Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Hrana i Piće » Dijeta - Mrsavljenje (Kako najlakse skinuti kilograme?)
Dijeta - Mrsavljenje






458
poruka na forumu
9 24



post # 1 | 03.10.2010 , 4:48 PM

Striktno sprovođenje ove dijete dovodi pored skidanja kilograma i do promene metabolizma pa se izgubljeni kilogrami ne vrećaju. Dijeta traje 90 dana. Ako je potrebno oslabiti manje kilograma, dijeta se prekida ranije, ali tada NE dolazi do promene metabolizma.

UN dijeta uvek počinje proteinskim danom, zatim slede skrobni, ugljenohidratni dan, voćni dan, pa ponovo proteinski. REDOSLED DANA SE NE SME MENJATI.

Doručak
Svih 90 dana VOĆE. Jedu se po dva ista voća ili šaka suvog voća ( izbrojte 8 komada, biće dovoljno ).

Prvi dan - PROTEINSKI DAN

Ručak
• Meso, dinstano, bareno ili pečeno (3 parčeta - restoranska porcija - do 250 gr) ili 3 kuvana ili pečena jaja ili nešto od mlečnih proizvoda pa i soje.
• Hleb - parče integralnog hleba
• Salata - u neograničenim količinama sa maksimalno 1 kašikom ulja
• Supa - obavezna ( bez rezanaca - 1 šolja / 3 dcl ) a ako se konzumiraju mlečni proizvodi onda supa nije obavezna popite jogurt ili mleko.

NAPOMENA: Različite vrste proteina se ne mešaju u jednom obroku a ni u danu.

Večera
Isto sto i za ručak, ali bez supe i BEZ HLEBA. Obavezno je da ako se meso jede za ručak jede se i za večeru, a ako su jaja za ručak, moraju biti i za večeru.

Drugi dan - SKROBNI DAN

Ručak
• Pasulj, grašak, sočivo, pirinač, krompir - kuvano, jedino uz dodatak začina (so, vegeta, biber, kečap, kuvani paradajz) - pun tanjir
• Hleb - parče
• Salata

Večera
Isto kao i za ručak, ali pola mere. Večera je BEZ HLEBA

Treći dan - DAN UGLJENIH HIDRATA

Ručak
Kuvana testenina uz dodatak začina - kečapa ili slično, ili pica samo sa dodatkom kečapa, ili slano pecivo u količini pice u piceriji (npr. 3 kifle)

Večera
Dva tanja parčeta torte, ili 3 - 4 kolača, ili 3 - 4 kugle sladoleda
Obavezno - 1 rebro čokolade za kuvanje

Četvrti dan - VOĆNI DAN

Ručak i večera
Samo mešano voće, koliko se hoće.

Dodatne napomene

• Posle kruga od 7x 4 dana, tj. 29 dana (tri puta u toku dijete) drži se "vodeni dan". Celog dana pije se samo voda;
• Obavezno posle voćnog, a ponekada posle vodenog, nastavlja se sa proteinskim danom;
• Kafa i čaj se mogu piti, ali bez sećera. Sokove svesti na najmanju moguću meru;
• Obavezno je uzimati posle ručka 1 tabletu, koja sadrži dnevnu dozu vitamina i minerala;
• Pauza između obroka prvog dana je 4 sata, a drugog i trećeg dana je 3 sata; za vreme voćnog dana pauza imeđu obroka je 2 sata;
• Posle 8 sati uveče nemojte ništa jesti.

Sve što je navedeno mora se jesti jer ima svoju ulogu u organizmu. Voće je obavezno za doručak, jer najbrže daje energiju, čokolada trećeg dana takođe, jer štiti organizam od moguće alergije.

Količine hrane su veće od uobičajenih, a namirnice podešene našim uslovima i podneblju. Mora se biti dosledan i uporan. Može se desiti da prvih deset dana ne dođe do gubitka kilograma, ali onda počne nagli gubitak i to čak 3 - 4 kilograma. Posle 90 dana dijete, još 90 dana za doručak se jede voće, dok se za ručak i večeru vraća na uobičajeni način ishrane. U tom periodu treba da se izgubi još 3 kg što je pokazatelj promene metabolizma. Ako se ne izgube, dijetu treba ponoviti, ali tek posle 3 meseca.

DIJETA SE NE SME PRODUŽAVATI VIŠE OD 90 DANA - JEDINO POSLE PAUZE OD 3 MESECA MOŽE SE SPROVESTI NOVIH 90 DANA DIJETE.


Aliane@ExtraCafe.Rs









375
poruka na forumu
43 188



post # 2 | 03.10.2010 , 5:06 PM

Ma luda sam da jedem tako biggrin
Jel hoce neko pizzu tongue

Dve stvari u zivotu me uvek ostave bez reci INTELIGENCIJA kod zivotinja i GLUPOST kod ljudi.










202
poruka na forumu
17 26



post # 3 | 03.10.2010 , 5:08 PM

[off]
Quote (Susy)
Jel hoce neko pizzu

Ajd daj,ako nisi zagrizla već ... [move]:D[/move][/off]









6612
poruka na forumu
1056 7133



post # 4 | 03.10.2010 , 5:17 PM

[off]
Quote (gigo22)
Ajd daj,ako nisi zagrizla već ..

i pojela je..;PP[/off]






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 5 | 03.10.2010 , 6:25 PM

moja dve drugarice su koristile ovu dijetu i smrsale su...
mada meni draze da ja klopam nego da se izgladnjujem...jbg meni dobro i sa 5kg viska...malo vise fizickih aktivnosti i to je to...:D icecream
Quote
Jel hoce neko pizzu

ti svaki dan jedes pizzu susy? biggrin


Poruku je menjao/la MarijanaBK1 - Nedelja, 03.10.2010, 6:25 PM

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










458
poruka na forumu
9 24



post # 6 | 18.11.2010 , 7:38 PM

Quote (MarijanaBK1)
mo sto ta dijeta u pocetku pomaze posle ne.... jer organizam u pocetku oslabi a kasnije kad provali da je to jedino od cega se hrani krene da lepi svu hranu pa si opet na istom... :/ mada opet sve zavisi

ne nije tacno jer organizam koristi odredjeni br materija a ti ih sve manje unosis sto manje jedes:P

Aliane@ExtraCafe.Rs









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 7 | 07.07.2011 , 5:19 PM

ja bih da oslabim bar 50 kg

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









65
poruka na forumu
6 2



post # 8 | 09.08.2011 , 5:54 PM

sa ovom dijetom nikad niko nece izgubiti salo.najbolje dijete su ketogena u kojoj se izbacuju ugljeni hidrati u potpunusti osim vlaknastih a jedu se proteini i zdrave masti.druga je palumbo dijeta u kojoj se rotiraju ugljeni hidrati od veoma niskog unosa na pocetku nedelje do visokog na kraju .


Poruku je menjao/la shonebogi - Utorak, 09.08.2011, 7:15 PM

hyfr









10
poruka na forumu
0 0



post # 9 | 13.08.2011 , 8:04 AM

Slazem se sa shonebogi najbolje i najefikasnije su ketogene dijete od njih je najpoznatija atkinsova dijeta ,jedina njena mana je sto ne dolazi do promene metabolizma pa se kilogrami vracaju ali je zato napravljena njena modifikacija od strane Dr.Pjer Dukana kao dukanova dijeta za mrsavljenje i trajno odrzanje postignute kilaze..... dukanova dijeta








2963
poruka na forumu
797 10239



post # 10 | 09.12.2011 , 2:02 PM

Ovo je super za onog ko moze da izdrzi.... uostalom, malo vise kretnje... i kile se same skidaju... :D

:P







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 11 | 09.12.2011 , 9:09 PM

dijeta je skroz ok, ali ja moram da napomenem da uz ovo treba i fizicka aktivnost...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










57
poruka na forumu
0 0



post # 12 | 01.01.2012 , 0:16 AM

ma kakva dijeta

<3 VIN DIESEL <3









310
poruka na forumu
34 246



post # 13 | 01.01.2012 , 0:37 AM

samo bez slatkisa i nejesti posle 18h








3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 14 | 01.01.2012 , 1:37 AM

Quote (shomy)
ma kakwa bre washa dijeta.. :P kajgana od 10 jaja i litre mleka dnewno xDDD


To to iskreno nema nista od dijete tu je taj yo yo efekat svaku dijetu pocnes i onda kad prestanes ugojis se mng vise zato smanjitte tj.. prepolovite obroke, bez dijete :D








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 15 | 09.07.2012 , 11:34 AM

Niti jedna dijeta nije ucinkovita ako nema fizicke aktivnosti ( u krajnju ruku seksa)!

Ja nikada nisam sprovodila iste, samo sam regulisala ishranu. Izbacila sam sve ono sto mi je stetno.
Mada sam otisla na pregled intolerancije na hranu. I tacno su mi rekli sta me deblja a sta ne.
Pregled ne boli. Samo boli po novcaniku. Ali ako je to nesto za vas dobro zasto da ne.

Nakon pregleda mozete zatraziti da vam napise doktor jelovnik npr. od 1300 kalorija sto je i hajde da kazemo ok za odraslog coveka. I vi cete mrsaviti a to cete raditi zdravo.

Mozda hleb nekog deblja, a nekog ne deblja. :) Zato treba otici i proveriti.

Isto tako znam, da je svima radi cirkulacije pozeljno da se seta barem pola sata na dan i to brzim hodom, jer tako odrzavate kondiciju, a samim tim ne dozovljavate organizmu da se ulenji.

A i vi devojke necete imati celulit, budete li izbacili slatkise, i crveno meso. Provereno :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










2963
poruka na forumu
797 10239



post # 16 | 16.09.2012 , 5:02 PM

Lepo je to... samo treba se svega toga i pridrzavati...
a da ne pricamo kako se novaca nema za fantaziranje... i onda ce vam sve biti jasno. :)

:P









84
poruka na forumu
13 227



post # 17 | 14.12.2012 , 4:06 AM

Koja dijeta?? Ja volim da jedem i sa zadovoljstvom trpam hranu u svoj stomacic i volim sto imam koju kilicu viska. Ranije sam bila opsednuta svakakvim dijetama, a sada ako ne mogu da udem u neke farmerke, samo kupim broj vece. I kraj :D

izgubljeno je samo ono, cega smo se odrekli..









2963
poruka na forumu
797 10239



post # 18 | 21.12.2012 , 3:22 PM

Aliane, Sve je ovo super, ali ljudi, da se ne varamo, ako zaista zelite da smrsate, jedite normalno, ne drzite dijete, jedite svaki dan priblizno u isto vreme, gledajte da imate 4 obroka dnevno (3 + 1 uzina), i redovno vezbajte (5 dana u nedelji, ili ako vam je to tesko, svaki drugi dan), mada, trcanje najvise pomaze, ili bilo koji drugi vid kardio vezbi... :)

:P



Forum » Lepota i Zdravlje » Hrana i Piće » Dijeta - Mrsavljenje (Kako najlakse skinuti kilograme?)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: