Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum » Lepota i Zdravlje » Hrana i Piće » Jedete li ribu? (riba mmmmm)
Jedete li ribu?






302
poruka na forumu
54 942



post # 21 | 27.08.2011 , 11:15 PM

Quote (MarijanaBK1)
aa obozavam ribu, mogla bih stalno da je jedem... draze mi da jedem ribu nego svinjsko meso...

i ja od prilike tako














428
poruka na forumu
70 648



post # 22 | 14.09.2011 , 8:56 PM

Daaaaa..... happy happy happy











712
poruka na forumu
16 -89



post # 23 | 24.09.2011 , 12:11 PM

ma jedem ribu al samo one koscice zajeb..u

Postoje dvije vrste ljudi… Oni, kojima se sviđam i oni, koji nemaju ukusa…









161
poruka na forumu
82 376



post # 24 | 24.09.2011 , 12:20 PM

ne volim ribu uffff... znam da je zdrava ali nema sanse ni da je okusim wacko












964
poruka na forumu
406 3430



post # 25 | 24.09.2011 , 2:24 PM

ne,to ne podnosim. .








46
poruka na forumu
53 192



post # 26 | 24.09.2011 , 2:30 PM

ne jedem ribu sad











702
poruka na forumu
172 1634



post # 27 | 24.09.2011 , 3:19 PM

Ne obozavam-kako kad ,alergicna sam na one iz konzerve :S

Nema tog ljudskog bića koje u ovozemaljskom životu može da ima sve što poželi,osim u snovima.Laku noć.









4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 28 | 24.09.2011 , 3:44 PM

Ja je ne volim angry
Evo još jedno mišljenje

Postoje 4 grupe biljne hrane: voce, povrce, orasasti plodovi i zitarice. Neki kazu: "Ja ne jedem meso, jedem samo ribu", i misle da se zdravo hrane. Pitam se: Sa kojeg drveta su ubrali tu ribu? Riba nije biljna hrana. Zelim da vam iznesem rezultate nedavnih istrazivanja Americkog udruzenja za ribe i zivotinje koje zive slobodno u prirodi. Ta istrazivanja je sprovela vlada u SAD-u bez uticaja biznismena. Neka istrazivanja se danas narucuju novcem neke kompanije. Tih informacija treba da se cuvamo. Oni progla savaju da je dobro ono sto oni prodaju. Postoje divni izvestaji o cokoladi koje su objavile fabrike cokolade. Oni vam nece reci da cokolada sadrzi 12 otrova (kofein, pa zatim obromin koji napada nervni sistem, kombinaciju mleka i secera koja stvara butil-alkohol, itd.)

Ali, sta je sa ribom? Ako jos uvek berete ribu sa vasih drveca, reci cu vam u sta se upustate. Svaki put kada jedete manje preporucljivu hranu unosite vise otrova u organizam. U biljnoj hrani otrovi su prisutni u najminimalnijim kolicinama. To su otkrili ljudi iz vlade SAD. Oni su otkrili da se neke ptice hrane samo orasastim plodovima (semenjem i bobicastim vocem) koji se i nama preporucuju da jedemo. Pracena je koncentracija PCP u jetri ovih ptica. To je vrlo opasan pesticid koji se lako ugradjuje u jetri zivotinja. U drugoj grupi su bile ptice koje su jele crve i insekte. Treca grupa su bile ptice koje jedu male zivotinje i ribu. Ptice iz prve grupe sa biljnom ishranom imale su koncentraciju PCP u jetri 0,2. To je jako malo. Ptice koje su jele crve i insekte imale su 0,65 PCP u jetri, sto je 3 puta vise. Ptice koje su jele male zivotinje imale su PCP 50 sto je 250 puta vise od ptica koje se hrane biljnom hranom. Ptice koje su jele ribu imale su PCP 900. To je jako, jako opasno. Taj nivo je 4.500 puta veci o d onoga kod ptica koje se hrane biljnom hranom. Da li shvatate sta ovo znaci?

Ljudi kazu: "Pa i voce je prskano." To je tacno. Ali, ako moram da jedem hranu koja je prskana, jescu onu koja je najmanje prskana. Kada buba pojede taj pesticid, on se koncentrise u telu, i kada ptica pojede bubu, u njenoj jetri se nadje jos vise otrova, i kada nju pojede jos veca zivotinja, u njenom telu je otrov 4.500 puta jaci nego na pocetku.

Vi cete reci: "Pa i Isus Hristos je jeo ribu." To je tacno. Ali riba koju je on jeo nije bila zagadjena industrijskim otrovom. Vi cete reci da su vase reke ovde ciste. Poucavao sam ribe koje jedu eskimi iznad Arktickog pojasa. Ribe koje tamo zive imaju puno zivinog otrova u sebi. Tamo nema fabrika, ali postoji kisa koja dolazi sa mesta gde postoje fabrike.

Naravno da postoje odredjeni slucajevi kada se meso mora koristiti, a to je kada ne mozemo da nabavimo biljnu hranu. Ali, i tada bi trebali da pazimo, jer su neke zivotinje cistaci - kao zive kante za smece u vodi, na zemlji i u vazduhu. U takvim slucajevima ne bi trebali da jedemo te zive "kante za smece". Lesinare, pacove i dr. zato ne diramo i ne jedemo.

NACELA ZDRAVOG ZIVOTA

Dr. Pol Volk









Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 29 | 24.09.2011 , 5:20 PM

e ja cu na ovo da odgovorim kratko i jasno, posto mi se smucilo da na svakoj drugoj temi ovo pisem... SVE TREBA JESTI... nista ne treba izbaciti iz ishrane, jer sve ima odredjenu ulogu... i kad pogledamo nista nije zdravo... dacu samo jedan prost primer: bebama se daju AD kapi (dobijaju se preradom masti iz morske ribe), sad vi recite, zar nije bolje bebi koja je stara 3-4 meseca dati sitno izdrobljeno riblje meso nego te hemikalije? moja mama je nama tako davala, i mi obozavamo ribu... sa tri godine znali smo bolje da cistimo ribu od kostiju nego odrastao covek... sto kaze moja mama sto vise istrazuju sve vise se*u... sad necete naci doktora koji ce reci stavite obloge od rakije, te i te cajeve, i jos hiljadu starinskih nacina za lecenje, nego ce napisati ti 10 vrsta lekova, koji daj boze da ti tri od tih deset pomognu... zato se jezim od roditelja kad kazu moje dete ne jede ovo ne jede ono, ne jede zato sto su one tako htele... da su od malena ih forsirale na neke stvari jeli bi, ja razumem da nekome jedno dva jela ne prijaju i stvarno ne jede, ali nista da ne jede... moja tetka je kupovala mom bratu kasice kad je bio beba mogla je kucu da sazida od njih, nije hteo da ih jede, a kad dodje kod nas, mama kako je nama spremala spremi i njemu pecenu jabuku, ili bananu izdrobi, on sve pojede...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 30 | 24.09.2011 , 6:23 PM

MarijanaBK1, nemoj pogrešno da me shvatiš. Ne jedem ni ja samo bobice i košpice. Ovaj čovjek govori kako ne treba jesti ni mlijeko ni jaja. Kaže da nam nanosi više štete nego koristi. Elem, ja pijem litar mlijeka dnevno već 15 godina i
žderem jaja ko zmija. Međutim, od kada sam pročitao ova načela (ovo gore je samo djelić), promjenio sam svoju ishranu, ali ne u potpunosti. Izbacio sam samo meso i povećao unos voća i povrća uz obavezno 2-3 litra vode dnevno (nekada pijem i po 7-8 litara, u trenažnom procesu). Iz iskustva ti kažem da se osjeđam drugačije, a to drugačije vuče na bolje osobine tijela - snažnije, izdržljivije i čištije. Bavim se 18 godina sportom i mogu jasno da primjetim razliku u ponašanju mog tijela.
Ovo odozgo je bio i jedan apel. Da se prije svega okrenemo prirodnoj ishrani, domaćim proizvodima i očuvanju prirodne okoline. Omega3 amino-kiseline iz ribe jesu zdrave za srce i krvne sudove, ali kome trebaju ribe iz zagađenih rijeka. Ni one neće moći preživjeti u zagađenom staništu.
Neki se ljudi zaista bore za bolji i kvalitetniji život i zato ne treba sumnjati u sve i svakoga po svaku cijenu. Nekada treba pružiti šansu drugima da podjele iskustva sa nama.


Poruku je menjao/la luka83 - Nedelja, 25.09.2011, 12:51 PM











422
poruka na forumu
15 125



post # 31 | 24.09.2011 , 6:42 PM

ne jedem ribu









Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 32 | 24.09.2011 , 6:42 PM

ma uredu je to... sad se vec razumemo, ali kad pogledamo danas je sve zagadjeno... a nesto moramo da jedemo... i slazem se ja sam prva koja se razvaljujem od voca i povrca... i koja se trudim da se hranim zdravo... i to sto kazes odmah se oseti razlika... jedino sto bih trebala da smanjim hleb to me ubija, a i da krenem ponovo da se bavim sportom, jer vec godinu dana kako nista ne radim, samo iz kreveta do kompa se razvlacim dovelo je do toga da mi se organizam ulenjio i sporije vari a ja se gojim... a na kraju krajeva, od necega moramo da umremo... biggrin

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










124
poruka na forumu
30 108



post # 33 | 24.09.2011 , 8:26 PM

NE











12130
poruka na forumu
5 REP OFF



post # 34 | 13.10.2011 , 10:56 AM

Quote (dragan1995)
koju vi ribu jedete

iskreno morsku zato sto nema kostiju, kad moram da je prebiram izgubim volju za jelom biggrin biggrin

<3<3<3
:>>><<<:










302
poruka na forumu
54 942



post # 35 | 16.10.2011 , 12:26 PM

Quote (roki-89)
iskreno morsku zato sto nema kostiju, kad moram da je prebiram izgubim volju za jelom

e bas tako ti je i kod mene kad moram prebirati odma mi se i ne jede














4290
poruka na forumu
228 2087



post # 36 | 16.10.2011 , 12:53 PM

Neee no no
Ne volim ribu! wacko








10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 37 | 21.10.2011 , 1:20 AM

Obozavam ribu a najvise oslic smile








372
poruka na forumu
60 249



post # 38 | 21.10.2011 , 1:22 AM

nisam obozavalac...po nekad jedem...jednom u stoo godina... smile

Ne znas ti ko sam ja, ja sam lutko mafija









1982
poruka na forumu
331 4273



post # 39 | 22.10.2011 , 10:08 AM

ne

Svi brisu Sline samo Gareth Bale :)))

Matematika- Kao Kineski Film Bez Prevoda

Ni U Ovom,Ni U Budućem Svijetu,Za Real Madrid Navijati Neću!










160
poruka na forumu
22 277



post # 40 | 31.10.2011 , 9:26 PM

Samo kad moram.... jer sam posle nje za pola sata opet gladan...

Imal iko ruku da mi da ..... al' da stvari posmatra ko ja ....... da ne kaze vreme ce izbrisat bol ..... nek brise svaciji ja hocu svoj ......... Imal igde mesto daleko od sveg ..... gde mogu da ne cujem tudji smeh ..... da ne cujem vreme ce izbrisat bol ...... nek brise svaciji ja hocu svoj !!!!!!!



Forum » Lepota i Zdravlje » Hrana i Piće » Jedete li ribu? (riba mmmmm)
Search: