Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum » Lepota i Zdravlje » Hrana i Piće » Vegetarijanstvo
Vegetarijanstvo
Vegetarijanstvo: da ili ne
1.da[ 18 ][48.65%]
2.ne[ 19 ][51.35%]
Answers total: 37






896
poruka na forumu
89 981



post # 21 | 28.08.2012 , 0:24 AM

Naravno cenim tudji izbor...jednostavno ljudi su takve vere pa nemogu jesti meso zivotinja i njihove preradjevine....ali i zbog zdravlja yes yes yes yes yes








3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 22 | 28.08.2012 , 1:08 AM

Ja sam protiv toga, to jednostavno nije u prirodi coveka, covek je svastojed a to kao sto ne jedu meso postuju zivotinje cista glupost. To je kao kad vampir ne pije krv ne moze da opstane tako covek mora da jede meso. :D






♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 23 | 28.08.2012 , 4:00 AM

ja sam prije bila.vegeterijanac :D al nisam vise :D ipak meso je zakon :)
al podrzavam :) o ukusima se ne raspravlja :)

Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°









2963
poruka na forumu
797 10239



post # 24 | 15.09.2012 , 3:14 PM

Quote (Tanja91)
Da li ste vegetarijanac, da li ste za ili protiv?

Nisam vegetarijanac... a da li podrzavam, pa vidi, svako ima pravo na svoje misljenje... svako moze jesti sta god zeli...
ako neko zeli jesti samo voce i povrce, neka ga... ja znam da se ja nmg najesti ako nema mesa... :D

:P









411
poruka na forumu
326 425



post # 25 | 15.09.2012 , 3:46 PM

Quote (Leksi)
Mirjana varas se.
Ja sam vegeterijanac, i pogresno si informisana.
Ja fantasticno funkcionisem bez mesa. I zivotinjskih proizvoda vec duze vreme, jedino sto uzmem su jaja.


to ti je isto kad covek ne uzima lekove protiv zacepljenja krvnih sudova. on se oseca dobro, a kad se onesvesti ili jos gore, onda opet ide lekaru. naime, iako se covek oseca ok, za to vreme se krvni sudovi pune masnim naslaga, koje se tu zadrzavaju neuzimanjem lekova.

covek je svastojed, i treba sve da jede. ja samo ne razumem ove vege koji su vege zato sto vole zivotinje. pa i biljke pate kad ih unistavamo, a ne samo zivotinje.








486
poruka na forumu
673 4564



post # 26 | 16.09.2012 , 9:46 AM

Procitala sam neki dan da ce u buducnosti svi ljudi morati preci na vegetarijanstvo jer meso trazi mnogo vode,a kako smo i sada suoceni sa problemom nestasice vode, u buducnosti ce taj problem biti jos veci ...
Iskreno se nadam da necu morati da budem vegetarijanac :D

♥♥♥♥"Ne postoje ljepše riječi, a ni zvuk, od njegovog "Volim te"! ♥♥♥♥










547
poruka na forumu
46 1072



post # 27 | 16.09.2012 , 10:21 AM

desert_rose, 3/4 zemljine planete cini voda...s potrebom mogla bi da se filtrira i da se dobije voda za pice...uspeli su da naprave neki djavo koji ce to moci da obavlja...
Da se vratim na topic...Ja obozavam meso...medjutim volim i salate...ali s mesom ama bas nista ne racunam navika...
Nemam nista protiv onih koji su vegeterijanci...hvala bogu svi imamo izbor...i svako moze da bira sta zeli a sta ne jesti...
moje licno misljenje je da covek treba jesti raznovrsnu hranu...previse bilo cega nije nikad bilo dobro...cak ni para

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 28 | 16.09.2012 , 11:23 AM

Kokiko92, cisto da ti kazem mozda i nisi znao, da postoje doktori, i da je normalno da ja i kad sam se odlucila za to otisla sam i savetovala se izricitno s dokotorima, a ne nekim kvazi znalcima na forumima ili slicno.
E sada, ako imas imalo svesti, ices svaka tri ili sest meseci na detaljan pregled, da vidis da li si u redu. Meni je to normalno kao i odlazak ginekologu. Znaci kao i pranje zuba. Higijena tela mi je najvaznija, pa tako i sam organizam.

To sto je covek svastojed, stoji, ali isto tako stoji cinjenica da covek moze bez mesa.
I bez zivotinjskih namirnica,eto vremenom sam i jaja ta izbacila i savrseno sam. Nisam bolesna. I odlicno se o
osecam.

Moje telo ne trazi meso, ne nedostaje mu, tako da necu ni da ga forisiram na to. Jer postoje 400 i vise vrsta jela u kojima uopste nije potrebno meso a niti jedan zivotinjski sastojak.

Mozda si mislio da svi oni koji se odluce na vegetarijanstvo su divlji. Da idu na svoju ruku. Ili slicno.
E pa varas se!

Glavni sastojak u mesu je zeljezo, ali isto tako mozda si cuo sa spanac, ili spinat, e u njemu imas duplo vise zeljeza nego u mesu! Sto dovodi do zakljucka da je to velicanstveno meso zamenjive prirode, i da je zamenjen zdravijom namirnicom.

Ja sam vegetarijanac, jer NECU da jedem meso i zivotinjske namirnice jer se osecam bolje.
I da napomenem nemam koznih oboljena, koje neki mozda i dobiju.

I da, volim zivotinje, jer kako ih mrziti???
Nema logike u tome sto si rekao!

Isto tako ako nisi znao, prvo sto zabrane kad dobijes masnocu je meso, svinjetina! A ne povrce! :)

Ja stvarno ne znam, mnogi misle da samo se jede povrce i to je to.
Postoje testenine, hleb, toliko isto domacih jela gde ne trebaju zivotinjske namirnice, kao na primer punjene paprike krompirom, lazanje sa povrcem koje su tri puta vise ukusnije nego s mesom, corbe u kojima i bolestan uziva.

A pravi moj licni razlog sto sam odustala od mesa je izmedju ostalih i ovaj, kad sam slucajno otisla na jedan vasar da tako kazem, i kad sam videla sve one ljude kako zderu hamburgere, jagnjetinu, svinjetinu, kako su se zamusavili oko usta, zgadili su mi sve zivo u meni. Povratila sam od prizora.
Tada sam shvatila, da covek samo zivi kako bi zderao, zderao, jer ono se ne moze nazvati da je jeo.
Odvratno.
O ostalim razlozima ne zelim jer su privatni. Ali ovaj je u top 2!

I svi oni koji imaju visak kilograma su NEKULTURNI prema vlastitom telu!
Znam da postoje hormonski poremecaji, i njima je to opravdano!


Poruku je menjao/la Leksi - Nedelja, 16.09.2012, 11:26 AM

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










411
poruka na forumu
326 425



post # 29 | 21.09.2012 , 7:37 PM

Leksi pa izuzetak ne potvrdjuje pravilo. to sto tebi ne odgovara meso, ili ne zelis da ga jedes, i to sto funkcionises besprekorno bez njega, ne znaci da svi tako mogu. generalno, covek treba sve da jede.

Quote (Leksi)
I da, volim zivotinje, jer kako ih mrziti???
Nema logike u tome sto si rekao!


pa nisam rekao da treba mrziti zivotinje, nego sam rekao da i biljke osecaju isto kao i zivotinje. zbog toga mi je nelogicno da se neko odluci da bude vege samo zbog toga. izgleda da nisu svi upuceni u to.








1333
poruka na forumu
533 3782



post # 30 | 21.09.2012 , 8:48 PM

Ma mozete me ubiti ali ja bez piletine ne mogu lol xD njam








50
poruka na forumu
11 115



post # 31 | 06.06.2013 , 6:39 PM

...od svih vrsta mesa volim salatu lol :D

Zivot cine male stvari...









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 32 | 06.06.2013 , 7:57 PM

Što sam stariji sve manje mesa trošim .
Prija mi povrće a i sve više voća uzimam .
Mislim da je ok da svako ima izbor . :)

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









112
poruka na forumu
3 63



post # 33 | 09.01.2014 , 6:30 PM

Ne :)



http://www.youtube.com/channel/UCdQSEbFho_nk2WIhtykP8jw








Dusa od coveka :)
397
poruka na forumu
87 414



post # 34 | 13.02.2014 , 7:44 PM

Iskreno ne :)

"Being kind, loving and gentle is true meaning of life."









27
poruka na forumu
0 0



post # 35 | 15.02.2014 , 0:15 AM

proizvode koji sadrze brasno ne jedem vec 4 godine, one koji sadrze secer vec godinu dana (jedino med uzimam), bio prosle godine godine dva meseca veganer. imao pre 4 godine 118kg sad imam 86kg i volim da promenim ishranu sa vremena na vreme jedino ne planiram uzimati brasno i secer u bilo kom obliku jer nezdravijih namernica od tih nema.

Life is a Bitch. So Fuck it hard.
I lost my mind, but found my soul.




Forum » Lepota i Zdravlje » Hrana i Piće » Vegetarijanstvo
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search: