Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Hrana i Piće » Pasulj dijeta
Pasulj dijeta






978
poruka na forumu
107 1318



post # 1 | 25.09.2011 , 10:38 PM



Ako ste buckasti kao mi , onda je dijeta ono što bi trebalo da bude sastavni deo vašeg života, kako bi ste napravili balans u organizmu i ostali zdravi i sveži. Sedmodnevna dijeta sa pasuljem odlična je za hladniji deo godine, jer sprečava blagu avitaminozu, koja je karakteristična upravo za hladne dane i dijetalni način ishrane.

Pasulj je bogat lako svarljivim proteinima, vitaminima B, C i E, zatim mineralima: kalcijumom, fosforom, bakrom, cinkom, gvožđem, kao i aminokiselinama, a najzastupljenije su triptofan, lizin, arginin, tirozin i metionin. Pasulj odlično deluje na jetru i žučnu kesu – pomaže im da bolje rade. On je pravi „čistač“ za digestivni trakt. Osnažuje kardiovaskularni sistem i poboljšava stanje i izgled kože. Preporučuje se da se posle dijete još nekoliko dana jede pasulj kao glavno jelo, a da se smanji unos hleba i slatkiša.

Tokom dijete trebalo bi piti dosta tečnosti, najbolje čiste vode, i potpuno isključiti šećer i so. Svake večeri pre spavanja popijte šolju kefira, ili jogurta sa smanjenim sadržajem masnoće.

Pasulj-dijetom moguće je izgubiti tri do pet kilograma za sedam dana! Pasulj se kuva gust, sa što manje masnoće i poželjno je bez zaprške (začini se mogu dodati po ukusu).



1. DAN

Doručak: 1 šolja nemasnog jogurta, 1 kriška integralnog hleba i 50 gr tvrdog sira

Užina: 100 gr bilo kog voća

Ručak: 100 gr kuvanog pasulja, kuvano povrće po izboru, ili velika salata od povrća i na kraju topla limunada ili čaj (bez šećera)

Večera: Isto kao i za ručak

2. DAN

Doručak: 100 gr mladog sira, kafa ili čaj (bez šećera)

Užina: 100 gr bilo kojeg voća

Ručak: 100 gr kuvanog pasulja, kuvano povrće po izboru, ili velika salata od povrća, 100 gr svežeg soka od jabuke, ili čaj (bez šećera)

Večera: Isto kao i za ručak + 100 gr bilo koje kuvane ili pečene ribe

3. DAN

Doručak: 1 šolja nemasnog jogurta ili kefira, 1 kriška integralnog hleba i 50 gr tvrdog sira

Užina: 100 gr bilo kog voća

Ručak: 100 gr kuvanog pasulja, kuvano povrće po izboru, ili velika salata od povrća, 100 gr svežeg soka od jabuke, ili čaj (bez šećera)

Večera: Isto kao i za ručak + 1 šolja soka od paradajza

4. DAN

Doručak: 100 grama mladog sira, čaj ili kafa (bez šećera)

Užina: 100 gr bilo kojeg voća

Ručak: 100 gr kuvanog pasulja, salata od šargarepe i jabuke sa 1 kašičicom meda

Večera: 100 gr kuvanih, ili pečenih pilećih prsa, 50 gr kuvanog pirinča, čaj ili kafa (bez šećera)

5. DAN

Doručak: 100 gr mladog sira ili 100 ml jogurta, čaj ili kafa (bez šećera)

Užina: 100 gr bilo kojeg voća

Ručak: 100 gr kuvanog pasulja, kuvano povrće po izboru, ili velika salata od povrća, 100 gr svežeg soka od jabuke, ili čaj (bez šećera)

Večera: Isto kao i za ručak i 2 kuvana, ili pečena krompira i 1 šolja soka od paradajza

6. DAN

Doručak: 50 gr tvrdog sira, 1 kriška integralnog hleba

Užina: 1 šolja kefira, ili nemasnog jogurta

Ručak: 100 gr mladog sira, salata od mešanog povrća, limunada ili čaj (bez šećera)

Večera: 200 gr kuvanog pasulja, 150 gr voća po izboru

7. DAN

Doručak: 100 gr mladog sira, ili 100 ml jogurta, čaj ili kafa (bez šećera)

Užina: 100 gr bilo kojeg voća

Ručak: 100 gr kuvanog pasulja, kuvano povrće po izboru, ili velika salata od povrća, 100 gr svežeg soka od jabuke ili čaj (bez šećera)

Večera: Supa od povrća, 100 gr kuvanog pasulja, 1 šolja tople limunade

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










2670
poruka na forumu
288 3086



post # 2 | 20.01.2012 , 9:17 AM

E ovo dobro zvuci, bas cu da probam, kad budem odluci da idem na dijetu, ali ne verujem bas da moze za 7dana 5kg. manje











4290
poruka na forumu
228 2087



post # 3 | 31.01.2012 , 3:14 PM

Obožavam pasulj, ali ova dijeta me nešto baš i ne privlači. :D
Dosadile mi dijete. :D








564
poruka na forumu
128 1154



post # 4 | 31.01.2012 , 3:48 PM

Ma kakva dijeta bre.. al bravo za trud... :D












6612
poruka na forumu
1056 7133



post # 5 | 31.01.2012 , 3:52 PM

Pasulj dijeta: "Jedes sve osim pasulja." :D :p

Paslju izaziva glad, i od njega se tesko najesti, tako da ima istine u ovome..


Forum » Lepota i Zdravlje » Hrana i Piće » Pasulj dijeta
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: