem 18. veka ima mnogo dublju poruku i smisao od tipicnih sf novela. Tacnije, Tolkin je pricu sklopio koristeci predznake Sudnjeg dana... Vrlo interensantne aluzije: Great eye, to jest Veliko oko; naime u islamu se govori o dolasku bica koje ce pretstavljati zlo, u hriscanstvu Antihrist, s tim sto je u tim islamskim predanjima napomenuto da ce biti jednook( svi znate za masone koji ga obozavaju, dolar-piramida, etc) ;
onda povratak kralja- Aragorn, Aragorn i tome prestavlja nekog ciji je povratak najavljen i u islamu, i u hriscanstvu, pretstavlja Isusa ili Isa a.s. ... Ima jos mnogo toga, da ne pisem, koga interesuje neka istrazuje...

Added (14 Jul 2012, 11:58 PM)
---------------------------------------------
Trilogija koju je Tolkin napisao krajem 18. veka ima mnogo dublju poruku i smisao od tipicnih sf novela. Tacnije, Tolkin je pricu sklopio koristeci predznake Sudnjeg dana... Vrlo interensantne aluzije: Great eye, to jest Veliko oko; naime u islamu se govori o dolasku bica koje ce pretstavljati zlo, u hriscanstvu Antihrist, s tim sto je u tim islamskim predanjima napomenuto da ce biti jednook( svi znate za masone koji ga obozavaju, dolar-piramida, etc) ;
onda povratak kralja- Aragorn, Aragorn i tome prestavlja nekog ciji je povratak najavljen i u islamu, i u hriscanstvu, pretstavlja Isusa ili Isa a.s. ... Ima jos mnogo toga, da ne pisem, koga interesuje neka istrazuje...


samko









190
poruka na forumu
13 216



post # 33 | 15.07.2012 , 0:11 AM

Veoma dobro uradjem film efekti i to,al malo mi glup onaj decko sto ima prsten neradi nista :D








4
poruka na forumu
0 15



post # 34 | 15.07.2012 , 2:28 AM

Quote (redgunner)
Trilogija koju je Tolkin napisao krajem 18. veka

MOmak nesto si ti pogrijesio kao prvo Tolkin se rodio 1892. godine a sagu Gospodar Prstenova zavrsio 1955. godine to je druga polovina 20. vijeka a ne kraj 18. :D
a sto se samog filma tice Povratak Kralja je dobio 11 oskara iz jedanaest nominacija sto ga pored Titanika i Ben Hur-a cini najuspjesnijim filmom svih vremena to dovoljno govori o kakvom se filmu radi :D








215
poruka na forumu
5 114



post # 35 | 15.07.2012 , 3:08 AM

Ma meni je presavrsen film..i stvarno je dobro uradjen sva tri dela..za to vreme kad je snimano presavrseno je..zamislite da samo da je sada u ovo vreme sniman film kakvi bi efekti bili...ali po mom misljenju ne bi valjao :) jer sve bi bilo budzeno preko kompa...

Inace Gospodar Prstenova je samo deo od cijelog serijala njegovih knjiga..Gospodar je samo sredina cijele price.. :)

Nothing Special.









188
poruka na forumu
15 170



post # 36 | 15.07.2012 , 4:56 AM

Mislim da moj nick i avatar su dovoljni da se vidi sta mislim o ovom filmu....ali svejedno da prokomentarisem... :p Film je najbolji. Prelepo snimljen. Muzika je extra i ide uz film. Za film koji je star 10 godina ima ODLICNE kompjuterske animacije, likovi su odlicni, ima i tezinu i emocije i prikazuje borbu dobra protiv zla. Mnogi kazu smor sto mora da gledaju Frodovo i Semovo putovanje ali meni je bas odlicno kako su prikazali Frodovu borbu protiv zla tj. prstena. Meni je omiljeni lik kad sam bio manji bio Legolas zato sto je vilenjak i zato sto je precizan kao da ima aim... :D Ali sad kad sam malo odrastao najvise mi se svidja Sem i njegova uloga. Takodje volim Boromira i zao mi je sto umire, svidja mi se i Faramir. Inace OBOZAVAM NAZGULE!!!! :D Mnogi danas filmovi imaju goru animaciju, i cisto sumnjam da ce neki film moci da prevazidje The Lord of the rings mnogo narednih godina. Jedan film je zamalo to uspeo i to je Avatar a i poslednji samuraj je bio blizu. Ostali filmovi nisu NI BLIZU!!! :D Mene samo nervira zasto nisu napravili jos neki deo. Na primer period mnogo pre ovog kada Witch King osvaja Arnor i kako okuplja Nazgule, ili jos bolje mogli bi bas pocetak i kako su nastali prstenovi i rat kada Izildur ubija Saurona....ali jbg. Bolje je da ostane ovako nego neki novi da uzmu proizvodnju filma i ta ga naprave totalnim sranjem kakva je vecina novih filmova. Bitno da je 3d i odmah znaci da je dobar film. Mada vidim da je ovaj The hobbit deo bas extra...bar na trailer tako izgleda...jedva cekam decembar da gledam pre neko sto bude smak sveta.... xD

Added (15 Jul 2012, 4:56 AM)
---------------------------------------------
redgunner, Hahahahah....to je tacno...gledao sam na discovery ili tako neki program za to prorocanstvo. Mada bas pre neki dan kad sam gledao ovo return of the king. Nekako stalno su forsirali "men of the west". I u jednom trenutku razmisljam ja malo i nekako mi se ucinilo brate kao da predstavlja neku vrstu borbe zapadnih zemalja (USA, zapadna evropa itd.) i istoka brate gde najverovatnije mordor predstavlja Rusija i Harad i Rhun i oni piratu su ocigledno zemlje koje su pale pod uticaj Rusije kao na primer Kina, Severna Korea itd. Ne znam brate ali mnogo su forsirali to "men of the west", stalno kad neka borba bude i jednostavno mi se tako ucinilo... :D ne znam da li sam lud ili su malo ovi iz produkcije u podsvesti hteli da ucine istok losim ali sta je tu je.... :D









4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 37 | 16.07.2012 , 1:51 AM

Quote (Slakyy95)
MOmak nesto si ti pogrijesio kao prvo Tolkin se rodio 1892. godine a sagu Gospodar Prstenova zavrsio 1955. godine to je druga polovina 20. vijeka a ne kraj 18.
a sto se samog filma tice Povratak Kralja je dobio 11 oskara iz jedanaest nominacija sto ga pored Titanika i Ben Hur-a cini najuspjesnijim filmom svih vremena to dovoljno govori o kakvom se filmu radi

Tako je. Samo mi nije jasno kako je Titanik dobio toliko oskara. Direktni konkurenti: 'Good Will Hunting' i 'As good as it gets' su, po mom mišljenju, filmčine za Titanik. Al, voli narod da cmizdri.....











4
poruka na forumu
0 15



post # 38 | 16.07.2012 , 2:55 AM

Quote (luka83)
Tako je. Samo mi nije jasno kako je Titanik dobio toliko oskara. Direktni konkurenti: 'Good Will Hunting' i 'As good as it gets' su, po mom mišljenju, filmčine za Titanik. Al, voli narod da cmizdri.....

ja iskreno ne volim takve filmove al' moras biti svjestan da ti filmovi dobijaju oskare za najbolju montazu,scenografiju,kostimografiju i ta sranja na primjer Shawshank Redemption pored Godfather I proglasen je najvecim dostignucem kinematografije a nije dobio ni jedan oskar a 7 puta je nominovan a Godfather I je dobio samo 3 oskara dok je Titanic u poređenju sa tim filmovima cista 0.








4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 39 | 16.07.2012 , 3:22 AM

Slakyy95, apsolutno dijelim mišljenje i naravno da sam svjestan da je Titanik pobrao, kao što je bio slučaj i sa LOTR: Return of the King, mnogo, ako izuzmemo režiju i najbolji film, 'sekundarnih oskara'. Porediti ova 2 filma je takođe groteskno. Šteta je što Andy Serkis nije dobio oskara za savršeno odglumljenog Gollum-a. ;)











4
poruka na forumu
0 15



post # 40 | 19.07.2012 , 8:10 PM

Quote (luka83)
Šteta je što Andy Serkis nije dobio oskara za savršeno odglumljenog Gollum-a.

uff koliko samo sjajnih glumaca nije nagrađeno oskarom!Slazem se u potpunosti sa tobom jer je i na mene Gollum ostavio najbolji utisak a sve zbog toga sto bas i ne gledam puno SF filmove ali je ovaj lik stvarno ubjedljiv :D


Forum » Film & TV » Film » Gospodar prstenova (The Lord of the Rings)
Search: